Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
matib5002

Telefon komórkowy jako modem

Polecane posty

Witam,

jako że zbliżają się wakacje, co łączy się z przeróżnymi wyjazdami, wypadami, zastanawiałem się nad internetem do netbooka czy tabletu. Wyszukałem gdzieś w googlach, że można do tego celu użyć telefonu komórkowego(jako modemu, tzw. tethering). Mam jednak wątpliwości... jak szybki jest internet z telefonu połączony np. za pomocą wi-fi albo bluetooth. Co do limitów to na allegro są karty SIM z transferami więc to nie powinno stanowić problemu.

Jeśli ktoś miał z tym kiedyś jakiś kontakt albo coś więcej o tym wie to niech się podzieli :)

Powiedz, jaki masz telefon, a powiem Ci, co jesteś w stanie osiągnąć.

Ale wakacje z Internetem...? A fee, odpocznij, poznaj świat. Internet jest wszędzie taki sam, a świat za oknem już nie :P

Chodzi mi bardziej o to by w czasie wypadu gdzieś w drodze sprawdzić fejsa, obejrzeć jakiś film online czy inne tego typu czynności, a nie siedzeć non-stop :D

Telefon to SONY XPERIA U, ewentualnie LG L5

Co do oferty, to musisz zdecydować sam (najlepsze na kartę internety to Orange i Play, a darmowe jest Aero2[poszukaj w necie, można zamówić]). Ale sprawa jest prosta - podpinasz się poprzez kabelek i robisz z telefonu modem, albo uruchamiasz tethering (dostępny systemowo, można użyć appki z marketu) i podłączasz się do utworzonej sieci WiFi. Jeśli jesteś w zasięgu nowoczesnych nadajników, to połączenie jest dość szybkie (choć ping potrafi być wysoki ;/), jeśli łączysz się po starszych nadajnikach, to będzie nieco gorzej, ale do zniesienia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.