Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

Po pierwsze nigdy nie kupuje się zestawów, powody są 3: 1) tracisz na gwarancji. kupując zestaw masz gwarancje na cały komputer, a nie na każda rzecz w nim się znajdującą (padnie jedna rzecz wysyłasz cały komputer), bo u nich dostajesz gwarancje na 2 lata, a na niektóre części kupując je osobno możesz dostać gwarancje i na 3+ lata. 2) brak możliwości dodania/zmiany części w komputerze, bo to może zrobić tylko sprzedawca czyli musisz wysłać kompa do nich. 3) plomby na obudowie które nie mogą być naruszone (pkt 2 powodu nie kupowania zestawów) są podstawa do gwarancji.

Mówiąc krotko: najbardziej opłaca się kupić osobno każdą cześć doliczając do tego koszty transportu jeśli zamawiasz w kilku rożnych sklepach i porównania całej sumy z kwota jaka byś wydal kupując te rzeczy u siebie w mieście w zwykłym sklepie. Następnie złożyć samemu lub poprosić kogoś kto się na tym zna aby zrobił to za ciebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne tańsze nie będą chyba ze komputronik ma jakiś cennik "specjalny" dla osób które u nich składają swój komputer nie korzystając z proponowanych przez nich zestawów.

Radze tobie poszukać tych rzeczy w internecie w innych sklepach, bo jak już nie jedna osoba tutaj pisała komputronik jest jednym z najdroższych sklepów. Wejdź np na ceneo.pl i tam poszukaj sklepu który sprzedaje np tego procka najtaniej w sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kupywalem nic nma komputroniku ale te czesci ktore sam wybierasz i skladasz kompa będą drozsze niz tak jak ci napisanow w CDA poniewaz dla zestawow ktore oni skladaja sa tansze no wiec jak wezmiesz przykladowo e7200 w cda masz napisane ze kosztuje on 389 a na komputroniku 4** sam tak mowiles

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna: GeForce 9800 GTX+ Asus 512MB 2xDVI (PCI-E) 4 heat-pipe dark knight cooler

Procesor: Intel Core2 Quad Q9550 2,83 GHz (S775/45nm) BOX

Pamięć RAM: GeIL Dual Black Dragon 2x 2GB DDR2 800 MHz CL4

Płyta główna: Asus Striker II Formula nVidia nForce 780i SLI

Napędy optyczne: LG SuperMulti DVD+/-RW GH20NS15 bulk black (Serial ATA)

Karta muzyczna: Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer

Wentylator procesora: Zalman CNPS 9700 LED

Dysk twardy IDE/SATA: 2 x WD Caviar SE-16 500 GB WD5000AAKS 16MB cache SATA-II

Zasilacz: OCZ GameXStream 600W SLI

Zamierzam kupić nowy komputer. Co myślicie o tej konfiguracji? Chciałbym także zaznaczyć że będę miał zamiar robić OC kompa więc jak ma się w tych sprawach ta płyta główna?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafikę zmień na Radeona 4870/4850 są one o wiele wydajniejsze niż GF9800.

Procesor czy nie lepiej będzie wydać o 300zł mniej na C2Q 9550, albo na jakiegoś potężnego C2D jak np. E8400. Do gier lepszy nie potrzebny a po podkręceniu wystarczy na długi okres czasu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twister PL

Zmienił bym kartę graficzną na Radeon'a 4870 lub GF GTX260. Procesor proponowałbym C2D np.E8400/E8500. Płyta do OC nadaje się dobrze. Jeśli porywasz się na OC to jeszcze dobrze by było mieć jakąś dobrze wentylowaną obudowę bo nie napisałeś jaką zamierzasz kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O procku myślałem jeszcze nad Core2 Quad Q9450 bo jest tańszy o 300 zeta około i wolniejszy o jakieś 200MHz, ale będzie kręcony. Co do kupna E8***, to uważam że nie warto bo Intel kończy z wydawaniem procków na 775 więc na przyszłość nie będę miał możliwości zamiany na coś nowego więc, wole trochę więcej zapłacić i mieć 4 rdzeniowego na OC.

4850 = 9800GTX+ z testów które sprawdzałem, jest małe tylko wachanie, a w cenie jest to prawie to samo lub różnica jakieś 50/60 zł, a jestem bardziej przekonany do nVidia. Co do kupowania 4870 lub GTX260 to uważam że nie warto bo i tak nie obsługują DX11 które niedługo ma wyjść, a mieć kilka lub kilkanaście klatek więcej, a i tak wszystko będzie płynnie działało to nie widzę sensu na kupno lepszej karty jak za 1-2 lata mogę wymienić na nowszą.

Co do obudowy to niestety nie mam zbytniej wiedzy jaką najlepiej wybrać. Do OC wydaje mi się że wystarczyło by NZXT Apollo Crafted Series Black , ale jak pisałem nie jestem w tym dobry jeżeli chodzi o obudowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o to czy karty gtx 260 i radeon hd 4870 nie obsługują dx11 to prawda, ale gdy wyjdzie directx11 to np: dla kompów z vistą i kartami które obsługują dirtctx10 ma być to jako patch, więc directx 11 będzie w przyszłości chodził, chodź i tak podejrzewam że stare karty nie będą w 100% używać nowego API, ponieważ ma być tam zastosowane tzw. inteligentne shadery i mają być robione nowe serie kart graficznych pod ten directx. Proc dobry i w nowej architekturze, a obudowa też wydaje się dobrze wentylowana( 2 wentyle to lepiej niż 1:D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ow procesor zwiekszy wydajnosc zabytkowego juz kompa?? Zamiast kupowac nowe plyte glowna, pamiec i procesor pomyslalem, ze kupie jakis dwurdzeniowy na Socket 939.

Obecnie mam Athlon64 3000+, Asus a8n-e i 2GB DDR. Jest pare gier, ktore mimo posiadania karty Sapphire HD4850 nie dziala wystarczajaco plynnie by zapewnic przyjemne granie. Mam swiadomosc, ze owa karta jest (dosc mocno) ograniczona przez procesor. Czy ten dwurdzeniowiec zwiekszy wydajnosc w grach do takiego stopnia, ze nie bedzie sensu (przynajmniej narazie) wymieniac w/w elementow, czy tez lepiej je wymienic??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktos moglby mi podpowiedziec jaki komputer zlozyc aby w sumie kosztowal do 2000zl. Prosilbym o nazwy modeli roznych podzespolow.

Pozdrawiam

Witam raz jeszcze.

Oto moje drugie pytanie. Czy bardziej by sie oplacalo kupic GeForce GTX260 czy GeForce GTX280. Czy roznia sie one mocno wydajnoscia i co moglo by byc tansza alternatywa??

Raz jeszcze pozdrawiam!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo to najmocniejsza wersja tego proca amd pod socket 939 mocniejsze były robione (...)

Cena juz i tak podskoczyla do 86 funtow. Wystarczy, ze jeszcze troszke bym dolozyl a kupilbym Intel Core lub AMD Phenom. No nic, podziekuje i poczekam az bede mial czas na granie... (w tej chwili z moch wyliczen wyniklo, ze gdzies tak za lat 20 :/ )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazłem za 915 zł w Krakowie i mam takie pytanie czy jak kupie właśnie GeForce GTX 260 Gigabyte 896MB (PCI-E) i te komponenty

Grafika - GeForce GTX 260 Gigabyte 896MB (PCI-E) 915zł

Procesor - Pentiu Dual Core E5200 - 246zł

Płyta główna - Gigabyte GA-P35-DS3L - 238zł

Pamięci - A-Data Extreme Edition DDRII 2GB/800 (2 x 1GB) CL4 - 108zł

Zasilacz - OCZ StealthXStream 500W - 195zł

wystarczy ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić nowy komputer w najbliższym czasie, proszę o pomoc. Czy może ktoś wie czy będzie GeForce GTX 280AMP! Edition X2 ???

W swoim planowanym komputerze miałbym GeForca GTX 280AMP! Edition, 8GB Ramu. Co do reszty jeszcze nie jestem pewny co wy na to ??? :D

aHA JESZCZE COŚ TYLKO CHCIAŁBYM KUPIĆ TAKI KOMPUTER KTÓRY by pociągnął w przyszłości np. "NFS 15" :D

http://www.allegro.pl/item462351481_gracz_...tx280_1_gb.html

co wy na to ????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam do wydania 1000 - 1100 zł na komputer. Ktoś złoży może zestawik za taką cenę ?

Pozdro.

Co myślicie o tym ?

MSI G31M3-F

Intel E5200

GeForce 9600GS

HDD 250 GB ( nie pamiętam firmy ) 8mb cache SATA II

Dwuwarstwowa nagrywarka DVD 20x jw.

GoodRam 2GB/800

Obudowa + zasilacz ( który i tak myślę, że wymienie ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krage

Odnośnie tego komputera to już wiele razy był podejmowany temat komputerów z Allegro. Najczęściej w zestawach są strasznie słabe pamięci oraz płyta główna i No Name'owy zasilacz. W tym przypadku nie jest inaczej. Brak informacji o producencie RAM'u i zasilacza. Płyta nie należy do mistrzowskich. Najlepiej spisać na kartce wszystkie części z tego zestawu i skonfigurować go z nowym zasilacz,pamięciami i płytą główną na innej stronie np. kdo.pl. Co do GTX x2 na razie ciężko jest wykorzystać potencjał jednego GTX 280 a co dopiero dwóch.

Laurences

Za 1100 zł ciężko będzie coś wybrać. Twój zestaw jest całkiem w porządku, ponieważ nie dostanie się jakoś specjalnie lepszych części za tą cenę. Pozostaje kwestia obudowy i zasilacza, które wyniosą Cię około 250 - 300 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...