Skocz do zawartości
wies.niak

Problemy z forum

Polecane posty

Wies.niak - dzięki. Twoje rady przyniosły skutek. Jestem informowany o odpowiedziach w tematach tak jak dawniej. W ogóle zauważyłem super opcje - gdy poda się link do obrazka w poście, nawet dużego, jest on automatycznie zmniejszany, do odpowiedniego rozmiaru. Czyli teraz nie trzeba się bawić w pomniejszanie grafik i potem ich uploadowanie, bo silnik forum zrobi to za nas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na swój post, w którym wstawiłeś obrazek... tam jest odpowiedź :D

A mówiąc konkretniej, skrypt ładuje cały obrazek, a jest on dopiero później pomniejszany, żeby nie rozwalał forum. Co za tym idzie, waga obrazka pobieranego się nie zmienia, a o to właśnie chodzi w ograniczeniach wstawiania obrazków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe zabawne na standardowej skórce nie działa mi "odpowiedz" i "dodaj odpowiedź" a jedynie "szybka odpowiedź" Ale już na wszystkich tych ciemych paskudźtwach wszystko jest OK :) - jakś dywersja chyba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym poście jest data, możesz się zorientować "gdzie" jesteś. Posty układają się tak, jak są pisane, to znaczy na temat zaczyna się od najstarszego postu i wraz z kolejnymi stronami występują posty młodsze. Twój był najmłodszy, więc pojawił się na ostatniej, 6-tej stronie tematu, pod wszystkimi postami. Teraz ja Ci odpowiedziałem i to mój post jest najmłodszy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam też małe pytanie: czy w tym nowym stylu jaki dzisiaj otrzymaliśmy szerokość forum będzie cały czas z góry ustalona i wyśrodokowana? Czy może będzie szansa na to, by strona dopasowywała się do roździałki ekranu (tak jak to jeszcze dzisiaj rano było). Piszę o tym, bo obecnie forum wygląda u mnie tak:

faib1.th.jpg

i szczerze mówiąc te wielgachne pasy po bokach trochę wkurzają. Inna sprawa, że wcześniej dzięki "dopasowywaniu" przestrzeni było znacznie więcej i takie posty ciągnące się na całą szerokość jakoś tak lepiej mi się czytało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednio dobrana odległość od ekranu i wbrew pozorom czytało się znacznie lepiej niz teraz :P Ale przeczytałem w sąsiednim poście , że nie ma większych szans na zmianę, więc bedę musiał się jakoś z tym pomęczyć.

Chyba, że webmaster będzie taki miły dla posiadaczy większych monitorów i moze zrobi kiedyś skalowalną wersje tej belki na górze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio dosyć irytujący problem. A mianowicie: kiedy tylko po pewnym czasie od ostatniego wejścia na forum wchodzę na nie jeszcze raz, okazuje się nagle, że jestem zalogowany. No to nic - wylogowuję się, po czym przy ponownym logowaniu odznaczam "Zapamiętaj mnie". Ale gdy wchodzę na forum jeszcze raz po jakimś czasie, nagle okazuje się, że znowu jestem zalogowany. No i jak na złość za każdym razem odznaczam "Zapamiętaj mnie" (bo dalej jest zaznaczone), ale to i tak nie działa. Niby to nie aż taki problem, ale że z jednego komputera nie tylko ja używam tego forum... Jak można zrobić, bym nie musiał być zalogowany ZAWSZE wtedy, gdy wchodzę na nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem, czy to bardziej do tematu o problemach czy propozycjach zmian, ale zauważyłem pewną rzecz - w polach "login" i "hasło" na górnej belce (tej z przyciskami "Magazyn", "Newsy" itd.) pisze się białymi literami na białym tle xD. Co dziwne, dzieje się tak tylko z poziomu forum, gdy wejdzie się na stronę www, to w tych samych polach wpisywany tekst jest czarny (inna sprawa, że te pola dublują się z tymi na belce z tekstem "Witaj ...").

Druga rzecz - przedtem klikając na np. "Wstaw: CODEBOX" w ramce wpisywało się tekst czarnymi literami na czarnym tle - teraz to się zmieniło (i bardzo dobrze :)), ale wszystkie napisy poza polem na tekst wpisywany przez użytkownika, jak np. "Content text", są prawie niewidoczne.

PS Ww. uwagi dotyczą skórki mrocznej :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś już o tym mówił. Kiedy jestem już na forum i kliknę jeszcze raz w "zapraszamy do dyskusji...", wychodzi biały ekran z napisem, ze nie odnaleziono obiektu. Po prostu tworzy sie taki adres: http://forum.cdaction.pl/forum/. Oczywiście można kliknąć w napis forum actionum, ale nie dla wszystkich jest to wygodne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa malutkie problemiki, które zauważyłem:

1) nie wiem czy jest to zamierzone, ale ciemna skórka nie wyróżnia w żaden sposób tekstu, który jest linkiem (dopóki się na niego nie najedzie), dla przykładu:

linklim3.th.jpg linkddz5.th.jpg

2) z drugiej strony, ta sama ciemna skórka wyswietla na biało wszystkie linki, kóre znajdują się pod spoiler-tagiem.

spoilerid7.th.jpg

Wiem, że skórka forum w przyszłości będzie zmieniona, ale boję się, że podświetlanie linków (punkt pierwszy) to "feature", który może zostać, a wcale nie jest fajny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy FA zostało przeniesione na nową skórkę, mam problemy w odnalezieniu się na forum - milion belek, tryliard tematów i jeszcze kwardyliony użytkowników. Tak więc nauczyłem korzystać się z szukajki i teraz to zwykle zaczynam od niej moje surfowanie po FA i teraz mój problem:

FireFox 3.0 RC - bodaj - 2

Rozdzielka 1280x1024

WinXp SP3

Ghoztcraft

Gdy naciskam przycisk "szukaj" w górnej belce, to małe okienko z miejscem na wpisanie hasła przeskakuje mi na prawo po za widok stron i w tym momencie zawsze jestem zmuszony operować suwakiem aby dostać się do 'szukajki'. Nie mówię, że to jest tragedia ale poprawa tego stanu bardzo ułatwiłaby mi życie.

P.S

A tak po za tym skórka jest świetna i przypadła mi bardzo do gustu, a na lewo od kalendarza gdyby jeszcze dodano elegancki napis Forum Actionum to było by genialnie!! Myślę, że warto podtrzymać i nakreślać tę właśnie nazwę w końcu tradycja, sentyment, wspomnienia. :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...