Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Dla miłośników MMO i MMORPG

Polecane posty

Prawda W War 40 lvl to max ;] później liczą się tylko renomy bez których najgorszego badziewia ze sklepu nie kupisz minimum 2 na szczęście potrzeba na to 1 battlegrounda a później ganianie Chaosu czy też przymierza i zbieranie kasy na kupno coraz to lepszych itemów w sklepie :/ mam jeszcze 3 dni gry za Free ale przez problemy jakie robi mi gra coraz bardziej mnie zniechęca do gry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja problemów nie mam. akt, że czasami nieco przytnie bez powodu, ale to mały problem, który na pewno niedługo naprawią. Za to PvP jest wyśmienite. Nie najlepsze, w jakie grałem - wciąż wolę taktyczną rozgrywkę z Guild Wars, ale nadal bardzo dobre i wciągające. No i mamy coś na wzór battlegroundów, a mimo to wciąż jest aktywne world PvP

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wogle nie grać w mmorpg ani w żadne gry!

To są takie okropne złodzieje czasu i pieniędzy...

Ktoś tam coś marudził że jak gra ma abonament to ma 1/10....

Chłopie ja za 40 złotych miesięcznie od 2 lat gram (z przerwami koniecznymi do odgięcia się fałdek na mózgu) w giere o którą ktoś ciągle dba i ją ulepsza w miarę "moich" potrzeb. Nie ma na świecie nic za darmo. Porównując ją do największego rozczarowania mojego życia- gry Red Faction którą kupiłem jak kosztowała 80 złotych (a w liceum to był dla mnie naprawde majątek) a którą odłożyłem po 3ch dniach na półkę (nie powiem fajna wciąga ale jest diabelnie krótka) wole w takie hity nie grać.

Fakt faktem uzależniony jestem od WoWa diabelnie. Jak mam konkretne projekty do zrobienia w domu to oprócz wywalenia WoWa z dysku daje mojej dziewczynie płyty na przechowanie z nieśmiertelną klauzulą: "Oddaj mi je dopiero za tydzień"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie ja za 40 złotych miesięcznie od 2 lat gram (z przerwami koniecznymi do odgięcia się fałdek na mózgu) w giere o którą ktoś ciągle dba i ją ulepsza w miarę "moich" potrzeb. Nie ma na świecie nic za darmo.

No i widzisz to dla mnie właśnie jest głupota. Rozumiem płacić za pudełko z grą, rozumiem płacić za dodatki, ale musiałbym spaść na głowę z dziesiątego piętra, żeby płacić ok 50 zł za granie. Kupiłem grę, więc niech się ode mnie odwalą. "Nie ma nic za darmo" - zagraj może w Silkroada, a jak brak abonamentu to dla ciebie darmo, to w Guild Wars - ta sama rozrywka za dużo mniejsze pieniądze. Blizzard twierdzi, że abonament jest konieczny do utrzymania serwerów, Guild Wars jakoś takowego nie ma i żyję prawie tyle co WoW, ba nawet wyszły już do niego trzy dodatki i trwają prace and drugą częścią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę nie tak. Do GW zrobili dodatki po to żeby na nich zarobić. Podobnie z drugą częścią, którą trzeba będzie kupić - podczas gdy w WoW-a można będzie dalej grać. Abonament jest czymś normalnym we współczesnym świecie gier. Powiem więcej, sądzę że motywuje twórców do wysiłku - jak nie będą gry ulepszać to gracze sobie pójdą do konkurencji i kasa się skończy.

Natomiast nienormalne jest coś innego: że w WoW-ie (i innych abonamentowych grach) trzeba płacić za dodatki. Przecież i cały czas się płaci! To jest bardzo "nieczyste" zagranie autorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie też narzekam na Abonamnet, ale rozumiem gra jest wspaniała i żeby dopieszczona była trzeba zapłacić (podobnie z naszym internetem chcesz z niego korzystać płać rachunki co miesąc :P), co do dodatków w 100% tak do bani, złaszcza w spomnianym przezmnie Soldier Front w innym temacie, można za prawdziwe pięniądze dokupić parę Gpointsów za które można kupić taką broń jak z SP Points, i do tego po pewnym czasie broń znika, ale im więcej dasz tym dłużej będzie, gdyby abonament kosztował tak z 20zł :D bym się skusił :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę nie tak. Do GW zrobili dodatki po to żeby na nich zarobić. Podobnie z drugą częścią, którą trzeba będzie kupić -

To oczywiste, ale najpierw trzeba wziąć skądś pieniądze, żeby zapłacić twórcom za pracę i chodzi mi o to, że GW abonamentu nie ma, a przez długi czas było największym konkurentem WoW i zarabia na siebie "tylko pudełkiem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GW to chyba nie jast taki 100% MMO.Jak dla mnie to GW jest MMO, tak długo jak długo nie wyjdzie się z miasta. :).ALe to tylko takie moje skromne zdanie.Chociaż i tak jest najlepsza z wszytskich mmorpg w jakie grałem ,jest darmowy,no i co dla mnie najważnejsze GW jest RPG w dużo większym stopniu niż większość innych gier zazwyczaj określanych jako MMORPG,ale teraz czekam na Warhammer Online coś dla miłośników uniwersum Warhammera czyki dla mnie hehe xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, czy GW to MMO czy nie to już było wiele dysput. A wypowiedzi niektórych wyglądały tak, jakby MMO to był szlachetny gatunek i takie "coś" jak Guild Wars nie miało prawa należeć do niego. Najlepsze było, jak jedna osoba najpierw stawała na głowie, aby udowodnić wyższość WoWa, a potem zaczynała twierdzić, że GW to inny gatunek i nie ma co porównywać (zaskakująco zaczynała tak robić po tym, jak udowodniono, że PvP WoWa jest prymitywne i nie ma startu do tego z Guild wars).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, czy GW to MMO czy nie to już było wiele dysput.

Ale czy takie podejście można w ogóle nazwać dysputą? "Gra jest kiepska, bo nie pójdzie na moim sprzęcie". "Gra jest kiepska, bo trzeba płacić za abonament". "Gra jest super, bo nie płacisz za abonament". Argument finansowy dominuje nad argumentem merytorycznym. Nawet nie ma porównania. Ja bym powiedział, że takie osoby nawet nie powinny się odzywać na temat tego, co jest lepsze, bo co to za porównanie, jeśli ponarzekały na abonament, a w grę nie grały? A może wypowiedziałby się ktoś, kto grał w obie gry? Na pewno będzie to opinia bardziej miarodajna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że mam ostatnio sporo wolnego czasu (klasa maturalna = nauka tylko z tego z czego zdaje się egzamin = większość przedmiotów luzy :)) postanowiłem poszukać sobie jakiegoś darmowego MMORPG na zabicie czasu. No i po przeglądnięciu kilkunastu tytułów zaniepokoiła mnie jedna rzecz. Większość obecnie aktywnych gier MMO są większymi bądź mniejszymi klonami Lineage II. Dla przykładu wymienię tylko: Rohan Online, Rappelz, Perfect World, Shaiya, 12 Sky, ale uwierzcie - jest to tylko wierzchołek góry lodowej. Klonowane jest praktycznie wszystko: od interfejsu, przez rasy, system klas, aż na ekwipunku kończąc. Gołym okiem idzie zobaczyć podobieństwa. Dla mnie - jako emerytowanego gracza Lineage'a jest to sytuacja wielce irytująca. Naprawdę, czy nie można już się postarać o oryginalność przy tworzeniu gry? Rozumiem że wzorowanie się na sprawdzonych elementach jest czymś dobrym, ale z tego co widzę szykuje się atak klonów...

Ostatecznie zacząłem grać w Ragnarok Online. Nowo otwarty serwer Valkyrie okazał się zbawieniem. Co prawda przeszkadzają trochę lagi, ale przynajmniej można pograć w coś oryginalniejszego niż kolejne odsłony tej samej gry, tylko ze zmienionym tytułem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ja zaczne na ochotnika... Ostatnio- w numerze 150 zauwazylem ciekawa zapowiedz gry pod tytulem "Battlefield Heroes"... Czytam, czytam i nagle dochodze do wniosku, ze szykuje sie swietna gierka. Dodatkowym plusem tej oto gry jest fakt, ze nie trzeba bedzie placic zadnego abonamentu. Co sadzicie o tej grze? Jak dla mnie, szykuje sie kawal swietnej gierki. Nic tylko czekac do Wrzesnia 2008 :)

Swoja droga co powiecie o nowym patchu do WoWa? Podoba sie czy raczej jest kiepski i naciagany?

Mimo iz ten post jest z kwietnia gierka hula.

Ta gra jest dla osob, ktore pierwszy raz w zyciu widza komputer. Grafika, jak dla przedszkolakow, realizmu tam tyle ile jedzenia w afryce.. po prostu dno! Na szczescie EA ma inne ciekawe gierki, jak niesmiertelny Medal of Honor Allied Assault :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście się nieco powtórzę i powiem- dla mnie Lineage II to najlepszy MMORPG jaki mógł powstac. owszem inne też sa dobre, na pewno.Ale ja kdla mnie L2 jest wybitny.Gdy tylko wracałam do domu(obecnie chwilowo przestałam w to grać), zaraz miałam ochotę leciec do kompa i grać do jutra.Tylko cholercia coś mama nie chciala sie zgodzic. :)

anyway, naprawde mam z L2 miłe wspomnienia. :)

Polecam kazdemu, kto zaczyna lub jest juz wprawiony w MMORPG, zagrać w L2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście się nieco powtórzę i powiem- dla mnie Lineage II to najlepszy MMORPG jaki mógł powstac. owszem inne też sa dobre, na pewno.Ale ja kdla mnie L2 jest wybitny.Gdy tylko wracałam do domu(obecnie chwilowo przestałam w to grać), zaraz miałam ochotę leciec do kompa i grać do jutra.Tylko cholercia coś mama nie chciala sie zgodzic. :)

anyway, naprawde mam z L2 miłe wspomnienia. :)

Polecam kazdemu, kto zaczyna lub jest juz wprawiony w MMORPG, zagrać w L2.

chciałbym cie zapytac o jedno bo giera wydaje sie naprawde ciekawa ale słyszałem ze w internecie podobno jest darmowa wersja lineage 2 costam costam - to niewielki wycinek gry jakby demo ale bez ograniczen czasowych i bez płacenia abonamentu

czy to prawda??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to prawda, NCSoft nigdzie nie wypowiedział się legalizująco wobec takich procederów - w końcu nie po to żąda abonamentu, by dawać za free. Chcesz spróbować? Od tego są triale. Gra jest warta płacenia, acz faktycznie - warto przetestować bo różni się dosyć znacznie od WoW i GW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o Age of conan czy to prawda ze moze w przyszłosci abonament bedzie wynosic 0.00zł slyszalem o tym na gram.tv ale nie wiem czy to prawda czy pic na wode

Abonament w polskiej wersji, która wychodzi na początku przyszłego roku, ma wynosić 29.99 zł.

No i widzisz to dla mnie właśnie jest głupota. Rozumiem płacić za pudełko z grą, rozumiem płacić za dodatki, ale musiałbym spaść na głowę z dziesiątego piętra, żeby płacić ok 50 zł za granie. Kupiłem grę, więc niech się ode mnie odwalą.

Obsluga techniczna, developerzy łatający i balansujący grę, game masterowie też muszą z czegoś żyć. Płatne MMORPG ciągle się rozwijają, bez przerwy dodawany jest do nich content, darmowe dodatki, nowe klasy itd. - za to właśnie płacisz.

"Nie ma nic za darmo" - zagraj może w Silkroada

Wybacz ale dla mnie tego typu grindfest ma z MMORPG tyle wspólnego co koń z koniakiem.

,Guild Wars - ta sama rozrywka za dużo mniejsze pieniądze.

Guild Wars to nie MMORPG.

________________________________

Generalnie polecam kiedyś jednak spróbować takiego "pełnokrwistego" MMO i się przekonać samemu, czym to się różni od Silkroadów, Perfect World'ów i innych skośnookich produkcji. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co jak nie mmorpg :/? A są jakieś fajne MMOFPSy? Nie wliczając War Rock, gdzie jest pełno cziterów.

Sami twórcy sprecyzowali, że ich gra to nie MMORPG. Jeśli wiesz lepiej od nich co stworzyli to proszę bardzo.

http://pl.wikipedia.org/wiki/CORPG

BTW. Nie rozśmieszaj mnie z WarRockiem jako MMOFPS, z tego jest taki sam MMOFPS jak z Call of Duty. Jedyny MMOFPS który mi przychodzi na myśl to Planetside, gdzie faktycznie bitwy były "massive".

Proszę pilnować cytatów i nie generować piramidek.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby GW na zachodzie było tak promowane jak world of warcraft to napewno miało by najwięcej graczy na świecie po za tym nowa część (gw2)niedługo dodając że jest to najlepsza grafika w mmo...

Proszę stosować znaki interpunkcyjne, bo wypowiedź jest ciężka do przeczytania.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby GW na zachodzie było tak promowane jak world of warcraft to napewno miało by najwięcej graczy na świecie

O ile się nie mylę to Guild Wars jest jednym z trzech najbardziej rozpoznawalnych MMORPGów na rynku, obok World of Warcraft i Lineage, ale może to tylko moje wrażenie - Holy patrzy na nieustanne porównywanie tych gier na forach - do tego jeszcze rośnie Warhammer, ale na razie to nowość. Poza tym, jeśli już przy gdybologii jesteś - tak można wszystko powiedzieć. Czemu nie Lineage? Czemu nie Tibia? Jak wróżyć to na całego. Ludzie grają i płacą za WoWa, a chyba nie płaci się za coś, co nie sprawia przyjemności. Czym uzasadnisz, że GW miałby więcej graczy od WoWa?

po za tym nowa część (gw2)niedługo dodając że jest to najlepsza grafika w mmo...

Jakoś grafika nie przeszkodziła World of Wacraft stać się najpopularniejszym MMORPG na świecie. Może to nie grafika jest najważniejsza, a rozwiązania, wsparcie techniczne, świat gry i tak dalej? No, ale ja jestem człowiek starej daty, więc może się nie znam...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...