Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Dobra, mam zdjęcia, to mogę cos opowiedziec.

Otóż zacznę może od tego, że nie mogłem wyjśc zawiedziony, bo tak naprawdę jadąc tam na nic nie liczyłem, wyszedłem lekko wkurzony bo moglem inaczej spędzic sobotnie popołudnie.

Warsztaty miały zacząc się o 15.00, ja w empiku byłem dziesięc po. Wchodzę, szukam tych warsztatów - są. W kącie empiku, jedna kanapa z laptopkiem, projektor i kilka stanowisk (laptop + czasem tablet) CLICK dla oglądaczy. Jak wchodziłem, trwał wstęp prowadzony przez tą oto panią

CLICK

Po wstępie, po którym zacząłem wątpic w te warsztaty nastąpił film puszczony na projektorze. Film dotyczył wpasowania ludzkich zębów wielbłądowi i sprawienie by się uśmiechał. Zastosowanie lassa, maski itp.

Po tym filmie przyszedł czas na pierwszy wykład (iskra nadziei). Poprowadził je bodaj pan Marcin, pracujący na codzień w sopockiej firmie jakiejśtam. (na zdjęciu w środku).

[CLICK

Nie wiem czy pan Marcin miał zarwaną noc, czy może życ mu się nie chce, ale wyglądał jakby zaraz miał zasnąc. Tak mędził że mnie doszczętnie zmuliło, można mi było bez problemu zabrac Eosa 40d którego przytachałem (http://www.fotopolis.pl/obrazki/EOS40DTest08.jpg szpan ;D). Zresztą temat jego wykładu też nie był zachęcający. Pan Marcin pokazywał jak zretuszowac zdjęcie. Niestety nie odrobił pracy domowej i pokazywał na zdjęciu zrobionym chwilę wczesniej na którym panowała ciemnośc (wyobrazcie se faceta robiącego se samemu fotkę dużą lustrzanką). Kiedy gadał zająłem się patrzeniem na młodą parę (blond+kafar) kupujących biblię ubuntu :D

Następny wykład należał do niejakiego Mateusza, ten to był dopiero. JAK TAK MOŻNA KALECZYC JĘZYK ANGIELSKI?!? O ile ten wczesniejszy pokazywał na wersji PL to nasz Mateusz targnął się na wersję angielską:

undo = UNDO (ii tam myslę, może czyta se jak słyszy czy cos)

layer = LAWJER (zaniepokojenie, cos tu nie gra)

opacity = OPAĆITY ) (!!!!!!!!)

Oto nasz Mateusz, kolejny redaktor .psd!

CLICK

Mateusz mówił o tym jak zrobic fotomontaż. Niestety wyszedłem jak mówił o wycinaniu zaznaczeniem eliptycznym postaci na białym tle

90 minut wytrzymałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o mojej grafice?

Zależy czy całość rysowana przez Ciebie czy nie. Jeśli tak, to nawet spoko(poza tymi kropkami z gradientem umieszczonymi po bokach) tylko powinno to być zrobione w Ilustratorze bądź innym wektorowym programie graficznym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawgot, twój komiks to mistrzostwo! :lol: To jest świetne, dawno się tak nie uśmiałem. Proszę, zamieśc kolejną część.

A tak przy okazji, to ile ty masz lat? 6? 7? :P

Czepiasz się, tuż to istne arcydzieło ;) Muszę przyznać, że tekst tego komiksu jest bardzo zagadkowy, np.: "Nie ma pójdź na obóz na bagnie obok nich są one a oni na nie polują." Dawgot - chyba jeszcze nie opanowałeś sztuki pisania w języku polskim, chociaż sztuki mówienia w języku polskim raczej też nie. A tak poza tym, to w obrazku 12 z części drugiej oba dymki mają numer 2. Hmmmm.... to znaczy, że trzeba je czytać jednocześnie po dymku pierwszym (którego nie ma)? Mogłabym jeszcze wiele na temat tego czegoś napisać, ale później będzie na mnie, że dziecko ma depreche ;) Dodam tylko tak na podniesienie ducha - to "dzieło" naprawdę poprawia humor, wspaniała komedia, gratulacje!!!!!!!! ;) ;) ;):D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się, tuż to istne arcydzieło ;) Muszę przyznać, że tekst tego komiksu jest bardzo zagadkowy, np.: "Nie ma pójdź na obóz na bagnie obok nich są one a oni na nie polują." Dawgot - chyba jeszcze nie opanowałeś sztuki pisania w języku polskim, chociaż sztuki mówienia w języku polskim raczej też nie. A tak poza tym, to w obrazku 12 z części drugiej oba dymki mają numer 2. Hmmmm.... to znaczy, że trzeba je czytać jednocześnie po dymku pierwszym (którego nie ma)? Mogłabym jeszcze wiele na temat tego czegoś napisać, ale później będzie na mnie, że dziecko ma depreche ;) Dodam tylko tak na podniesienie ducha - to "dzieło" naprawdę poprawia humor, wspaniała komedia, gratulacje!!!!!!!! ;) ;) ;):D

To jest temat do krytykowania, a nie wyśmiewania czyichś prac, już wcześniej userzy opisali co się im w tej pracy nie spodobało i dlaczego uważają ją za kiepską, więc Twoje i holka przycinki są w zupełności zbędne. Jeśli chcesz się wybić, to zapodaj własną twórczością, a nie wyśmiewaj innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celem krytyka jest pokazanie twórcy błędów, nie zniechęcenie go od tworzenia nowych prac. Już było powiedziane tyle ile trzeba, pokaż swoją (lepszą) pracę, a jak nie masz ochoty to daj se spokój z takimi tekstami. Co prawda ciężko powiedzieć coś krzepiącego o tym co było wcześniej, ale to zdecydowanie nie była komedia (przynajmniej wg twórcy) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, oto mój komiks: http://godslife.freeblogsite.com

Zachęcam do pokazania twórcy błędów.

Przeczytałem tylko stronę, którą zapodałeś czyli numery od 28 do 37(i comic 5 ze stron poprzednich). Rozbawiły mnie 28 i 30. Błędy... Hmm... Ten temat nazywa się grafika i gdybym oceniał grafikę (w skali od 1 do 10) to dostałbyś coś pomiędzy 0 a 1. Ale, że widać iż nie o grafikę w komiksie chodzi, to powiem jedynie że wkurzają mnie powstające coraz częściej internetowe komiksy, które mają żałosną grafikę i taką sobie treść. Skoro nie masz żadnych umiejętności graficznych, to rusz głową i wymyśl coś brzydkiego ale oryginalnego(patrz - Komiksy Błażeja Wiśniewskiego w Game Walkerach, Jeż Jerzy, South Park, Simpsonowie itp) bo wyglądem Twój komiks nie wyróżnia się od tysięcy innych w internecie. Teraz humor - widać, że czasami próbujesz zaskakiwać, momentami Ci się nawet udaje, ale w większości przypadków "błyskotliwe" wypowiedzi raczej mnie irytują niż śmieszą.

W sumie podstawowe komiksy(gdzieś do 5 kratek) są nawet znośne i w skali od 0 do 10(gdzie 0, to całkowita irytacja, 5 to zero rozbawienia i zero irytacji, a 10 to totalny rotfl) oceniłbym na 5-6, ale kiedy Twoje ambicje wychodzą powyżej progu 5 kratek, to poziom drastycznie spada, a ocena spada do 3-4. Radzę Ci, pisz krótkie komiksy(bo długie wychodzą Ci bardzo kiepsko), albo popracuj nad pomysłami, a w kwestii grafiki już się wypowiedziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holek: Pod względem graficznym jest to tragedia, co już chyba kiedyś powiedziałem, ale podoba mi się humor zawarty w komiksie i to właśnie on go ratuje. Po chwili zastanowienia dochodzę do wniosku, że nie masz po co rozwijać swoich umiejętności graficznych, przynajmniej akurat w tym projekcie (co nie zmienia faktu, iż za oprawę wizualną masz u mnie zero totalne), ale jakbyś się przerzucił na rysunki satyryczne... co ty na to? Ale do tego musiałbyś odrobinę się pobawić ołówkiem, długopisem i może czymś lepszym od painta. Na razie widzę stagnację, zastój, a to nigdy nie pozwoli ci dostać się na sam szczyt ewolucyjnej drabiny.

Od siebie - właśnie skończyłem cieniować i takie tam. Teraz o wiele bardziej moja praca ma styl komiksowy - czego wcześniej brakowało poprzednim - ale kolorować zacznę dopiero we wtorek, bo padam. Tak to jest, jak człowiek rzuca się w wir rysowania. Z drugiej strony, fani Starcrafta będą raczej zadowoleni, a ja przy okazji testuję nowiutki sprzęt rysowniczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Holek mógłbyś zarzucić parę planszami tutaj na forum? Wczoraj wieczorem próbowałem wejść na stronę...nie mogłem, dziś znów spróbowałem i nadal to samo ;/. Czy to ja mam jakiś dziwny net, czy akurat server pada kiedy chce wejść?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz żadnych umiejętności graficznych, to rusz głową i wymyśl coś brzydkiego ale oryginalnego

Nie żebym się uważał za grafika, ale coś tam umiem... Kiedyś bawiłem się w robienie sygnaturek czy innych bzdurek. Kilka z nich:

http://i30.tinypic.com/w8qarl.png

http://i31.tinypic.com/de724j.png

http://i31.tinypic.com/91mbl3.png

http://i30.tinypic.com/24q4zdw.png

Komiks akurat robię w photoshopie a nie paincie. Co do mojego poczucia humoru, to oczywiście nie wszyscy je czują i nic w tym dziwnego, ale komiks ma swoich fanów, więc będę go robił właśnie dla nich. Jeżeli chodzi o radę nie robienia dłuższych pasków, to raczej się do niej nie zastosuję, bo to tylko twoje zdanie. 9 okienkowy komiks zebrał pozytywne komentarze, a jeden z moich znajomych twierdzi, że to jego ulubiony, więc opinie są różne.

Zamieszczę go tu w odpowiedzi na prośbę Osła.

http://i19.tinypic.com/6k6egx0.png

Proszę się zapoznać z zasadami pisania postów odnośnie wstawiania obrazków.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa...to to. Jak mnie pamięć nie myli, swój twór już tu kiedyś pokazywałeś, ale wtedy w ogóle się nie wypowiedziałem. W każdym razie tak, graficznie owszem, to nie jest żaden ultra realistik czy coś w tym stylu, ale bazgrołami tego także nazwać nie można (bądź co bądź dla mnie wygląd jest schludny), od tak po prostu tworzysz sobie styl minimalistyczny. Humor? Tutaj akurat trafiłeś, bo pasek w miarę mi się spodobał, ale pamiętam jeszcze taki gdzie to ten cały twórca patrzył jak człowiek spacerował po księżycu skomentował to mówiąc "Zaczynam się bać". No ale...jednak trochę na ślepo oceniam ogólny humor komiksu. Jeżeli jednak będziesz trzymać przez dłuższy czas dobry poziom z treścią to może poszukaj sobie jakiegoś rysownika, który byłby w stanie zrobić fajowy styl kartoon.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno ja tutaj żadnej pracy nie pokazywałem.

lizzardlukij1.th.jpg

Reptilion z HoMMIII. Tym razem bez żadnego Gimpa, kolega wciągnął mnie w normalne ręczne kolorowanie (w sumie na razie eksperymentuje). Szkoda tylko, że skaner mocno rozjaśnił mi barwy : (, w oryginale wygląda to lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza strona prologu. Tak naprawdę narysowałem ją dużo wcześniej - przed Feniksem - ale podczas kolorowania szybko chwyciłem nowy pomysł i nie dokończyłem poprzedniej pracy. Jednak uznałem, że lepiej będzie nie rysować na nowo strony, tylko dać oryginał tak, jak wyglądał przed zakupem przyrządów do rysowania. Między innymi dlatego nie ma cieni, a linie są robione przy pomocy cieńkopisu.

Myślę, że skakanie ze świata do świata dobrze mi robi - nie siedzę przy jednym temacie, więc się nie nudzę. A kiedy się nie nudzę, to rysowanie sprawia przyjemność. Najgorsza jest jednak stagnacja. I w sumie żałuję, że nie robię tego szybciej. Jednak nie mam tego luksusu, żeby tylko siedzieć i rysować. A szkoda.

Ciężkie jest życie artysty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paulie

Osioł. Fajne fajne, zdecydowanie twój styl. Ale mógłbyś czasem narysować coś bez schematu i z innym kształtem głowy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...