Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Dla miłośników platformówek

Polecane posty

A ja się ciągle będę upierał, że PoP to gra akcji, a nie platformówka :happy: . A moi faworyci platformówek to zdecydowanie:

- Rayman 2 (w trójkę, ani jedynkę nie miałem okazji zagrać). Zróżnicowanie poziomów, fajne walka, niezła fabuła, ciekawe pomysły i świetny wygląd przeciwników (co z tego, że wszyscy wyglądali tak samo, skoro wyglądali genialnie??)

- Kangurek Kao - w to za dużo nie grałem, jako że gra jest własnością mojej siostry, ale to co przeszedłem było bardzo sympatyczne

- Psychonauts - w to też nie grałem za wiele, (doszedłem do umysłu Sashy), ale gra bardzo mi się podobała. Ciekawe pomysły, zróżnicowany wygląd umysłów i ogólny absurd ich konstrukcji, oraz rozsądna dawka psychodelii. To jest prawdziwe dzieło sztuki

- Różowa Pantera Po Skarb się Wybiera - moja siostra to kiedyś miała, bardzo sympatycznie się w to grało. gra wręcz kipi dobrymi pomysłami. Można to jeszcze gdzieś dostać??

- i mój absolutny faworyt, Racthet & Clank: Size Matters. Ta gra to prawdziwe dzieło sztuki. Dużo broni, ciekawi przeciwnicy, ciekawe zbroje i armour sety, ciekawa fabuła i fakt, że gra przy pierwszym przejściu ujawnia jedynie połowę tego, co ma do zaoferowania. Moja ulubiona gra na PSP

A tak apropo - można jeszcze gdzieś legalnie dostać Raymana?? (pierwszego)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu niezwykle przyjemnie ściskało mi się joya skacząc Super Frog-iem (ale to czasy Amigowe).

Gdy już wlazłem na PC w łapska wpadały takie jak Lion King, Earth Worm Jim I i II, Rayman. Czasy się jednak zmieniają i niezaprzeczalnie pierwsze miejsce w gatunku zajmują saga PoP z Duszą Wojownika na czele (za ciężki klimat, który o wiele lepiej do mnie przemawia niż krwawa bajka z jedynki czy też trójki)

Byłbym zapomniał dodać genialną gierkę Kapitan Pazur :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crash Bandicoot 3: Warped - najlepsza platformówka w jaką grałem, druga po Mafii najlepsza gra w jaką grałem, jedyna gra, którą przeszedłem 2 razy, gra mojego dzieciństwa i pierwsze skojarzenie z Playstation. Również genialna jest Crash Team Racing - najlepsze wyścigi w jakie grałem. Te 2 gry biją na głowę wszystkie inne platformówki, które miałem okazję zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

Rayman (1,2,3)

Psychonauts

Kangurek Kao (2,3)

Croc 2

Earthworm Jim (tak pamiętam xD)

muszę też potwierdzić Lost Vikings jest super grą :D

Nie wiem czemu ale gatunkowo najbardziej cenię sobie platformówki (albo gry akcji polegające na wspinaniu się)... np. nie wiem czy podchodziłby pod ten temat np. pierwszy Prince of Persia

hmm... udało mi się ostatnio pograć w Bionic Commando: Rearmed, muszę powiedzieć, że nawet dobre

niestety muszę też powiedzieć, że platformówkami PC ostatnio nie stoi :dry:

tak na marginesie to mam GBA, gdyż tam jest spory zasób platformówek (2D)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raymany (2, 3), Kangurek Kao (1-3), Oddworld, Croc, Jazz Jackrabbit, MDK 2, Spelunky (i inne gry freeware, które są głównie platformówkami), Dracula Twins no i, oczywiście, starocie, kochane starocie na Pegasusa- m. in. Chip'n'Dale i Adventure Island. Ach, co to były za czasy... Na szczęście są jeszcze emulatory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo ostatnio wciągnął Rayman Origins- nie jestem specjalnie fanem platformówek, ale ta gra mnie wciągnęła. Fajne jest w tej grze, że jest dużo sekretnych miejsc, a i poziom trudności również jest bardzo wysoki- ile to stresu mnie kosztowało :-)

Z innych platformówek miło wspominam kangurka Kao.

A ze starszych gier oczywiście Mario oraz Donkey Kong- gry bardzo dobre w tamych czasach oraz grafika- Nintendo 64

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...