Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

[Planszówka] Gra o Tron - archiwalne dyskusje

Polecane posty

Jeszcze jedna sprawa. Jeżeli umacniam władzę na obszarze nieumocnionym bez korony to po prostu umacniam władzę, a jak na obszarze z koroną to dostaję jeden żeton władzy (1 za rozkaz + 1 za koronę - 1 za umocnienie władzy na obszarze nieumocnionym)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa. Jeżeli umacniam władzę na obszarze nieumocnionym bez korony to po prostu umacniam władzę, a jak na obszarze z koroną to dostaję jeden żeton władzy (1 za rozkaz + 1 za koronę - 1 za umocnienie władzy na obszarze nieumocnionym)?

Zawsze dostajesz 1 żeton za sam rozkaz niezależnie czy na obszarze jest czy nie ma korony. :)

Przykład

- King's Landying dostajesz 3 (rozkaz + 2xkorona)

- The Reach 1 (rozkaz)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dostajesz 1 żeton za sam rozkaz niezależnie czy na obszarze jest czy nie ma korony.

Czyli za umacnianie władzy, w celu ustanowienia kontroli nad obszarem, nie płacę nic?

"Umocnienie władzy" to żeton rozkazu i on niema nic wspólnego z "ustanowieniu kontroli nad obszarem".

Rozkaz "Umocnienie władzy" pozwala ci pozyskiwać żetony "Władzy" z obszaru (za rozkaz + wydrukowane korony).

"Ustanowienie kontroli nad obszarem" możesz zrobić tylko podczas marszu kiedy opuszczasz obszar w takiej sytuacji możesz położyć żeton władzy na tym obszarze w przeciwnym wypadku obszar staje się znowu neutralny. Żeton władzy który kładziesz na obszar wydajesz z swojej puli żetonów władzy które zdobyłeś. Każdy ma na starcie posiada 5 żetonów władzy na mapie jest to oznaczone.

Przykład

Przychodzi faza I 4.Rozpatrzenie kart Westeros (I, II, III) Wypadła karta Mobilizacja

Jeśli masz znaczek władzy na obszarze z zamkiem/fortecą to możesz utworzyć w nich nowe jednostki nawet jeśli nie posiadasz tam jednostek, dlatego na obszarach domowych każdy ma wydrukowany znaczek władzy.

Ten znaczek nie jest liczony jak korona, on tylko oznacza, że ten obszar jest twój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ustanowienie kontroli nad obszarem" możesz zrobić tylko podczas marszu kiedy opuszczasz obszar w takiej sytuacji możesz położyć żeton władzy na tym obszarze w przeciwnym wypadku obszar staje się znowu neutralny. Żeton władzy który kładziesz na obszar wydajesz z swojej puli żetonów władzy które zdobyłeś. Każdy ma na starcie posiada 5 żetonów władzy na mapie jest to oznaczone.

Czyli ustanawianie kontroli nad obszarem dzieje się tylko podczas ruchu (opuszczania obszaru przez jednostki). Rozumiem. Tego było mi trzeba, bo nie do końca rozumiałem istotę umacniania władzy, które kojarzyło mi się właśnie z ustanawianiem kontroli nad obszarem, a w instrukcji jakoś nie mogłem na ten fragment wpaść. W takim razie inne pytanie: jak mogę zapoznać się z właściwościami kart innych rodów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie karty wraz z zdolnościami będą wypisane na sesji i są jawne, będę cały czas zaznaczał które kto może jeszcze używać. Tak samo będzie z kartami Westeros i dzikich.

Jeszcze tylko 1 osoba potwierdzą swoje przygotowanie i wszystko będziecie widzieć biggrin_prosty.gif

Lista:

Stark: Demonir (Potwierdzone przygotowanie)

Greyjoy: Soaps (Potwierdzone przygotowanie)

Lannister: Dracia (Potwierdzone przygotowanie)

Martell: Maliniorz

Tyrell: Holy.Death (Potwierdzone przygotowanie)

Baratheon: KotMroku (Potwierdzone przygotowanie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje, że tak w trzy tygodnie się uwiniemy, bo mam później ambitne (i naiwne) plany nauki na maturę, więc miło by było szybko pierwszą sesję rozegrać. Nie wiem co prawda jak to wyjdzie, ale jeżeli więcej osób gra po raz pierwszy, to może nam to zając trochę czasu (bo teoria jedno, a praktyka drugie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nadzieje, że tak w trzy tygodnie się uwiniemy, bo mam później ambitne (i naiwne) plany nauki na maturę, więc miło by było szybko pierwszą sesję rozegrać.

...

Naiwna wiara młodości. Myślę, że półtora miesiąca to absolutne minimum. Szczególnie biorąc pod uwagę, że stosunkowo długo zajmuje nam samo potwierdzenie gotowości. Biorąc pod uwagę ograniczone możliwości startowe chyba jeszcze dziś wyślę rozkazy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra rozpoczęta smile_prosty.gif

Proszę przysyłać do mnie rozkazy w formie:

[Nazwa obszaru] [Rodzaj rozkazu]

[Nazwa obszaru] [Rodzaj rozkazu]

[Nazwa obszaru] [Rodzaj rozkazu]

...

Jeden pod drugim, a nie zbitą ścianę tekstu z której nic nie wiadomo. W pierwszym poście tego tematu będą wypisane możliwe rozkazy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozkazy wydajemy po jednym w kolejności takiej jak gracze są ustawieni na Tronie. KotMroku się rozpędził a teraz wszyscy go kopiują biggrin_prosty.gif.

Kolejność wykonywania rozkazów MARSZU(siekierek) wygląda następująco:

I kolejka

Baratheon

Lannister

Stark

Martell

Greyjoy

Tyrell

II kolejka

Baratheon

Stark

Tyrell

III kolejka

Stark

Po tym następuje faza Umocnienia władzy które ja podliczam więc niema sensu tego pisać smile_prosty.gif

Nie bardzo rozumie o co chodzi z tym tłumaczeniem rozkazów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji przeczytałem, że można przydzielić każdej armii żetony rozkazów. Czyżby nie obowiązywał - jak poprzednio sądziłem - limit trzech rozkazów marszu? Przydałaby się klaryfikacja, bo sprawa jest dosyć istotna. Szczególnie, gdy oddziałów będzie więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji przeczytałem, że można przydzielić każdej armii żetony rozkazów. Czyżby nie obowiązywał - jak poprzednio sądziłem - limit trzech rozkazów marszu? Przydałaby się klaryfikacja, bo sprawa jest dosyć istotna. Szczególnie, gdy oddziałów będzie więcej.

Nie do końca rozumie o co ci chodzi bo co ma przydzielanie rozkazów każdej armii do limitu 3 rozkazów marszu? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...