Jump to content
wies.niak

Problemy z forum

Recommended Posts

Cytat

Cześć org,
b3rt dodał komentarz dnia temat, Zjazdy II

w powiadomieniach mailowych chyba coś nie pykło

Wersja mobilna na mojej przeglądarce (domyślnej Windows Phone) nie reaguje prawie w ogóle na dotyk. Linki po dotknięciu jedynie się podświetlają (zamiast kliknąć), często zresztą strona ten dotyk odczytuje w innym miejscu niż dotykam. Nie mogę zmienić skórki, nie mogę się zalogować (żeby spróbować, musiałem dopisać po ukośniku "login"), bo pola do wpisywania loginu i hasła reagują tak jak linki, czyli tylko się podświetlają.

Naprawcie to.

problememem jest Windows Phone 

( ͡° ͜ʖ ͡°)

ajajaj, to nie luźna jazda, a nie mogę usunąć posta (co w sumie jest problemem z forum, więc uff)

Edited by Kiicek
  • Upvote 1

Windows Phone to przyszłość. Ten rok będzie rokiem Windowsa Phone na telefonach i Linuxa na komputerze. Z tego powodu działanie forum na WP musi być idealne.

No i za kilka dni jadę z domu na trzy dni, a nie chcę opuszczać forume ಥ_ಥ

To stosunkowo mały problem, ale jak wkleja się adres strony www za pomocą opcji "wklej jako zwykły tekst" to i tak wychodzi link. W ogóle, chciałbym opcję wglądu i edycji BBCode, tak jak wcześniej.

33 minuty temu, Kiicek napisał:

problememem jest Windows Phone 

Nie, problemem jest skrypt forum, ale tego się nie przeskoczy. Ktoś wymyślił, żeby zapłacić grubą kasę za kiepski skrypt i teraz (tzn. od lat kilku) są tego efekty. Jest kilka lepszych i tańszych skryptów (w tym jeden darmowy - SMF), ale ktoś wymyślił, że lepiej jest użyć czegoś, co mniej więcej poprawnie działa chyba tylko na Chromie.

• Upvote 1

Guest

Czemu zmieniło mi kolory z sygnaturze jak i również czcionkę pomieszało z dwoma rodzajami? Jak dla mnie mniej przejrzyste jest forum w tej szacie

Edited by spinacz66

Domyślne puste pole na zdjęcie tytułowe ma rozmiar 1240x200, ale skrypt nie pozwala mi użyć obrazka o takich wymiarach - szerokość zostaje, ale wysokość zostaje ucięta na pół

edit, nvm, teraz zadziałało ¯\_(ツ)_/¯

Edited by Sedinus

Czy powinienem wybrać się do okulisty, czy naprawdę nigdzie nie ma opcji pisania komentarzy na blogach? Bo odwiedzając jakikolwiek blog, nie widzę nigdzie przycisku w stylu "Odpowiedz", okna, w którym mógłbym wpisać komentarz, niczego.

Póki co to nie działa jak należy i nie da się komentować, błąd został przekazany dalej.

Dnia 24.03.2016o18:31, Sermaciej napisał:

Wersja mobilna na mojej przeglądarce (domyślnej Windows Phone) nie reaguje prawie w ogóle na dotyk.

A jaka jest ta Twoja domyślna przeglądarka? Bo "EDŻ" nie ma u mnie z forum żadnych problemów, natomiast w mojej najulubieńszej (UC Browser - polecam, wysypuje się całkiem rzadko, szczególnie jeżeli trzyma się tylko 1-2 karty ;)) wszystko (nie) działa tak, jak opisałeś. Choć to właściwie niewielki regres, bo po aktualizacji do Win10 w UCB wyświetlała mi się desktopowa wersja forum, z której na telefonie zbytnio się korzystać nie dało...

Z innych uchybień - w górnym pasku cytatu brakuje chyba przynajmniej ze dwóch separatorów.

I tylko mi się wydaje, czy kiedyś można się było z niemal każdego miejsca dostać do Regulaminu?

@webtom - podejrzewam że Sermaciej mówi jeszcze o IE z 8.1,  anie Edge z 10.
To by miało sens tym bardziej, że UC działa na silniku IE, nie zrobili jeszcze przeniesienia na wersje 10. Więc pewnie w tym tkwi problem.

Moje pytanie nie dotyczy problemów z nowym forum, bo takowych nie napotkałem, ale raczej drobnostki natury technicznej. Czy można liczyć w przyszłości na styl (dla dodatku stylish) na rozciągnięcie forum do rozmiarów 16:9 dla jasnej skórki? Dla poprzedniego wyglądu forum takie coś zrobił bodajże yojc za co wielkie dzięki. Bo bez tego forum było by nieczytelne. Teraz i tak jest całkiem dobrze, ale nie ukrywam, że lepiej było by wykorzystywać całą powierzchnię monitora.

A stało napisane, na herbie rodowym Vetinarich - si non confectus, non recifiat...

Mnie ta dewiza jest bardzo bliska, toteż nie do końca rozumiem tych, dla których jest ona z kolei całkiem obca.

Jeżeli ktoś wciąż ma problemy z formatowaniem na blogu, czy też z podmianą znaków wordowskich na te paskudne pytajniki, to mogę rzec, iż ponowne wklejenie tekstu załatwia sprawę.

Wyszukiwarka na nowym forum jest beznadziejna, tudzież ja nie umiem z niej korzystać. 
Wyszukując dla testu słowo "gra" w temacie growym LJ z wyszukiwaniem ograniczonym do "ten temat", nie otrzymuję ani jednego wyniku. Chciałem znaleźć sobie parę zdań o jednej grze, a tu wychodzi na to, że się nie da, bo nie działa.
No i może nie potrafię znaleźć, ale całe szczegółowe wyszukiwanie nie ma opcji ograniczenia wyszukiwania do określonego działu forum :/

@JamesVoo Dzięki za próbę pomocy, ale widocznie będę musiał poczekać, bo ni ma :)

Edited by RIP

Jeśli się nie mylę, to dopóki nie skończy się przetwarzanie zawartości to wyszukiwanie działa bodajże tylko dla zawartości stworzonej po aktualizacji.

Wyszukiwarka z tego co widzę w ogóle nie działa.

Zgaduję że to kwestia przetwarzania bazy danych, z tego co mówił yojc, dość długo się to mieli, więc pewnie jak skończy, będzie można (z i tak pewnie kiepsko działającej) szukajki skorzystać

Myślałem że będzie można alternatywnie użyć szukajki Google, ale chyba jeszcze nie zindeksowała wszystkich stron tematów po nowym sposobie tworzenia linków. Ale zostawiam link, może akurat to czego szukasz będzie - https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=site:forum.cdaction.pl/topic/237515-temat-growy/+gra&filter=0

@RIP wyszukiwarka działa, ale na tę chwilę ma w bazie tylko posty napisane po aktualizacji skryptu forum. Co do wyszukiwania po działach... fakt, coś tu jest zrobione bez sensu - ta opcja się nie wyświetla, ale jak już wejdziesz do jakiegoś działu, i tam wyszukasz tylko w danym dziale i klikniesz na więcej opcji, to już się ta opcja pojawia. Przekazuję to dalej jako błąd w skrypcie. Podejrzewam, że ta opcja miała się pokazywać przy zawężaniu wyszukiwania do tematów (a nie całej zawartości), no ale tego nie robi.

@Grzesko niestety jest z tym problem, i nie da się na razie komentować.

• Upvote 1

Czy ktoś może zatwierdzić nowy wpis na moim blogu? Wygląda na to, że ten nowy skrypt forum nie zamieszcza teraz wpisów, jeżeli ktoś ma aktywną moderację postów.

Wspomnę przy tym, że brak możliwości komentowania to nie jedyny problem z blogami. Tam, poza wstawianiem nowych wpisów i edytowaniem już istniejących, po prostu nic nie da się ustawić, nawet okien z dodatkowymi informacjami (lista osób odwiedzających blog, ostatnie wpisy, własne okna itp.). W efekcie wyświetla się praktycznie tylko treść wpisu.