Skocz do zawartości

Dla miłośników RPG


Pzkw VIb

Polecane posty

Sam gram aktualnie w Gothica II i nową betę ToME. Autorzy ToME odgrażają się, że w przyszłym roku opuszczą fazę bety, a ja, cóż, przy takich miłych changelogach jestem gotów nawet grę kupić, i to za cenę pudełkową. Gothic miał mały przestój z winy Noxa, ale już wróciłem do rozrywki.

A poza tym śledzę temat TES i wzdycham, że nie mam dość mocnego sprzętu na Skyrima (i nowego Deus Exa) :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Przyznam się, że czytałem jedynei pierwszą i ostatnią stronę tego tematu, bo w końcu nazbierało się tego trochę (139str. to nie mało! Prawie jak cda! :P), ale jako że jestem wielkim funem rpgów to chciałbym sie spytać bardziej zaawansowanych, czy też starszych graczy o klasykę gatunku, którą każdy fun poznać i zagrać powinien.

Wzięło mnie tak ostatnio na RPG dobre i tak popatrzyłem na tą półkę z płytami, a tam niewiele NAPRAWDĘ fajnych tytułów, na które akurat teraz miałem ochotę, więc zalogowałem się po jakże długim czasie nieobecności na forum actionum i pytam :P

Liczę na pomoc w odnalezieniu zajęcia na dłuugie godziny ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publikacja całkiem fajna, muszę przyznać, tyle że wiele gier jest na amigę lub na systemy, na których ja sobie nie zagram :D I wie, że sa też inne, oczywiście. Ale mi chodziło w moim pytaniu o klasykę tych bardziej współczesnych rpg, typu np. diablo 1, czy bg1. Chociaż z tego rankingu też na pewno skorzystam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w obecnie gram? Niedawno, bo wczoraj ukończyłem DLC do Deus Ex'a i było naprawdę zacnie wykonane a teraz w kolejce czeka ukończenie całej gry na najwyższym poziomie trudności :D Ciągle nie mogę się zebrać za Wiedźmina 2 (stwierdziłem, ze pokasuję sobie save'y aby grać od początku z nowym patchem, a że tylko prolog skończyłem to mało straciłem ;p), zwłaszcza teraz gdy obok mam TES V: Skyrim ^_^

Z produkcji cRPG (i te wszystkie podgatunki jakie chcecie) na jakie czekam to na chwilę obecną tylko Mass Effect 3 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, że czytałem jedynei pierwszą i ostatnią stronę tego tematu, bo w końcu nazbierało się tego trochę (139str. to nie mało! Prawie jak cda! :P), ale jako że jestem wielkim funem rpgów to chciałbym sie spytać bardziej zaawansowanych, czy też starszych graczy o klasykę gatunku, którą każdy fun poznać i zagrać powinien.

Wzięło mnie tak ostatnio na RPG dobre i tak popatrzyłem na tą półkę z płytami, a tam niewiele NAPRAWDĘ fajnych tytułów, na które akurat teraz miałem ochotę, więc zalogowałem się po jakże długim czasie nieobecności na forum actionum i pytam :P

Liczę na pomoc w odnalezieniu zajęcia na dłuugie godziny ^^

Saga Baldurs Gate

Saga Fallout

obie części Icewind Dale

Planescape: Torment

Arcanum

Świątynia Pierwotnego Zła

Divine Divinity

seria Elder Scrolls (najlepiej Morrowind)

Star Wars: Knights of the Old Republic (dwie części)

Diablo

Deus Ex: Antologia

Neverwinter Nights (obie części; jedynka konieczne z oboma dodatkami, dwójka wystarczy z Maską Zdrajcy)

Albion

Anachronox

Anvil of Dawn

Arx Fatalis

Betrayal at Krondor

Darkstone

Demise

seria Drakensang, zwłaszcza River of Time

Dungeon Siege (w sumie we wszystkie części wato pograć)

Evil Island

Fall: Last Days of Gaia

Jade Empire

trylogia Lands of Lore

Lionheart

Mass Effect

seria Might and Magic od części 6 do 8

Nox

Pool of Radiance: Ruiny Myth Drannor

Revenant

Siege of Avalon

Stonekeep

Torchlight

seria Ultima

Vampire: The Masquerade (zarówno Redemption jak i Bloodlines choć to drugie znacznie lepsze)

Wizardry 7 i 8

Wizards & Warriors

Czytaj też recki na http://jrkrpg.pl/

UP

Czekasz na ME 3? Ja na to już nie patrzę nawet. W przyszłym roku to bida z nędzą. Diablo III nie kupię bo wymaga neta a ja takich gier nie uznaję. No, chyba że wyjdzie na PS 3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z czystej ciekawości. Czy fan cRPG ma na co czekać w nadchodzącym 2012? Poza końcem świata oczywiście. :icon_wink:

O ile mi wiadomo nie szykuje się żadna większa premiera i zanosi się na straszną posuchę, a może się mylę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekasz na ME 3? Ja na to już nie patrzę nawet. W przyszłym roku to bida z nędzą.
Heh, szczerze mówiąc te dyskusje o tym jak to era "tru-RPG" się skończyła powoduje tylko u mnie uśmieszek politowania i o tym jak BioWare gwałci gatunek także :D Dla mnie może to być nawet nazwane action-RPG co nie zmienia faktu, że grało mi się świetnie w obie części aczkolwiek dwójka wygrywa na długość usprawnień technicznych (zrypany ekwipunek anyone?). Czekam zarówno na to jak i na kolejnego DA ;]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SKRZYP3X - Uwielbiam Risen'a i przednio się przy nim bawiłam, ale nie tylko on jest wart uwagi. ME3 przecież zagości w naszych komputerkach :D. Ale ja zapewne pogram dopiero na wakacje, bo prędzej czasu nie będzie. Albo i będzie, lecz tak mnie gra wciągnie, że mogę mieć kłopoty z nauką. Wolę poczekać :happy:

Czekam zarówno na to jak i na kolejnego DA ;]

Mamy baardzo podobne gusty, ponieważ ja również nie mogę się kolejnego DA doczekać. W sumie, niech go długo robią, oby tylko był naprawdę dobrze zrobiony. Jak widziałam tą mapkę, na której będziemy mogli działać i ile razy większa jest od tej, co w DA2 była... Też nie mogę się doczekać :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne o tym wiesz, ale żeby uściślić - tylko nie wiem czy widziałem to z samego pokazu czy ktoś potem podał tą informację :P - to de facto cały pokazany obszar jako niby ten obejmujący historią trzecią część nie jest otwarty tzn. w nie w każdy zakątek będzie można zajrzeć... czyli powtórka z poprzednich części. Cóż, zobaczymy jak to zrobią ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Agatix001

No Risen to miodna gra. Przechodziłem go kilkakrotnie i bawiłem się za każdym razem lepiej niż poprzednio. Bajeczny klimat. Zresztą nie ma się co dziwić. PB to mistrzowie klimatu.

Na ME3 też w sumie czekam tylko kupię go zapewne w 2013 jak dadzą wyprzedaż w gram.pl. Gra na pewno nie będzie złą i w dodatku czekam na dokończenie wątków poprzednich części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Era prawdziwych RPG nigdy nie minie, jeśli będzie się w nie grać. A prawdziwe rpg, to nie Albion, Baldur's gate itp., a np. Dungeons & Dragons.

Ja nawet przy najlepszy m crpg nie bawię się tak dobrze jak przy stole z kostkami i mistrzem gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z czystej ciekawości. Czy fan cRPG ma na co czekać w nadchodzącym 2012? Poza końcem świata oczywiście. :icon_wink:

O ile mi wiadomo nie szykuje się żadna większa premiera i zanosi się na straszną posuchę, a może się mylę?

Posuchy raczej nie będzie, ponieważ szykują się dwa potencjalne hity, czyli Diablo III i Torchlight II, oraz BYĆ MOŻE Dragon Age 3.

Mi by to wystarczyło aż z nawiązką :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TabuPL - wiadomo, że prawdziwe, papierowe RPG dają najlepsze wrażenia (jeśli jest dobry MG i gracze :) ). Jednak wiele cRPGów stara się nadrabiać albo daniem nam fantastycznej przygody (Wiedźmin, BG, DA, ME), fantastycznego przełożenia systemu (np. Świątynia Pierwotnego Zła), lub pełnej dowolności zachowania (TESy). Moim zdaniem dla każdego RPGowca najlepszym rozwiązaniem jest poświęcać czas i RPGom, i cRPGom :)

W 2012 jedyny wart uwagi to Risen 2. Jedynka była wspaniała więc liczę na powtórkę z rozrywki.
Jeśli wyciągniemy wnioski ze sposobu, w jaki wychodził DA, można wywnioskować, że DA2 będzie miało jakiś większy dodatek w następnym roku. No i oczywiście będzie Mass Effect 3:)

Jeśli mam czas, to wreszcie nadrabiam długo oczekiwanego przeze mnie Vampire: buglines Bloodlines :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu1978

No tak, D3 i T2. Ale niestety są to przedstawiciele H&S. Fajnie sobie tak bez zobowiązań pobiegać i posiekać ale na dłuższą metę jest to dla mnie nużące. Przy okazji, to już jest oficjalna data dla D3?

Co do DA3, to ta seria wychodziła na przemian z Mass Effect więc wątpię by pokazały się w jednym roku.

@Black Shadow

Co prawda Bioware nie "gwałci" cRPG ale oddala się od tego gatunku z każdą nowa produkcją. Bardzo wyraźnie to widać w DA2 i ME2. Jak dla mnie obydwie serie znacznie obniżyły loty i o ile po pierwszym ME nie mogłem się doczekać następnego, teraz jest mi to obojętne. DA2 uważam za porażkę roku, bez pozytywnych elementów.

"Naprawa" ekwipunku w ME2 polegała na usunięciu go, dziękuje za taki "postęp". Co ciekawe inne firmy nie mają takich problemów.

@TabuPL

Niby racja ale papierowe RPG mają dość spore wymagania sprzętowe. :icon_wink:

Bez MG i paru innych graczy nie ma co się nawet zabierać a niestety jest to bardzo duży problem.

PS No to na razie Risen 2. Dobra okazja by zapoznać się z jedynką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D3 i T2 to tytuły z pewnością grywalne ale życzę sobie innych tytułów;) BioWare już kompletnie mnie nie interesuje. Linia obrana przez tą firmę całkowicie mnie odrzuca. Liczę na Age of Decadence i Legend of Grimrock ale to są chyba tytuły indie prawda? Cóż, to niedobrze, liczę że jakię pismo da to w pełnej wersji albo jakiś polski dystrybutor to jednak wyda:( Bo poza tymi dwoma tytułami nic nie widać. W lutym ma wyjść jakieś Kingdoms of Amalur: Reckoning, ale po obejrzeniu filmu na YT i przeczytaniu opisu na GOLu widzę że nie tknę tej gry kijem. Zręcznościowa walka a la God of War, dialogi a la Mass Effect, grafika rodem z jakiegoś MMO, widok TPP i samotny bohater zamiast drużyny. Czyli same wady. Jeśli komputerowe RPG ma zmierzać w tę stronę to ja zostaję przy tytułach z lat 90'tych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że gra jest indie nie oznacza dystrybucji wyłącznie przez platformy typu steam i podobne badziewie. Np Knights of the Chalice kupowało się bezpośrednio ze strony twórcy przez pay pal. Age of Decadence z tego co kojarzę ma mieć edycję pudełkową, choć limitowaną...

...co nie zmienia faktu, że dla mnie ten tytuł to vapourware. Kiedyś tam się tym podniecałem mocno, ale obecnie ich updejty o tym, jaki to mega postęp nie został wykonany jedynie utwierdzają mnie w tym, że nie ma na co liczyć. Co gorsza Knights of the Chalice 2 zostało już oficjalnie zawieszone:( Tymczasowo, bo twórca ponoć chce skończyć swój inny projekt - grę... RTS. Najbardziej liczę na Legend of Grimrock właśnie, bo sprawa wygląda bardzo profesjonalnie i postępy idą szybko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...