Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

A co sądzicie o Arcanii?

Ja już się boję, grę robi inna firma, przez co bardzo możliwe, że nie załapie tego specyficznego, Gotyckiego klimatu. Ktoś już pisał o nielogicznościach, wynikających z wprowadzenia do gry "starych znajomych" - a tak właśnie ma być. Do tego dodadzą minimapę, pasek życia nad wrogami, HUD umieszczone trochę podobnie, jak w Diablo (po co w ogóle HUD?!?), i wiele innych. Oby nie pogrążyli Gothica jeszcze bardziej, niż część 3... Jedyne, co mnie cieszy, to to, że podobno twórcy gry chcą skupić się na dobrej optymalizacji silnika. Chociaż, w wymagania podane na oficjalnej stronie gry raczej nie uwierzę.

Jak dla mnie Arcania to będzie porażka, twórcy na siłę chcą się odciąć od poprzednich części, chociażby zmieniając nazwę, ale także ważniejsze rzeczy jak klimat (wielkie drzewo siedzibą gildii magów :dobani: , w dodatku żywcem zerżnięte z Sylwan z Heroes V - ŻAL), do tego na jakiejś stronie było napisane, że główny bohater nie będzie bezimienny, lecz będzie nazywał się Diego !!! To teraz będzie dwóch Diegów :mad: , to jednak jeszcze nie jest potwierdzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choćby nie wiem jak narzekano na Arcanie to pewnie i tak w końcu wyląduje na moim dysku :dry: Nie wiąże z nią jakiś szczególnych nadzieji, podejrzewam że wyjdzie z tego RPG na mocną 8. Jednak należy pamiętać że Spellbound ( twórcy genialnego Spellforce) nie istnieją na rynku rok czy dwa. To doświadczony niemiecki (!) zespół, trzeba wierzyć w ich umiejętności nawet jeśli nie będzie miało to nic wspólnego ze starym dobrym Gothiciem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się zawsze wydawało, że genialnego Spellforca zrobiło studio Phenomic, natomiast najlepszą grą stworzoną przez Spellbound jest Desperados (warty odnotowania jest fakt, iż kolejne gry z tej serii są już o wiele słabsze od części pierwszej). W dorobku Spellbound są też takie gry jak Robin Hood (gra z gatunku Desperados) oraz jakieś Tycoony, więc ta firma zrobiła praktycznie tylko jedną naprawdę dobrą grę( no dobra, Robin Hood też jest całkiem fajny). Już się boję o Gothica 4...

PS. Mam nadzieję, że panowie ze Spellbound zagrali w poprzednie części przed zabraniem się za Gothica 4. Ludzie odpowiedzialni za Zmierzch Bogów chyba na oczy nie widzieli poprzednich Gothiców i wszyscy wiemy jak się to skończyło jeśli chodzi o klimat.

PS2. Jeszcze jedno. Nie uważacie, że wprowadzanie takich elementów jak domków na drzewach odbiega znacząco od świata z poprzednich części? Jeśli mogę, chciałbym zacytować tu mały fragment z teksu Cormaca (mój ulubiony recenzent z CDA :)) z Tip100maniaka 2008: "Nie jest to typowe fantasy- jest dużo bardziej zbliżone do średniowiecza niż światy w stylu D&D, jest bardziej dorosłe. Zapomnij o elfach, krasnoludach, niziołkach i wróżkach zasiedlających inne krainy." Takie siedziby na drzewach bardziej pasują mi tu właśnie do krain Forgotten Realms (Baldur's Gate) niż do Gothica. To całkowicie innego typu fantasy!! Wielkie drzewo w Gothicu 4 IMO psuje klimat.

Edytowano przez smd87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Arcania nie będzie dobrą grą. Jeżeli magowie mają mieć siedzibę w drzewie to będzie źle. Poprzednie "gotyki"(zwłaszcza 1 i 2) miały niepowtarzalny klimat. Nie byłeś pępkiem świata, musiałeś zapracować na szacunek, był grą wymagającą. A jak myślę, że po świecie będą latać jakieś gargulce i krasnale, to mi się po prostu chce rzygać. To nie taki typ gry, jaki chciałbym widzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprowadzasz się tyko do "Ja myślę" to nie zdziw się jak czwórka będzie hitem. Widziałeś gdzieś w Gothicu krasnale? Za to mnie boli, że w nowej części będzie zbyt otwarty świat. Nie lubię czegoś takiego bo po prosu nie wiem co robić i gra mi się nudzi. Jeśli jednak twórcy będą choć trochę prowadzić gracza za rękę to myślą, że może być ciekawie, chociaż to już nie ta historia i świat co w poprzednich częściach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<ciach!>

Otrzymujesz ostrzeżenie za piractwo, i bardzo poważne upomnienie za ilość błędów graniczącą z totalnym analfabetyzmem. Proszę się bardziej przykładać do pisanych postów. Post został w całości wycięty bo i tak niemal w całości składał się z błędów ortograficznych. - Lord

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Arcania nie będzie dobrą grą. (...) Poprzednie "gotyki"(zwłaszcza 1 i 2) miały niepowtarzalny klimat. Nie byłeś pępkiem świata, musiałeś zapracować na szacunek

A co, w tym nowym mamy być pępkiem świata? Nie tak dawno temu ktoś tu narzekał, że nasza postać będzie jakimś tam zwykłym rybakiem, z kolei teraz słyszę głosy tęsknoty za wytykanym palcami obdartusem z początku poprzednich części. To zestawienie potwierdza tylko fakt, że cokolwiek twórcy zrobią, to i tak będzie źle. Zabrzmi to brutalnie, ale pierwszy raz mam nadzieję, że wszelkie sugestie fanów w trakcie tworzenia gry zostaną radośnie olane, może wtedy wyjdzie z tego coś sensownego.

Edytowano przez ChiefLeecher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu gromy na Arcanię lecą...czym ona sobie na to zasłużyła... :tongue:

Swoją drogą,, wprawdzie kiedyś zbytnio na nią nie chciałem czekać..ale im bliżej (choć i tak dalekiej) premiery..tym coraz bardziej na nią czekam..przecież nie musi to być od razu gniot na miarę Zmierzchu Bogów..

Może wyjdzie coś w stylu Obliviona :tongue: :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przynajmiej poczekajmy z obelgami, kiedy wyjdzie chociaż demko. Myślę że Spellbound chce wprowadzić powie świeżości do serii. A co do magów na drzewach, to faktycznie coś jest tu nie tak, magowie ognia w 1 i 2, woleli pławić sie luksusach za obstawą niż mieszkać w jakiś drzewach. W trójce rozumiem że byli w jaskiniach i tu i ówdzie, ale musieli.

Na Arcanie musimy jeszcze trochę poczekać. Ale po drodze czeka nas znakomity Risen. A co do wymagań Arcanii, to te podane na portalu gier-online nie są zbyt wysokie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam Arcanię za zupełnie inną grę... Zresztą po zapowiedzi Raisen przekonałem się do tego w 100%. Dlaczego? Gdyż Raisen ma bardzo podobną grafikę do Gothica 3, być może ma podobny zasób stworów (tzn. to co znamy z gothica, 0 elfów, 0 krasnali [btw w Gothicu trafił się 1 krasnal :) Jak? Nie wiadomo... Wiadomo jedynie że zwie siebie Mighty Alien Dwarf]).

Do rzeczy. Poczekam na Raisen i uznam go za nowego Gothica..., a Arcanie... no cóż... wrzucimy ją do kosza "gry inne od Gothica, ale mające jakieś szanse" (takie jak Two Worlds itp.)

Może przynajmiej poczekajmy z obelgami, kiedy wyjdzie chociaż demko.

Hah na demko... nie pamiętam by kiedykolwiek do którejkolwiek części Gothica było demko...

Zresztą zadajmy sobie pytanie, "Jak by zrobili takie demko?", chyba masz na myśli betę :happy:

Edytowano przez Honor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Arcanii wczoraj oglądałem wywiad z jedną osób, które grę tworzą na kanale Hyper. Ujawnił, że na początku naszym mentorem ma być Diego - postać znana z poprzednich odsłon. Dodał też, że będziemy mieć wpływ na manipulację pogodą. Za przykład podał wywołanie deszczu, co spowoduję, że strażnicy pilnujący określonego obszaru pójdą się schronić przed deszczem. Jak dobrze pamiętamy, w poprzednich częśćiach ludzie nie chronili się przed ulewą, a taki patent zaobserwowałem ostatnio w Wiedźminie. Wspomniał też, że im dłużej będziemy korzystać z łuku tym większe obrażenia zadamy.

Co do potworów na pewno zobaczymy śćierwojady, żebacze, czy krwiopijcy. Dojdą też nowe potwory, jak choćby stwór przypominający z wyglądu żółwia, ale jak podejdzie się do niego bliżej okaże się, że to tak naprawdę groźny stwór. Co do zadań obiecywano, że dany problem będzie można wykonać na kilka sposobów. Za przykład podano bandytów pilnujących wejśćia do dalszej częśći krainy. Będzie można samemu z nimi walczyć, przekonać ich, żeby nas przepuśćili lub poprosić okolicznych mieszkańców, aby nam pomogli się z nimi rozprawić.

Co do oprawy trochę rzeczywiśćie zalatuję mi Wowem. Ale mimo wszystko prezentuję się naprawdę dobrze. Sama magia raczej się nie zmieni, dalej będą trzy jej rodzaje, tj. magia Innosa, Adanosa i Beliara. Wspomniano też o jeszcze jednym ciekawszym aspekcie, potężnych broni nie znajdziemy już w skrzyniach, trzeba będzie kupować u określonej osoby przepis na jej wykucie. A nie da ona nam tego za darmo, wcześniej trzeba będzie się jej przysłużyć wykonując dla niej określone zadanie.

Sama fabuła przedstawia tak, młody chłopak wracając drogą do swojej wioski widzi ją z daleka spaloną i doszczętnie zniszczoną. Cała jego rodzina i przyjaciele zgineli. W oddali, na morzu widzi statek płynący pod banderą króla Rhobara III (jakby ktoś nie wiedział chodzi tu o bezimiennego znanego z poprzednich Gothiców). Myśląc, że to sprawka króla poprzysięga mu zemstę.

JA ze swojej strony dodam, że wg reportera kanału Hyper był to wywiad eksluzywny i żaden z przedstawicieli polskiej prasy nie miał możliwośći nakręcenia tego materiału. W sumie trochę na temat tej produkcji ujawniono, ale nadal kilka rzeczy jest niewiadomych, takich, jak np. system walki. Ale za jakiś czas zapewnie się o nim dowiemy.

Edytowano przez goliat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy sobie robicie radochę z risena.Przecież to będzie gothic 3 zmiksowany przez gothica 2 czyli gothic 3 z fabułą gothica 2.

Zabugowana,Kompletnie bez klimatu poprzednich części.Piranie stały się firmą która nic ciekawego już nie zapoda(niestety :mad: )Stac ich tylko na klonowanie gier. A co sądzę o arcanii... będzie to klon obliviona z efektywnymi kombossami z Wiedźmina,o klimacie wogóle nie spominam .Jedyny warty rpg w tym roku to dragon age.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bezzix -->Gra jeszcze nie wyszła a ty wiesz, że gra będzie zabugowana. W magicznej kuli to zobaczyłaś? I to jest temat o Gothicu więc po co zaczynasz bezsensowny spór o Risen?

I znowu gromy na Arcanię lecą...czym ona sobie na to zasłużyła... tongue.gif

jak dla mnie te gromy są tylko dla tego, że nowego Gothica robi nowe studio, a jak wiadomo ludzie boją się nieznanego. Swoją robotę zrobił też Zmierz Bogów, gracze nie chcą znowu się zawieść więc krytykują G4.

Edytowano przez Cragir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wy tak bronicie Risena? Jak się go z błotem zmiesza to wyjdzie bardziej "mroczny" i "brudny" :laugh:

Czyli taki Gothic 1 w nowej oprawie graficznej i fabularnej :laugh:

I to jest temat o Gothicu więc po co zaczynasz bezsensowny spór o Risen?

Jako że Risena robią Piranie, czyli ci którzy zrobili trzy Gothici, plus to że Risen Trochę te Gothici przypomina (póki co), to myślę że tutaj o tymże Risenie można pogawędzić.

I tu się mylisz - Lord

... Bo już jest temat o Risenie. Tak, wiem ;)

jak dla mnie te gromy są tylko dla tego, że nowego Gothica robi nowe studio, a jak wiadomo ludzie boją się nieznanego. Swoją robotę zrobił też Zmierz Bogów, gracze nie chcą znowu się zawieść więc krytykują G4.

Właśnie dlatego że Arcanię (bo chyba Nie nazwano tego Gothiciem 4) robi inne studio (Nie Trinne Games - lucky!!! :laugh: ) to myślę że te narzekania są przesadzone. Tym bardziej że Spellbound robiło dobre gry (dobra, inne klimaty, ale myślę że można im dać mały kredyt zaufania)...

Edytowano przez Dante1993
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś zawsze unikałem tego tematu (strach?) ale jakoś przekonałem się wreszcie powiedzieć co nieco o tej serii. Oto krótkie opisy do każdej części:

Gothic-gra mnie nie zachwyciła abym był fanem ale miała pewien klimat, stała się moją pierwszą grą RPG w jaką grałem. Grafika jak na tamte lata była świeża. Grywalość była wręcz niesamowita.

Gothic 2 z Noc Kruka-tutaj powiem wiele zalet jak i jeden największy minus. Otóż gra była o wiele lepsza od jedynki! Dodatek utrudnij gre co mnie ucieszyło. Grafika niewiele się zmieniła względem jedynki. Wiele wątków zakręciło mi w głowie. Cóż dalej rzec? GRA GENIALNA!

Gothic 3-kupiłem z sentymentu na dwójke. Nie sugerowałem się zbytnio recenzjami ale jak zobaczyłem znaczek "9/10-CD-Action" to uwierzyłem w znakomitość tej gry. Tutaj popełniłem błąd wydając 170zł na Edycje kolekcjonerską. Gra po 2 latach czekania (ze względu na komputer) szybko mi zbrzydła. Trzy razy podchodziłem do tej gry i wszak niepotrafiłem się oprzeć pokusie wywalenia przez okno kolekcjonerskiej księgi (medalik bym zachował :D). Ten (po)twór jest pełny bugów! Do dziś nie przeszedłem tej gry. Grafika znakomita ale co z tego kiedy grywalność padała. Fabuła równie dobra co poprzednich części. Dodatku nie będe oceniał bo nie grałem. Słyszałem jednak pochwały. Oto link

.

Widząc na Hyper gameplay Arcanii widze że to kolejna wielka kaszanka. Nie pytajcie mnie dlaczego bo bym tu zalał wadami gry z tego co widziałem. Czekam na Risen.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu gromy na Arcanię lecą...czym ona sobie na to zasłużyła... :tongue:

Swoją drogą,, wprawdzie kiedyś zbytnio na nią nie chciałem czekać..ale im bliżej (choć i tak dalekiej) premiery..tym coraz bardziej na nią czekam..przecież nie musi to być od razu gniot na miarę Zmierzchu Bogów..

Może wyjdzie coś w stylu Obliviona :tongue: :tongue:

No właśnie, narzekają a nawet nie widzieli XD Nie am to jak krytyka czegoś w co się nawet nie grało :P Jest w ogóle sens dyskutować o Arcanii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam jak w przypadku ProfSJonalistów i ich "Gry To ZŁO!!!!!!!!!!!!!!!!!!" :laugh:

Ale, im więcej się o grze mówi, tym bardziej widać że na nią się czeka :laugh:

@ Post niżej :

Zanim napiszesz... przeczytaj choćby dwie ostatnie strony tematu, taka rada na przyszłość ;)

według mnie to już nie Gothic

Przecież każdy wie że to tak naprawdę jest Desperados w klimatach Gothica, w końcu gra już wyszła... ;)

Edytowano przez Dante1993
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Gothic 4 bo według mnie to już nie Gothic. :ermm:

Heh nie chciało mi sie czytać wszystkiego więc pominąłem kilka postów dlatego zadałem takie pytanie:)A na Risena czekałem czekam i będę czekał do premiery.

Edytowano przez Nero874
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heej Talestris miło widzieć fanke gothica bo dziewczyna grającą w gry a co dopiero w gothica to żadkość wiec wieeelki buziak dla ciebie wędruje :******

co do najemników to musze sie z wami zgodzić - SĄ [beeep]iści ale co do waszych powodów dla czeog tacy są to żal , dl mnei są najfajniesi bo z nimi zawsze jest fajoowo a co najważniejsze tylko u nich jest godny zaufnaia przywódca dla kturego warto wylać krew bo Lee jest jak dla mnie najfajniejszym gościem w seriach Gothic 1, 2 a co do 3 to nie wiem bo mam za słabego kompa by działało :[

a najważniejsze tyczy sie goscia o nicku BiancoNeri bo 1 seria Gothic może i jest troszeczke ponura ale bądź w starym obozie kolo bramy przez kturą nie mozna wejsc na początku gry czyli gdzies koło chaty diego , usiądź przy jakimś ognisku i niech bedzie NOC bardzo puźnaa noc , wtem spujż sie w góree , a co ujżysz : gwiazdy i ślicznie podświetloną bariere ... widok ten jest dla mnie naprawde [beeep]iaszczy to jesy naprawde cudne PIĘKNO kturego nie zapomne niigdy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do najemników to musze sie z wami zgodzić - SĄ [beeep]iści ale co do waszych powodów dla czeog tacy są to żal , dl mnei są najfajniesi bo z nimi zawsze jest fajoowo a co najważniejsze tylko u nich jest godny zaufnaia przywódca dla kturego warto wylać krew bo Lee jest jak dla mnie najfajniejszym gościem w seriach Gothic 1 , 2 a co do 3 to nie wiem bo mam za słabego kompa by działało :[

Sorki, ale twój powód też jest "żalowy" (co to w ogóle za słowo? :D)... bo żadnego nie podałeś (poza "ci mi się podobają" - ale dlaczego?)

Powodów dla których można lubić najemników jest wiele, np : Starzy znajomi, Bagienne Ziele ;), podejście do życia... i tak dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, i weź tu się nie załam.

Powiedzcie mi drogie wafle SKĄD wiecie, że G4 będzie kiepski? Z trailera? Mogę przytoczyć co najmniej 10 gier, które miały miodne trailery, a okazały się crapami, oraz parę, których trailery, delikatnie mówiąc, nie nastrajały pozytywnie, a gry były przyzwoite.

Inny bohater? Och, na buka, ile można Beziego męczyć? No i jak mówię - pełno jest serii gier, gdzie zmiana bohatera wcale nie zaszkodziła (Fallout 1 i 2 choćby).

Bezi jako zły król? Haa, to pokazuje, że właściciele praw do Gothica mają jaja, skoro na to pozwolili. To świadomy zabieg, poza tym nie zapominajmy kim był Bezi - zwykłym rzezimieszkiem, którego karnie zesłano do kopalni. Więc nie róbcie tu z niego paladyna, ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...