Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pawel_R

Zakup routera

Polecane posty

Witam. Chcę zakupić modemo-ruter pod Neostradę otrzymałem kilka możliwości wyboru. Jednak za bardzo nie znam się na sprzęcie takiego rodzaju dla tego zwracam się z prośbą by mi pomóc w wyborze. Oto lista możliwych do zakupienia:

1. Netgear RangeMax ADSL2+ Wireless 108Mbps Router 4xLAN (RJ45) 1xADSL Annex A RJ11

2. Netgear ADSL Wireless 54 Mbit Firewall Router 4xLAN (RJ45), 1xADSL AnnexA(RJ11)

3. Netgear RangeMax 108Mbps 802.11g Wireless Router

4. Netgear RangeMax NEXT ADSL2+ Wireless 270Mbps Router 4xRJ45 1xADSL Annex A RJ11

5. Netgear RangeMax NEXT 270Mbps 802.11n Wireless Router

6. Netgear RangeMax NEXT 270Mbps 802.11n Wireless Gigabit Router

7. Netgear RangeMax NEXT HD 802.11n Dual Band Wireless Router (2.4Ghz and 5GHz)

8. D-Link ADSL2+ Wireless G Router with 4 Port 10/100 Switch (AnnexA)

9. D-Link ADSL2+ Router with 4 Port 10/100 Switch (Annex A)

10. D-Link GamerLounge Wireless 802.11g High Performance Router, 1xWAN, 4xLAN (Giga)

11. D-Link Rangebooster Wireless 802.11n Router 4xLAN (RJ45), 1xWAN (RJ45)

12. D-Link Rangebooster Wireless 802.11n Router 4xLAN Gigabit (RJ45), 1xWAN (RJ45)

13. D-Link Wireless N Home Router with 4 Port 10/100 Switch

Z góry dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam router Asmax AR-904u i niestety jest to jeden wielki badziew. Ostatnio coraz częściej wyłącza mi internet, przy czym pomaga tylko reset komputera. W gry przez sieć pograć sobie nie mogę, bo mnie rozłącza po paru chwilach gry. Ściąganie plików często się zatrzymuje i trzeba ściągać od nowa. Pytałem się już o porady na wielu forach i nikt nie potrafił mi pomóc. Dlatego chcę zakupić nowy router do użytku domowego na 2 komputery w miarę tani podłączany raczej przez kable. Mam Neostradę 1Mb/s. Chciałbym, abyście mi polecili konkretne modele routerów, które Waszym zdaniem będą działać poprawnie. Chciałbym także, aby w temacie wypowiadały się raczej osoby posiadające Neostradę i jakiś router, który działa im prawidłowo oraz osoby mające obeznanie w tej dziedzinie, bo propozycji typu "mój wujek ma taki a taki router i raczej wszystko mu działa" nie będę brał pod uwagę. Proszę też o podawanie cen proponowanych routerów.

EDIT:

Spotkałem się z wieloma pozytywnymi komentarzami użytkowników Neostrady na temat routerów firmy Pentagram. Czy TEN będzie dobry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam całkiem spory problem z zakupem routera z jednego prostego powodu - posiadam łącze NET24 w netii , modem ADSL Thompson speedtouch 330 i nie wiem jaki router wybrać gdyż ani na infolinii netii ani w ich oddziale nikt nie potrafił mi odpowiedziec jaki aneks powinien mieć router do tego modemu/łącza :| bardzo prosze o pomoc bo nie chce kupowac w ciemno licząc ze 50% szans to duzo :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam całkiem spory problem z zakupem routera z jednego prostego powodu - posiadam łącze NET24 w netii , modem ADSL Thompson speedtouch 330 i nie wiem jaki router wybrać gdyż ani na infolinii netii ani w ich oddziale nikt nie potrafił mi odpowiedziec jaki aneks powinien mieć router do tego modemu/łącza :|

Ogrom niewiedzy "konsultantów" Netii jest porażający ...

Linia Netii rzeczywiście może być analogowa lub cyfrowa, ale operator infolinii WIDZI informację o typie przyłącza abonenckiego (ISDN / POTS).

Ile żył ma kabel dochodzący do modemu? Masz w domu "skrzynkę" rozdzielającą kable na telefon i modem?

Ktoś ze znajomych ma identyczną "mydelniczkę" do neostrady (Annex A)?

... jeśli tak, to po prostu podłącz modem neo u siebie - jak zadziała to masz linię analogową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dwa dni temu siostra dostała laptopa i zachciało jej się internetu w nim ; p I tu jest problem!Nigdy nie interesowałem się siecią domową itp nie wiem jaki router kupić za ile oraz nie wiem jak to skonfigurować by wszystko smigało.Internet do laptopa musi być dostarczany drogą wifi.Zależy mi by router miał wystarczająco mocną antenę by po całym mieszkaniu (90m2) bez problemu był internet.Nie wiem czy to nie będzie problem ponieważ ściany są grube i do tego zbrojone i nie wiem czy zbrojenie nie będzie rozpraszało sygnal ; p Moglibyście podać jakieś routery które się do tego nadają?Cena ? nie wiem jaka nie wiem ile na taki trzeba wydać ; p Jak coś nie napisałem co jest potrzebne do wyboru to piszcie:P

Napiszę jeszcze że internet mam osiedlowy prędkość do 5mbitów ,upload 128 .... ;p Macie jakiś poradnik w którym wszystko jest opisane?Siostra mówi że może 150 zł wydać na router.Odpiszcie tongue.gif zalezy mi na czasie(albo jej...)

Windows tu i tu to xp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni temu siostra dostała laptopa i zachciało jej się internetu w nim ; p I tu jest problem!Nigdy nie interesowałem się siecią domową itp nie wiem jaki router kupić za ile oraz nie wiem jak to skonfigurować by wszystko smigało. Internet do laptopa musi być dostarczany drogą wifi.

[...]

Siostra mówi że może 150 zł wydać na router.

W cenie do 150 PLN masz kilkadziesiąt modeli routerów z WiFi.

Zależy mi by router miał wystarczająco mocną antenę by po całym mieszkaniu (90m2) bez problemu był internet.Nie wiem czy to nie będzie problem ponieważ ściany są grube i do tego zbrojone i nie wiem czy zbrojenie nie będzie rozpraszało sygnal

Teoretycznie nie ma problemu (chociaż routery używające MIMO są droższe niż "zwykłe"), praktycznie zawsze będzie takie miejsce w mieszkaniu gdzie odbiór WiFi zanika całkiem lub jest często zrywany. Nie jest to jakieś straszne nieszczęście ;)

szczególnie jeśli można wymienić antenkę w routerze.

Moglibyście podać jakieś routery które się do tego nadają?Cena ? nie wiem jaka nie wiem ile na taki trzeba wydać ; p Jak coś nie napisałem co jest potrzebne do wyboru to piszcie

Linksys

TP-Link

Asmax

Edimax

Pentagram

ModeCom

DrayTek ... a nie, ten ostatni za drogi :P

Napiszę jeszcze że internet mam osiedlowy prędkość do 5mbitów ,upload 128 ....

To znaczy? po kablu czy radiowo? podłączenie wymaga klonowania adresu MAC czy nie?

Macie jakiś poradnik w którym wszystko jest opisane?Odpiszcie tongue.gif zalezy mi na czasie(albo jej...)

Windows tu i tu to xp.

http://www.bez-kabli.pl/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SwisteK mam modem podłączony takim samym kabelkiem co telefon, mam jakis tam rozdzielacz sygnału, wygląda to jak przejsciowka zeby z jednego wejscia zrobic dwa wyjscia (jesli moj "profesjonalny" opis cos pomoze :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam liveboxa i chciałbym wymieniĆ ten szajs na coś lepszego. Mam do podłączenia dwa kompy ,ale w jednym nie mam wejścia LAN i tu jest problem i nie wiem czy podłączyĆ bezprzewodowo czy kupiĆ kartę . Jeśli chodzi o router to chciałbym aby dobrze dzielił prędkośĆ bo internet mam z wujkiem a on okupuje torrenty a wtedy ja nic robiĆ nie mogę. Chciałbym się zmieściĆ w 200zł ze wszystkim. Aha internet mam 2mb od neo jeśli ma to znaczenie.

PS sry za Ć ale inaczej nie mogę napisaĆ.

Zmień skrót klawiszowy (menu hotkeys) w Catalyst Control Center na jakiś dziwny i nieużywany - rozwiążesz problem z "ć".

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam liveboxa i chciałbym wymieniĆ ten szajs na coś lepszego. Mam do podłączenia dwa kompy ,ale w jednym nie mam wejścia LAN i tu jest problem i nie wiem czy podłączyĆ bezprzewodowo czy kupiĆ kartę .
Jesli tylko jest to możliwe użyj karty sieciowej "na kabel". Po pierwsze będzie taniej, a po drugie będzie taniej bo routery bez WiFi sa tańsze, a po trzecie nie będzie problemów z siłą sygnału ;)

Jeśli chodzi o router to chciałbym aby dobrze dzielił prędkośĆ bo internet mam z wujkiem a on okupuje torrenty a wtedy ja nic robiĆ nie mogę. Chciałbym się zmieściĆ w 200zł ze wszystkim. Aha internet mam 2mb od neo jeśli ma to znaczenie.

No to jest problem.

Być może wystarczy tani router z QOS, ale jeśli Twoje wymagania obejmuja również gry online to nie będziesz szczęśliwy - QOS zapewni co prawda priorytet pakietów "do gry", ale nie spowoduje zmniejszenia pingu (przynajmniej nie w przypadku tanich routerów - mają za słabe procesory żeby poradzić sobie z tym zadaniem w czasie rzeczywistym).

No więc teoretycznie TP-Link TD-8840 (tylko nowsza wersja!) ma QOS, albo Linksys WAG200G, albo ... jest wiele możliwości ;)

Napisz dokładniej jakie masz wymagania odnośnie podziału łącza.

PS. najtaniej wyjdzie dogadać się z wujkiem - ograniczenie ilości jednoczesnych połączeń i wielkości upload/download w programach do torrentów jest banalnie proste, przeważnie mają też harmonogram pozwalający ciągnąć ile wlezie w czasie kiedy to nikomu nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale moje wymagania obejmują gry online szczególnie FPSy. Czyli podział łącza musi być dobry. Jeśli chodzi o dogadanie się z wujkiem to na livebox-się nie ma szans on nie dzieli łącza nawet przy minimalnym ściąganiu i wysyłaniu nie można grać. Jeśli chodzi o kartę sieciową to czy przy zakupie muszę zwracać uwagę na moją płytę główną czy wszystkie karty pasują do wszystkich płyt głównych? Jak pisałem na wszystko mam 200zł ale jak trochę więcej to wyniesie to jakoś to przeżyje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem ... nie przejmując się ceną polecił bym DrayTek Vigor 2700 /e /Ge (szukaj w ceneo.pl i skapiec.pl -> dużo taniej niż na allegro). Sprzęt sprawdzony, działa zarówno QOS jak i zarządzania pasmem ... ale.

No właśnie, ALE:

gry sieciowe potrafią "w szczycie" potrzebować całego uploadu jaki masz na swojej neostradzie, a zapchanie uploadu powoduje "kosmiczny" ping i inne "atrakcje".

Sprawdź jakimś programem ILE dokładnie pasma upload potrzebują gry których używasz (np. NetMeter? dowolny program robiący statystyki). Jeśli się okaże że do grania potrzebujesz 70-90% dostępnego pasma (tylko upload, download nas nie interesuje), to niezależnie od użytego routera będzie kiepsko.

Karta sieciowa na PCI powinna pasować do każdej płyty głównej, a kart na PCI-E jest na razie mało ... i też pasują do każdej płyty ze złączem PCI-E x1 ;)

Sa tańsze routery mające opcje podziału pasma i "wytrzymujące" P2P jednocześnie z graniem -> sprawdzę jutro w ofercie hurtowej co jeszcze można kupić. Produkty DrayTek polecam zawsze, jeszcze nie miałem z nimi problemów. Z tańszych niektóre modele Pentagrama i Edimaxa są godne uwagi, również TP-Link ma dużo lepsze parametry niż by wskazywała cena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i uploadu wykorzystuje mi około 50-60%.Jeśli chodzi o router to jak jest tańszy a równie (porównywalnie) dobry bym się ucieszył.
Równie dobry nie będzie, cudów nie ma ;)

Dowcip polega na tym, że do routerów z modemem ADSL praktycznie nie ma alternatywnego firmware (a jak jest to albo lekko niedorobione - czyli raczej dla hobbystów, albo do egzotycznych - u nas - modeli).

Od najtańszego do najdroższego:

Pentagram Cerberus ADSL2+ P 6311-072

TP-Link TD-8840 (8841)

D-Link ADSL2 Router DSL-2542B -> ostatnio testowany, działa

DrayTek Vigor 2700e (~220 PLN)

A jaką kartę sieciową wybrać tak przy okazji?

W sklepie: dowolna karta PCI na Realteku (RTL8139D ) , na allegro: Intel (SB82558B lub nowszy) albo 3COM (3C905B lub nowsza). Wszystkie w cenie poniżej 10 PLN za sztukę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak jak w temacie mam internet z telewizji kablowej. W chwili obecnej koncentrykiem mam podlaczony modem i z modemu skretka do kompa. Druga skretke mam przeciagnieta z mojego pokoju do drugiego. I wlasnie w tym momencie potrzebuje routerek. Jak wyzej mam nadzieje szczegolowo opisalem potrzebuje rozdzielic neta jedynie na 2 komputery droga kablowa. Chcialbym poznac opinie innych uzytkownikow jaki router wybrac. Zasada standardowa im taniej tym lepiej, lecz nie kosztem zbytniej utraty jakosci.

Z gory dziekuje za odpowiedzi :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też potrzebuje router. :rolleyes: Tylko taki super-extra mocny z dużym zasięgiem (ok. 10-15 km). Moja okolica to jedna wielka "dziura". Nie ma możliwości założenia Neostrady od TP, ze względu na te niby "problemy techniczne". A radiówka potrafi człowieka doprowadzić do szaleństwa. Wpadłem więc na pomysł skombinowania jakiegoś mocnego routera, (coś gdzieś czytałem o takich na necie) który sięgnie z 10 do 20 km i podłączenie go u mojego wujaszka a u siebie drugi i tak czerpać neta. Ktoś może coś mi podpowiedzieć na ten temat. Czy w ogóle jest to możliwe? :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...