Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Dla miłośników ścigałek

Polecane posty

A czy próbowałeś pierwszego Test Drive Unlimited? Według mnie, do tej pory nie powstała godna konkurencja na PC dla tego tytułu. Model jazdy jest po prostu świetny i z każdym wozem czuć różnicę.

Nie che byś niemiły ale.... Grałem w to u znajomego godzinę i miałem dziwne wrażenie że gra przeznaczona jest dla 12latków... Można pooglądać samochody ale reszta mi się nie spodobała. Brak klimatu, wyścigi po mieście z ruchem ulicznym, słaba fizyka, brak zniszczeń. To raczej jakiś "symulator lansowania się na mieście"

Poszperałem sam i znalazłem serię Race 07 z dodatkami GTR Evolution. Ma być u mnie z kilka dni. Ciekawe co z tego będzie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Ostatnio zakupiłem sobie pada i pomyślałem, że może spróbować pograć w jakąś ścigałke. Tylko szczerze nie wiem jaką wybrać. Porozglądałem się trochę po necie i pozbierałem kilka tytułów, które mnie zainteresowały. W tym momencie chciałbym prosić o pomoc. Nie mam zbyt dużych funduszy na najnowsze gry. Rozglądałem się za takimi tytułami Dirt 1 i 2, GRID, TOCA 3 czy FUEL. Jedna z ciekawszych ofert na PC jest komplet gier DIRT 1, GRID oraz FUEL w cenie mniej więcej 2 razy większej niż sam DIRT 2, ale tym tytule jest bardzo ładna grafika, tylko nie wiem jak z sprawa ma się pomiędzy innymi róźnicami z DIRT-a 1. Nie jestem profesjonalistą w takich grach a chciałbym czerpać z nich satysfakcje taką jaką była gra w Colina 2 czy NFS:Most Wanted. Odrzucam serię NFS bo tak naprawdę po części MW nic ciekawego nie znajduję dla siebie. Porównując TOCE 3 to jej jest bliżej do GRID-a. Tylko podobno w GRID-zie jest problem z obsługą pada (może ktoś potrafi to zweryfikować). Nie wiem jak sprawy wyglądają z multi w każdej z gier. Byłoby fajnie jak można byłoby w przyjemny sposób pościgać się ze znajomymi. Czy pomoglibyście mi co warto wziąć z powyższych tytułów (chyba, że są jakieś jeszcze jakieś super ścigałki)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ścigałki gram całkiem sporo, więc się trochę w nich orientuję. Ostatnio gram w F1 2011, która jest naprawdę dopracowana, daje dużo radochy i da się w nią grać na klawiaturze. Shift 2 Unleashed- też zacna gra, dla mnie lepsza nawet od Shifta 1. Blur- skrzywdzony trochę w recenzji Gema, fajna dla kogoś, kto bardziej ceni arcade niż symulację. I GRID- jedna z najlepszych ścigałek w historii. Rozczarował mnie FUEL, który znudził mnie po dwóch godzinach i TDU- gra może znakomita, ale za Chiny nie mogłem pojąć jej filozofii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ścigałki gram całkiem sporo, więc się trochę w nich orientuję. Ostatnio gram w F1 2011, która jest naprawdę dopracowana, daje dużo radochy i da się w nią grać na klawiaturze. Shift 2 Unleashed- też zacna gra, dla mnie lepsza nawet od Shifta 1. Blur- skrzywdzony trochę w recenzji Gema, fajna dla kogoś, kto bardziej ceni arcade niż symulację. I GRID- jedna z najlepszych ścigałek w historii. Rozczarował mnie FUEL, który znudził mnie po dwóch godzinach i TDU- gra może znakomita, ale za Chiny nie mogłem pojąć jej filozofii.

Wczytałem się w to co napisałeś. Wynika z tego, że ten komplecik co podałem wyżej(GRID,DIRT,FUEL) może być dobry tylko ze względu na GRID-a. Jak oglądałem gameplay FUEL-a to spodobało mi się to, że można oprócz czterokołowców pograć jednośladami (a więcej to niestety o tej grze nie wiem i powołuję się na to co napisałeś). Co do DIRT nie ma odnośnika. Jak chodzi o F1 nie dla mnie jest, bo tutaj tylko kierownice widzę jako kontroler do tej gry. Co do Shifta to jednak się też nie skuszę, bo te nowe klimaty NFS-a jakoś nie są dla mnie. I nadal nie wiem co zrobić, czy nastawiać się na samo kupno DIRT-a 2, TOCA 3 lub GRID-a (bo te problemy z padem, które wyczytałem w google mnie martwią) czy nastawiać się na ten komplet GRID, DIRT, FUEL. Czy mógłby ktoś jak we własnym odczuciu napisać jak te gry ocenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ciach> zapoznaj się z zasadami cytowania - Pzkw

Dirt i Grid, to bardzo dobre gry. Jedyna część Dirt'a która nie przypadła mi do gustu to dwójka. Bardzo żałuję że multi zostało już wyłączone w Grid, ale da się to chociaż nadrobić grą na LAN-ie :) Pamiętam moje pierwsze starcie z Race Driver Grid (bo przecież taką pełną nazw dumnie nosi ta gra), to była istna droga przez mękę, odpocząłem od niego ponad rok, i zabrałem się za niego już na dobre, teraz wiem że to moja ulubiona gra (symulator), mam nadzieję że RDG 2 będzie równie udanym tytułem. Gra warta jest każdego grosza, teraz w pewnej sieci salonów można dostać ją za 36 zł (chyba dobrze pamiętam), ale ostrzegam przed tym że gra jest dla cierpliwych, to nie jest podobne do serii NFS, z wyjątkiem Shifta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie i za pomoc w wyborze. Kupiłem pack (DIRT, GRID, FUEL) i nie żałuje. GRID pochłonął mnie :) Nigdy nie słyszałem o tej grze a powinienem:) DIRT również niczego sobie. FUEL bardzo krótko grałem i nie wyrobiłem sobie o nim zdania. Jeszcze takie pytanko czy są jakieś fajne wyścigi motocyklowe z dobrą grafiką? Czytałem gdzieś, że im starsze produkcję tym lepsze, ale niestety grafika trochę odrzuca mnie w tych starszych pozycjach. Nie ma czegoś dobrego w ostatnim czasie? Zainteresował mnie tytuł Moto GP 08 ale słyszałem trochę nie fajnych opinii o nim. Czy jest niezbyt dobrą grą? A może jest coś lepszego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Wszystko zależy od tego czy jesteś maniakiem motocykli, czy po prostu szukasz odskoczni od wyścigów samochodowych. Teraz najlepszymi grami motocyklowymi są: MotoGP 08 (dobra grafika, fun z jazdy) i SBK 2011 (w porównaniu do MotoGP bardzo dobra grafa, dużo licencjonowanych aktualnych wozów). Jest jeszcze MotoGP 3 który jest tańszy od produkcji wyżej wymienionych, brzydszy, ale to właśnie tą grę wspominam najmilej:)

Mam nadzieję że pomogłem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto grał w Blur? Jak dla mnie, to bardzo dobra gra wyscigowa. Przegralem z nia duzo godzin. Moj ranking gier scigalkowych:

1. FlatOut 2

2. Blur

3. NFS: Hot Porsuit 2

Dalem NFS Hot Porsuit 2 z sentymentu :). Naprawde bardzo mi sie podobala, jeszcze gdy bylem mlodym chlopcem. A gral ktos w GT Legends? Ja wlasnie instaluje, kupilem z Kolekcji Klasyki. Mam nadzieje ze nie zawiedzie moich oczekiwan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba odświeżyć temat, więc w swoim poście postaram się pomóc tym, którzy poszukują prawdziwej symulacji jazdy, umiejętności pokonywania zakrętów i gamy dobrych maszyn.

Na przykładzie Petrosa przyznam - Tak! Seria GTR Evolution jest dobrym wyborem. Dzisiaj za około 60zł w jednym pudełku można otrzymać pakiet o nazwie Race Injection zawierający Race 07, GTR Evo, Race Room, STCC 2 the game oraz 2 dlc, Power Pack z maszynami typu GT i Retro Pack z kilkoma klasykami i Poznańskim Autodromem.

Ten tytuł gości na mojej półce simracingowej, jednak największą różnorodność oferuje Wam:

rFactor

box-rfactor-2010-pc.jpg

Sam symulator jest dość stary bo został wyprodukowany bodajże w 2005 roku, jednak co roku można nabywać jego poprawioną wersję.

Jest to tytuł godny polecenia gdyż oferuję możliwość jazdy łatwej (z wszystkimi asystami) jak i tej realistycznej (asysty wyłączone, realistyczne uszkodzenia, pełen system sygnałów (flagi)).

Dodatkowo jest to typowy przykład symulatora, w którym przed wyścigiem macie sesję treningową, w trakcie której nie raz będziecie wracać do garażu aby zmieniać ustawienia telemetrii, ciśnienia opon, przeskoku biegów itp. Potem lądujecie w sesji kwalifikacyjnej, która w zależności od ilości przeciwników na torze jest odpowiednio długa.

Tutaj chcę Was ostrzec abyście po stockowej wersji rFactora nie spodziewali się za wiele bo ma ona zaledwie kilka tras, 3 prawdziwe samochody a reszta jest fikcyjnymi modelami.

Otóż cała magia tego symulatora polega na tym, że kupując go nabywacie tylko bazę pod OGROMNĄ ILOŚĆ MODÓW, które non toper powstają i to właśnie one są głównym motorem tego sima.

Osobiście taka filozofia bardzo mi się podoba:

"Hej wiemy, że na świecie jest masa pasjonatów wyścigów, który mają własny pomysł na to jak ten symulator miałby wyglądać. Macie tutaj bazę i narzędzia. Bawcie się!"

Tutaj kolejne ostrzeżenie.

rFactor został zbudowany tak aby jak najlepiej oddawać symulację bolidów Formuły 1, ale Ci co nie przepadają za open-wheelerami niech nie uciekają bo nic bardziej mylnego.

W rFactorze da się świetnie jeździć zarówno takimi maszynami jak BMW M3 GT2, Austin Mini, Fiat 126P (Tak jest taki mod), lub takimi maszynami jak SIdecars:

5454-SidecarRacing-5018.JPG

W związku z tym, że mamy w tym temacie ludzi o różnych zainteresowaniach wyścigowych, postaram się przybliżyć kilka najciekawszych według mnie modów o różnych kategoriach:

StockCar Sim Series 2012

5207-StockcarSimSeries2012-1871.JPG

Dla tych, którzy interesują się NASCAR.

Mod zawiera wszystkie maszyny z obecnego sezonu wraz z torami dlatego macie pewność tego, że nie musicie ich ściągać osobno.

Ja osobiście sceptycznie dotąd podchodziłem do NASCAR bo wiadomo to tylko jazd a w kółko więc co to niby ma być ale uwierzcie, że wbrew pozorom jazda takim pojazdem nie jest łatwa i trzeba wiedzieć jak zadziałać przed zakrętem aby nie wywaliło samochodu na bandę lub by się utrzymać perfekcyjnie w wewnętrznej.

Historic GT & Toring Cars

Historic+GT+%26+Touring+Cars+rfactor+!!!!.JPG

Mod korzystający z modeli z symulatora GT Legends, dlatego jest też odpowiednio zabezpieczony. Aby zainstalować go w rFactorze, musicie mieć w napędzie płytę z GTL.

Obecnie najlepszy mod z klasykami do rF'a. Gama samochodów jest przeogromna a pościgać się można takimi perełkami jak Fiat 500, Austin Mini, klasyczne Muscle Cars, Mercedes 300SL, Ferrari Daytona itp.

V8Factor Unleashed

4981-V8Factor_Unleashed.jpg

Ci, którzy grali w Toca Race Driver, 2 i 3 na pewno pamiętają taką klasę wyścigów jak Australian V8 Supercars. Zmagania często odbywające się na ciasnych torach miejskich lub tak wymagających trasach jak Bathurst.

Ta modyfikacja oferuje maszyny z sezonów 2007 do 2012 i z dwóch dotychczas znanych mi modów o V8, ten jest moim zdaniem najlepszy.

Project D

559410_297441980340016_100002226495904_661685_334197327_n.jpg

Jeżeli ktoś narzeka na brak driftu to proszę bardzo.

Poniższa galeria przedstawia maszyny jakie możecie w tym modzie znaleźć

http://www.rfactorcentral.com/screenshots.cfm?modID=4521

Moim zdaniem przedstawiłem wystarczający materiał aby zainteresować Was rFactorem.

Jakby ktoś miał jakieś pytania - najlepiej wysłać mi PM'a

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz jaśniej, bo kompletnie nie mam pojęcia o czym mówisz?

Dobre ścigałki? Jak dla mnie, to są tylko dwie (serie): Test Drive Unlimited i Forza Motorsport (tylko dla tego tytułu kupiłem Xboxa 360). Pierwszą uwielbiam za otwarty świat i wpleciony w to tryb dla wielu graczy, który w duecie z trybem jazdy dowolnej (tak zwanej jazdy bez określonego celu), czyni tą grę niemalże idealnym samochodowym sandboxem. Z kolei Forza Motorsport, to genialny model jazdy, setki licencjonowanych samochodów od klasyków, poprzez muscle cary, po najnowsze modele, perfekcyjne odwzorowanie zarówno na zewnątrz, jaki i wewnątrz, jeden z lepszych tuningów (i nie mówię tu o optycznym), jakie widziałem w życiu (łącznie z wymianami całych silników) i tak zwany syndrom jeszcze jednego wyścigu.

Do tej listy prawdopodobnie dopiszę nadchodzącą perełkę tej jesieni, czyli Forza Horizon, która mam nadzieje rozpocznie nową serię samochodówek z otwartym światem, która przebije wszystko, co do tej pory wyszło (a nie było tego aż tak wcale dużo).

I pomyśleć, że kiedyś nie cierpiałem tego gatunku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodziło mu o Richards Burns Rally.

TDU było świetne. Przechodzenie dwójki było nudne- ale już jeżdżenie na wgranym savie jest OK. Najbardziej podobało mi się w TDU 2 to składanie dachu, tylko pomimo tych około. 60 godzin, nie miałem go ani razu.

Teraz kończę powoli WRC z CDA. Nie jest to wcale taka zła gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiRT 3 jest wyśmienitą grą, dlatego bierz śmiało. Fajny, zręcznościowy model jazdy i szybka rozgrywka. Zastanów się także nad którąś z części WRC - rajdówka, która dobrze godzi grę arcade z symulacją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XpandXrally już grałęm (od CDA), jakoś się nie polubiliśmy, chyba nie lubie nielicencjonowanych aut. A w WRC właśnie gram, część 2 (też od CDA) i muszę Ci C0rze przyznać rację fajnie sie w to gra, kariera jest szczególnie przyjemna a sama gra cholernie wciąga. Dziwi mnie tylko taka niska ocena w mediach. Może wynika to z niezbyt ładnych tras i faktu, że są one ograniczone niemal do samej drogi, wycieczka na 10 m poza droge kończy się respawnem na trasie, a i nie raz irytują sztuczne ograniczniki w postaci wysokich krawędzi drogi. A tak poza tym, to jeszcze model jazdy jest IMO całkiem przyjemny.

edit: Teraz czekam na dobrą okazje cenową i lece kupić DiRTA3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tutaj osoba, która gra jeszcze w Race07? Zacząłem jeździć stosunkowo niedawno i miło by było spotkać się z kimś w multi i sprawdzić. Nie znam niestety dobrze wszystkich torów, ostatnio jeżdżę trochę na Nordschleife samochodem z WTCC 2007, bo ciężko jest mi jeszcze utrzymać szybsze wozy. No i prowadziłem ostatnio Caterham'a, fajny samochód, który miło się prowadzi, ale nie jestem przyzwyczajony do kierownicy po prawej stronie smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...