Skocz do zawartości

Problemy z forum


wies.niak

Polecane posty

Tylko uwaga, bo reklamy google mają tendencję do odczytywania myśli - mi wyskoczyło "badanie szumu w uszach" i "przyspieszanie komputera", czyli dwa problemy, z którymi borykam się od dłuższego czasu.

Tak bardziej serio - szczerze mówiąc spodziewałem się wprowadzenia tego typu reklam. Widziałem je na innych forach i przyzwyczaiłem się do nich, choć przyznać trzeba, że utożsamiam je z boardami z mniej poważnym logiem i bardziej frywolną tematyką. Natomiast brak wyświetlania się ostatnich postów podczas pisania odpowiedzi jednak stanowi pewną niedogodność, czy można tę funkcję przywrócić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

True, chyba trzeba będzie się zaprzeć i przeczekać tą apokalipsę ;] bo coraz to fajniejsze rzeczy się dzieją z forum :sweat: (pomijam już te reklamy Google... przeboleje chociaż IMO - mam do nich negatywne nastawienie :confused: i wyświetlają się mimo, że mam Firefox'a).

52548102.th.png

Nie mam zielonego pojęcia jakim cudem, ale - na dowód daje screena - kiedy chciałem otworzyć Komentarze w nowej karcie polecenie się wykonało, ale zostałem zalogowany na konto mateusza(stefana). Nie zrobiłem tego specjalnie i nie używałem absolutnie niczego tzn. żadnych hacków ani nic z tych rzeczy :) Daje tylko cynk, że takie miejsce miało zdarzenie i cóż... możliwe, że nie jestem jedynym u którego taka rzecz się zdarzyła [naturalnie, kartę skasowałem i nie skorzystałem z okazji... zresztą zaraz przy przejściu na następną stronę by mnie wylogowało co zdarzyło się przed paroma minutami]

Update. A przed chwilą na stronie głównej zjawiłem się jako nerv0 tylko od razu przekierowało mnie do mnie i wyświetliło na czerwono info o jakimś błędzie DST.

Edytowano przez Black Shadow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z zegarem forumowym. Gdy nie jestem zalogowany godzina na forum jest po starym czasie. Gdy się zaloguje to czas zmienia się na aktualna godzinę już z aktualnym czasem letnim. Przed zalogowaniem mam np. godz 13.00 a po zalogowaniu 14.00. Co zrobić aby zegar cały czas pokazywał godzinę w czasie letnim?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem te posty ale niestety to nie pomogło. Gdy zaznaczę opcje ,,Korekcja DST" godzina jest po starym czasie zimowym.Gdy odznaczę opcje i wybiorę tą z czasem letnim to godzina jest poprawna, tzn. zgodna z aktualnym czasem letnim.Jeżeli zaznaczę opcje z czasem letnim a następnie korekcję DST to godzina jest po starym czasie zimowym. Co z tym zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ledwo się pojawiła a już narzekacie - dajcie trochę czasu na dopasowanie, hmmm? :wink: Pamiętajcie, że forum to nasze hobby i nie mamy możliwości siedzenia przy tym non stop to i wszelakie zmiany nanosimy wolniej. To nie jest tak jak większość Was forumowiczów - wraca się ze szkoły, mama obiadek pod nos podstawia a reszta dnia to zabawa :laugh:

// Nie? :o Czemu dowiaduję się dopiero teraz? ;] - Kgx //

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem, że forum musi się utrzymywać - a nawet możliwe ze zarabiać dodatkowe pieniądze - ale widywałem juz takie reklamówki google na innych stronach, i byly o wiele ladniejsze. W ogole nie rzucaly sie w oczy, a aktualnie na ciemnej skorce... tragedia. Biale na czarnym :P

Naprawde, jak to zobaczylem to chcialem raportowac ten post, bo myslalem ze jakis spamer sie zalogowal na forum. A okazalo sie ze ktos to przewidzial, bo raportowac nie mozna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już wcześniej napisał, że taka reklama to codzienność na forach o bardziej, jak się wyraził "frywolnej", niepoważnej tematyce. Może i tak jest, nie wiem, nie będę w to wnikał. Faktem jest natomiast, że na forum CDA takie coś nie powinno mieć miejsca. Jest to niepoważne i lekceważące traktowanie czytelników tegoż.

I czy jest to jakiś odgórny prikaz niezależny od was? Prosisz sleeskee o trochę czasu na dopasowanie? Ok nie ma sprawy. Mam rozumieć, że to moderatorzy są za to odpowiedzialni? Nie sądzę. W przypadku zmian na forum taka prośba jest uzasadniona*. Natomiast w przypadku zupełnie zbędnych wstawek reklamowych, zupełnie nie na miejscu.

(*)Nadal oczywiście uważam te zmiany za złe. Wprowadziły więcej chaosu niż pożytku i doprowadzają powoli do bałaganu na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale prawdopodobnie będzie to upiększone, więc o co chodzi? Potrzeba czasu. Jak już slee wspomniał, nie wszyscy go mają :P

@up. Ok, to rozumiem że będziesz wpłacał grubą kasę na serwery które utrzymują forum? Wtedy można by zdjąć reklamę. Bo dostajecie coś za darmo, i zaczynają się narzekania, gdy wszyscy starają się opanować to wszystko, i sprawić żeby wciąż było wszystko za free.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy jest to jakiś odgórny prikaz niezależny od was? Prosisz sleeskee o trochę czasu na dopasowanie? Ok nie ma sprawy.czywiście uważam te zmiany za złe. Wprowadziły więcej chaosu niż pożytku i doprowadzają powoli do bałaganu na forum.

Mamy dwa style forum, obecna reklama to tylko test run - wszystko zostanie odpicowane. Pamiętajcie, że forum to tylko bonus frywolny - chcecie, żeby Ghost wszystko rzucił w redakcji i nad forkiem całymi dniami siedział? Forum to tylko ciągle hobby, a nie dodatek do czasopisma.

Natomiast w przypadku zupełnie zbędnych wstawek reklamowych, zupełnie nie na miejscu.

LOL. Stary, skoro się reklama pojawia to znaczy, że nie jest zbędna. Reklama ZAWSZE świadczy o jednym - dzięki jej publikowaniu leci właścicielowi kasa. I owszem, są na miejscu skoro przykuwają uwagę ^^ Masz podobne podejście do tych osób, które domagały się reklam w CDA w jednym miejscu, a najlepiej na coverze - to są rzeczy kompletnie nierealne. A serwery jak kosztowały tak kosztują krocie... A my chcemy się rozwijać, kapisz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu naprawdę nie chodzi o przyzwyczajenie. Ja i tak tego nie widzę. Firefox + adblock. Chodziło mi tylko i wyłącznie o zwrócenie uwagi na dziecinną i nie zawaham się użyć tego słowa chamską praktykę umieszczania reklam jako niby postów. Inni niech sobie coś takiego mają. Forum CDA zawsze uważałem za na tyle poważną instytucję, że od takich syfów będzie się trzymać z daleka. Co do finansowania serwerów. Czyżby było za mało reklam na stronie głównej CDA, żeby utrzymać z nich forum? Przecież nie stoi chyba na oddzielnym serwerze? Poza tym; czyżby CDA nie miało swojego własnego serwera? No jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu naprawdę nie chodzi o przyzwyczajenie. Ja i tak tego nie widzę. Firefox + adblock. Chodziło mi tylko i wyłącznie o zwrócenie uwagi na dziecinną i nie zawaham się użyć tego słowa chamską praktykę umieszczania reklam jako niby postów. Inni niech sobie coś takiego mają. Forum CDA zawsze uważałem za na tyle poważną instytucję, że od takich syfów będzie się trzymać z daleka.

Jak nam przykro, że Twój idealistyczny świat darmowych dobroci legł w gruzach.

Co do finansowania serwerów. Czyżby było za mało reklam na stronie głównej CDA, żeby utrzymać z nich forum?

A czyżbyś miał informacje, że reklam jest wystarczająco wiele by je utrzymać? Może chcemy wybadać co lepsze i wybrać jedno z nich? Zbytnio gdybasz, zejdź na ziemię.

Przecież nie stoi chyba na oddzielnym serwerze? Poza tym; czyżby CDA nie miało swojego własnego serwera? No jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić.

Nawet jeśli CDA ma własny serwer to co, on za darmo jest? Przeca forum i sajt nie stoją w miejscu, rozwijają się a więc i mają większe wymogi. Pobudka stary! :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest taka możliwość. Musisz napisać PW do wies.niaka i ładnie uargumentować swoją prośbę. By przyspieszyć ten proces należy przelać $ na podane w odpowiedzi konto ;) .

A jeszcze nie tak dawno trzeba było pisać do Admina czyli Ghosta.

Wygląda na to, że obecnie Junior Admin ma odpowiednie "moce", aby przeprowadzić operację zmiany nicka :tongue:

Dzięki za informację - mało brakowało i zawracałbym głowę zapracowanemu Adminowi :wink:

A propos - czy przy zmianie nicka zmienia się również login?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...