Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Xami

Nowy komputer/modernizacja komputera III

Polecane posty

Przepior

Jest jedna lub dwie takie plyty, z tym ze tylko w ofercie ECS i ASRock, z dwojga zlego, podobno ten ostatni ma znacznie mniej problemow z jakoscia ostatnimi czasy, jak by nie bylo wlascicielem firmy jest Asus, ale moim zdaniem nie ma to wiekszego sensu, zapewne zanim dokupisz druga karte jej zakup moze byc juz nieoplacalny, ze wzgledu na nowe modele czy obnizki topowych porzednich generacji, bedziesz wtedy musial tez miec lub zakupic odpowiedniej mocy zasilacz itd, jezeli koniecznie chcesz miec CF to lepiej dolozyc 4/5 dych do czegos naprawde solidnego jak Foxconn P45 A-S czy Gigabyte GA P45 DS3R itp, ponizej masz CF za mniej niz 300zl

http://www.max24.pl/produkt,1789595,a.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1000 zł narzazie nie mam ale zacznę zbierać a starzy też coś dołażą ^_^

Tylko wiesz chciałby kupić już takie komponenty żeby chodziły mi najnowsze gry np.

assasin's creed , gird , gta iV i inne

W gridzie radeon 4850 radzi sobei świetnie w innych grach też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam OGROMNĄ prośbę i proszę, o szybką odpowiedź. Im więcej sugestii, tym lepiej. Mianowicie chodzi o to, że mój komp jest jeszcze starej generacji (DDR1) ... Nie zamierzam wymieniać całkiem wszystkich komponentów, a jedynie kilka (ale najważniejszych :P). Planuję kupić sobie nowego Radka HD4850, procek Intela C2D E 7200, ram Geil'a (2x 1024Mb; 800 Mhz). Tutaj zamieszczam linki do stron, z których zamierzam kupic:

- procek http://www.ceneo.pl/;0151506482-10.htm#productOpinions

- karta, ale tu jeszcze prosiłbym o sugestie odnośnie firmy dla karty (tu jest Palit), bo jeśli ma to wpłynąc jakoś wybitnie na jakośc, to wymienię, ale propozycję do 500 zł proszę (max) http://allegro.pl/item452371894_palit_ati_...xel_zabrze.html

- Ram http://www.ceneo.pl/331009

A teraz gwiazda programu - :P Prosiłbym o pomoc w znalezeniu dobrej płyty głównej, jednocześnie pasującej do reszty składu (max. - 300 zł)

I jednocześnie mam pytanie, czy na takim kompie pójdzie mi na max detalach Wiedźmin, Stalker: Clear Sky, Stalker: Shadow of Chernobyl? I jeszcze ... Saper? xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wszystko powinno chodzić tylko zależy jeszcze co masz zamiar zostawić, bo piszesz, że masz bardzo starego kompa więc te stare części już raczej nie będą się nadawać do tych nowych ;) więc raczej będziesz musiał wymienić całość. Chyba, że masz jakiś nowy dysk czy cd-rom to będzie mógł zostać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale mi właśnie chodzi, aby ktoś pomógł mi szukać jakiejś niezłej płyty z wejściami ATA (co najmniej 2 muszą być) jak i SATA. Wtedy mógłbym połączyc nowe ze starym, bo nowego dysku i HDD mi nie potrzeba w ogóle. Proszę, więc ponownie o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRZECHU94

Z tym sprzętem co proponuje DenyMastazzz spokojnie zagrasz we wszystkie nowe tytuły. GRID i AC bez problemu będą chodzić. Co do GTA IV to jeszcze nie wiadomo na 100% jakie będą wymagania a z tych co podajesz to sprzęt poradzi sobie bez problemu.

Booms

Co do karty to lepiej dołożyć i wziąć coś Gigabyte. Płyta główna do 300 zł: Gigabyte GA-P35-DS3L. Wszystkie wymienione przez Ciebie gry powinny działać na maksymalnych detalach. Jedynie wątpliwości miałbym do Clear Sky w DX10 z włączonymi wszystkimi opcjami na maksymalne + 1680x1080. Nie wiem czy teraz dostaniesz jakąś płytę która będzie miała 2 złącz IDE ATA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce kupić kompa do grafiki i czasem jakichś gierek :)

ma on sluzyc glownie do pracowanie w grafice w duzych rozdzielczosciach (np. 4900x3500 - format A3) oraz czasami do gierek nowych typu Crysis, GTA IV, Flight Simulator X - bowiem chcialbym zeby one chodzilo mi na VERY HIGH w rozdzielczości 1280x0124

Płyta główna EVGA nForce 650i Ultra Mainboard [122-CK-NF66-T1]

element zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa1 szt.169.00

Procesor Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775/65nm) BOX

element zawiera: wentylator procesora1 szt.678.00Pamięć

RAM GoodRam DDR2 2 x 2GB 800MHz CL5

1 szt.181.00

Dysk twardy IDE/SATASeagate 500 GB Barracuda 7200.10 (16MB, ATA/100, zapis prostopadły)1 szt.282.00

Obudowa CoolerMaster Elite 333 Black-Silver - wyprzedaż1 szt.113.00

Zasilacz Chieftec (GPS-650AB-A) 650W1 szt.325.00

Karta graficzna Radeon 4870 Palit 512MB 2xDVI (PCI-E)1 szt.799.00Napędy optyczne

LG SuperMulti DVD+/-RW GH20NS15 bulk black (Serial ATA, bez oprogr.)1 szt.86.00

+ czytnik kart pamięci

Razem brutto:2633.00 zł Razem netto:2158.24 zł

chciałbym żeby cena była jak najniższa, zarazem proszę o porady i uwagi oraz propozycje odnośnie tego zestawu (quad, 4gb ramu i 4870hd chcialbym zeby byly)

zadnego OC nigdy nie będzie

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo iż napisałeś żeby zostawić Core 2 Quad proponował bym zmianę na Core 2 Duo E8400 więcej nie znaczy lepiej

liczy się taktowanie procesora niż ich ilość

w tym przypadku

E8400 = 3 GHz

Quad -2,4 GHz

sam składając swój komputer zastanawiałem się Q6600 czy e8400 jednak jak wychodzi w testach porównanie cena/jakość/wydajność bardziej opłacalny jest E8400

no niby tak tylko ze quad ma 4x2,4 a core 2 duo ma 2x3 smile.gif w koncu te 4 rdzenie są, a ja za rok nie chce wymieniac procka smile.gif

W jeżeli chcesz mieć już w swoim kompie Quad to sięgnij głębiej do kieszeni i kup Quad z wyższej półki

Dla przykładu podam ci że znajomy kupił sobie właśnie q6600 komputer miał podobny z częściami do mojego

(Mój sprzęt)

Core 2 Duo e8400

2GB ram Patriot 800mhz

Radeon HD 4850

Jemu Gird przycinał na wysokich detalach u mnie śmigał bez żadnej zadyszki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając strony zanim kupiłem swój sprzęt sprawdzałem wydajność jednego jak i drugiego procesora i np w Adobe Photoshop CS 3 core 2 duo e8400 pobił Q6600

wygrał tez czas kompresji Plików do formatu Rar. bo zrobił to szybciej

Sam w domu tworze Grafikę jak i Filmy

więcej nie zawsze znaczy lepiej jeżeli kupować już Core quad to lepiej zainwestować w mocniejszy niż kupować najsłabszy procesor z danej pułki kierując się tylko tym że to nie 2 a 4 rdzenie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale mi właśnie chodzi, aby ktoś pomógł mi szukać jakiejś niezłej płyty z wejściami ATA (co najmniej 2 muszą być) jak i SATA. Wtedy mógłbym połączyc nowe ze starym, bo nowego dysku i HDD mi nie potrzeba w ogóle. Proszę, więc ponownie o pomoc.

A ja bym Ci radził kupić jakiś nowy dysk. NA tym co masz obecnie podczas ładowania etapów w Stalkerze będziesz mógł zrobić herbatę. Dysk i tak jest najwolniejszym elementem komputera. Teraz możesz kupić dysk z najszybszych serii za mniej niż 200złmoim zdaniem warto. Szkoda czasu na czekanie na dane z wolnego dysku. JAk masz dysk i napęd dvd to bez problemu podłączysz do każdej nowej płyty jedną taśmą. Jak masz więcej napędów to będzie problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Potrzebuję nowej płyty, procka, ramu i grafiki dysponując nieprzekraczalnym budżetem 1000zł. Czy będzie to platforma intel czy amd to bez znaczenia, wszelka pomoc będzie mile widziana, bo nie orientuję się zbytnio w sprzęcie. Zwłaszcza z płytą główną mam zagwozdkę, które z tych tańszych są warte uwagi (ecs'y, asrocki itp. odpadają - mam niemiłe doświadczenia).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam zamiar kupić dla brata poniższą konfigurację. Komputer ma mu posłużyć do grania przez jak najdłuższy okres czasu we wszelkie możliwe gry, cena nie powinna przekraczać 3000zł. Brat nie zna się na O/C (ja też tylko podstawy), więc można to wziąc pod uwagę ;)

Generalnie starałem się wybrać wszystko samemu a wyszło prawie to samo co w ostatnim CDA :) mianowicie:

Procek: Intel Core2 Duo E8200 2,66GHz (S775) BOX

Płyta Główna: Gigabyte GA-EP45-DS3R

RAM: GeIL Dual Evo 2x 1GB DDR2 1066 MHz CL5

karta graficzna: GeForce GTX 260 Gigabyte 896MB (PCI-E)

dysk: Seagate 250 GB Barracuda ES.2 (32MB, Serial ATA II) 245.00

obudowa: CoolerMaster Centurion 590 Black

zasilacz: Be-quiet Straight Power BQT E5-550W

do tego napęd DVD ze starego kompa.

na dzień 14.10.08 w komputroniku zapłaciłbym 2981, czyli mieszczę się w limicie (przy czym część komponentów nie jest dostępna ale i tak raczej nie kupie w komputroniku ;))

proszę o ogólne porady co do zakupu zestawu oraz odpowiedź na kilka pytań:

1. czy procesor jest w porządku, jeśli komp ma starczyć na długo i później wyciągać maksimum z karty graf. (może lepiej zejść do 100 zł tańszego 7200, tak jak w konfiguratorze? Jak wpłynęłoby to na moc całego zestawu?)

2. Płyta główna: czy jest jakaś dobra alternatywa, dla kogoś kto oczekuje stabilności, dobrego chłodzenia, obsługi najważniejszych standardów (np. RAID) i ewentualnie jako dodatek możliwości bezpiecznego podkręcania?

3. Czy opłacałoby się zamienić 2x1 GB na 2x2 GB przy ewentualnych mniejszych częstotliwościach (jaka wogle jest ich najlepsza wartość? wybrałem 1066 jako optymalną, nie wiem czy najlepszą do tego zestawu...) lub gorszym procesorze (ponownie jak w konfiguratorze...)

4. Czy zasilacz BQT 550W wystarczy, czy lepiej wziąć mocniejszy?

5. Czy opłaca się kupować kompa teraz czy może lepiej poczekać? Niestety w ciągu ostatnich 2 tyogodni cena kart graficznych, którymi byłem zainteresowany (GF 260 i RadHD4870) podskoczyła o ok. 200zł ;/. Czy sytuacja raczej się pogłębi czy można liczyć na spadek cen za 2-4-6 tygodni? Orientuje się ktoś :)?

Czekam na komentarze, odpowiedzi i porady

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny czy pójdą w górę zależy od ceny Dolara na rynku co do zestawu całkiem przyzwoity procesor mi nie pasi za 500zł można kupić E8400 3ghz a za jakiś czas dokupić do kompa Ramu do 4 GB i byłoby gites

zasilacz powinien starczy co prawda nie wiem jak prądożerny jest GTX 260

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie która z tych konfiguracji będzie lepsza? komputer ma mi posłużyć głównie do gier :) Czytałem trochę artykułów o core 2 duo i core 2 quad i najczęściej polecany jest core 2 duo ale chciałbym aby ten komputer posłużył mi jak najdłużej do gier dlatego zastanawiam się nad 4 rdzeniowcem co mi polecicie? a o to konfiguracje jakie wykombinowałem:

ASUS P5Q PRO, P45/ICH10R

Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz, 1333FSB, 6MB Cache, LGA775, 45nm

ATI Radeon HD 4870X2 2GB DDR5 (2x256bit), HDTV/DualDVI, HDCP

8192 MB DDR2 RAM

750 GB SATA2 32 MB CACHE

NAGRYWARKA SAMSUNG DVD 20x

MODE COM VOLCANO 650W

ASUS P5Q SE, P45/ICH10

Intel Core 2 Q9400 Quad Core, 2.66GHz, 1333FSB, 6MB cache, LGA775, 45nm

NVIDIA GeForce GTX 280, 1GB DDR3 (512bit), PCI-E, HDTV/2xDualDVI

4096 MB DDR2 RAM

750 GB SATA2 32 MB CACHE

NAGRYWARKA SAMSUNG DVD 20x

MODE COM VOLCANO 850W

Tak więc która konfiguracja bardziej mi się przyda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRZECHU94

Płyta główna do wymiany. Działają na niej tylko DDR I, więc nie ma sensu brać szybkiego kompa z wolnymi pamięciami. Sprzęt za 1500zł, bez obudowy, dysku, napędu.

Grafika - Radeon HD4870 ZeroTherm 512MB 781zł

Procesor - Pentiu Dual Core E5200 - 246zł

Płyta główna - Gigabyte GA-P35-DS3L - 238zł

Pamięci - A-Data Extreme Edition DDRII 2GB/800 (2 x 1GB) CL4 - 108zł

Zasilacz - OCZ StealthXStream 500W - 195zł

Razem - 1568zł

Ceny brałem z sirius.pl. Salon jest w Krakowie, więc spokojnie możesz sobie wszystko tam zamówić. W sumie w Krakowie jest pełno sklepów komputerowych, więc nie widzę problemu z zakupem. Jeżeli chcesz osiągnąć pełnie możliwości sprzętu to zalecam OC procesora przynajmniej do ok 3.0GHz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rouzul

Jezeli ma sluzyc jak najdluzej to wez drugi zestaw z C2Q, nie bedzie ci do takiego zestawu potrzebny zasilacz 850W, wez 650 jak w pierwszym, z tego co pamietam to ok 100/200zl roznicy, a to juz np Q9550 zamiast Q9400, P5Q Pro zamiast SE itd

hedrox

Napisz jaki masz zasilacz, jego wymiana moze byc takze konieczna, zakladajac ze jest ok polecam podzespoly pod linkiem

http://kdo.pl/sc/8eg13lxvb9mb

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rouzul

W tej pierwszej konfiguracji jak dla mnie jest nie potrzebne 8 GB RAM'u, a reszta jest w porządku. Jeśli chcesz brać komputer na przyszłość lepiej wziąć zestaw z C2Q. Tak jak pisze Rezydent_KGB możesz wziąć słabszy zasilacz i dołożyć np. do C2Q 9550.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezydent_KGB

Mam zasilacz Tracer 4Life/400 Silent (400W) i mam nadzieję, że da radę, bo wymieniałem go niecały rok temu (poprzedni wziął się i padł).

Mój post

BTW, na stronie kdo.pl złożyłem zestaw alternatywny do Twojego. Który byście wybrali i czy mój zasilacz uciągnie którykolwiek?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...