Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

replace

Ktora metoda jest lepsza?

Recommended Posts

Byl juz temat o defragmentacji.

Czemu spodziewasz sie znalezc tak specjalistyczna wiedze na forum pisma dla graczy :?:

Gdybyś nie zauważył, to jest dział programy w pomocnej dłoni i z tego co wiem, można pytać o takie sprawy. [wies.niak]

No przeciez nie zabraniam mu pytac :) Poprostu kwestie wydajnosci i obciazenia serwerow sa dosyc skomplikowane, a autor najwyrazniej oczekiwal sensownej analizy problemu. Przyznasz, ze to forum to chyba jednak nie jest laboratorium zdolne taka analize opracowac, zwlaszcza, ze nawet nie wiemy co to za serwer. Poza tym odpowiedzialem na zadane pytanie. - Mormegil

Odpowiedz: "To zalezy."

Link to comment
Share on other sites

Sam sobie zadaj to pytanie :P Jeśli widzisz po defragmentacji znaczny wzrost wydajności i spadek po ok. tygodniu to tak jest lepiej. Jeżeli tak nie jest i robisz to co ten miesiąc, żeby było to nie widzę potrzeby robienia tego częściej.

Link to comment
Share on other sites

Ja bym zadał inne pytanie, mianowicie "co to za serwer".

Z zasady olbrzymia większość serwerów ruchu sieciowego [www, mail, proxy, ftp] to maszyny postawione na systemach z rodziny unix [m.in. linuksy], a partycji EXT, Reiser, XFS... defragmentować nie trzeba.

Jeśli zaś mowa o np serwerze gier postawionym na windowsie to... jak w każdym windowsie należy utrzymywać samemu dysk niepofragmentowany i robić to regularnie. Tj najlepiej zainwestować w odpowiednie oprogramowanie działające w tle jako demon i utrzymujące dysk w należytym stanie.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...