Jump to content

Recommended Posts

TotalBiscuit wypuścił niedawno filmik z PAX prezentujący grę. Prawie dwadzieścia minut z developerem u boku.

Walka wygląda ciekawie, przywodzi na myśl skojarzenia z Falloutowym V.A.T.S. Gracz nagrywa sekwencję ruchów bohaterki, a chwilę potem obserwuje dzieło zniszczenia. Niestety, animacje ataku wyglądają, jak na razie, dość średnio. Niezłym patentem są pojawiające się tu i ówdzie łatwe do zniszczenia (zarówno przez rudowłosą podopieczną grającego, jak i jej przeciwników) bloki mogące służyć za krótkoterminową osłonę.

Graficznie Transistor nie odbiega zbyt daleko od poprzednika, ale ciężko tu mówić o kopiowaniu, być może "winne" jest tutaj uniwersum osadzone w innym klimacie. Twórcy zapowiedzieli zmianę perspektywy w kluczowych momentach, akcję niekiedy przyjdzie nam obserwować np. z boku.

Pojawić się maja zagadki logiczne. Prawdopodobnie podczas rozgrywki znów towarzyszyć nam będzie głos narratora. To wszystko trafi do naszych rąk na początku 2014 roku.

Link to comment
Share on other sites

A więc tak, jaram się. Gdyż Bastion podobał mi się niezmiernie (i kupujcie, póki jeszcze jest mega-tanio :P), oprawa graficzna jest niezwykła, świetny pomysł na narrację i wciągająca rozgrywka.

Transistor natomiast nie jest po prostu Bastionem w klimatach sci-fi. Jest sporo ciekawych nowości, np. system planowania ruchów w walce (możemy odpalić taką akcję i wtedy planujemy kilka akcji do przodu jak w grach turowych, kiedy później kończymy planowanie, wszystkie te ruchy zostają odpalone), motyw potężnej broni od samego początku. No i narrator powraca. Plus ścieżka dźwiękowa zapowiada się równie dobrze, co ta z Bastionu (tak, Black Shadow, z "u" jest dobrze :P).

TotalBiscuit wrzucił na swój kanał całkiem długi

, polecam więc.
Link to comment
Share on other sites

Jest ciekawie, nie wiem, czy do tej pory grałem w grę z takim systemem walki. Planowanie całości ruchu postaci i wykonywanie ich? Jest inczej niz zwykle, to dobrze. Zgodę się, że animacje są jak na razie dosyć toporne i mało zróżnicowane, ale mam nadzieję, że to się poprawi. W końcu taki indyk nie może mieć skopanej walki. :D

Link to comment
Share on other sites

Już chciałem wrzucić gameplay, ale widzę, że raz zostałem ubiegnięty w przekazaniu informacji a drugi raz w kwestii linka :P W każdym razie przechodząc do rzeczy ważnych gra wygląda naprawdę interesująco nawet jak na - wedle informacji - wczesne stadium produkcji a zwłaszcza podoba mi się system prowadzenia walki czyli zatrzymanie czasu, zaplanowanie działań oraz ich błyskawiczna i efektowna egzekucja. Całość wygląda zabawnie i wprowadza element taktyki nie oferując nam kolejnej bezmózgiej sieczki. To może być całkiem sensowna gra ^_^

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie najlepsze z tej całej gry to na razie

(początek najlepszy). Może będzie coś ciekawego. Bastiona mam, jednak nie przeszedłem całego. Gra jest na swój sposób specyficzna. Może kiedyś trafi się w jakiejś przecenie. Na pełną cenę na pewno się nie skuszę.
Link to comment
Share on other sites

To brzmi świetnie i jeśli wokal będzie często gościł w innych utworach, a soundtrack zachowa styl z podlinkowanego kawałka, to jestem zainteresowany nim nie tylko jako częścią gry, ale również jako osobnym tworem. Jeśli głos okaże się czymś słyszalnym od święta (raczej nie dałoby się pogodzić go z narracją), to ciągle nie mówię nie (choć zainteresowany jestem mniej). Początkowo byłem nastawiony bardzo sceptycznie, instrumentalne kawałki często mnie nudzą, ale zachciało mi się sprawdzić jak to było z tym wokalem w Bastionie... i mimo, że nie było go wiele, to co usłyszałem mnie przekonuje. Raczej nie słuchałbym tego, jako muzyki "pierwszoplanowej", ale puszczone w tle się sprawdzi.

Link to comment
Share on other sites

@arturdzie

Chyba jesteś dość leniwą osobą:

http://transistor.gamepedia.com/The_Story

 

@arturdzie

Czyli leniwą:

https://translate.google.pl/?hl=pl

 

W dzisiejszych czasach prędzej czy później musisz się nauczyć angielskiego (chyba że jesteś zbyt leniwy/masz farta/masz układy). To jest najlepszy i najprzyjemniejszy sposób nauki.

Edited by 2real4game
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...