Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Mam prośbę do was o zrobienie 3 napisów w programie graficznym. Te napisy to : Comenius, Edukacja dla godności, Idee Korczaka.

Prośba jeszcze aby każdy był bez czarnego tła ale inne kolory jak najbardziej wskazane. Jeśli ktoś się tego podejmie to będę mu bardzo wdzięczny ;D A i jakby co to pisać na PW albo tu w temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do was o zrobienie 3 napisów w programie graficznym. Te napisy to : Comenius, Edukacja dla godności, Idee Korczaka.

Prośba jeszcze aby każdy był bez czarnego tła ale inne kolory jak najbardziej wskazane. Jeśli ktoś się tego podejmie to będę mu bardzo wdzięczny ;D A i jakby co to pisać na PW albo tu w temacie.

Więcej informacji proszę. Zwyczajne nastukanie tekstu ala Paint, jakiś logotyp, sygnatura, co to ma być?

gas_mask_by_grycio-d514u8g.png

Kolorystyka jest ciekawa, trochę za pusto po prawej stronie tagu. Nie podoba mi się połączenie czcionek, ponadto za bardzo się chyba wyżynają od reszty pracy. Po lewej stronie rendera za bardzo wyraźne krawędzie. 4-/5 w mojej skali :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baldnerd Te napisy są mi potrzebne do szkoły na ocenę, nauczycielka nie precyzowała jakie kolory, tylko tyle, żeby nie były takie proste w paincie tylko coś z ładnymi efektami i czcionką, z ładnym tłem duża dowolność nawet rozmiaru nie mówiła jaki ma być więc tak w miarę rozsądku. Jeśli pytasz o rodzaj to logotyp lub coś koło tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zaczną może od wytłumaczenia co to jest Project Reality.

Project Reality ? modyfikacja gry komputerowej Battlefield 2, stworzona przez Black Sand Studios, której głównym celem jest zwiększenie realizmu gry oraz położenie nacisku na współpracę i grę zespołową. Project Reality przeznaczony jest głównie do gry wieloosobowej.

Project Reality to gra wojenna, której akcja rozgrywa się w czasach współczesnych. Gracz, jako żołnierz jednej z dwunastu stron: Armii Stanów Zjednoczonych, Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, Brytyjskich Sił Zbrojnych, Kanadyjskich Sił Zbrojnych, Bundeswehry, Sił Obronnych Izraela, Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, fikcyjnej Koalicji Środkowowschodniej (MEC), Hamasu, talibów, irackich powstańców, Rosyjskich Sił Zbrojnych lub partyzanckiej milicji, może walczyć na ponad dwudziestu mapach, zlokalizowanych na Bliskim i Dalekim Wschodzie oraz w rejonie Kaukazu. W opracowaniu są również: Australijskie Siły Samoobrony, Armia Francuska, Wojsko Polskie, Norweskie Siły Zbrojne, Holenderskie Siły Zbrojne, Blackwater Worldwide oraz afrykańscy partyzanci. Do frakcji tworzone są odpowiednio nowe mapy.

Podstawowym elementem gry jest piechota, jednak w grze dostępne są liczne pojazdy, m.in. transportery opancerzone, czołgi, śmigłowce czy samoloty.

Piszę tutaj szukając zainteresowanych i chętnych ludzi do pomocy w wprowadzeniu do modyfikacji Polskich Sił Zbrojnych. Obecnie team liczy parę osób ale chętnie szukamy nowych ludzi którzy są w stanie nam pomóc.

Najbardziej potrzebni są ludzie którzy znają się na teksturowaniu ale modelarze też są bardzo mile widziani ;)

Praca polega na tworzeniu charakterystycznych pojazdów i uzbrojenia dla Wojska Polskiego jak i elementów kultury wschodnio-europejskiej które będą użyte na mapach z udziałem wojsk polskich.

Prace którą tu wykonujemy robimy za darmo więc niestety nie możemy wam oferować za to wynagrodzenia jednak oferujemy wszelką pomoc merytoryczną i przyjemną atmosferę podczas trwania projektu :)

oczywiscie wszystkie wykonane prace możecie umieścić w swoim portfolio.

przydatne linki:

Mój Mail bagno92@op.pl bądź bagniewski92@gmail.com

oficjalna strona mod-u i podforum polskie. http://www.realitymod.com/forum/f128-polish-forces

strona battlefield.pl gdzie na początku było polskie forum http://forum.battlefield.pl/viewforum.php?f=70

obecne polskie forum zrzeszające twórców http://techgaming.zxy.me/prpp/viewtopic.php?p=82#82

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

miałem zrobić tego posta już dawno lecz zawsze "coś" wypadało. Pamiętacie konkurs na początku roku 2011 na logo CD-Action? Tak jak wielu z was, i mi spodobał się pomysł więc pomyślałem sobie że zrobię odświeżoną wersje logo CD-Action i w dodatku podzielę się z wami wszystkimi moimi plikami które stworzyłem aby mógł powstać taki oto efekt końcowy.

Niestety nie udało mi się tą grafiką dostać ani do czasopisma CDA ani nawet na płytkę na ławkę rezerwowych :D

post-135332-0-57125600-1339956222_thumb.

Z racji że nie lubię iść na łatwiznę, stworzyłem całe logo w 3D a później obrobiłem je w shopie. Ale po kolei. Nie będzie to tutorial jak co dokładnie zrobiłem, lecz taki krótki "walkthrough".

1. Najważniejszą częścią logo (oprócz dyskobola ofcoz) jest sam napis CD-ACTION. Aby zrobić napis w 3D, musiałem w shopie zacząć od zrobienia z krzywych każdej literki osobno. A że napis jest zaokrąglony, to pierwsze i ostatnie literki musiałem dopasować grubością do środkowych które nie są zdeformowane przez perspektywę.

post-135332-0-04134800-1339957066_thumb.

Mogłem też napisać do redaktorów aby podesłali mi czcionke ale po co iść na łatwiznę c'nie? tongue_prosty.gif

2. Zanim wrzuciłem całość do Cinema 4D musiałem wyeksportować napis do .ai (format illustratora) który Cinema potrafi czytać.

3. Szczerze mówiąc nie pamiętam skąd wytrzasnąłem dyskobola w 3D. Może był w standardowym pakiecie przy Cinema albo coś, ale ogólnie to nie problem załatwić sobie legalnym dojściem taki gratisowy modelik faceta bez gaci tongue_prosty.gif

Pozostało zrobić jeszcze płytkę DVD, importować napis i uwypuklić go extrude NURBSem i dopasować grubością.

4. Aby wszystko było na swoim miejscu, dałem w tło logo CDA i ustawiłem kamerkę na przeciwko wszystkich modeli i zacząłem ustawiać modele. Na końcu jeszcze chwilę pobawiłem się ustawieniami perspektywy aby całość była dokładnie na swoim miejscu jak w oryginale.

post-135332-0-36783800-1339958702_thumb. post-135332-0-11348500-1339958705_thumb.

Jedyne co mi się nie chciało robić super dokładnie na 100% to ustawiać dyskobola aby idealnie pasował.

5. Zanim zabrałem się za materiały, wstawiłem wszystko w scenkę z oświetleniem. Używałem jej do kilku innych renderów więc postanowiłem jej użyć jak się dobrze sprawowała w innym projekcie. BTW. Tą scenkę z oświetleniem można ściągnąć za darmo z oficjalnego forum Vrayforc4d i jest w pakiecie startowym Vraya do C4D jak ktoś miał okazję go kupić. Teraz pozostało już tylko zrobić szybko materiały, a że są to raczej proste materiały, tak więc nie zajęły zbyt wiele czasu.

6. Teraz już należało tylko wcisnąć render i poczekać z 50 minut (na starym kompie tongue_prosty.gif )

7. Gotowy render wrzuciłem do shopa w którym zabrałem się za czerwoną część napisu. Aby uwypuklić i dodać refleksy, zrobiłem 2 maski (highlight/shadows) i dopasowałem tak, aby się ze sobą nie gryzły.

W załączniku daję wam:

- .psd z napisem z krzywych,

- .ai z napisem gotowym do importu do programu 3D

- końcowy .psd z "postprocessingiem" obrazka,

- gotowy obrazek w .jpg

- scenę ze wszystkimi modelami 3D całego projektu, wraz z ustawieniami renderowania, oświetlenia, i materiałami w wersji dla Cinema 4D r11/11.5 i r12. A więc wystarczy tylko kliknąć "Render" smile_prosty.gif

Mam nadzieję że komuś się to przyda.

Link (12Mb) :

http://www.sendspace.com/file/yamdzu

THE END

PS: Pliki nie mają żadnych wirusów, ale jak macie ochotę to sami sprawdźcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem znowu powrót do komiksowego nieco stylu. Może to efekt chodzącego mi po głowie komiksu?cool_prosty.gif Ale jak znam życie to brak czasu pozwoli mi na zakończenie tego projektu za jakieś 20 latwink_prosty2.gif Tymczasem trochę kobiet uzbrojonych po zęby - może mają "swoje" dni i stąd ta złość?wink_prosty2.gif

http://www.digart.pl/zoom/7117818/Na_smierc_i_zycie.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zax454 - czasem wykorzystuję jakieś elementy zakupione w necie (w końcu po to one są). Miecze, zbroje, jakaś tam biżuteria, ciuszki. Ale robię to rzadko choć przyznaję, że wykorzystany miecz na pierwszym planie to efekt modyfikacji gotowego modelu. Wiesz, tu grubiej, tam "ostrzej", jakaś texturka rzucona na ostrze. Generalnie staram się nawet te gotowe modele modyfikować - czasem mniej a czasem bardziej. Niektórym nie podoba się, że w grafikach ktoś wykorzystuje się "gotowce" ale... hmmmm... jak by tu napisać? O, już wiem - wali mnie to cool_prosty.gif Grafiki robię dla własnej satysfakcji, nie żyję z tego, to po prostu hobby robione w wolnych chwilach. A co do samych modeli ciał ludzkich robię je sam - jak ma się już gotowy jeden model to potem tylko lekka modyfikacja i z chudzinki robi się grubaska wink_prosty2.gif Pod tym względem programy do grafiki 3D są nieocenionesmile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zax454 - dzięki. Widzę, że masz zacięcie do robienia grafik - super. Nie ma to jak końcowy efekt po wielu godzinach ślęczenia po nocachwink_prosty2.gif dobrze, że mam wyrozumiałą żonęsmile_prosty2.gif na digarcie jest więcej moich prac. Ostatnio niestety dodaję jakieś starocie wynajdywane podczas przeglądu kompa. Wiecznie narzekam na brak czasu - rodzina, praca... a tu jeszcze trzeba w coś pograćwink_prosty2.gif no i czasu na grafikę nie zostaje zbyt wiele. Choć tu godzinka, tam godzinka i coś nowego rodzi się w bólach ale na efekt końcowy będę musiał poczekać. A co do pomysłów... Wszyscy zawsze twierdzili, że mam bujną fantazję i zryty beret - to pomagasmile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się fantazja pomysł pomaga w grafice, twoje prace są hmm... takie dojrzalsze, mroczniejsze.

Bardzo podobają mi się prace:

Lobo x - intrygujące, przypomina obrazek rysowany piórkiem

Coś we mnie pękło... - twarz jest trochę tajemnicza, ma też w sobie trochę cierpienia

Jestem drzewo... - to drzewo, niby miałoby symbolizować życie, ale wygląda jak obumarłe

Mam nadzieję, że nie piszę głupot, lubię też interpretować czyjeś grafiki ;).

Masz duże pokłady talentu i jeszcze większe pomysłów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zax454 - wow, jeszcze raz dzięx. Interpretacji moich "dzieł" to jeszcze nikt nie dokonałsmile_prosty2.gif Może coś w tym jest? Wiesz, pomysły rodzą się w zależności od nastroju. Czasem jest lepiej, czasem zaś gorzej i wtedy może więcej "mroku" w moich grafikach. A owa "dojrzałość"? Jak zaczynałem moją przygodę z grafiką to nie byłem za bardzo zadowolony. Może to też wynikało z ograniczonych możliwości darmowych programów i... niecierpliwości. Człowiek od razu chciałby żeby wszystko było "naj". A niestety tak nie jest. Ha, teraz normalnie piszę jak jakiś mentorwink_prosty2.gif Wszystko zmieniło się kiedy już za zarobioną kasę i z pomocą brata pracującego w branży informatycznej (a co za tym idzie dużych rabatów na profesjonalne programy) zakupiłem mój ulubiony Cinema 4D. No i jakoś poszło. Oczywiście są i darmowe programy z wielkimi możliwościami jak np. Blender ale akurat tego programu nie byłem w stanie ogarnąć

A co do Lobo x 5 - jest to nieco poprawiony w PS-e skan mojego rysunku wykonanego jak najbardziej tradycyjnie (czyli ołówkiem) sprzed dobrych 10 lat smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż od zakupu tabletu minęło trochę czasu i dopiero teraz udało mi się ukończyć jakąś pracę (ze dwie "leżą" i czekają na dokończenie). Niestety dalej problem sprawa mi m. in. cieniowanie, ale chyba jakoś daje radę? :)

http://arpergiator.deviantart.com/art/Raven-312730036

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede mną urlop więc będę miał trochę więcej czasu na zabawę z grafiką ale jak widać nawet dwa dni wolnego od pracy pozwalają na stworzenie czegoś nowego (właściwie na ukończenie bo grafika rodziła się baaaardzo długo w wielkich bólachwink_prosty2.gif)

http://www.digart.pl/zoom/7132494/Bonsai.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...