• Ogłoszenia

• yojc

Smugglerki 2017   07.01.2018

https://forum.cdaction.pl/forum/249-smugglerki/

@baldnerd - wiem, wiem:-) powiem szczerze, ze ten fakt dopiero wyszedl po calkowitym renderingu (po prostu zle ustawiona ogniskowa kamery). A ze rendering trwal 23 godziny to juz mi sie nie chcialo tego poprawiac, moze kiedys to w ps-e poprawie:-)

0

A ze rendering trwal 23 godziny

Wow, jestem pod wrażeniem :o Moje napisy "renderują się" około 3 minut!

0

23 godzinny rendering... :(

BTW, popełniłem właśnie coś takiego:

Season+of+the+Witch.jpg

Dawno nic tu nie wrzucałem to się trochę zrehabilituję. :P

0

Wydluzony rendering to przede wszystkim stopien skomplikowania obiektow. Czasem wlosy potrafia tak spowolnic prace ze 25 pikseli renderuje sie 2 minuty a przewaznie szerokosc moich grafik zaczyna sie od 3 tys. pikseli. Poza tm przewaznie w grafikach 3d uzywam "naturalnego" oswietlenia i atmosfery a to zdecydowanie wydluza czas renderingu. A do tego dochodzi jeszcze wiekowosc kompa;-) 4 giga ramu to zdecydowanie minimum potrzebne do pracy z 3d ale na razie u mnie tzw blokada inwestycji;-)

@baldnerd jak bawisz sie C4D to oswietl fonty sloncem albo stworz atmsfere i w opcjach renderingu dodaj opcje "globalna iluminacja". Czas sie wydluzy znacznie ale efekt moze zaskoczc. Poza tym polecam w opcjach cienia dla kazdego swiatla wlaczyc opcje "cien powierzchniowy". Cienie sa wtedy bardziej naturalne.

A teraz ostatnia moja grafika. Renderowana dawno a dzisiaj poprawiona w ps-e.

http://www.digart.pl/zoom/7525903/To_wszystko.html

Edytowane przez dolar73
0

Witam. Mógłby ktoś zrobić dla mnie tepetkę w tematyce gier ? Widziałem że kilka osób już o to prosiło i dostali takową. Chciałbym aby spełniała warunki:

Rozdzielczość: 1920X1080

Napis: Hawk

Tematyka: Gry

Kolorystka: Dowolna

Klimat: Dowolny

Jeśli ktoś się tego podejmie to proszę o kontakt przez PW lub maila: hawktheofficial@gmail.com

0

Najnowsze dzielo :-) Walczylem z nim bardzo dlugo, zawsze cos musialem jeszcze zmienic a jak sie wydawalo, ze juz wszystko ok to stwierdzalem, ze cos nalezy zmienic. Ale nareszcie skonczylem. Troche spraw technicznych - poczatkowo 3 wyrenderowane grafiki trafily do ps-a by potem zmienic sie w 104 warstwy, plik psd wazyl ponad 340 MB a koncowa grfika w formacie tiff 84 MB. Rozmach jak widac na maxa ;-)

http://www.digart.pl/zoom/7526893/Tempore_Dracones.html

1

@Dolar mógłbyś zrobić dla mnie jakąś tapetę ? Wymażona koncepcja na nią stronę wcześniej.

0

@blueblooddragon zobacze co da sie zrobic ale to potrwa. Niestety moj urlop sie konczy i nie bede mial wiele czasu na przyjemnosci graficzne ;-)

0

Bardzo prosilbym o wykonanie dla mnie prostego avataru. Chodzi o inicjaly PG w minimalistycznej czcionce. Chcialbym aby zostaly uzyte pastelowe odcienie zielonego, pomaranczowego, fioletowego, niebieskiego lub rozowego. Chetnie ujrzalbym tez wersje czarno-biala.

Pozdrawiam

0

@Dolar ja mogę poczekać, nie jestem typem małego łysego generała który stoi nad tobą i drze się. Mogę poczekać ;)

0

małego łysego generała

Wypraszam sobie :) Aczkolwiek chciałbym zauważyć, że temat z twórczości zamienia się w giełdę zleceń.

@BlueBlahBlah aktualnie musze przerobić jeszcze pracę dla Mejsona, dopierdo co znalazłem chwilę wolnego dla siebie, więc chwilę to potrwa. Przy okazji wydaje mi się, iż dolar73 nie zajmuje się akurat tym "podgatunkiem" grafiki, ale mogę się mylić.

@Gaalikk konkrety, konkrety! nie możesz dawać pełnej palety kolorów do wyboru, po pewne, że outcome będzie inny od twych wyobrażeń. Precyzuj swoje wymagania, pasowałoby ci coś takiego? https://lh3.googleusercontent.com/-sAHNghZ_IAw/AAAAAAAAAAI/AAAAAAAAAAA/2pnnf0BbPL0/s100-c-k/photo.jpg

0

@baldnerd fakt faktem w zyciu zrobilem moze ze dwie, trzy typowe tapety ale w koncu trzeba poszerzac horyzonta;-)

0

@baldnerd

http://99designs.com...c273-stocklarge

Bardziej odpowiadaloby mi cos takiego. Bez okregu. "P" moze miec tez delikatne ogonki ( krotsze niz ponizej)

http://www.radcollec.../2011/05/p1.jpg

Co do kolorow, mysle, ze litery mietowe/morskie lub pomaranczowe. Tlo biale, ewentualnie delikatnie kremowe smile_prosty.gif

Edytowane przez Gaalikk
0

Padziczki, a (tutaj) ich kostumizowana wersja. obrazy są w formacie .psd każdy po 60 i wyżej warstw. Każdy robiłem jakieś 2godzinki. Po prostu było tak że chciałem mieć w grze "controls screen" i chciałem mieć pada od x360 ale potem tak się wciągnąłem że zrobiłem wszystkie xD. Grafiki jak ktoś zainteresowany może kupić po uprzednim kontakcie

ajs4r4_th.jpg 34te9hi_th.jpg 2ptdz5v_th.jpg

0

Czy by miał ktoś chęci wykonać 1 bardzo prosty rysunek na ktorym bedzie pare napisów? Jakby był ktoś chętny to niech napisze na PW.

0

@Marcos

Lubisz projektowanie pokojów :]? Jestem kompletnym ignorantem, jeśli chodzi o 3dsmaxa, więc nawet nie wiem, czy to grafika, czy zmodyfikowane zdjęcia. Jeśli to pierwsze, to wyszło dość... rzeczywiście. Laik nie odróżni tego od prawdziwego zdjęcia. Jeśli to drugie - cóż, nic specjalnego :].

0

@up

Jasne, że to rendery, a nie fotki! :) Wyszły naprawdę świetnie, zwłaszcza ten ostatni. Choć czas renderingu niektórych rzeczy naprawdę mnie przeraża. Ja na swoim kopie mam problemy z wyrenderowaniem zwykłej kulki uwzględniającej parametry IOR przy scenie potraktowanej prostym oświetleniem środowiskowym (tu mowa o Blenderze, nie 3DSie). :/

0

Swoją przygodne z 3D własnie zaczynam od wizualizacji pomieszczeń czy przedmiotów i czuje, że to może być coś dla mnie. Ale gdy pierwszy raz uruchomiłem 3ds'a myślałem głownie o nauce pod kątem tworzenia modeli do gier (elementów nieorganicznych) i chyba nadal mam zamiar tego się uczyć... ale to dopiero po jakimś czasie jak już ogarnę lepiej narzędzie.

Dziękuje za opinie. A render time jest wysoki szczególnie dlatego, że jeszcze nie do końca ogarniam ustawień silnika renderującego i przeważnie trzymam się ustawień, które "ktoś gdzieś" już używał (np. z dobrych tutoriali). Po za tym końcowe grafiki renderowałem w dość wysokich rozdzielczościach a to mocno wpływa na czas.

0

Najnowsze dzielo smile_prosty2.gif Walczylem z nim bardzo dlugo, zawsze cos musialem jeszcze zmienic a jak sie wydawalo, ze juz wszystko ok to stwierdzalem, ze cos nalezy zmienic. Ale nareszcie skonczylem. Troche spraw technicznych - poczatkowo 3 wyrenderowane grafiki trafily do ps-a by potem zmienic sie w 104 warstwy, plik psd wazyl ponad 340 MB a koncowa grfika w formacie tiff 84 MB. Rozmach jak widac na maxa wink_prosty2.gif

http://www.digart.pl...e_Dracones.html

i ja to ogladam w mega niskiej rozdzielczosci heh ;)

0

@Marcos - Graty, bardzo ładne modele. Na takim poziomie mógłbyś już chyba nawet robić jakieś wizualizacje komercyjnie :) Jeśli można wiedzieć to z czego się uczyłeś? Jakieś tutoriale na necie, książki, kursy? Sam też chciałbym zabrać się za 3d (poważniej niż Sketchup) ale jakoś nie potrafię się za to zabrać :)

0

Polecam profesjonalne, komercyjne tutoriale, podręczniki i magazyny. Może się to wydać przesadą, ale z jednego tytułu od Gnomon Workshop nauczyłem się więcej niż ze wszystkich internetowych tutków razem wziętych. Tytuły, które mogą cię zainteresować to jeszcze Digital Art Masters, 3D Creative, 2D artists, no i właśnie Gnomon Workshop. Mamy też fajną stronę Polski Kurs Blendera, gdzie autor drobiazgowo omawia wszystkie funkcje programu. To akurat jest darmo. :]

1

Zacząłem od "Creating a Photorealistic Bedroom in 3ds Max" od Digital Tutors a potem to już robiłem swoje rzeczy. Dużo się uczyłem oglądając pomniejsze tutoriale jak np. zrobić ładny dywan czy ustawić dobre oświetlenie. Często patrzyłem na stronę "VisCorbel". Autor ma kilka dobrych komercyjnych tutoriali oraz całkiem sporo darmowych.

Może też próbować YouTube ale spotkałem się z opinią, że często takie tutoriale zostawią cię z większą ilością nowych pytań niż odpowiedzi.

PS: Gnomon Workshop pierwszy słyszę... zbadam tę stronę!

Edytowane przez Marcos
0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.