Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

@Fivtyen - aua... Co prawda tez uwazam, ze watek milosny jest w Gothicu potrzebny jak drzwi w wannie, ale zwalanie tego na fakt rzekomej casualizacji gry, to przesada. Tak samo rozsmieszyly mnie zarzuty, ze Diablo 3 jest kolorowe, zeby dotrzec do wiekszej ilosci graczy. Po prostu lol. W Diablo gral kazdy. KAZDY. Nie ma wiec co mowic, ze Gothic sie robi kolorowy, zeby dotrzec do dzieci. Ludzie, w Gothica tez gral praktycznie kazdy, a juz na pewno kazdy o nim slyszal. Wiec nie ma co robic z siebie takich udergroundowych wymiataczy, co graja w gry niedostepne dla plebsu, i stanac w prawdzie - Gothic jest bardziej kolorowy, bo tak sie wymyslilo grafikom, a nie dlatego, zeby moglo zagrac w niego wiecej osob.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardym, ostrym, gardłowym głosem

Wahrum dojcz yst "paskhudny"?

Właśnie dlatego. :'D

Co zaś do wątku miłosnego - patrząc większość RPGów w jakie grałem, jeśli twórcy decydują się na wątek miłosny to jest to najczęściej niewinny flirt z ewentualnym zwieńczeniem na końcu gry. Generalnie, poza tymi z Jade Empire, nie spotkałem się z jakimiś słabymi romansami... :'d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@t3tris- Wcale nie robię z siebie wymiatacza, według mnie jednak gra przyciągnie większą grupę osób, jeśli zobaczą grę ładniejszą itp. Na przykład kogoś odrzuciła "dwójka", bo "nic tam nie ma tylko wyrzynanie orków i jakiś brudna krainka, którą znowu trzeba wybawić " (trochę przekręcony cytat za kolegą). I jeśli ktoś od poprzednich części się odbił właśnie dlatego, a w recenzjach przeczyta o wątku miłosnym, na screenach zobaczy ładną, kolorowy świat może do gry podejdzie. Oczywiście niekoniecznie, to tylko moje zdanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanem gothica ale nie mogę powiedzieć o nim za dużo (oprócz 3) poniwarz popsułem sobie przyjemność z gry używając kodów/tipsów.

Mogę powiedzieć:

-nigdy nie używaj kodów jeżeli jeszcze przynajmniej ani razu nie przeszedłeś gry

-jedynka ma wspaniały klimat co jest najważniejsze dla fanów

-następna część ma już o wiele gorszy

-o trujce lepiej już nie muwić ale jest dobra dla graczy którzy wolą mniej się pomęczyć nad przejściem

-kody to zło wcielone

Aha w 2 można zrobić przy dużej ilości hp/punkty życia taki trick na siłę, zrenczność, mane albo hp/punkty życia:

1 Idziemy do topielca z dobrym armorem/pancerzem

2 Otwieramy plecak a kiedy topielec nas uderza my sporzywamy smocze ziele lub inny podobny item/przedmiot

3 Naszej postaci nie ubywa itemów/przedmiotów a otrzymuje siłę lub inne atrybuty

4 Jeżeli nasze hp/punkty życia spadną niebezpiecznie nisko wypijamy mikstórki których takrze nie tracimy

(?_ ?) Postaraj się następnym razem użyć pomocy jakiejś korekty np. z firefoxa czy Worda - Rankin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie. To jeszcze jeden błąd niezaznaczony jest :). No OK. Ale wyobraźcie sobie romans Bezimiennego w Khorinis. Jakoś w ogóle mi to nie podchodzi. Może w Arcanii będzie inaczej. Ale tak graficznie, to Arcania strasznie mi Obliviona przypomina. Co nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja troche naciagne temat.

otoz w gothicu II mialem dziwnego buga kiedy w khorinis weszlen do tzw. czerwonej latarni po zaplaceniu 50 sztuk zlota zamiast nadii byl hagen! nastepnego dnia gdy znowu tam zajrzalem na miejscu tej samej nadii byl andre i lares! dziwne nie?!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już został wspomniany Gothic Prawdziwa historia Quariora to polecam filmiki o tym samym tytule autorstwa GalaAnonima2 na youtube. Naprawdę autora zawarł tam wiele śmiesznych odniesień m.in. do polityki( widok Kaczyńskich, Tuska, Leppera i innych=ROTFL), gwiezdnych wojen( K-A-P-I-T-A-L-N-E), Klanu ;), Władcy Pierścieni( nazgule wymiatają XD), Piratów z Karaibów itd. itp. Całość liczy chyba 26 odcinków. Dla mnie bomba( choć wiem, że niektórym może się nie spodobać) do tego stopnia, że wszystkie odcinki mam na swoim dysku twardym. :D Nieliczne filmiki z użyciem syntezatora IVONA, które mnie rozbawiły...

PS. Tylko ostrzegam, jest tam wiele przekleństw, więc wrażliwi lepiej niech nie wchodzą!!! Tylko pozwólcie się rozkręcić pierwszemu odcinkowi przez pierwsze pare minut...

Edytowano przez smd87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szept2, kody to zło wcielone a bugi to już nie? Tych pierwszych zalecasz nie używać, a zaraz po tym podajesz sposób na jakiś dziwny trick... Echhh ale ludzie sobie psuć grę lubią.

Prawda bugi to też zło ale według mnie mniejsze niż kody.

Pisze o tym tricku bo jak czytałem (nie wszystko) to nigdzie go nie widziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz grałem z kodem na nieśmiertelność i wcale nie odczuwałem jakieś ujmy z rozgrywki, oddając się pochłonąć żyjącemu światu, historii, postaciom i miażdżącemu klimatowi Kolonii.

Chuć mię wzięła na Gothica, ale jeszcze się wstrzymam.

Edytowano przez Risin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic I i II to były naprawdę dobre gry, szczególnie pod względem fabularnym. W Trójce autorzy nieco przekombinowali z tymi wszystkimi "ulepszeniami". Grafika ładna, ale co z tego jak chyba na każdym komputerze się zacina; fabuła tak sobie... Najbardziej podczas rozgrywki wkurzały mnie potwory, "zwierzątka" - byle napotkany w lasach stwór mógł zabić Bezimiennego bez większych problemów, wystarczyła tylko chwila nieuwagi. Byłoby też miło, gdyby komputer nie wyłączał mi się podczas rozgrywki. Ukończyłam jakieś 3/4 gry (bez kodów) i na dalej nie miałam ochoty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rurowicz (piper chyba tak sie tlumaczy) - skad wiesz, ze nie gralo Ci sie gorzej, skoro przeszedles z kodem? Co to za radocha grac bez mozliwosci przegranej? To sie troche mija z celem, to tak jakby Cie strasnie bawila gra w sapera, gdzie jest tylko jedno pole wolne od min. Granie na kodach jest bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...