Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hawkey

iPad Mini 16Gb WiFi Vs PS Vita WiFi

Polecane posty

Witam.

Rozważam zakup iPada Mini bądź PS Vita (chyba że ktoś ma jeszcze inne propozycje). Do wydania max 1500zł. Wiem że w tej cenie jeśli brałbym iPad'a mógłbym kupić jedynie najtańszą wersję, a w przypadku PSV mogę sobie pozwolić na wersję z WiFi i dodatkowo zakupić kartę pamięci, gry etc.

Urządzenia będę głównie używał w domu (raz na jakiś czas na weekend jak gdzieś będę jechał to zabiorę), a dlatego że mam za mały budżet na nowego kompa to postanowiłem zainwestować w coś innego. Będę głównie chciał pograć, czasem wiadomo internet + muzyka. W przypadku Vity boli mnie ilość gier na nią (a i tak np. NFS:MW2012 czy wszystkie inne CoD'y mam na pc), natomiast w iPadzie jest tylko 16Gb pamięci, a i tak zostaje bodajże 12Gb dla użytkownika.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat ? :)

Z góry bardzo dziekuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrać motor czy autobus? Ciężki wybór ...

Wiesz o co chodzi, to dwa zupełnie inne urządzenia. iPad to platforma która ma Ci zastąpić laptop w pewnym sensie, gdy telefon Ci nie starcza. Nigdy nie doświadczysz tego co na vicie ( która ma być przenośną konsolą ) jeśli chodzi o gry, natomiast na iPadzie pograsz na pewno więcej ( gry tańsze, wiele darmowych ) no i masz wszystkie możliwości tableta, najlepszego ( według wielu ) na rynku.

Jeśli się zdecydujesz na iPada to od razu mogę Ci pomóc wybrać. Do domu IMO nie opłaca się brać mini. Deź " dwójkę " którą nową dostaniesz w wersji 16GB+3G lub 32GB wifi jak się postarasz na allegro ... zaś używane dają w ogóle duże możliwości wyboru - jak uważasz ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam za napisanie tematu w złym dziale, nie zauważyłem tamtego.

@Piecho3 Mam już PSP i żałuje jego zakupu. Cholernie głośno pracuje napęd UMD + jeden joypad (nie wiem jak się dokładnie nazywa, ale wiecie o co chodzi pewnie).

@Up Wiem że to 2 inne urządzenia i nikt nie podejmie za mnie decyzji, ale jestem zwyczajnie ciekaw waszego zdania smile_prosty.gif

Nie chcę kupować urządzenia na allegro, wolę ze strony apple / w "normalnym" sklepie.

Przy Vicie głównym problemem są gry, jest ich mało, a dobrych jeszcze mniej. Natomiast przeglądając AppStore.. wiadomo jak jest smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie iPada ze strony Apple ( oprocz oststniej generacji duzego ) to chyba najgłupszy pomysł jaki mozna zrobic, kupując sprzęt Apple. Potem chyba tylko Maki, chyba, ze masz zniżkę uniwersytecka, choc i ona przy wyższych modelach nie robi z nich opłacanych. Ale jak tam wolisz ... żelazna zasada przy kupowaniu ipada to wersja od 32GB w górę ( chyba, ze dostaniesz na prezent ), pamietaj. Mini do domu i to 16GB mija sie IMO z celem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie stać Cię na kompa, a chcesz grać, to może duża konsola? PS3 czy X0 to teraz stosunkowo tanie zabawki na rynku używanym, a gry z drugiej ręki też mają sporo wspólnego z barszczem, przynajmniej w kwestii ceny. Do tego mógłbyś spokojnie dokupić tablet na Androidzie i voila - i do grania i do internetu i do zabawy poza domem.

W kwestii tabletów interesowałem się ostatnio GoCleverem Gamepad7 i Archosem Gamepad (ale tego trzeba już ściągać z UK albo Niemiec), których cena też nie jest jakaś straszna, a mają fizyczne przyciski do grania i wsparcie dla emulatorów. Oczywiście, jeśli masz gry, które możesz zripować i emulować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xboxa 360 miałem, druga największa porażka obok PSP ( z góry przepraszam jeśli uraziłem jakiegoś posiadacza/fana konsoli, ale ja miałem z nimi takie przeżycie, a nie inne). PS3 bym chętnie kupił, ale wydaje mi się że teraz lepiej zaczekać parę miesięcy na PS4. No i musiałbym też się zaopatrzyć w monitor, bo telewizora u siebie nie mam (nie potrzebny mi, nie oglądam telewizji) a to dodatkowy koszt. Przejdę się do sklepu i obejrzę sobie tablety + Vite, jeśli nic mi nie przypadnie do gustu to chyba zaczekam na PS4 / dozbieram do pc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...