Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Heroes of Might & Magic (seria) v.2

Polecane posty

Grałem w III,IV,V

Trojka to klasyka i świetna gra,ale jednak moim zdaniem V jest lepsza ;)

Natomiast w IV podobały mi się dwie rzeczy:

1.Bohater jako jednostka w bitwie

2.Fabuła różnych historii,uwielbiałem czytać pokazujące się okienka opisujace wydarzenia,z przyjemnoscia przecytalbym jakies opowiadania lub ksiazki na podstawie tych kampanii :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj o godzinie 10:49 dostałem maila mniej więcej o tej treści:

Witaj bohaterze!

Zostałeś wybrany do przeżycia niesamowitej przygody!

Miło nam poinformować, że zostałeś wybrany z niewielkiej (w to jestem gotów uwierzyć, bo nigdzie nie widziałem na ten temat żadnej informacji) liczby użytkowników do wzięcia udziału w teście gry Heroes of Might and Magic Online.

Zwróć uwagę, że to jeszcze nie faza zamkniętych testów Beta.

Poniżej dostałem klucz i informację, jak się zarejestrować.

Ważne: Zwracamy uwagę, że jest to wczesna wersja tytułu i potrzebujemy Twojej pomocy przy usuwaniu wszelkich błędów. Nie wahaj się kontaktować się z nami w tej sprawie.

Czy ktokolwiek dostał coś takiego? Bo nie ukrywam, że w aż takie szczęście nie wierzę i obawiam się, czy to aby nie podpucha...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie podpucha - naprawdę gram w Heroes Online :D

Niestety w warunkach, które musiałem zatwierdzić jest adnotacja, że w zasadzie nie mogę o niczym mówić na temat gry, więc się z wami nie podzielę :/

Ale pocieszające jest to, że Wy też (o ile zapisaliście się na betę - ja to zrobiłem 1-2 miesiące temu :) ) możecie w każdej chwili dostać zaproszenie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie heroes 3 - raz miałem przyjemność grać w taką szybką mapkę (1vs1), że się tylko na początku wybierało chyba herosa, bonusy, ścieżke artefaktów i armie i szło naparzać. Kojarzy ktoś i mógłby dać mi jej nazwę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja z kolei mam problem z dodatkiem The Price of Loyality do HOMMA II. Konkretnie chodzi o 6 misje z tytułowej kampani cena lojalności(polega na znalezieniu artefaktu umożliwiającego wykonania bramy przez wymiary przy ciągle rosnących siłach przeciwnika) gdyby ktoś był na bieżąco z tym tytułem to prosiłbym o jakieś wskazówki bo tracę powoli cierpliwość do tego fragmentu wink_prosty.gif

PS: Ok dzięki za ten ogrom podpowiedzi ;D ( nie ma już widać wapniaków grających w HOMM II czy I) ale poradziłem sobie sam czym podbudowałem ego na najbliższe 2 tygodnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część III genialna, ale do "piątki" też nic nie mam. W sumie to właśnie z nią spędziłem więcej czasu niż z III, więc bardziej wypowiem się na temat piątej części. Najbardziej lubiłem grać w swobodną grę przeciwko komputerowi (podobnie jak w wielu strategiach w jakie grałem). Ulubioną frakcją byli Ludzie, Inferno, Nieumarli i Magowie (sorrki, ale tych poprawnych nazw nie pamiętam :<).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część III to już klasyk. Setki godzin spędzonych przy niej, wymyślanie coraz to lepszych strategii i oczywiście zakłady w trybie Hot Seat typu bierzemy całą armię jaką posiadamy i ciągle rzucamy aramgedon do czasu kiedy jeden ktoś nie wygra (oczywiście gra z kulą osłabienia co by czarne smoki nie były nieśmiertelne biggrin_prosty.gif) btw. jeśli kiedykolwiek ktoś robił podobnie to czy trafił mu się "remis" ?

Mi nigdy nie i w sumie jestem ciekaw jak by to wyglądało wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Horn Of The Abyss

Doczekaliśmy się - angielska wersja fanowskiego moda do trzeciej części nadeszła. Co prawda pierwsze wersje dodatku były dostępne już sporo czasu temu (na nieszczęście były w języku rosyjskim), lecz na Nowy Rok twórcy wypuścili wersję 1.3 z językiem angielskim - pobierać, instalować i grać Panie i Panowie smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, czekać było długo, no ale lepiej późno niż wcale. Co prawda dawno sprzedałem pack z III częścią (za co bardzo dziś żałuję), ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zajrzeć na aukcje i dorwać trójeczkę z dodatkami i wgrać fanowskiego moda. Granie w VI część już dawno sobie odpuściłem i wróciłem do lepszej V części (lepszej oczywiście od VI jakby co :P).

PS.

III część nie ma problemów z odpaleniem na 64 bitowej siódemce? Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów z odpaleniem H3 na W7 64-bit nie stwierdzono - możesz śmiało kupować, instalować i grać wink_prosty.gif

Ja także po zagraniu w najnowszą część musiałem sobie zrobić powrót do piątki, co by zatracić uczucie spartaczenia tak dobrej serii. Jak już kiedyś mówiłem - dla mnie seria HoMM to tylko części oznaczone numerkami nieparzystymi - pozostałe odsłony (oczywiście bez żadnych uprzedzeń) - po prostu nie przypadały mi do gustu i porzucałem je gdzieś w czeluściach mojej pamięci tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heroes of Might & Magic skończyło się na piątce, potem wyszła niezwiązana zupełnie kiepska zrzynka o nazwie Might & Magic: Heroes VI :P

HoMM I, II, III, Wake of Gods i trójka z HD modem śmigają elegancko na Windowsach od XP wzwyż - zarówno Vista x32, jak i Win7 x64 nie stwarzały problemów. H3 HD mod krzaczył się ze dwie wersje temu na laptopach (wygaszenie kompa/przejście na ekran logowania powodowało błąd DirectX), obecnie jednak chodzi elegancko.

HoTę obczaję, gdy tylko odzyskam zasilacz do kompa, obecnie zaś katuję Free Heroes 2. Twórca poprawił bugi z niedziałającym morale, ujemnymi surowcami czy tnącą się animacją walk, wciąż jednak są kłopoty z wygaszaniem ekranu/przeskakiwaniem między aplikacjami, zerowym AI oraz zapamiętywaniem ustawień (oraz ścieżki bohatera - nie zapisuje się i po wczytaniu trzeba takową wyznaczać od zera), drażni też nieprecyzyjne sterowanie i glitche na mapkach (problemy z dostępnością lokacji i przejazdem obok wrogów). Poza tym - jest dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile Free Heroes 2 działa dość dobrze i przyjemnie to próba przeniesienia najlepszej części, trzeciej na Androida okazała się strasznie nieudana. Szkoda, ale biorąc pod uwagę ilość błędów w WoGu, problematykę języka ERM i samą trudność przeniesienia silnika... Nie można się dziwić. Może kiedyś jakaś większa ekipa zabierze się za tworzenie tego portu od zera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość angrybird

H1- bardzo fajna gierka, grałem sporo w ten tytuł, lecz pierw grałem w II cześć a przede wszystkim w III cześć

H2- rozbudowana jedynka, bardzo przyjemnie się grało

H3 - KLASYKA ! Grało się oj grało, spędziłem w tej grze setki a może nawet tysiące godzin na przechodzeniu kampani, poźniej grało z siostrą i bracmi na zasadzie gorących krzesełek, jak troche podrsołem robiliśmy lan party z kolegami, a podajrze rok czy dwa temu grałem z tymi samymi kolegami przez internet, to było niesamowitę, po tylu latach znowu zagrać w tą samą grę smile_prosty.gif

H4 - bardzo fajna gra, lecz tylko jeden z moich kolegów podzielał tą opinie, reszta ją jechała no i przez to musiałem grać sam, ale zamiast gry z kolegami zbierałem karty z chipsów bo wtedy dodawali karty z herosami do chipsów

H5- tutaj to już w ogóle, odciełem się od kolegów i samotności grałem sam, bardzo mi się spodobała V cześć, poźniej nawet kupiłem 1 dodatek a drugi był chyba w cda. Zamiast z kolegami grałem po necie z ukrainkami i koreanczykami, a jak miałem mało czasu to odpalałem tryb walk.

H online wersja chinska? grałem też kilka dni w taką grę, to były normalne Herosy ale wersja chińska jakby, gra nie była najgorsza, ale polegała na strasznym grindzie co mnie zniechęciło bo nie miałem tyle czasu na grę.

Dark Messaiah - wiem że to nie Heroesy ale gra bezposrednio związana z H, naprawdę świetnie bawiłem się przy tym tytule, dodatkowo kupiłem go za frajer bo był w cda.

H6- zagrałem w bete, odrzuciła mnie grafika? Bo wyglądała trochę lepiej niż w 5 i dodatkowo miała beznadziejny sytem miast, znaczy zamiast pełnego 3D dali obrazki ale słabej jakości, nie takie fajnie jak w 3 cześci, daltego odpusciłem tą grę.

Duel of Champions- bardzo przyjemnie się grało wbiłem bodajże 30 level i odpusciłem na pewien czas, poźniej wróciłem ale dodali nowe karty bo wyszedł dodatek i strasznie obrywałem, musiałem jak najszybciej zdobyć nowe karty żeby wrócić do walki jak równy z równym, to mnie odrzuciło od tej gry i sobie odpuściłem.

Heroes 3 to moja miłość Herosowa, wiem, że jak byłem maly to u cioci grałem bodajże w 2 cześć ale wtedy to było raczej niewinne granie, ponieważ wolałem czym prędzej odpalić gta1,2 quake1,2 carmmagedon albo jakieś szalone wyścigi czy też pograć w croca z cda którego cioca miła anieżeli grać w strategię Dopiero 2,3 lata poźniej jak miałem 10 lat poczułem smak HEROSÓW!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VI jest zdecydowanie najgorszą grą z serii. Grałem we wszystkie części, wszystkie oprócz VI ukończyłem bo nie mogłem już jej znieść.

To pewnie byłeś zbyt przyzwyczajony do "piątkowego" systemu zarządzania i walki. Na początku tej części też poczułem się "obco".

Ograłem jak na razie tylko część szóstą i siódmą i obie mi się spodobały. Lecz bardziej skłaniam się ku "szóstce" bo oferuje kilka naprawdę fajnych rozwiązań, które w poprzednich odsłonach serii się nie pojawiały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuję zakup Heroes VI jednak jako, że bardzo często mój laptop jest pozbawiony dostępu do internetu nie wiem czy to się opłaca. Chodzi mi dokładnie o te całe bronie rodowe itp. Czy gra bez tego bardzo traci na swojej grywalności? Planuję grę głównie w trybie offline (zwykła kampania i hot seat). Heroes VI po spatchowaniu bardzo mi się podoba (miałem okazję chwile pograć) jednak obawiam się głownie o to całe CONFLUX itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem w trybie online dostajesz np. bonusowo dodatkowe złoto/zdolność/stwora itp. Grałem i w trybie online i w trybie offline i powiem Ci, że praktycznie żadnej różnicy w tym nie ma. Oczywiście jeśli grasz online, to masz zapisane w tym trybie zapisy rozgrywki, a offline już ich nie ma (i na odwrót). Wybór przejścia kampanii i stany zapisu należą do twojej decyzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego tematu wyczytałem, że "szóstka" do udanych nie należy, to także stwierdziłem po zapoznaniu się z kilkoma filmami. Tak więc kieruję się z pytaniem. Opłaca się w ogóle do niej zabierać, czy kontynuować grę w "piątkę"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fan serii Heroes of might & magic jakoś przetrwa rozgrywkę w szóstej części. Jeśli jesteś jednym z nich, to możesz zagrać ;). Kilka miesięcy po premierze również poczytałem wiele niedobrego na temat najnowszej części, a z racji z tego, że jestem trochę uparty, to zakupiłem ją z małym niepokojem. Szóstkę bym określił połączeniem piątej części z czwartą (Tak mi to jakoś ona przypomina :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...