Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Pzkw VIb

Polecane posty

KotOR 2, który choć nie jest tak dobry jak jedynka, to warto w niego zagrać.

Kwestia gustu. Moim zdaniem KotOR 2 fabularnie zjada jedynkę na śniadanie w całości i bez popity. A potem bierze się za wszystkie pozostałe dzieła BioWare i zaczyna mieć lekką zadyszkę dopiero w okolicach Dragon Age 2.

Dwójka ma niesztampową fabułę, która - dla odmiany - nie opowiada o tym, jak to "Dzielna Grupa Poszukiwaczy Przygód Świat Od Złego Monstrum Uratowała Była Odwiedziwszy Uprzednio Obowiązkowe Cztery Lokacje?", co jest standardem u BioWare. W dwójce bawimy się w poznawanie siebie (trochę jak w Tormencie), w poznawanie swoich przyjaciół i wrogów. To jest gra o bohaterach, a nie o tym, co oni robią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

@Iselor

Dosyć niedawno przeszedłem Icewinda. Mogę zacząć dwójkę, ale mam jak na razie dość zimowych klimatów.

O ile wiem, to pierwszy rozdział w Shadows of Undentide dzieje się w zimowej krainie. Jeżeli to tylko pierwszy rozdział, to myślę, że przeboleje.

@Rankin

Te mody są po angielsku? Mam NwN w J. polskim - będzie mi to "brzydko" wyglądać na ekranie :P Są jakieś polskie mody warte polecenia? Oczywiście te angielskie też sprawdzę. :)

Bio Ware nie robi złych gier. Robi dobre. Nic więcej. Owszem były Baldury, które uważa się za klasykę. (Z dwóch części przeszedłem tylko drugą.) To chyba jedyna ich gry, które ustrzegły się tego schematu. Najgorzej było właśnie w instalującym się NwN. O ile pierwszy rozdział był zjadliwy, a drugi nawet dobry, to w trzecim zaprzestałem grać. Znowu coś mam zbierać?! Znowu jestem w miasteczku, które ma cztery drogi do poszukiwanych przedmiotów. (Co to było BTW?) Moja wiedza o grach Bio Ware kończy się na Mass Effect, więc nie czepiać się za bardzo, jak coś się zmieniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alaknar

Jeśli o KotOR mowa, to zgadzam się tylko z faktem że "kwestia gustu" :D. Ja osobiście wolę pierwszą część. Niby wszystko jest w niej takie czarno-białe, a fabuła to kolejna wersja "musisz ocalić świat" (no chyba że ktoś woli Ciemną Stronę ;) ), ale właśnie dzięki temu czułem się jak na seansie starej trylogii. Jedynka opowiada historię dokładnie taką, jakiej oczekiwałem od pierwszej crpg osadzonej w uniwersum SW. Jeśli się przyjrzeć dokładnie, to jest w niej wszystko, za co można pokochać filmy Lucasa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na filmwebie pewien użytkownik wielce się zbulwersował że Heroes of Might and Magic 3 znalazł się na pierwszym miejscu wśród gier i że ta "przeciętna gra" nie zasługuje na takie miejsce, w przeciwieństwie do "najcudowniejszej gry" czyli pierwszej części...Gothic'a! Wg kolesia Gothic to "Top 10 wszechczasów". Na moją (jeszcze kulturalną) odpwoiedź że Gothic to przeciętniactwo, HoMM3 JEST najlepszą grą wszechczasów i że istnieją cRPG nawet lepsze od drugiego Baldura zostałem wspaniale zaatakowany. Cholera, czy Gothic i Baldurs Gate to jedyne cRPG jakie ludzie znają? Oczywiście, podałem listę tytułów które uważam za lepsze, niestety, mój oponent stwiedził że lista jest śmieszna i się nie znam i że Icewind Dale z pewnością nie jest lepszy od Gothica i że to mizerna kalka BG.....Noż cholera...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, na filmwebie filmy oceniam głównie, ale czasem patrze komentarze. Mój kumpel spasował gdy zaczął byc celem ataku fanów Zmierzchu.

Ja chyba spasuje z pisaniem komentów tam jak jeszcze raz Gothic zostanie nazwany arcydziełem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic nie jest zły, ale do arcydzieła mu daleko.

Niedawno pożyczyłem od kolegi Diablo, Torment i Fallouta.

Wiem, że teraz wiele osób się zbulwersuje, ale Diablo jakoś nie przypadł mi do gustu. Bez żadnego wprowadzenia zaczynamy grę, żadnego wątku głównego, tylko misja się zaczyna przed podziemiami (nie wiem czemu raz ranny koleś leży przed wejściem do podziemi a raz go nie ma). Grafika taka niewyraźna, trudno zobaczyć przedmioty na podłodze, bo wszystko się zlewa. Nie wiem, pogram dłużej to może się przekonam. Może trzecia część będzie lepsza dla mnie.

Z Tormentem już lepiej. Zainteresowała mnie ta gra, ponieważ przeczytałem wiele chwalących opinii, szczególnie na temat fabuły. Przegrałem na razie ok. 3 h i powiem, że nawet fajna, chociaż z początku nie byłem w stanie ogarnąć menu, podstawowych rzeczy i czynności, pewnie dlatego, że pierwszy raz gram w takie stare gry i nie jestem do takiego oldschoolu przyzwyczajony. Denerwuje mnie w tej grze to, że często dialog jest na początku wypowiedzi jakiejś postaci, a w następnej go już nie ma. No i to, że co drugie kliknięcie na podłogę wywołuje głos: "Idę", "Już", "Tak" itp. Świra można dostać. Ale ogólnie to zapowiada się ciekawie.

Gdy zobaczyłem, że Fallout jest turowy, od razu wyłączyłem grę. A miałem takie nadzieje...

Czy ktoś wie, czy są jakieś mody do powyższych gier, które dodawałyby rozdzielczość panoramiczną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie, czy są jakieś mody do powyższych gier, które dodawałyby rozdzielczość panoramiczną?

Planescape: Torment

Najpierw instalujesz G3 Widescreen Moda, który dopasuje rozdzielczość do Twojego ekranu. Następnie pobierasz GhostDog PST UI, który tworzy nowe menusy w odpowiednich rozdzielczościach żeby nie było przerw (świetny wizualnie!). Polecam też z tej samej strony pobrać PS:T Fixpack, PS:T Unfinished Buisness i opcjonalnie skusić się na kilka usprawnień z Qwinn's PS:T Tweaks (m.in. częstsze dialogi w drużynie - nie polecam uruchamiać modów nierekomendowanych).

Fallout 1 tu. Ale uwaga - niektóre mapki się rozłażą!

Cholera, czy Gothic i Baldurs Gate to jedyne cRPG jakie ludzie znają? Oczywiście, podałem listę tytułów które uważam za lepsze, niestety, mój oponent stwiedził że lista jest śmieszna i się nie znam i że Icewind Dale z pewnością nie jest lepszy od Gothica

: )

Nawet dla mnie Gothic jest lepszy od Icewind Dale'a, choć jestem dość ograny,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę na spokojnie pomyśleć, taktycznie porozmyślać walkę, Fallouty FTW. Chcę się powoli przekonać do BioWare (Dragon Age straaasznie mnie wynudził), od jakich tytułów najlepiej zacząć? KotORa czy Baldur's Gate-ów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zolwik - Jeśli nie wiesz o co chodzi, co z tym kolesiem to połaź po wiosce, popytaj mieszkańców i będzie od razu wiadomo :) A i jak nie znasz angielskiego to spolszczenie zainstaluj, bo inaczej stracisz cały smaczek fabularny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wolę na spokojnie pomyśleć, taktycznie porozmyślać walkę, Fallouty FTW. Chcę się powoli przekonać do BioWare (Dragon Age straaasznie mnie wynudził), od jakich tytułów najlepiej zacząć? KotORa czy Baldur's Gate-ów?

Zacznij od Baldurów, mimo że pierwszy jest nudny. Potem Icewind Dale, wbrew z [beeep] opiniom że cyrk jakim jest Gothic jest lepszy od czegokolwiek. Potem stare Fallouty. A potem...to ci napisze co potem. Najlepiej gry Troiki w dowolnej kolejności.

EDIT: W zasadzie to zacznij od Tormenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez żadnego wprowadzenia zaczynamy grę, żadnego wątku głównego, tylko misja się zaczyna przed podziemiami (nie wiem czemu raz ranny koleś leży przed wejściem do podziemi a raz go nie ma)

Bo trzeba przeczytać (wiem, trudna rzecz) podręcznik. Gry ze stajni Blizzarda mają to do siebie, że w podręcznikach jest zawarta olbrzymia ilość lore, i jeśli komuś fabuła wydaje się miałka, to tylko dlatego, że podręcznika nie tknął, a wszystkie dialogi przeklikał. Co do rannego gościa zaś - przydział questów w pierwszym diable jest losowy. To IIRC też jest w podręczniku.

A ja wolę na spokojnie pomyśleć, taktycznie porozmyślać walkę, Fallouty FTW.

To w ogóle nie tykaj Bioware, a rusz Świątynię Pierwotnego Zła (obowiązkowo z Co8), albo też Wizardry 8. Ostatecznie - IWD1, ale to w sumie też nie Bioware.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę się powoli przekonać do BioWare (Dragon Age straaasznie mnie wynudził), od jakich tytułów najlepiej zacząć? KotORa czy Baldur's Gate-ów?

Zacznij i skończ na BG II. Ewentualnie zastanów się nad dodatkiem, ale to raczej tylko dla Twierdzy Strażnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mandarynek słusznie prawi. Pamiętaj jednak że Bioware nie oznacza od razu Black Isle. Radzę po drugim Baldurze zapoznać się z resztą gier, które kiedyś były wydane w pakiecie "Legendy RPG" (Baldury, obie części Icewind Dale, Torment oraz Lionheart). A po przejściu gier Troiki to juz kompletnie odechce wam sie grać w te wszystkie Mas efekty, dragon ejdże i wiedźminy:D Bloodlines zjada je wszystkie bez popity.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po przejściu gier Troiki to juz kompletnie odechce wam sie grać w te wszystkie Mas efekty, dragon ejdże i wiedźminy:D Bloodlines zjada je wszystkie bez popity.

Nie widzę porównania. To zupełnie inne typy gier cRPG i we wszystkie grało mi się świetnie (ewentualnie okej, jak w przypadku DA:O czy ME1)

Poza tym trzeba nadmienić, że wszystkie gry Troiki są strasznie niedorobione - zabugowane, z uciętym contentem i zawsze paskudnym interfejsem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP

??? Mozna się czepiać sterowania Arcanum ale poza tym? Swoją drogą takie samo było w starych Falloutach.

Gdzie niby Świątynia Pierwotnego Zła jest zabugowana? Ja nie zauważyłem.

Ok, Bloodlines dopiero po upaczowaniu da się sensownie grać ale nie widzę problemu gdy patche od dawna są na sieci, w tym bardzo dobry polonizacyjny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie niby Świątynia Pierwotnego Zła jest zabugowana? Ja nie zauważyłem.

What.

Chcesz powiedzieć, że 125 kilobajtów changelogu Co8 wymienia nieistniejące bugi? Srsly, ToEE jest tak zabugowane, że nawet nie jest to śmieszne. Aczkolwiek interfejs jest spoko, nawet jeśli nadal w detalach niedorobiony.

A sterowanie Arcanum może jest takie jak w Falloutach - interfejs nie. I ze świecą brzydszego i mniej czytelnego szukać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...