Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Heroes of Might & Magic (seria) v.2

Polecane posty

Też myślałem nad małym powrotem do trójki. Ceny na Allegro nie straszą w oczy, a miło by było sobie umilić czas, niż grać w next-geny. Trójka nie ma problemów z odpaleniem na W7? Tym bardziej 64 bitowego. Czwarta część niestety nie przypadła mi do gustu tak bardzo, jak poprzednia część.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 2 komputer daje popalic

z miasta jest 1000 golda tylko

zaklęcia dają więcej obrażeń niż w trójce

w ostatniej kampani czy rozszerzonej czy zwykłej trochę sie przechodzi bo największa mapa a Archibald bądź Roland są uzbrojeni po zęby a bronią do nich dostępu tłumy tytanów i czarnych smoków bądz długa droga wodna

Bronią ich jeszcze 9 zamków, które trzeba rozwalić od razu bo zniszczą cię szybko i twoje 3 zameczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójka nie ma problemów z odpaleniem na W7? Tym bardziej 64 bitowego.

U mnie Złota Edycja z XK Gold (biało-złote pudełko) działa ślicznie, a mam Win7 Pro 64-bit. Dopiero niedawno zaczęło się paprać i musiałam reinstalować... być może efekt załadowania naraz HD Mod i Wake of Gods :P

@up - dokładnie to 1000+250, jeśli masz statuę i dodatkowe 500 za Loch czarnoksiężnika. No i jakieś tam kopalnie czy inne młyny wodne, ale to tam poza miastem siedzi :P.

Free Heroes 2 jest przyjemne, ale zbugowane - np. AI przeciwnika jest tragiczne, morale w ogóle nie działa, zdarzają się lagi i zacięcia przy "klikaniu"... A tygodnie monstrów musiałam zwyczajnie wyłączyć, bo namnażało się tych rusałek czy gargulców w pip i jeszcze trochę, blokując przejścia i drogi. Poczakaj z miesiąc-dwa i bez armii idącej w setki jednostek wyższych poziomów nie ruszysz nigdzie, zwłaszcza, gdy nabździ ci na mapie strzelających/wysokopoziomowych.

Co do szóstki... jak się ma sytuacja z bugami i stabilnością? Bo słyszałam, że gra miała masę błędów i często się krzaczyła, przynajmniej krótko po premierze.

Edit

@down - Ja automatycznie daję starszym tytułom combo Admin+Tryb zgodności. Na wszelki wypadek.

Ale HoMM IV i tak gubi klatki jak trędowaty kończyny, działa płynnie tylko na rozdziałce 800x600 (czyli z tragicznie okrojonym interfejsem), z wyższych mam jeno tnące się dziko 1024x768. Zalety posiadania laptopa z rozdziałką natywną 1366x768...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trójka ma problemy z dostępem do rejestru przy pierwszym uruchomieniu na nowszych systemach, trzeba coś kombinować z odpalaniem jako admin i trybem zgodności. W każdym razie jak już raz odpali, to potem bez problemu się uruchamia.

//edit: co do admina to z tego co pamiętam u mnie za pierwszym razem musiałem uruchamiać jako admin, a potem już koniecznie bez admina, inaczej się wysypywało - ale nie jestem pewien. Co do 4 to grałem za długo (nie mogę się przekonać), ale u mnie jest chyba płynnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po patchach i tak VI część nie działa płynnie. Szczególnie zdarza się jej zwalniać, gdy przesuwasz mapę, nasz bohater ma długą drogę do celu. Jak chcesz iść nim np. do niedalekiego tartaku to działa płynnie. Z bitwami nie ma problemu z spadkami płynności. Przynajmniej u mnie tak jest.

@Ylthin i yojo2 - Ok. Jakby co, to będę tak robił. Trzeba powspominać stare czasy wink_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do szóstki... jak się ma sytuacja z bugami i stabilnością? Bo słyszałam, że gra miała masę błędów i często się krzaczyła, przynajmniej krótko po premierze.

Szóstka to tak zepsuty produkt, że mi ciśnienie rośnie, gdy myślę o tym w co się dałem wpakować. Już sam fakt, że wylewam tu swoje żale, zamiast się uczyć, o tym świadczy. Dawno nie miałem tylu przebojów z grą od wielkiego dystrybutora. Ciągle coś w niej nie gra, a już na kartach nvidii to to było totalnie niegrywalne i dopiero zainstalowanie starego sterownika pomogło. Na połowie kart gra się sypie. Gra od wielkiego dystrybutora. Gra znanej marki. Serio?

Jak już ogarnąłem, to się nawet wciągnąłem. W końcu sentyment jest, a choćby na tym forum prowadziłem wielkie dyskusje o herkach wieki temu (boję się zobaczyć co wypisywałem).

No ale teraz nagle gra przestała mi się łączyć z serwerem, mimo odblokowanych friewalli i innych takich. Jak na złość okazało się, że sejwy wcięło, bo się zapisywały online zamiast na dysku i nikt o tym mnie nie poinformował.

Te przygody są super świeże, kupiłem gierkę jakieś dwa - trzy tygodnie temu. Dodatkowo wspomniane przeze mnie błędy są ciągle poruszane na oficjalnym forum Herosów i ciągle ich nie rozwiązano.

Naprawdę szczerze nie polecam Herków 6. Wciąga, jest przyjemna i na poziomie, ale niestety totalnie zepsuta. W starych dobrych czasach bym to po prostu sprzedał, a teraz mi się to przypisało do konta z kochanymi asasynami i poziom furii tylko mi wzrasta.

Uciekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, czekam na kolejny dodatek do Heroes VI. Frakcja z mrocznymi elfami i czarnymi smokami to już coś, ale według mnie i tak ten dodatek nie powtórzy sukcesu ostatniego dodatku do piątej części (taka powinna być piątka od samego początku). Ale jako fan serii - zagram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie zastosuję wyjątkowo wredną taktykę, którą zbyłam już DmC: poczekam na wersję Gold z obydwoma DLC i dodatkiem. Zwyczajnie nie stać mnie na kupno dodatku za 100 zł, gdy podstawka (lub pakiet M&M: HVI+2xDLC) chodzi za zbliżoną cenę w Empikach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to miałem na myśli VI część wink_prosty.gif. Ale dopiero takiej edycji możemy się spodziewać za kilka lat. Niestety confused_prosty.gif Tamtą co podałeś można jeszcze taniej dorwać na Alledrogo.

Punkt regulaminu o nieprzekręcaniu nazw zna? Jeśli nie, to polecam jak najszybciej się z nim zapoznać - RIP

I TAK DOBIŁEM DO 1800 POSTA. YEAH BABY!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem i od 1 miesiąca poluję na nią icon_twisted.gif ale ktoś mnie zawsze przebija na aucjii

dobra ide zagrać w III

narazie jak skoncze misje wpadne oczywiście ekspert powiem kto wygrał

klasyczna mapka z odrodzenia bardzo mała

Ja Nekropolis

Komp Twierdza

Narazie dostaję ale jeszcze 2 obeliski i bedzie Graal to wtedy wygram

Mam 7 Upiornych smoków 3 rycerzy 27 dedło podczas bitwy

Szkieletów 900 lordów wampirów mam 72 powinienem wygrać dam znać o wyniku dalszym

Komp ma 30 behemotów na stanie i za 2 dni oblega moje miasto

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przegrałam niecałą godzinę w M&M: HVI. Wrażenia?

Wszystko ładnie pięknie, tyle że... to nie są Hirołsy!

Interfejs jest koszmarnie nieprzejrzysty, grafika - śliczna, ale niefunkcjonalna (i nie można "kręcić" mapą, co jest w zasadzie krokiem wstecz względem HoMM V), minimapa tragicznie nieczytelna, mapki to zdobione cacuszka, na których nie sposób dostrzec surowców czy ważniejszych obiektów, walki są nużące... Niby jest bohater, jego armia i hulanie po mapie, ale... to nie są Hirołsy, powtarzam.

Nawet HoMM IV było dużo lepiej zaprojektowane.

Ogółem jakikolwiek element gry wam nie przyjdzie na myśl - po pierwszej godzince jestem w stanie określić go jedynie epitetem w stylu powyższych. Toż nawet w trójwymiarową "piątkę" łatwiej było wsiąknąć po iluś tam latach grania w poprzednie części!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...