Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

shmehr

PS3 - temat ogólny o grach

Polecane posty

Czy jeśli znajomy zaloguje się na swoim koncie z PS Plus na moim PS3 i ściągnie grę na moją konsolę, będę mógł w nią grać ze swojego konta?

Zdaje się że tak, kiedyś chyba nawet to sprawdzałem i działało.

W ramach PS Plus można ściągać cały czas pod warunkiem, że się wrzuciło do listy ściąganych wtedy, gdy gry były w ofercie, tak?

Tak, acz skończyć pobieranie lepiej jak się ma znowu PS+; Kiedyś pobrałem grę bez abonamentu i po kupieniu go znowu tak pobrana gra nie działała.

Jak jest z GoWem dokładnie nie wiem, ale Uncharted można śmiało grać nie po kolei.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

Jako że na pytanie o PS Plus są różnorodne, prośba - czy któryś z szanownych posiadaczy tej usługi mógłby następnym razem jak siądzie do konsoli poświęcić minutkę na sprawdzenie, czy gry z niej działają na innym koncie?

Tak, acz skończyć pobieranie lepiej jak się ma znowu PS+; Kiedyś pobrałem grę bez abonamentu i po kupieniu go znowu tak pobrana gra nie działała.

To było w sumie bardziej pytanie o działanie Plusa. Bo z tego co zrozumiałem, jest tam jakaś rotacja, coś wylatuje z dostępnych i trzeba skorzystać z oferty, kiedy jest aktualna, żeby mieć później do niej dostęp. Jako że nie korzystałem nigdy z tej usługi, nie wiem jednak na pewno i chcę potwierdzić swoje informacje. wink_prosty.gif

Chodzi mi o to, czy jak kolega opłacał cały czas Plusa, ale np. nie skorzystał z oferty kiedy się pojawiłą, to czy będzie mógł ściągnąć Uncharted 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry z Plusa działają tylko na koncie, którego właściciel wykupił Plusa. Nie można grać w gry z PS+ na innym koncie na tej samej konsoli. Sprawdzałem : )

Natomiast ściągnąć gry, które już wypadły z oferty, można tylko wtedy, jeżeli wcześniej (gdy jeszcze miało się abonament) dodało się je do kolejki pobierania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fristron

- Regulamin PS mówi, że jedno konto użytkownika można aktywować na dwóch różnych konsolach PlayStation 3 (dawniej było to nawet 5 systemów, ale Sony zmądrzało i zaostrzyło). Jeśli na danym koncie masz zakupione jakieś gry w formie cyfrowej, to wystarczy, że pobierzesz je na swoją konsolę, nie usuniesz konta, z którego je pobierałeś i możesz w owe gry grać na swoim głównym koncie. Czy działa to w odniesieniu do Plusa? Trudno powiedzieć, ale warto spróbować. Może zadziałać, a fatygi nie ma za wiele.

- Jeśli grać w God of Wary to mimo wszystko od części pierwszej. Ciągłość fabularna jak najbardziej istnieje i nie wyobrażam sobie, aby zaczynać przygodę z Kratosem właśnie od trójki. Dwie pierwsze części udanie zremasterowano w HD w pakiecie HD Collection Vol. 1 - polecam z całego serca! (Ascension / Wstąpienie to porządny GoW, ale można go sobie ograć dopiero do zapoznaniu się z trylogią - to mimo wszystko nieco słabsza gra od poprzedniczek)

- Podobnie sprawy mają się z Uncharted. Tutaj także mocno namawiam do zaczęcia przygody od Drake's Fortune. Naprawdę nie wiem, dlaczego ludzie tak marginalizują tą część, skoro jest ona jak najbardziej grywalna i sprawia dużo radości? W jedynce poznasz dobrze bohaterów, przeżyjesz zakręconą, pełną wrażeń przygodę. Same korzyści. Dwójka będzie smakować zupełnie inaczej.

- Poczekaj do Świąt. Jest szansa, że Journey znowu doczeka się fajnej obniżki cenowej. Zaopatrzyłem się w nią rok temu za 25 złotych.

- Jeśli chcesz poznać naprawdę dobre gry z PS3 to po przyjęciu do wiadomości wymogów polecam The Last of Us. Cenowo może nie jest za wesoło, ale sam gameplay w pełni to zrekompensuje. Grę możesz później odsprzedać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Na wszystkie God of Wary raczej nie mam czasu, ogram całość na PS4 jak już się w nią, kiedyś, zaopatrzę. ;) Z poradą o Uncharted już trochę za późno, kupiłem sobie dwójkę (damn, a w sumie jedynka leżała obok) i planuję spędzić przy niej wieczór.

The Last of Us (i w sumie Beyond, choć po demku mam mieszane uczucia) są faktycznie opcją jeśli się ich szybko pozbędę.

Jako że widzę, że należysz do ludzi, którzy zdecydowanie preferują grać we wszystkie części po kolei (ja też), pytanie - inFamous 2 ma sens bez jedynki? Bo w sumie mam pierwszą część, ale jest zbyt średniawa, żeby poświęcać na nią czas gdy nie mam go za wiele, a dwójka jest podobno dużo lepszą grą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry z Plusa działają tylko na koncie, którego właściciel wykupił Plusa. Nie można grać w gry z PS+ na innym koncie na tej samej konsoli. Sprawdzałem : )

Natomiast ściągnąć gry, które już wypadły z oferty, można tylko wtedy, jeżeli wcześniej (gdy jeszcze miało się abonament) dodało się je do kolejki pobierania.

Wait, wait, wait... WAT?!

Specjalnie aż się tu zalogowałem, żeby to sprostować. :P Sam mam plusa z kolegą ze składki - kupiliśmy 2 zdrapki na 100 zł, i z promocją mamy do końca 2014. Kupiliśmy plusa na jego głównym koncie na PSS, zrobiłem nowego użytkownika na konsoli, zalogowałem się na tym userze na jego konto i normalnie mam plusa na całej konsoli, na każdym koncie, użytkowniku działają wszystkie gry. Często się loguję na inne konto przed odpaleniem gry by sprawdzić czy mi podejdzie (nienawidzę 0 % w kolekcji trofeów :)) - wszystko jest okej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera Beyond w Paryżu, wyglada na to że kolejny hit po TLoU PS3 only. Ja jestem na maxa napalony na te grę. Koniec z pierdołami z HR, sama fabuła. No i grafika i animacja poziom PS3.5

Czasem się zastanawiam, co by było gdyby wszyscy tak umieli robić gry jak studia od Sony... Nie, zbyt piękne by było prawdziwe.

Gif z Beyond

Nie zamieszczamy ciężkich .gifów na forum. Nie każdy ma szybkiego neta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz? ;)

Z tego co pamiętam to Abu Zabi zostało w tej grze zmiecione z powierzchni Ziemi, a w ruinach miasta regularnie odbywa się ludobójstwo na obywatelach tego zacnego kraju.

W każdym razie bardzo syty zestaw i gdyby nie TLoU i GTA V to kupowałbym w te pędy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy PS 3 ma blokadę regionalną na gry np FIFA 14 lub BF4 bo widzę oferty na allegro np 89zł za BF4 icon_lol.gif (USA)

lub FIFA za 110 po polsku więc musi być Ok

tylko czemu piszą że ściągnąć można raz ( To mnie najbardziej martwi)

Gry kupione na store można ściągać do woli ?

kiedyś kupiłem battlefieldbadcompany2 okazyjnie na PC i po trzech miesiącach dostałem bana bo była rosyjska czy coś

jak to jest z PS3

Z góry dziękuje za odpowiedz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, PS3 nie ma blokady regionalnej. W ogóle nie ma regionów gier z tego co wiem.

tylko czemu piszą że ściągnąć można raz

Nie mam zielonego pojęcia. Może to kody z bundli.

Gry kupione na store można ściągać do woli ?

Dopóki jesteś zalogowany na swoim koncie PSN i nie zainstalowałeś gry na pięciu innych konsolach, możesz instalować i usuwać do woli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: Na wszystkie God of Wary raczej nie mam czasu, ogram całość na PS4 jak już się w nią, kiedyś, zaopatrzę. wink_prosty.gif Z poradą o Uncharted już trochę za późno, kupiłem sobie dwójkę (damn, a w sumie jedynka leżała obok) i planuję spędzić przy niej wieczór.

The Last of Us (i w sumie Beyond, choć po demku mam mieszane uczucia) są faktycznie opcją jeśli się ich szybko pozbędę.

Jako że widzę, że należysz do ludzi, którzy zdecydowanie preferują grać we wszystkie części po kolei (ja też), pytanie - inFamous 2 ma sens bez jedynki? Bo w sumie mam pierwszą część, ale jest zbyt średniawa, żeby poświęcać na nią czas gdy nie mam go za wiele, a dwójka jest podobno dużo lepszą grą.

Bierz The Last Of Us i się nawet nie zastanawiaj. To jedna z tych gier, które przechodzi się kilka razy. Co do nieSławnego, to ja zacząłem od 2, ale w połowie przerwałem i kupiłem "jedynkę". Pierwsza część trochę gorsza graficznie, ale fabuła nadrabia te braki. Przede wszystkim poznajemy historię duetu Cole i Zeke. Poza tym w dwójce jest parę odniesień do Trish. Jak nie zagrasz w pierwszą część, to nawet nie będziesz wiedział kim ona była. Jednym słowem sporo smaczków umyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem szczęśliwym posiadaczem PS3 od niedawna. Moja kolekcja gier to na razie trzy tytuły. Planuję ją regularnie powiększać, tylko teraz nie mam pomysłu co zakupić. Waham się między Uncharted 2 (jedna z tych trzech gier to Uncharted 3, trafiła do mnie, fana Tomb Raider i Indiany Jonesa jak w mordę strzelił), Far Cry 3, jakaś gra z serii God of War, czy Metal Gear Solid 4? Najbardziej kusi ostatni tytuł, lecz co o tych grach sądzicie? Od razu informuję, że gatunek jest nieważny, przełknę wszystko :) Na razie biorę się za odrobinę starsze tytuły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałeś w poprzednie MGS'y? Mnie moc PS3 powaliła, gdy odpaliłem Uncharted 2 (najlepsza część, dużo ciekawsza od "trójki", dłuższa i bardziej "bardziejsza" - nie tylko według mnie) i GOW 3. Sprawdź koniecznie również Killzone 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś grałem w MGS z 1998. Właśnie takie pytanie - TRZEBA obowiązkowo znać poprzednie części? Mnie to nie zraża, jak gram w odsłonę obojętnie jakiejkolwiek serii, bez grania w poprzednie (później nadrabiam), ale jeśli w tym przypadku muszę zapoznać się z poprzednimi MGS'ami to odpuszczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie grałeś w żadną część poza pierwszą to polecam MGS HD Collection - MGS 3 Snake Eater to najlepsza gra w jaką grałem na PS2. MGS'a warto poznawać od początku i naprawdę polecam całą serię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz The Last Of Us i się nawet nie zastanawiaj. To jedna z tych gier, które przechodzi się kilka razy. Co do nieSławnego, to ja zacząłem od 2, ale w połowie przerwałem i kupiłem "jedynkę". Pierwsza część trochę gorsza graficznie, ale fabuła nadrabia te braki. Przede wszystkim poznajemy historię duetu Cole i Zeke. Poza tym w dwójce jest parę odniesień do Trish. Jak nie zagrasz w pierwszą część, to nawet nie będziesz wiedział kim ona była. Jednym słowem sporo smaczków umyka.

TLoU wziąłem, przeszedłem, zdecydowanie lepsza gra od Uncharted 2 i spośród tej piątki oklaskiwanych szeroko exów, które ograłem (HR, U2, TLoU, inFamous 1 + 2) jedyna naprawdę wybitna gra, gdyby nie GTA V to byłoby GOTY.

iF 1 sobie odpuściłem, bo był zwyczajnie nudny. Fabuła w obu częściach wydaje mi się być dodatkiem obecnym gdzieś na trzecim planie, więc niewielka strata. W dwójkę gram teraz, jest OK, ale nie zachwyca. Generalnie inFamousy to moje największe rozczarowanie jeśli idzie o lineup PS3, taka sobie seria. confused_prosty.gif Teraz jestem jeszcze mniej niż wcześniej zainteresowany lineupem PS4, bo Second Son już mnie prawie wcale nie zachęca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...