Skocz do zawartości

Przegrzanie procesora


kosssa15

Polecane posty

Witam!

Ostatnio przez przypadek upuściłem tył komputera z niedużej wysokości, kiedy go uruchamiam sam się wyłącza, udało mi się go uruchomić gdy wyjąłem wszystkie kable i 1 kostkę RAM, włączyłem speedfan'a i okazało się że temparatura wynosiła okolo 100 stopni a kiedy przekroczyła 100 to komputer się wyłączył, włożyłem kostkę, teraz właśnie widzę żę komputer działa ale tylko kiedy położę go na boku (procesor ma ok.60 stopni) ale gdy położę go prosto temperatura rośnie, sprawdzałem radiator i czy wiatraczek się kręci i wszystko chodzi dobrze, więc chce się tylko upewnić czy mogła odpaść pasta termoprzewodząca, nie była wymieniana od około 5 lat więc raczej to się mogło stać ale wolę być pewien.

I nawet jeśli da się to tanio naprawić to jeśli nazbieram pieniądze to i tak planowałem zakup nowej płyty głównej,procesora i kostek RAM więc jeszcze spytam czy 600W zasilacz wystarczy do zestawu intel i5-3470 lub 3350 + Gigabyte GA-H61MA-D3V lub GIGABYTE-H61MA-D2V + 2x4GB RAM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj markę i model zasilacza, samo 600W wiele nie mówi. Co do temperatur, to fakt że po położeniu temperatura się znacznie poprawia sugerowałoby, że uszkodzony został jakiś zaczep chłodzenia, które teraz nie dociska wystarczająco mocno do procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...