Jump to content
shmehr

PS3 - temat ogólny o grach

Recommended Posts

Już potwierdzone, że Dragon's Crown będzie tylko na Vitę w PS Plus? To świetna gierka i chętnie bym w nią na PS3 pograł

Wie ktoś kiedy mniej więcej powinny być ogłoszone gry zmieniające się w rocznej rotacji? Co do rotacji miesięcznej, szału nie ma ale bywało gorzej. NBA 2k14 na pewno odpalę, a w Dragon's Crown na Vicie w pociągu fajnie będzie pograć. Najgorszym dla mnie miesiącem był miesiąc z Pro Evo.

Wie ktoś kiedy mniej więcej powinny być ogłoszone gry zmieniające się w rocznej rotacji?

Niewykluczone, że dzisiaj wraz z oficjalnym potwierdzeniem gier na czerwiec. Najprawdopodobniej jednak na E3.

Nie będzie gier rocznych.

Komentarz pracownika SONY

"Fred Dutton 29 May, 2014 @ 3:50 pm 7.2

Chris will be along to answer questions soon, but just to clarify, the annual ?evergreen? titles will not be replaced. Instead, you?ll be getting one additional PS4 game every month. So, 2 x PS3, 2 x PS4 and 2 x Vita each month for the foreseeable future."

Ech...

Taa.. kiepska sprawa. Sam mam wszystkie 3 systemy i dzięki dorzuceniu drugiej gry na PS4 zyskam na tej zmianie, bo PS3 raczej odkładam na bok, ale jak ktoś ma tylko PS3 to na pewno jest to do bani.

No, ja jestem bardzo smutny teraz. Liczyłem na jakiegoś dużego exa, a tu klops. Na szczęście mam w co grać, a i NBA nie wzgardzę.

PSA: Single z trzeciego Uncharted jest za darmo (nie "za darmo") na amerykańskim PSN. Konto jest zrobić łatwo, następnie wystarczy dodać do koszyka, pobrać, a potem można wrócić na swoje konto i wbijać trofea.

W Europie Uncharted 3 jest dalej jako gra w PS+ (do 10 czerwca bodajże), ale jak ktoś nie ma PS+ to ma niezłą gratkę.

No idea. Sam mam grę, więc nie próbuję. Uncharted 3 single jest pod tym linkiem (zadziała tylko jak się jest zalogowanym na US PSN).

EIDT: Wygląda na to, że to był error i już nie ma. Komu się udało ten ma darmową grę, reszta się obejdzie smakiem. GG.

Edited by lubro

Nie do końca rozumiem działanie tego plusa. Miałem go wykupionego kiedyś, potem nie było nic co, by mnie zainteresowało. Wczoraj odnowiłem subskrypcję i wiadomo mam za darmo NBA itd. Potem na ps STORE zobaczyłem nowy dział E3 z promocjami, na niektóre gry. Przeglądam i widzę Metal Gear Rising, przy którym mam "zakupione".

Dziwne, bo nigdy tego nie kupiłem, nawet nie dodałem do pobierania, bo wtedy plusa nie miałem. Tak samo mam z F1 2013. Błąd jakiś?

Możliwe, że chodzi o godzinny trial dla posiadaczy Plusa. A jeśli to pełna wersja, to się ciesz, że masz za darmo :P

Chcę sobie kupić nowego Wolfa na PS3, ale nie wiem, jak się ma sprawa z grafiką (bo porównania na necie nie wskazują jakieś kolosalnej różnicy, za to gracze narzekają, że gra wygląda jak za czasów PS2). Ma ktoś i może się wypowiedzieć? Nie mam bzika na tym punkcie, ale słaba oprawa nie jest u mnie wskazana.

@UP

Widziałem Watch Dogs na obu systemach i myślę, że bardzo dużej różnicy nie ma. Oczywiście na ps4 gra jest ładniejsza, bardziej ostra, ale mnie grafika na ps3 nie przeszkadzała w żaden sposób. Myślę, że ludzie narzekali na grafikę głównie na next-genach. Oczekiwali cudownej oprawy graficznej, a dostali "tylko" ładną.

A teksty o tym, że gra wygląda ja za czasów PS2, które niedługo będzie przegrywać z mocą obliczeniową kalkulatorów, można zignorować ;)

Wolf: TNO jest na wszystkich konsolach w 60FPS. Robi to jednak kosztem dynamicznej rozdzielczości. Nie jestem pewien, ale chyba nie trzyma 720p cały czas. Do tego dochodzą typowe dla id Tech 5 doczytujące się tekstury. Ogólnie to nie jest gra BARDZO brzydka i porównywanie jej do czasów PS2 to hiperbola.

Dragon's Crown na Vitę w najnowszej aktualizacji Plusa - nie marudzić, dostajecie jedną z najlepszych ubiegłorocznych gier. Mimo, iż gram w to od premiery na PS3 to jaram się jak podlane benzyną kartofle na grillu dla niekompetentnych.

Szkoda, że gry roczne wypadają z obiegu. Paradoks, mam PS4, a nadal 80% czasu spędzam przy PS3. Trochę boli, ale z drugiej strony coraz więcej gier mi się z Plusa dubluje, a w rocznym pakiecie przeważnie dostawaliśmy exy, które w pierwszej kolejności się przechodzi.

Siemka :) Już niedługo zostanę posiadaczem PS 3, lista gier do ogrania jest bardzo długa. Ale od czasu zapowiedzi ,,napaliłem się" na WD, a mój komp niestety nie pociągnie tej gry. Tutaj moje pytanie, czy naprawdę jest z WD tak źle pod względem grafiki i grywalności na PS3 ? Trochę szukałem i dochodzę do takiego wniosku, a te dwie stówki zainwestowane w tą grę, mógłbym wydać na trochę starsze produkcję, ale bardzo grywalne.

Widzę że jesteśmy w podobnej sytuacji, z tym że ja już wiem co z WD jest za ziółko bo jako tako ograłem tytuł na PC. Na twoim miejscu bym się wstrzymał i wydał kasę na jakieś fajne tytuły które ominęły nas na komputer, pierwsze co bym kupił jeśli lubisz sandboxy to Red Dead Redemption, nówkę z dodatkiem można na muve dostać za 9 dyszek. Z pewnością gra na kilka ładnych godzin, drugą grą na którą się czaję to heavy rain bądź jakiś god of war. To wszystko zależy od twoich upodobań, ale mimo wszystko wstrzymał bym się z zakupem Watch Dogs na jakiś czas, aż cena będzie adekwatna do tego co ten twór reprezentuje.

Chciałbym zacząć swoją przygodę z serią Uncharted, i tak się zastanawiam od której części zacząć? Oczywistym wydawałoby się że trzeba zacząć od części pierwszej, ale słyszałem opinie że nie warto i że lepiej od razu zacząć od dwójki a jedynkę olać. Faktycznie jedynka jest jakaś słaba? Gry tworzą fabularną ciągłość, czy jak Tomb Raidery, są ze sobą luźno powiązane?

@UP

Ja zaczalem od czesci pierwszej i nie narzekam. Wiadomo, ze najlepsza i najwyzej oceniana odslona jest U2, ale nie nazwalbym jedynki gra slaba - po prostu jest troche gorsza od sequela. Nie jest to nic nadzwyczajnego jesli spojrzysz chocby na serie Mass Effect czy Assassin's Creed.

Części są luźno ze sobą powiązane, relacje między postaciami wydadzą Ci się dziwne, jeśli nie poznasz ich historii po kolei, tyle.

Faktycznie jedynka jest jakaś słaba?

Jedynka wypada trochę słabo przy dwójce i trójce, więc pewnie stąd to przekonanie. Ale to i tak fenomenalna gra, lepsza niż ostatnie cztery TR.

To była druga gra jaką dostałem do konsoli i nie mogę się przebić przez drugi etap, nudzi mnie potwornie, na tyle że wole ogrywać jakieś dema. Najgorsze jest to że nie jestem w stanie powiedzieć dlaczego mi się tak nie podoba, może to ten kretyński system osłon, gdzie każe facetowi przykleić się do osłony na przeciw a on uczepia się z boku, może mój umysł zepsuły sandboxy i nie lubię już korytarzowych gierek, chociaż niektóre jeszcze się przebijają, a może muszę poczekać aż będę miał humor. Mimo wszystko i tak na twoim miejscu zaczął bym od jedynki, każdą grę nawet niezbyt doskonałą warto zacząć od pierwszej części.

To zobaczymy. Jak mi się uda wyrwać pakiet po jakiejś korzystnej cenie to przejdę całość, jak nie, to na razie kupię dwójkę, a do jedynki wrócę innym razem. Mam tyle gier do nadrobienia że szkoda mi czasu na takie niepewniaki ^^

Z innej beczki, możecie mi polecić jakieś dobre survival horrory na PS3? Na razie pewniakiem jest Silent Hill: Downpour, bo nie miałem okazji w niego zagrać. Zastanawiam się nad SH: HD Collection, ale 2-4 mam na PC, a słyszałem że jakość wersji HD jest bardzo słaba i szkoda kasy. Znajdzie się jeszcze coś fajnego z horrorów? Aha, interesują mnie tylko gry konsolowe, jak coś wyszło również na PC to prawdopodobnie w to grałem :)

Downpour nie jest jakąś dobrą grą, ale zagrać imo warto. Spróbować powinieneś Siren: Blood Curse. Trochę się to zestarzało, bo to wczesna gra z PS3, ale to produkcja, której w ostatnim cyklu konsol było najbliżej do tej klasycznej japońskiej szkoły robienia horrorów. No i to gra Toyamy, a on robi same doskonałe rzeczy.

Edited by lubro

Akurat Silent Hill lubię za klimat, więc nie musi to być jakaś super gra. Wiadomo że nic nie przebije dwójki, ale równocześnie nie mam kosmicznych wymagań, nawet średni Homecoming mi się podobał. A Siren faktycznie widziałem parę lat temu w jakimś programie o grach, spróbuje na pewno.

Temat powraca po miesiacach, a ja nadal niedowierzam w to co czytam. Jedynka Uncharted to równie miodna gra jak jej następcy i nie wyobrażam sobie zaczynania trylogii od środka. To idealne wejście w serię, przedstawienie bohaterów i pasjonująca przygoda mająca niekonwencjonalny finał. Grać, grać, grać. Przede mną jeszcze jedno, ostatnie przejście na Crushing. Trochę obawiam się tego poziomu trudności, zwłaszcza pod sam koniec gry, ale pogramy zobaczymy.

Powiedzcie mi proszę, jak to jest z tym true ending dlc do Asura's Wrath? Gra kończy się w sposób zadowalający a dlc to takie after story, czy historia po prostu ucina się w pewnym momencie i gracz zostaje z niedokończonymi wątkami? Samej gry jeszcze nie zacząłem, ale zastanawiam się czy jest sens kupować to dlc czy też nie.

A druga rzecz, to co sądzicie o Eternal Sonata? Grał w to ktoś? Fajne?