Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

Dla miłośników FPS

Polecane posty

"Najlepsze strzelanki to według mnie:

COD 4

Gears of War

Timeshift

Stalker

Fear

Tactical Ops

Mortyr 3 Operacja Sztorm"

A gdzie Crysis,UT,Halo, BF(dobra nie będę wymieniał dalej, za dużo tego), a Mortyra już nie skomentuję, w końcu każdy ma własne gusta...

PS.Przyznać się kto zalicza Bioshocka do FPS-ów (ja nie), już jedno czasopismo określiło go takim mianem...Bioshock FPS-em... takie rzeczy tylko w erze..

PS2.No dobra może gra ma coś z FPS-a ale to nie znaczy , że jest nim w pełni /:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crysis mnie zawiodl. A co do wymienionych przez Suchego gier to nie gralem(BT), reszta to nie moj typ. Propo Mortyra to nie jest kolejny tani FPS od CI dla mnie jest co najmniej dobry, glownie za prostote rozgrywki.Bioshock nie jest dla mnie FPS-em. Zapomnialem dodac do listy serii Medal of Honor :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suchy -> Rozszyfruj mi skrót FPS. Dlaczego niby nie można nazwać tak bioshocka? Ja wiem, że to jest FPS/RPG (można jeszcze dodać "z elementami horroru"), ale tego RPG jest trochę za mało by można przy tytule napisać tylko "Role-Playing Game" Po za tym zgadzam się z tobą, że każdy ma własne gusta, wiec po kiego dogryzasz komuś, że wypisał SWOJE ulubione gry? Powtarzam wypisał SWOJE, a nie twoje ulubione tytuły. A gdzie w taki razie na twojej liście choćby Kroniki Riddicka czy Duke Nuken 3D?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem jednej rzeczy. Far cry wytyczył granice "idealnego" FPS. Gatunek powinien iść w jego ślady. W h&s co chwile pojawia się jakiś klon diablo. A Fps? Nie spotkałem żadnej gry, którą można określić mianem "klon Far cry"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiacie o najlepszej wg. was broni w fps. (wg. śrubokrtęt w kronikach riddicka smile.gif). A z jaką najdziwniejszą bronią mieliście do czynienia? Ja chyba ze strzelbą z nałożonym na lufe kotem w roli tłumika w Postalu 2 smile.gif No i jeszcze ta "wypluwaczka" zielonych glutów w Unreal

NO JAK! a kurza snajperka strzelająca jajkami? a krowia rakietnica? no no no panowie South Park się kłania :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem jednej rzeczy. Far cry wytyczył granice "idealnego" FPS. Gatunek powinien iść w jego ślady. W h&s co chwile pojawia się jakiś klon diablo. A Fps? Nie spotkałem żadnej gry, którą można określić mianem "klon Far cry"

Hmm? To znaczy: boska, średnio zoptymalizowana grafika, żołnierze nadludzko czujni i celni, źle zaprojektowane elementy zręcznościowe, niewielka różnorodność broni oraz - last but not least - przeciwnicy szybcy niczym błyskawica, zabiający jednym ciosem, posiadający tonę zdrowia i pojawiający się w grupach?

Dziękuję, wracam do Unreala. Nawet dziwaczność broni mniej mi przeszkadza po przypomnieniu sobie FC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kafarek ja nikomu nie dogryzam, tylko komentuję, swoją drogą także zapomniałem o MoH, a Bioshock jest dla mnie no nie wiem Akcja/RPG?A może RPG/FPS?

PS.A niby co ciebie tak przestraszyło w Bioshocku?Little Sister ,Big Daddy?! <_< .. z elementami horroru... ja jakoś szczególnie się nie bałem /:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm? To znaczy: boska, średnio zoptymalizowana grafika, żołnierze nadludzko czujni i celni, źle zaprojektowane elementy zręcznościowe, niewielka różnorodność broni oraz - last but not least - przeciwnicy szybcy niczym błyskawica, zabiający jednym ciosem, posiadający tonę zdrowia i pojawiający się w grupach?

Dziękuję, wracam do Unreala. Nawet dziwaczność broni mniej mi przeszkadza po przypomnieniu sobie FC.

Z tą średnio zoptymalizowaną grafiką można polemizować, ponieważ FC hasa raźno na moim drugim kompie z ge forcem 2, a na moim dawnym Radeonie 9700 chodził bez zacięcia na wysokich detalach.

Myślałem bardziej o otwartych przestrzeniach, świetnym A.I. , bardzo dobrej interakcji z otoczeniem , nieliniowości i ciekawej fabule.

Co do dyskusji - Unreal - też nie spotkałem się z grą, którą można nazwać klonem "Unreala". Właściwie dzisiejsze gry FPS to nieco podrasowani potomkowie doom i wolfenstein 3d.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jaką najdziwniejszą bronią mieliście do czynienia?

Heh, dużo dziwnych broni można znaleźć w Prey'u (a właściwie każda jest dziwna), wspomnę tylko granaty-pająki... W BioShock'u plazmidy też są dosyć nietypowe, a Postal to już normalnie chore wymysły...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A graliście może w Chrome ? Porzyczyłem go dwa miesiące temu od kumpla i leży u mnie na pólce, jak myślicie gra jest warta odpalenia ?

warto jak najbardziej - choćby z ciekawości. Jedna z najlepszych Polskich gierek. Wyobraź sobie Far cry w mniejszej skali z lepiej rozbudowanym ekwipunkiem i tragicznymi animacjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsza broń? no to tak-

Widelec w oblivionie-nic specjalnego ale radocha wielka

Różdżka zamieniająca potwora w losowe stworzenie (mintaura w szczura, jelenia, kraba/albo na odwrót szczura w minotaura,dreutha lądowego, bądź innego potwora na którego wywalisz masę mikstur leczenia i many, za co dostaniesz np. róg minotaura warty 30 monet, podczas gdy mikstury kosztowały gdzieś powyżej 400...)

Szpikulec w QW ,niby wygląda jak [beeep]&%y predatorowi, ale żeby kogoś zabić trzeba kogoś ciachnąć z 4-5 razy,do tego zadaje obrażenia jak nóż u ludzi /:, czyli jeśli nie jesteś infiltratorem, i nie masz super skilla to bye bye, baw się tym na easy z botami...(goście którzy uważają się za "pro" graczy biegają tylko ze szpikulcami(uważają , że tak szybciej), na domiar tego niosąc na plecach hipermiotacz, a jak znajdą jakiegoś wroga, "szybko" zamieniają szpikulec na te minidziałko(zazwyczaj szukają go jeszcze na pasku skrótów) i zanim zdążą wystrzelić , ku swemu zdziwieniu leżą martwi, i wołają setki razy po technika, do tego wyzywając swojego zabójcę od noobów/ cheaterów,

itp.

Hmmm....skrzynka w Crysisie, nawet bez super siły można nią zabić za jednym rzutem, niestety minus jest taki , że trzeba po nią pobiec, odradzam rzucania nią w helikoptery (nawet z włączoną siłą)

PS.Pisałem to trochę z ironią, nie brać na poważnie (:

PS2.Grałem w Chrome, gra mi się nie podobała /:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrome - gra bardzo fajna (może dla tego tak mówię, że grałem w nią kilka lat temu, na bardzo starym kompie i się wtedy cieszyłem, że poszła :blink: ), kilka zakończeń, nawet fajne bronie, ciekawe misje itd.

Najdziwniejsza broń?

1. Crysis - odpowiednio otwarta lodówka - z włączoną siłą kiedyś próbowałem otworzyć lodówkę i była tak jakoś dziwnie przysypana (resztą domku :rolleyes: )... Skończyło się tak, że dostałem od niej heda i padłem.

Do dziś myślę, czy nie była to przypadkiem jakaś nowa technologia Obcych... A więc, Gracze, strzeżcie się swoich lodówek!!! xD

2. Eeeee... metalowe k"f"iatki w GTA:SA i spray w tejże grze.

3. Widły w Gothicu 3.

4. Harpun w Just Cause

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dyskusji - Unreal - też nie spotkałem się z grą, którą można nazwać klonem "Unreala". Właściwie dzisiejsze gry FPS to nieco podrasowani potomkowie doom i wolfenstein 3d.

Największą ironią jest to, że zarówno Return to Na Pali jak i Unreal 2 też już nie były Unrealowe :(. Na Pali jeszcze od biedy z grubsza przypominało podstawkę, ale to tylko dlatego, że użyto tych samych zasobów (a także poddano recyklingowi poziomy które wycięto z U). Ale z drugiej strony - ciężko takiego np. Portala nazwać potomkiem dooma więc pewna nadzieja na ciekawsze gry nadal istnieje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Unreal, a Unreal Tourment 3, to ta sama seria?

Nie. Co prawda, obie serie wydaje ten sam producent (Epic Games), ale to dwie różne gry (serie) - przede wszystkim UT nastawiony jest na grę w sieci (a właściwie tylko granie w sieci ma sens), a Unreal na single. To coś jak Warcraft i WoW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wlasnie powrocilem do starego Unreal Tournamenta bo jezeli chodzi o sieciowe FPSy to nie ma nic lepszego. Choc w nowsze czesci nie dane bylo mi zagrac, ale chyba tylko one byly by w stanie pokonac starego mistrza.

Co do Chrome to widzialem jak brat gral i naprawde nic specjalnego. No chyba ze wziasc pod uwage ze to gra Polakow, bo jak na gre od nas jest calkiem calkiem :P

A najdziwniejsza bron z jaka spotkalem sie w FPSie-hmmm... Moze zmniejszacz (nie wiem jak to nazwac) z Duke Nukem 3D. A jezeli mial bym wytypowac najfajniejsza to zdecydowanie bylby to gravity gun z Half Life.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrome-gra jak najbardziej na poziomie tym bardziej ze to gra Polakow. Ciekawa grafika jak na tamte czasy. Fajne bronie i poziomy. Niezgorsze audio. Chrome zostalo wysoko ocenione w CDA bodajze 9. Co do dziwnych broni to niektore bronie w Bioshocku i bardzo dziwny magiczny luk w Gothicu 2 Noc Kruka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. miejsce na najdziwniejsze (i najbardziej odjechane) bronie ma Postal 2 ale z dodatkiem "A Week In Paradise". Widły, kosa, zszywacz, nożyczki, Święty Granat Ręczny, krowi łeb, mini-głowica atomowa, cyklon-B, maczeta, katana, siekiera, shurikeny, bejzbol, piła łańcuchowa.......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą ironią jest to, że zarówno Return to Na Pali jak i Unreal 2 też już nie były Unrealowe :(. Na Pali jeszcze od biedy z grubsza przypominało podstawkę, ale to tylko dlatego, że użyto tych samych zasobów (a także poddano recyklingowi poziomy które wycięto z U). Ale z drugiej strony - ciężko takiego np. Portala nazwać potomkiem dooma więc pewna nadzieja na ciekawsze gry nadal istnieje ;)

Jak dla mnie to Unreal 2 było Unrealowe. Osobiście bardzo podobała mi się jedynka jak i dwójka :) Dwójeczka chyba nawet bardziej bo było więcej strzelania Proszę was niech tylko nikt mi nie pisze, że w Unrealu nie chodziło o rozwałkę. O co innego mogło chodzić w zwykłym prymitywnym FPSie jakim notabene BYŁ Unreal?

Co do najdziwniejszej broni- miotacz kocich łbów z Postala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...