• Ogłoszenia

  • wies.niak

   Opinie o kupujących i sprzedających   22.03.2016

   Od pewnego czasu istnieje na forum temat poświęcony osobom, które dokonały transakcji w naszym forumowym targowisku -> http://forum.cdaction.pl/Opinie-o-kupujacy...ych-t24457.html. Jeśli jesteś osobą kupującą i chcesz sprawdzić opinię osoby sprzedającej albo coś sprzedajesz i interesuje Cię opinia potencjalnego kupca, odwiedź tytułowy temat i sprawdź - być może taka osoba już brała udział w transakcjach i ma wystawione komentarze. Jeśli zakończyłeś transakcję, Ciebie również zapraszamy do wspomnianego tematu i prosimy o Twoją opinię na temat osoby, z którą handlowałeś.
  • mateusz(stefan)

   !!! UWAGA OSZUŚCI !!!   22.03.2016

   W ostatnim czasie na Forum Actionum pojawiło się wiele oszustów, którzy sprytnie naciągają bądź wyłudzają towary od klientów. Administracja forum w trosce o bezpieczeństwo użytkowników prosi o zachowanie szczególnej ostrożności przy dokonywaniu zakupów i przestrzega przede wszystkim przed: 1. aukcjami użytkowników, którzy mają 1 post lub niewiele więcej 2. aukcjami osób niesprawdzonych lub nie cieszących się dobrą opinią (wiele zanotowanych negatywów bądź brak pozytywów) 3. Osobami proponującymi, że doładujecie im konto telefoniczne, a one wyślą grę. W przypadku, gdy dokonujecie transakcji z użytkownikiem odznaczającymi się wyżej wymienionymi cechami, dobrze upewnijcie się czy produkt będący przedmiotem aukcji istnieje (wystarczy zdjęcie, a w tle odpowiednia kartka z podpisem). Poproście również o dane kontrahenta, by można było się z nim skontaktować i zminimalizować szansę na padnięcie ofiarą oszustwa. Jeżeli to możliwe, korzystajcie z przesyłki za pobraniem ewentualnie kontaktu osobistego, gdzie można obejrzeć zakup i stwierdzić czy właśnie to zamawialiśmy. Jeśli padliście ofiarą oszustwa natychmiast zgłoście to na policję. My mamy związane ręce, ale uprawniony do tego organ ścigania może Wam pomóc. Pamiętajcie również, że redakcja jaki i administracja forum nie ponoszą odpowiedzialności za transakcje znajdujące się w targowisku, dlatego dobrze zadbajcie o własny zakup.
  • wies.niak

   Regulamin [Aktualizacja: 07-07-2013]   23.03.2016

   I Nadrzędnym regulaminem jest Regulamin Forum Actionum, który można znaleźć w tym miejscu. II Każdy nowy temat, nim ujrzy światło dzienne, będzie wymagał zaakceptowania przez moderatora. III Z Targowiska będą usuwane następujące ogłoszenia, a ich autorzy zostaną upomniani: oferty sprzedaży kont w takich usługach jak Steam, Origin, Xbox Live itp., jeśli regulamin tych usług zabrania handlu nimi oferty handlu samymi kluczami Game for Windows Live. Jako, że regulamin tej usługi nie przewiduje możliwości legalnego pobrania gier drogą cyfrową, dozwolone jest handlowanie nimi jedynie w połączeniu z płytą z grą żebractwo i prośby o pieniądze. Niedozwolone jest nawet proszenie o niewielkie kwoty, np. o resztki z PaySafeCard tematy typowo komercyjne (Jesteś firmą? Zapraszamy na http://www.reklama.bauer.pl) oferty sprzedaży kont, złota, przedmiotów, postaci itd. w grach MMO (obchodzenie tego zakazu poprzez "sprzedawanie czasu poświęconego na grę" i podobne fortele będzie traktowane ostrzej jako próba ominięcia regulaminu) reklamy ofert spoza Targowiska (np. aukcji internetowej z Allegro, bądź GameTrade) reklamy forów, stron internetowych, serwisów itp.
   Dozwolone są jednak nabory moderatorów i redaktorów na strony niekomercyjne. oferty sprzedaży konsol "przerobionych" lub z tzw. "przeróbką" / "reflashem" / "modem" / "modchipem" / etc.   IV Za założenie tematów naruszających prawo natychmiastowo wystawiane będzie ostrzeżenie. Przede wszystkim karane będzie naruszanie praw autorskich. V Za ignorowanie uwag moderatora i zakładanie wielu niepoprawnych tematów może zostać wystawione ostrzeżenie, a w razie recydywy - urlop. Nie lubimy strzępić sobie języka. VI Jeśli ktoś chce sprzedać więcej niż jeden towar jednego typu (gry, części do komputera, książki, etc.), to lepiej, aby założył jeden temat z całością, niż kilka oferujących pojedyncze towary. Moderacja może scalać lub kasować tematy tworzone ponad normę. W takim przypadku autor tych tematów otrzyma stosowną wiadomość na PW. W przypadku recydywy zostanie potraktowany jako osoba ignorująca uwagi moderatora (a co za to grozi - patrz wyżej). VII Wszelkie próby oszustwa - wyłudzanie pieniędzy, sprzedaż używanych kluczy itp. - karane będą banem bez możliwości powrotu. W przypadku zgłoszenia przez poszkodowanego sprawy na policję, dane oszusta będą udostępnione organom ścigania. VIII Zezwalamy na podbijanie swojego tematu raz na 7 dni. Temat założony pierwszego dnia miesiąca może zostać podbity dopiero dnia ósmego, a założony dnia 16. również tydzień później, czyli 23. Czas liczy się od ostatniego postu (czyjegokolwiek autorstwa) w temacie. Osoby, które będą naruszały powyższe terminy ignorując upomnienia moderatorów otrzymają ostrzeżenia.
MrYoshi

[PORADNIK] Jak poprawnie zakładać tematy w Targowisku

Ten krótki poradnik dedykowany jest wszystkim, którzy zamierzają założyć własny temat w Targowisku. Znajdziecie tu kilka prostych wskazówek, które uczynią wasz temat atrakcyjniejszym, a także zapewnią pozostanie w zgodzie z moderacją diabelek.gif

Zapraszam do lektury.

1. Przeczytaj Regulamin

Wszelkie niezgodne z nim tematy będą usuwane, niezależnie od tego, ile czasu włożyliście w ich stworzenie. Nie wspominając już o poważniejszych konsekwencjach, których ukoronowaniem może być zobaczenie swojego nicka w Galerii Sław. Regulamin dostępny jest pod tym linkiem.

Warto zwrócić uwagę szczególnie na dwa punty:

 • Zabronione jest podawanie linków do ofert spoza Targowiska
 • Handel kontami w usługach typu Steam czy Origin jest kategorycznie zakazany

2. Czytelność to podstawa

Zdecydowanie wygodniej przegląda się tematy, które zostały napisane starannie. Zadbaj o poprawność gramatyczną i językową, nowe zagadnienia zaczynaj od nowego wersu, tak, jak tutaj.

Nie zaszkodzi również wypunktowanie przedmiotów, które chcesz sprzedać. Opcja ta znajduje się na pasku narzędzi.

NuVWC6U.jpg

W ten sposób uczynisz swoją ofertę bardziej przejrzystą, a przez to bardziej atrakcyjną.

3. Zadbaj o opis

Im lepiej opiszesz swój towar, tym większa szansa, że ktoś się nim zainteresuje.

 • Określ stan sprzedawanego przedmiotu. Nikt nie lubi kupować kota w worku.
 • Podaj cenę. Zdecydowana większość forumowiczów przeglądających Targowisko woli, gdy to sprzedawca określa cenę.
 • Jeśli sprzedajesz gry, dobrym pomysłem jest podanie jakie to wydania. Niektórzy kupują na przykład gry tylko w wydaniach premierowych lub w Platynowej Kolekcji.
 • Dodaj zdjęcia. Każdy chce zobaczyć towar przed kupnem. Pamiętaj jednak, by wstawiać je w postaci linków lub miniaturek.

4. Określ warunki sprzedaży

Wysyłasz tylko za pobraniem? Wolisz, by to jednak kupujący proponowali ceny? Napisz o tym już na początku, a unikniesz nieporozumień.

 • Określ formę zapłaty i sposób wysyłki towaru.
 • Określ preferowaną formę kontaktu. Chcesz, by pisano do ciebie przez PW czy może wolisz używać innego komunikatora?
 • Wiele osób może być zainteresowanych wymianą. Pamiętaj, by wspomnieć, czy wchodzi ona w grę.
 • Jeśli masz jakieś inne zastrzeżenia, wspomnij o nich.

5. Gdy już założysz temat

 • Pamiętaj, że swój temat możesz podbić nie wcześniej, niż po siedmiu dniach od ostatniego napisanego w nim posta, niezależnie od tego, kto jest jego autorem.
 • Po każdej transakcji powinieneś wystawić odpowiedni komentarz w tym temacie. Jeśli została ona zawarta przez PW, musisz wstawić screen fragmentu konwersacji, by komentarz został odnotowany. Jeśli transakcja została rozpoczęta w Twoim temacie, wystarczy, że podasz do niego link.

6. Przykłady prawidłowo założonych tematów

Powyższy tekst należy traktować wyłącznie jako zbiór wskazówek mających na celu usprawnienie wszelkiego rodzaju interesów prowadzonych w Targowisku. Nikt nie może egzekwować od Was bezwzględnego stosowania się do nich, choć oczywiście jest to mile widziane wink_prosty.gif

W razie jakichkolwiek sugestii dotyczących ewentualnych zmian proszę o kontakt przez PW.

2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

 • Przeglądający   0 użytkowników

  Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.