Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Demonidess

Space Rangers 2

Polecane posty

Mi też się wywala do windy na ostatnim filmiku. Z tym może być po prostu jakiś błąd samej gry od producentów patrzyłem po necie to nawet patcha 1.4 nie ma

Grabarz1987 te misje dostajesz na planetach maloków

Misje są losowane po tym jak naciśnie się pytanie czy mają jakąś misję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby jak???

Wchodzisz w ekran statk ( czyli ekwipunek) i klikasz na przedmiot i przeciagasz. pojawi sie okienko... cos tam <obejryj> czy jakos tak... i prosze ;)

( a jak tak nie dziala to na planecie sprubuj bo chyba tylko na planecie sie da )

______________________________________________________________________________

Co do "Grabarz" to jak wplacisz na misje uwolnienia to po prostu z innymi statkami mozesz wyzwolic system... Niestety dostajesz tylko pkt doswiadczenia( zalezy od tego ile statkow dominatorow rozwaliles) i jakis item ( przewaznie sredniej jakosci)

No i oczywiscie respekt za wyzwolenie systemu;) ( niestety kaski ni chu chu ;/ )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co daje wpłacanie pieniędzy na organizowanie misji (chyba coś takiego) w bazach wojskowych :?:

Często zaraz po tym jak wyzwolisz system to możesz natrafić na misje typu RTS - sporo za nią płacą

BTW odkryłem sposób na (prawie) darmową i dobrą broń ;] Trzeba mieć program "sygnał alarmowy" . Jak się go ma, to się leci do systemu który jest przejęty przez dominatorów. Czeka się aż ich flota podleci, włącza się dopalacz i na największym statku włącza się program "sygnał alarmowy" - wtedy frajer wywala dobry ekwipunek, najczęściej to jest jego broń - nie pamiętam jak się to nazywa ale to tworzy taki okrąg na zasięg Wizji Atomowej tylko ma obrażenia tak z 50-150. Zajmuje ze 100t. Wtedy wciąga sie to i ucieka jak najdalej :D moim zdaniem to jest najlepsza broń w SR2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko w paru recenzjach na necie widziałem screny z tekstem ala RPG typu weszłeś to pizzeri jest tłok. Jak to się włancza. Jak sprawdzić gdzie leży układ jak się bierze misję u burmistrza bo 2 razy się naciołem że drogę zajmują dominatorzy a ja dopiero początkujący i nie znam na pamięć wszystkich układów i misja spaprana. Co zrobić ze złomem dominatora bo znalazłem i mi miejsce zajmuje.

Fajna gra :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko w paru recenzjach na necie widziałem screny z tekstem ala RPG typu weszłeś to pizzeri jest tłok. Jak to się włancza. Jak sprawdzić gdzie leży układ jak się bierze misję u burmistrza bo 2 razy się naciołem że drogę zajmują dominatorzy a ja dopiero początkujący i nie znam na pamięć wszystkich układów i misja spaprana. Co zrobić ze złomem dominatora bo znalazłem i mi miejsce zajmuje.

Fajna gra :)

Adamnus w samouczku wszystko jest powiedziane.... Po jakimś czasie dostaniesz misje typu RPG od burmistrza. A co do złomu dominatorów to niektóre możesz sprzedać w tych bazach naukowych czy jakoś tak za 2 razy więcej niż kosztuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego zależy pojawianie się nowych przedmiotów ?

Bo mam już z 300 tyś a nie mam na co wydawać, nawet statków nie ma nowych do kupienia :/

Od czasu do czasu pojawi się jakiś przedmiot co minimalnie coś polepszy...

Z tego co zauwazylem to od postepu w grze... i chyba od tego ile dominatorow rozwalisz i ile systemow wyzwolisz... ale nie jestem pewny... ;)

Proponuje , jak nie masz na co wydawac kasy, atakuj solo systemy ;) naparzaj wszystkich przy opuszczonej planecie i w razie w ucieknij na nia... poczekaj kilka dni az ci sie kadlub naprawi i dalej siekaj ;) naprawy ekwipunku zredukuja twoje konto ;)

Często zaraz po tym jak wyzwolisz system to możesz natrafić na misje typu RTS - sporo za nią płacą

BTW odkryłem sposób na (prawie) darmową i dobrą broń ;] Trzeba mieć program "sygnał alarmowy" . Jak się go ma, to się leci do systemu który jest przejęty przez dominatorów. Czeka się aż ich flota podleci, włącza się dopalacz i na największym statku włącza się program "sygnał alarmowy" - wtedy frajer wywala dobry ekwipunek, najczęściej to jest jego broń - nie pamiętam jak się to nazywa ale to tworzy taki okrąg na zasięg Wizji Atomowej tylko ma obrażenia tak z 50-150. Zajmuje ze 100t. Wtedy wciąga sie to i ucieka jak najdalej :D moim zdaniem to jest najlepsza broń w SR2

Co do misji sa one losowane i nie zawsze sie trafiaja... chociaz chyba w poczatkowej fazie gry sa prawie zawsze... (teraz wyzwolilem z 10 systemow i ani 1 nie mialem ;/ ) a co do broni to taki sobie ten sposob... bo bron jest ciezka... i nie oplaca sie jej zbierac... lepiej siekac i zbierac wezly... przynajmniej mikromoduły sa za to ;)

Ten sposb przydaje sie ewentualnie jak nie masz kasy aby zabrac uciec i sprzedacv... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od czego zależy pojawianie się nowych przedmiotów ?

Bo mam już z 300 tyś a nie mam na co wydawać, nawet statków nie ma nowych do kupienia :/

Od czasu do czasu pojawi się jakiś przedmiot co minimalnie coś polepszy...

Gdy ma się kupę kasy to się albo leci do stacji badawczych i se ulepsza gnaty albo leci się do byle jakiej planety i za pomocą centrum informacyjnego szuka się jakiegoś dobrego sprzętu

BTW u mnie w grze już są biomiejscowe kadłuby... ale kosztują z 400k :D Właśnie se szukam silnik co ma szybkość 1050 + ulepszenie z mikromodułu/stacji badawczej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to są logiczne ??

hmm no jak tu Ci to wytłumaczyć. To misje które możesz odmówić wykonania a polegają one na wybieraniu odpowiedzi np: jak wydobyć statek z dna oceanu, zdobić lekarstwo polując na zwierze czy naprawa jakiegoś sprzętu. I wszystko to wykonujesz za pomocą dostępnych komend typu ukryj się ITP. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeze jesli jestes poczatkujacy wybierz poziom easy (łatwy) i wybierz wojownika (zolnierza) bo jest najlatwiej ;)

Ja tak wlasnie wybralem... jak przejde zolnierzem moze skusze sie na zycie pirackie ;D na poziome hardcore oczywiscie ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry sposób żeby zarobić to zainwestować w dobry silnik i brać trudniejsze warunki (krótsze terminy) w misjach kurierskich. Ja mam taki problem że właśnie mam specjalizację kupiecką i trudno się przestawić a dominatorzy się proszą o lanie i nie wiem jak wyjść z kupiectwa a zająć się kopaniem resorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy skończyła się gra nie wybrałem że chce iść na emeryturę po prostu wyleciałem z bazy pionierów i zająłem się piractwem :P

CHcesz sposob na kellera?biggrin.gif

Po rozwaleniu tamtych dwoch stan mniej wiecej na srodku mapy glownej i czekaj az sie pojawi mala fruwajaca tarcza nad jakas planeta i niebieska dziura obok, to znaczy ze tam keller jest, jak wlecisz do ukladu to lec do kellera i troche go podniszcz i wtedy ucieknie przez czarna dziure, polec za nim i rozwal:D bo tam jest slaby

No nie wiem żeby ta wygrać trzeba mieć poziom trudności 50%

na 150% musiałem mieć pod sobą 5 pilotów i wsparcie bazy wojskowej, dobrze jest mieć roton który zmniejsza prędkość przeciwnika żeby potem w nadprzestrzeni go dobić (ale i tam nie jest słaby )

A ta misja to pikuś... Jedna misja dla Feyan, w której trzeba się uda na konkurs "myślicieli" (nie pamiętam jak toto się nazywało) to dopiero hardcore...

Byłą tak ciężka że zapisałem sobie przed zaczęciem misji i jak mi się udawało to wczytywałem i od nowa ta sama misje.

A co daje wpłacanie pieniędzy na organizowanie misji (chyba coś takiego) w bazach wojskowych :?:

Organizowałeś wyprawy do układów gdzie znajdowali się Dominatorzy,ja tam latałem bez wsparcia i dzięki temu dostawałem dużo doświadczenia i kasy z wyrzucanej kasy i części, choć potem płaciłem po 100k za naprawę :/

A od czego zależy pojawianie się nowych przedmiotów ?

Bo mam już z 300 tyś a nie mam na co wydawać, nawet statków nie ma nowych do kupienia :/

Od czasu do czasu pojawi się jakiś przedmiot co minimalnie coś polepszy...

Musisz inwestować w nowe ośrodki badawcze ale nie za jednym razem. Trzeba je budować co rok i w tedy ma się nowsza broń. Czyli czym dłużej grasz tym lepsza masz broń.

a co do broni to taki sobie ten sposob... bo bron jest ciezka... i nie oplaca sie jej zbierac... lepiej siekac i zbierac wezly... przynajmniej mikromoduły sa za to wink.gif

Najlepsze mikromoduły są za misje reszta to dodatki dla tych co nie mają czasu wykonywać misji.

Jak zarobić taką kasę, gram kilka godzin i nie idzie nic "uhandlować". Jaką profesję wybrać ??

Ja brałem tam gdzie jest dużo kasy i uszkodzony sprzęt. Najlepiej zbiera się kasę na misjach gdzie dostarcza się przedmioty mi zajmowało dotarcie maks 12 dni czyli co 12 dni miałem około 120k ale to dopiero w późniejszej fazie gry na początku najlepiej latać tam gdzie toczą się bitwy i brać najcenniejsze przedmioty i sprzedawać.

Ja gdy skończyła się gra nie wybrałem że chce iść na emeryturę po prostu wyleciałem z bazy pionierów i zająłem się piractwem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik chodzi o to że gdy instaluje grę i włączam po czym okazuje się że nie ma głosu, muzyki itp. a na dodatek pokazuje jakby usunęło sterowniki karty muzycznej po wywaleniu gierki wszystko wraca do normy. Mam toshiba Qosmio f30-140 z zintegrowaną kartą muzyczną sigma-tel audio. Myślę że reszta specyfikacji nie jest potrzebna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misje rzadowe sluza glownie do zarobienia kredytow. Jesli ma sie dosc szybki statek, to zawsze wybierac trudniejszy wariant, w ktorym ma sie mniej czasu na wykonanie zadania. Nagroda jest zalezna tez od postepow w grze (czyt. im dluzej grasz, tym dostaniesz wiecej), charyzmy i stosunkow z dana rasa. Misje kurierskie sa bardzo latwe, ochrona jakiegos statku rowniez (moze sie zdarzyc, ze bez twojej ingerencji odniesiesz sukces). Problemy moga sprawiac zadania polegajace na eliminacji piratow w poczatkowej fazie gry, jesli nie dysponujesz szybkim i dobrze uzbrojonym statkiem. Eliminacja statkow cywilnych skutkuje najczesciej pogorszeniem relacji z rasa, do ktorej dany statek nalezy.

Z kolei polowanie na dominatorow sluzy do zdobywania doswiadczenia i ekwipunku po nich. Nalezy pamietac, ze temu, kto zabije wrogi statek, przypada zan cala pula doswiadczenia, a reszcie, ktorzy wen trafili, tylko polowa. Organizowanie misji militarnych jest przydatne, jesli w pojedynke jestes za slaby, aby stawic czolo dominatorom, nawet ich najslabszym statkom. Po ich zleceniu, dostajesz date rozpoczecia ataku (niewiele czasu) i namiary na dwa systemy: ten, ktorzy bedziesz wyzwalal wraz z grupa pancernikow, i sasiedni, z ktorego bedzie hiperskok. Uwaga, system odbijany spod panowania dominatorow moze znajdowac sie w sektorze, ktory nie odkryles (czyt. nie kupiles mapy gwiezdnej), wiec trzeba albo je wszystkie odkryc, lub chociaz ich wiekszosc, albo load. Wada misji militarnych jest to, ze pancerniki rozwalaja czesc wyposazenia zostawionego przez dominatorow. Po zlikwidowaniu wszystkich dominatorow, pojawia sie komunikat o wyzwoleniu systemu i nazwa planety, ktora trzeba odwiedzic, aby dostac troche doswiadczenia i medalu (bezwartosciowego) lub mikromudulu/artefaktu. Po zapytaniu sie o misje specjalna, dostajemy propozycje rozwalenia dominatorow na powierzchni planety (RTS).

Wezly nalezy sprzedawac w bazach pionierskich, dzieki czemu mozna zakupic mikromuduly, a reszte ekwipunku po dominatorach sprzedawac wylacznie w stacjach badawczych, gdzie dostajemy za nie 100% wartosci, niezaleznie od rozwiniecia handlu, a procz tego przyspieszacie badania nad programami przeciwko trzem bossom. To tez niezly sposob na zarobek, jesli nie angazujemy sie mocno w walke, a potem naprawiamy statek. Wezly mozna tez zakupic w bazach pirackich. Niekiedy dominatorzy zostawiaja po sobie mikromoduly - tych zwykle nie nalezy sie pozbywac. Czasem wyrzuca wartosciowa bron, ktora mozna z powodzeniem uzywac. Bron dominatorow jest zwykle ciezsza od standardowej, ale mocniejsza. Dzieki "sygnalowi alarmowemu" mozna zebrac naprawde potezne narzedzie zaglady, tyle ze ciezkie. Moim zdaniem warto, Vertix jest swietny. Takze w czarnej dziurze.

Dobrym sposobem na zarobek na poczatek jest tez uzywanie sond badawczych na powierzchni niezamieszkalych planet. Czasem sondy wydobeda rowniez mikromodul lub artefakt. Oba tez mozna znalezc w czarnej dziurze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakis patent, na misje logiczną na jednej z planet... Należy uratować męża (czy tez) brata jednej kobiety, na imie ma chyba Roland. Roland przetrzymywany jest przez gang Irokezów i uwolnia go oni za 900 szt platyny (lokalnej gotówki) Kurcze najdłużej tą misję wykonywałem godzine!!! i zebrałem 320 szt platyny, ale w końcu i tak zginąłem :(

Może komuś się w niej poszczęściło i jakas mała podpowiedź odnosnie taktyki??

Ogólnie nie uważacie że twórcy troszkę przesadzili z trudnością tych zagadek logicznych?

Może CDA pokusiło by się o stworzenie jakiegos dobrego poradnika do SR2

Na razie z Dominatorami nie mam szans, tzn spokojnie daje rade rozwalić te najmniejsze stateczki, i z jeden z tych średnich, ale oni natychmiast lecą na mnie chmarą ok 15-20 statków i mimo najszczerszych chęci nie jestem często wstanie uciec z zabranymi częściami ze szczątków zniszczonych Dominatorów. A przecież o te szczątki właśnie chodzi. Nie wiem może później będzie lepiej.

Piratów nie atakuje bo ledwo do nich strzele a już uciekają na najbliższą planetę bałwany ;)

Obecnie poszukuję jakiejś sensownej kasty, takiej z miejscami na artefakty, bo moja obecna takowych nie posiada.

Jako broni uzywam lekko podrasowanej "Łezki". Ogólnie gra się super, tylko pomocy ... w tych ch..lernych

zagadkach logicznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze tej misji nie rozgryzłem a męczyłem się z nią 1,5 godziny radzę ci poszukać czegoś innego a jeśli chodzi o dominatorów to znam kilka technik ale muszę znać parametry twojego statku w przybliżeniu ( a transportowca powyżej 1200ton nadal nie znalazłem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff udało się :)

Po milionach prób chyba udało mi się rozgryźć ta misję, na początku jako że byłem w pobliżu zajechałem do kopalni i zakupiłem węgla do pełna, pojechałem do Bazy skorpionów aby stamtąd zabrać Pelegrina i wtedy pojechałem do Szpiku. Sprzedałem węgiel, zaś Pelegrin w podziekowaniu dał mi spluwę i 6 naboi. Jeśli ktoś lubi liczyć warto pojechać do szeryfa, jeśli pomożesz mu w obliczeniach chemicznych (niełatwo trzeba wykorzystać równania z 3 niewiadomymi) da w nagrodę 15 naboi. Wtedy jedziemy na złomowisko (była baza wojskowa) i zakupujemy złomu do pełna i to będzie nasza główna trasa - złomowisko --> Szpik i odwrotnie. Na złomowisku kupujemy złomu do pełna i sprzedajemy wszystko w szpiku, jak tylko będzie nas stać jedziemy do warsztatu i za troche grosza powiększamy ładowność ciężarówki aby móc woźić więcej złomu. Należy cały czas zwracać uwagę na stan paliwa. Najlepiej na złomowisko jeździc przez stację benzynową kosiary i w razie czego dolac paliwa. W okolicach lasu jest boczna droga która prowadzi do jeziorka, jeśli trzy razy się w nim wykąpiemy to zregeneruje duszo naszego zdrowia. W każdym razie najważniejsza trasa to wspomniana przeze mnie trasa transportu złomu, złomowisko->Szpik. Węgla raczej nie opłaca się wozić bo za mało płacą, nie wykorzystywałem farmy więc nie wiem co tam. Co do bandytów, jeśli jedziemy pustym samochodem (bez ładunku) to im uciekamy (tylko pierwszy raz) każdą taktyke (ucieczka, pojedyńczy strzał, potrójny, zatrzymanie się i szybka ucieczka) stosujemy tylko jeden raz z rzędu, potem bierzemy następny sposób i tak zataczamy koło. Nie płacimy im, i pamiętamy o tym aby się leczyć no i przedewszystkim paliwo, bo jak się skończy to kaplica (dosłownie) Powodzenia

Edit: acha jeszcze moje parametry:

Silnik osobliwościowy (500 prędkości 31 parsek

Mezostrukturalny kadłub klasa biznes - ładowność 544 , 9 obrony -

Moja prędkość to 448 (zalezy od załadowania)

Obrona 15% + 9

Atak Łezka 10-34 pkt obrażeń , zasięg 380

jakieś inne dane jeszcze potrzebne?

ledwo pojawie się na planecie Dominatorów (sam) od razu z planetu startuje ich cała chmara) kilka najmniejszych (najszybszych) i ewentualnie jednego średniaka rozwale, ale zanim zdąże zabrać ich szczątki dopada mnie cała reszta i zanim zdąże uciec przyjmuje na siebie takie salwy że wytrzymałość statku spada na łeb na szyje momentalnie :( zwykle ginę. Jestem w stanie uciec ale jeśli nie będę zbierał części po Dominatorach. Hmm chyba musze jednak brać udział w zorganizowanych akcjach odbicia planet, jak to mówią w kupie siła więc może wtedy będzie łatwiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartix3: Lepiej odpusc sobie walke z dominatorami na tym etapie gry. Predkosc najlepiej miec co najmniej 650 pkt, bo wlasnie z taka szybkoscia leca rakiety, w ktorych dominatorzy sie lubuja. Poza tym, masz tylko jedna, slaba bron...

Ja mam obecnie biomiejscowy kadlub pionierski, serii "Gugol", o trwalosci 768 pkt, obronie 50% + 15, i silnik temporalny "Jasio" 1110 + 140 pkt i 48 persekow, co daje mi predkosc na poziomie 1197 z moim standardowym wyposazeniem (mam jeden artefakt zmniejszajacy masa statku i jeden go przyspieszajacy). Kadlub ma 4 sloty na artefakty i 4 na bron - wszystkie zapelnilem. Obecnie rozgladam sie za seria "Idealny" z 5 slotami na bron.

Co do misji logicznych, to sa moimi ulubionymi. Mialem juz ich duza wiekszosc, ale tej, z ktora miales problem, jeszcze nie... A szkoda, bo brzmi bardzo fajnie. Sam nie dalem rady przejsc tych kosmicznych warcabow bez opisu. Przyrzadzanie pizzy sobie darowalem po kilku niepowodzeniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok już mi troche lepiej ;)

Nalatałem się po wszechświecie za pieniędzmi, ale za to już troche lepiej mój sprzęt wygląda

Obecny ekwipunek:

Kadłub (407 wielkości) - troche słabo, ale za to z kompletem otwartych slotów :) (5 na broń, 4 na artefakty)

Broń: Ulepszona łezka, ulepszony Reton, ulepszone działko odłamkowe, ulepszona wyrzutnia rakiet

Silnik 640 prędkości - 37 parsek

Skaner 28%

Radar - 2900

Zbiornik paliwa pojemność 65

Droid - 25 pkt

Chwytak 105 pkt

Generator - 28+5%

Do tego na razie 2 artefakty

-Blokowanie 10-40% obrażeń od pocisków i rakiet

- oraz artefakt oceniający szanse w walce z przeciwnikiem

Co prawda chwilowo nienajlepiej stoje z sianem, ale troche polatam to się odkuję ;)

Za mną pierwsze kilka udanych bitek z Dominatorami (broniłem planety i pomagałem w odbijaniu)

Generalnie zniszczyłem jak dotąd 14 statków Dominatorów (pewnie to mało, ale to dopiero początki)

Sprzet mozna nabyć naprawde ciekawy, ale ceny zaczynają wołać o pomstę do nieba, dobrze że za udane misje płaca coraz więcej)

Gorzej z węzłami, przydałoby się jakieś mikroczipy załadować, ale o węzły trudno, czasami kupuje od piratów jak mi się troche gotówki nazbiera, tylko boje się że załaduje mikroczpi do jakiegoś podzespołu, a tu zaraz znajde lepszy i się załamie stratą mikroczipu

Obecnie wykonuje wspomnianą przez Ciebie PizzaMisje :) Na pierwszy rzut oka wydaje się znacznie prostsza niżli ta o której pisałem wczesniej. Na tamtą straciłem mnóstwo godzin, a ta niezależnie czy udana czy nie jest znacznie krótsza, do jutra ją rozpykam. Wydaje się że podstawową kwestią to zapisac gre przed misją, potem iść do Pizza Hut i po kolei kupować wszystkie pizze, notując jaka rasa co lubi, potem odczytac save i znając już charakterystykę poszczególnych ras (ta kwestia się nie zmienia co za każdym razem) rozpoczynać konkurs do skutku próbując trafić 4 jurorów jednej rasy (piatego mozna przekupić) .

Reporterowi mówie że pracuje dla planety która mnie wysłała, jestem kompletnym nowicjuszem i pierwszy raz robie pizze - Publika to lubi, 2 razy miałem 100% poparcia.Na razie próbowałem 3 razy i zająłem najwyżej 4 miejsce, raz byłem 7 a raz poszalałem i byłem 14ty :P Ale czas wykonywania misji pozwala na wiele prób wiec jakby się ostro wziąść w pół godzinki -60 minut powinno się obcykać. Dam znac jak mi poszło po jutrzejszych próbach. W

W walkach z Dominatorami wkurzają współwojownicy bo kradną jak szaleni cały sprzęt wypadający ze zniszczonych statków obcych (Świnie!)

A mam pytanko pojawią się jakieś lepsze bronie od wspomnianych wyżej? I czy Dominatorzy też się rozwijają jesli chodzi o technologię?

Czy też po prostu są 3 rasy obcych i każda znacznie silniejsza od poprzedniej, ale nie poprawiają oni swoich osiągów?

To na razie tyle, będę regularnie opisywał swoje spostrzeżenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...