Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Medieval Total War

Polecane posty

Zakładam temat, bo nie widzą takowego. Mam problem z tytułową grą. Zakupiłem ją na gram.pl, bez problemu zainstalowałem i gdy włączam to widzę na początku czarny ekran, muzyczkę(raczej dźwięk tego napisu-stąd wiem, że napis, bo wcześniej kiedyś już grałem w Medievala). Po tym nie mogę nic zrobić, a ekran pozostaje czarny. Ustawiałem tryby zgodności, lecz żadnego efektu to nie przyniosło. Co robić? Mój komputer to: Athlon X2 5200+, GF 8800 GT, 2 GB Ramu, wszelkie aktualizacje sterów do grafy i DierectX przeprowadzone.

edited:

Problem znikł po zainstalowaniu nowego ffdshowa. Pojawił się natomiast kolejny. Gdy wybieram kampanię->erę->frakcję i czekam aż pasek się załaduję to mnie wywala do Windy, gdy pasek dojdzie do 3/4 całości lub do końca. Zna ktoś rozwiązanie tego problemu???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od CD-Projektu.

W tym wypadku problem powodowany jest przez pakiet kodeków audio/video.

Proszę o odinstalowanie pakietów kodeków audio/video (np. ffdshow, divx, xvid, nimo, k-lite, ace codec pack, ogg vorbis),

a następnie usunięcie plików o rozszerzeniu .ax z katalogu WindowsSystem32.

Po tej operacji niezbędne jest ponowne uruchomienie komputera.

Gra może nie funkcjonować prawidłowo na kartach z serii GeForce 8 jeśli mowa o bitwach 3D.

Problem związany jest z błędną obsługą przez grę kart ze zunifikowanymi jednostkami kart przeznaczonych dla DX 10.

Jednak to problemu nie rozwiązało. To napisałem drugi raz do nich.

Niestety rozwiązać problem w tym wypadku może tylko firma nVidia tworząc sterownik dla kart, który naprawiałby współpracę kart z serii GF8 z grą Medieval: Total War.

W tym jednak wypadku nVidia obecnie kieruje swoje prace w stronę kompatybilności z nowymi tytułami, co może oznaczać, iż nie przygotuje odpowiedniej poprawki.

Producent gry do tej pory nie przysłał oficjalnej informacji na temat ewentualnej poprawki do gry.

Wychodzi na to, że w grę nie pogram.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem ten sam problem z wywalaniem do Windy. Sprawdziłem forum CDP i jak sie okazuje, to jest wada całej serii wydanej w Extra Klasyce (bo podobno w angielskiej wersji poprzednio dostepnej w Polsce tego problemu nie bylo). Mi pomogło przeinstalowanie i pozostawienie ustawien fabrycznych grafiki. Nie wyglada najlepiej ale przynajmniej da sie grac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i proszę o pomoc, zainstalowalem medieval z dodatkiem i ciagle mnie na pulpit z gry wywala, czasami nie moge nawet odpalic kampanii a czasami wywala mnie po chwili albo dopiero jak klikne na jakas jednostke/prowince i szlag mnie juz przez to trafia. Jestem pewny ze problem stanowi moja karta graficzna radeon 2400. Prosze o pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku GF2MX to żaden problem - na stronie nVidii można znaleźć nawet Detonatory 28.84, a jak się dobrze poszpera (Google :)), to można wyszperać jeszcze starsze, które z tą kartą działają. Gorzej z nowszymi kartami, dla nich "starsze sterowniki" (czyli nawet najstarsze możliwe dla danej karty) i tak mogą być zbyt nowe dla Medievala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety :/. Szkoda, bo gra warta prowincji :rolleyes: ...

Udało mi się ponownie przebrnąć przez ten "błąd". To jest(niestety) wynik nowych sterowników(wymaganych przez, notabene, Neverwinter Nights). Teraz będę musiał się z tym męczyć za każdym razem, ale... znam już chociaż sposób ^^". No nic, mówi się trudno...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswieze temat:

Gra kupiona w Extra Klasyce z dodatkiem Viking Invasion, a takze na jednej plytce z Shogun: Total War. Po wybraniu kampanii, okresu i kraju i po zaladowaniu gry, wywala do windowsa z bledem aplikacji. Wiem, ze to problem jak powyzej ale nic nie pomaga. Moj sprzet to: Intel Pentium Dual Core E2180 2.0 GHz, 2GB DDR RAM 800Mhz, GeForce 9600 GT 512MB. Wersja gry: 2.01 bodajze, ale glowy nie dam, a sprawdzic nie moge bo w pracy jestem, w kazdym razie nie patchowana po instalacji.

Z gory dzieki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem taki jak wiekszośc tu obecnych:podczas ładowania poziomu wywala mnie do pulpitu.Ale, zagrac czasem można np.prawie zawsze włącza mi się kampania rosyjska z tym że potem i tak pulpit daje o sobie znać.Ten problem występuje takze w wersji angielskiej która była wydana przez LEM(notabene ta wersje posiadałem,obecnie sprzedałem).Ciekawe jest że gra wczesniej działała dobrze gdy miałem zintegrowana karte graficzna,od kiedy mam nowa karte gra zaczeła wyprawiac takie cyrki.Teraz chciałbym kupić owa edycję z dodatkiem i Shogunem,ale z tego co widzę czeka mnie to samo co poprzednią.......a pewnego sposobu na naprawę tego błedu nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ciekawostka: wczoraj wlaczylem gre, zadzialalo... Pogralem troche, po drugiej bitwie jaka rozegralem przy wczytywaniu mapy strategicznej - pulpit. Przy probie wczytania save'a to samo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazówka dla tych którym gra sprawia problemy. Jeśli podczas włączania Medieval'a na ekranie pojawia się tylko czarny ekran zaś w tle słychać jakąś melodię a następnie gra się zawiesza to musisz z folderu Credits później Legals usunąć dwa pliki (krótkie filmiki): intro i TotalWar. Ja miałem taki problem, ale teraz bez problemu wszystko działa. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Chyba jedynym sposobem na razie są starsze sterowniki do karty graficznej... Mi to kiedyś pomogło(ale teraz już nie, bo mam GeForce 8800GT, czy kartę zbyt nową ><), ale teraz nie za bardzo, chociaż probowałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy posiadacze najnowszych kart od Ati też mają te problemy czy to tylko jest z problem z kartami od Nvidii od serii 8xxx. Czuje się trochę oszukany, bo niewidziałem nigdzie żadnego ostrzeżenia, że gra nie współpracuje z takimi układami kart graficznych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujący problem z ww grą, czyli Medieval: Total War (Złota Edycja).

Po próbie załadowania kampanii gra wywala się do windy i kończy żywot. Grę odpalam na MS Vista, instalowałem na nowo stery do grafiki i Directx-a, próbowałem tricku ze zgodnością, mój sprzęt to:

Pentium Dual-Core E2140

2GB RAM

Radeon X1250 (zintegrowana)

Dodam, że na normalnym XP-ku na tym samym sprzęcie gra chodziła bez problemu. Jakieś pomysły ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem czy posiadacze najnowszych kart od Ati też mają te problemy czy to tylko jest z problem z kartami od Nvidii od serii 8xxx. Czuje się trochę oszukany, bo niewidziałem nigdzie żadnego ostrzeżenia, że gra nie współpracuje z takimi układami kart graficznych.

I nie tylko ty. Co ciekawe, ten sam "błąd"(o ile można to tak nazwać) miałem na starym komputerze, który miał GeForce 100/200 MX, a to nie jest młoda karta. I ten sam błąd. Tutaj pomogły starsze(no, myślę, że to są starsze) sterowniki do karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...