Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

shmehr

PS3 - temat ogólny o grach

Polecane posty

Mam pewien dylemat. Mogę kupic xboxa za 175 futów i PS3 za 250 funtów. Co się bardziej opłaca i dlaczego? Pytam w tym temacie bo zależy mi na opinii posiadaczy PS3. I czy granie online na PS3 jest płatne?

Ja bym brał PSa (właśnie na niego zbieram) ma o wiele więcej (po za graniem) zastosowań od Xa. No i gry nie będą wychodzić w okrojonej wersji patrz: RAGE, sądze że co raz więcej gier na 360tke będzie tak kończyło - gorsza grafika i mniej lokacji...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I własnie na takie opinie liczyłem.:D Nie chodziło mi o coś takiego jak: "zależy od tego czego oczekujesz..." Zapytałem o WASZĄ opinię. Ludzie mówcie jak myślicie przecież was nie zabiję jak powiecie mi, że xbox to [beeep] bo... BTW liczę na więcej takich postów. I jeszcze jedno: jakie gry na PS3 sa za darmo do ściągnięcia? Słyszałem do tej pory o Gran Turismo HD i Tekkenie. To prawda? Czy jest jakaś gra podobna do PGR4 na PS3? Nie chodzi mi o GRIDa:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam jak wielu z was gra na PS3 przez siec z innymi graczami? Czy w i w jakich grach liczba graczy online jest za niska/niewystarczająca do normalnej gry?

Absolutnie nie ma takiego problemu, wręcz przeciwnie. Znaleźć grę np. 7/8 nie stanowi większego problemu. Osobiście przez internet grałem w GTA IV, Burnout Paradise, NFS:PS, Reistance i Motorstorm.

I własnie na takie opinie liczyłem.biggrin.gif Nie chodziło mi o coś takiego jak: "zależy od tego czego oczekujesz..." Zapytałem o WASZĄ opinię.

No to jak już prosisz... Xbox jest bardziej awaryjny, ma płatne multi, większość najlepszych gier wyszła (Mass Effect, Gears of War, Lost Planet) lub wyjdzie na PC, ogólny brak jakichś dobrych exclusive'ow (oczywiście są wyjątki, np. Forza 2).

I jeszcze jedno: jakie gry na PS3 sa za darmo do ściągnięcia? Słyszałem do tej pory o Gran Turismo HD i Tekkenie. To prawda?

GTHD tak, Tekken nie. Ogólnie za darmo dużo nie ma, ale przynajmniej mi na tym nie zależy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie co do neta. Czy mógłbym konsolę podłączyc do sieci za pomocą adaptera przysyłającego sygnał internetu i kabla USB lączącego go z PS3? Chodiz mi o to, że normalnie nie mam neta w moim pokoju:( ale z tym adapterem jakoś sobie radzę. Modem jest podpiety petro niżej. I czy standardowo PS3 ma jakieś przejściówki żeby podłączyc ją do monitora LCD (17-19" sam nie wiem jak mały jest):D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz modem i na jakiej zasadzie ów adapter odbiera od niego sygnał? Z podłączeniem samego adaptera do ps3 może być taki problem, że konsola zwyczajnie może go nie wykryć z powodu braku sterowników. Jest natomiast możliwość podłączenia konsoli do sieci Wi-Fi (bezprzewodowej). Jeśli przez modem masz na myśli np. LifeBox-a wystarczy odpowiednio skonfigurować konsolę i bez podłączania zbędnych urządzeń będzie odbierać internet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa tylko, że jak mieszkam w anlii i mam taki zwalony internet, że nie mogę np. grac przez neta w TDU i CoH, ale to jest na kompie. Dlatego, obawiam się jak on bedzie działał na konsoli. Mój model to BTHomeHub 1921. Działa to na takiej zasadzie, że "skrzyneczka z netem jest na dole, a dapter pietro wyżej. Odbiera on sygnał internetowy ze "skrzynki" i za pośrednictwem kabla USB przesyła go do kompa. Wszystko przez to, że w moim pokoju nie ma wejścia na internet (jest nawet w łazience i w kuchni...). Adapter jest od firmy Linksys i nazywa się chyba wireless-G (nic innego nie znalazłem na pudełku). Mam nadzieję, ze nie czujecię się kompletnie zażenowani powyższym opisem, ale na necie to ja się nie znam.:(

Sterowniki do adapt. mam na płytce możnaby je zainstalowac na plejce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, czyli jak rozumiem "adapter" to nic innego jak Acces Point odbierający sygnał drogą bezprzewodową z modemu? Skoro tak to wystarczy sprawdzić jakie są login i hasło do sieci Wi-Fi (no i standard zabezpieczeń) następnie wklepać to wszystko do PS3 i cieszyć się netem bez "adaptera".

EDIT: a możesz w necie znaleźć te swoje urządzenia i dać do nich linki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukac mi się nie chce bo jestem strasznym leniem... Ale wiem o co chodziło Ci z tym loginem i hasłem (wyjątkowo zresztą):D więc myślę, że z PS3 nie miałbym żadnego problemu. W każdym razie nie z podłączeniem bo granie to już trochę inna sprawa, ale chyba gry chodziłyby wq sieci normalnie bo wydaje mi się, że w takie gry jak TDU albo CoH nie mogę grac przez to, że łączę się za pośrednictwem kompa. Chodzi mi o to, że w anglii wszyscy używają tylko konsol do gry...

EDIT: Zoldator wracając do poprzedniego tematu rozmowy to gry takie ja Gearsy, Halo itp. SĄ exclusivami. Już ktoś Ci na forum to pisał a Ty dalej swoje... Rozmawiamy o konsolach a gry takie jak Halo na PS3 NIGDY nie będą dostępne więc JEST to exclusive nawet jak wychodzi na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko z innej beczki może mam PC od 6 lat co roku go modernizuje na nowe gry i powoli mnie to zaczyna męczyć

Chciał bym się dowiedzieć jaką konsolę warto kupić kiedyś miałem Pleja1 więc to dawne czasy ale co powinienem kupić i nie żałować wyboru ??

Jestem jakoś za soniakiem ale czekam na opinie

W co lubię grać wyścigi najbardziej i jakieś dobre strzelaniny ;) ;) ;) ;) ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat poruszany setki razy. Powiem w skrócie - jak masz PC to wal Xboxa, bo nie w zasadzie żadnych super gier, których nie byłoby na PC, jak nie masz na tyle dobrego PC to możesz nawet wziąć X'a, Jak lubisz strzelaniny to Halo i GoW powinno Ci się spodobać.

no kompa mam z wyższej półki wszystko jak na razie działa na maxa w 1680 x 1050 nie dawno modernizowałem go ;) ;)

Oki więc jest tak jak myślałem warto brać Soniaka i fajnie Gran turizmo mnie przyciąga do Sony

Dzięki za info

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też bardzo zależy na Gran Turismo. Niestety jestem jedną z tych osób które przesiadają się z kompa na konsolę z powodu słabego sprzętu i wysokich kosztów modernizacji. W mojej sytuacji chciałoby się też zagrac w GoW (komp jest za słaby) itp. Trochę szkoda, że to exclusive...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat poruszany setki razy. Powiem w skrócie - jak masz PC to wal Xboxa, bo nie w zasadzie żadnych super gier, których nie byłoby na PC, jak nie masz na tyle dobrego PC to możesz nawet wziąć X'a, Jak lubisz strzelaniny to Halo i GoW powinno Ci się spodobać.

A no właśnie pomału to przestaje być prawdą. Wcześniej owszem tak było, ale teraz nie do końca to jest prawdą. Na przykład nie pograsz na pc w jakiegokolwiek jRPG'a z Xboxa, bo japońskie firmy przeważnie nie przerabiają swoich gier na PC (góruje rynek konsolowy). Jeśli nasz drogi kolega chce kupić PS3 ze względu na jRPG to odradzam taki zakup, bo na Xboxa jest ich co dziwne więcej i są to naprawdę wyborne tytuły. Tales of Vesperia, Lost Odyssey i najnowszy Star Ocean (jeszcze w czasie robót, nie wiadomo czy będzie i na PS3, bo Microsoft stara się o exclusive).

Kolejna ważna sprawa Epic strzelił focha na graczy pecetowych za niskie sprzedaże ich ostatnich tytułów i Cliffy B (jeden z ważniejszych kolesi w firmie) mówi, że absolutnie nie ma możliwości by Gears of War 2 wyszedł na PC. Zapiera się rękami i nogami, że ta seria od teraz będzie tylko konsolowa. Więc jeśli lubisz TPS (third person shootery) to nie ma opcji musisz kupić X0, bo ta produkcja to 100% hit i wszyscy będą w niego grali. To jest tak zwana gra dla której warto kupić konsolę (kolejna, która należy do tego grona to np. Ace Combat 6 który wyszedł tylko na Xboxa 360, ale to już dla trochę bardziej wąskiego grona osóB). Więc pochodź po fachowych stronach typu Gamespot/IGN (anglojęzyczne rzecz jasna) i popatrz jakie gry są na tylko na te konsole z twoich ulubionych gatunków. Powodzenia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład nie pograsz na pc w jakiegokolwiek jRPG'a z Xboxa, bo japońskie firmy przeważnie nie przerabiają swoich gier na PC (góruje rynek konsolowy). Jeśli nasz drogi kolega chce kupić PS3 ze względu na jRPG to odradzam taki zakup, bo na Xboxa jest ich co dziwne więcej i są to naprawdę wyborne tytuły.

Owszem, przeczył nie będę, ale kolega podkreślił, że zależy mu na strzelaninach i ścigałkach, więc pomińmy jRPG.

Kolejna ważna sprawa Epic strzelił focha na graczy pecetowych za niskie sprzedaże ich ostatnich tytułów i Cliffy B (jeden z ważniejszych kolesi w firmie) mówi, że absolutnie nie ma możliwości by Gears of War 2 wyszedł na PC.

Gdybym dostał złotówkę za każdym razem, gdy to słyszę to Bill Gates mógłby mi naskoczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ważna sprawa Epic strzelił focha na graczy pecetowych za niskie sprzedaże ich ostatnich tytułów i Cliffy B (jeden z ważniejszych kolesi w firmie) mówi, że absolutnie nie ma możliwości by Gears of War 2 wyszedł na PC.

Gdybym dostał złotówkę za każdym razem, gdy to słyszę to Bill Gates mógłby mi naskoczyć.

Racja. Brzmi to jak jakaś żałosna próba zmuszenia ludzi do kupienia Xboxa tudzież wymysł fanboja, ale ziomuś faktycznie to powiedział w wywiadzie, jak będzie, czas pokaże. Zresztą nie mówię już nic o X0, bo to jakby nie patrzeć temat o PS3 więc starczy. Kontynuując odpowiedź na twojego posta Greg posta jeśli chodzi o PS3 ta konsolka ma praktycznie wszystkie gry Xboxa których nie ma pecet. Więc PS3 to bardzo dobry wybór. Ze ścigałek masz genialnego Burnouta, Grid'a (nie wiem czy wyszedł na PC)i podobno bardzo dobry PURE, no i jak wiadomo Gran Tourismo, więc nie ma co narzekać. Ze strzelanek Resistance 2 na dniach. Uncharted jako swoisty odpowiednik Gears of War.

Tylko jest jeden problem, bo PS3 zaczyna mieć coraz mniej gier, których nie ma Xbox 360. Cały czas traci swoje pewniaki, więc nie wiadomo jak będzie z przyszłością tej konsoli. Niedawno ogłoszono, że PS3 nie ma już exclusive na Tekken 6, najnowszego Star Ocean'a i Final Fantasy 13 (będą na 100% na X0). Zgaduję, że choć o jednym tytule słyszałeś. Wszystkie gry też są ciągle przekładane (Killzone 2), więc polecam jeszcze poczekać trochę z zakupem i póki co tylko interesować się co aktualnie dzieje się na rynku. Obserwuj co i jak, przeglądaj wszelkie newsy itp. Jak już zdobędziesz wystarczająco dużo wiedzy o aktualnej sytuacji obu konsol by nie musieć pytać ludzi na forum będziesz wiedział, że wiesz wystarczająco dużo :)

Polecam serwisy Gamespot.com i ign.com do zdobywania wiedzy ogólnokonsolowej. Z wiadomych powodów strony całe po angielsku.

Do zdobywania materiałów ogólnie o grach polecam serwis Gametrailers.com dobre video recenzje i masa trailerów powie ci wszystko czego nie będą w stanie słowa. Należy też dodać w większości przypadków naprawdę bardzo dobre odcinki Gametrailers TV (raz na tydzień), które mają i trailery i krótkie sprawozdania z ważnych imprez i newsy. Pozdrowienia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i są Trophy do Burnout Paradise, a jako że to moja ulubiona gra na PS3 to natychmiast je przetestowałem. Jak zwykle Sony naobiecało i g****o z tego. Wada jest w zasadzie jedna, ale za to niemała, trzeba przejść grę od nowa, a dla kogoś kto ma 100% zarówno licencji samochodowej jak i motocyklowej to jednak problem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Print screen na konsoli? Jeszcze o tym nie słyszałem. Ale jeśli to rzeczywiście działa to może byc ciekawe. Na PC print screen robi się przyciskiem na klawiaturze (Print Screen). Powoduje to zapisanie tego co widzisz na ekranie po tem możesz np. do worda/notatnika wklejic i cieszyc się obrazkiem żywcem z twojej gry.

PS: Dobiero tera zauważyłem, że zoldator słucha Fort Minor - ta muzyka właśnie leci z moich głośników.:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...