Jump to content
RoZy

Gothic (seria) v.2

Recommended Posts

Ale powiedźcie mi bo się pogubiłem, czy Bezimienny to jego imię??? Czy to nie czasem gracze go tak nazwali, bo nie przypominam sobie żeby w Gothic 2 ktoś w grze mnie tak nazwał wprost "Bezimienny", a myślałem że brak imienia bohatera to zabieg twórców, żeby gracz mógł się utożsamić z nim :/ czy jak w końcu jest...

Edited by tomwac

Ale powiedźcie mi bo się pogubiłem, czy Bezimienny to jego imię??? Czy to nie czasem gracze go tak nazwali, bo nie przypominam sobie żeby w Gothic 2 ktoś w grze mnie tak nazwał wprost "Bezimienny", a myślałem że brak imienia bohatera to zabieg twórców, żeby gracz mógł się utożsamić z nim :/ czy jak w końcu jest...

Gracze tak go nie nazwali:). Sprobuj wpisac kody i przelacz sie miedzy postaciami i przejmij kontrole nad jakimkolwiek NPCem. Nasz głowny bohater bedzie mial nad glowa napisane Bezimienny. Moze producentom gry zabraklo pomyslu na nadanie imienia :P?

Raczej nikt mu nie pozwolił powiedzieć jak ma na imię. We wszystkich trzech Gothic było najczęściej "Nazywam się..." albo "Jestem..." i odpowiedz w typie "Nie interesuje mnie to". Jak dla mnie twórcy w tę sposób wymigali się z podaniem imienia bohatera.

Edited by Ashgan

O Gothicu wiem tyle, co nic, tak więc miło by było poczytać, opierając się na czym Lord wnioski swe wysnuł.

G I to pierwsza gra, której nie umiem przejść bez kodów: wywala się podczas walki z więcej niż 2 przeciwnikami, więc musiałem sporo się naczicić. Grafiki wielu przedmiotów się nie wyświetlały, teksturkom też wakacje się zdarzyły. To ponoć wina tzw. zbyt nowej karty graficznej (GF 8800) i coś może być tu na rzeczy: GF2 i Radek 9550 nie miały z grą żadnych problemów.

A tak w ogóle to jestem zainteresowany G3 i mam ciche pytanko, czy warto mi to kupować, jeżeli zamierzam grać sesjami po 2-3h tygodniowo, czy poczekać do wakacji.

Bezimienny nie zapomniał swojego imienia. Po prostu nie dano mu go wymówic. Zresztą dopiero pod koniec G2 i w G3 dowiadujemy sie o istocie jego bezimienności.

Swoje wnioski wysnułem....

...CZYTAJĄC DIALOGI w serii Gothic? No ludzie, one czemuś służą! Odnośnie roli Bezimiennego i braku jego imienia odsyłam do rozmowy ze Smokiem-Ozywieńcem (G2), Rhobarem, Xardasem, Saturasem i Zubenem (G3).

A czy warto grać w G3? Moim zdaniem warto.

Ale warto jeszcze poczekac z miesiac. Bo wówczas wyjdzie CP 1.7, zwanym równiez Gothic 3 mission pack.

Tak, tak, oprocz poprawek dochodza nowe zadania. Sam zaangazowalem sie w tłumaczenie tego dodatku. Czekam na odpowiedź czy przyjęto moją ofertę (powinna przyjsc dzisiaj albo jutro..)

Więc CP 1.7 jest juz gotowe. Nie ma jeszcze tylko polskiej wersji - to do tych ktorzy mysleli ze ten dodatek nigdy nie powstanie ;p

Edited by Lord Nargogh

Cragir on nie zapomniał swojego imienia ani swojej historii... Nikogo to nie interesowało ; ) Dziwi mnie to strasznie że nikt nie spytał się o jego imię i trochę to dla mnie dziwne. Np. w G3 gdy przybywamy do Klasztoru w Nordmarze i gadamy z głównym magiem chyba miał na imię Dargoth. Wychwala nas że jesteśmy wybrańcem a o imię się nie spytał. Brak kultury? :happy: Takich sytuacji było b.dużo. W G2 nie sądze żeby przyjęto kogokolwiek w poczet Paladynów bez podania imienia :dry: Ale kojarzę sytuację w G1 że któryś z członków SO opowiadał o swoim pobycie w lochu a Bezio mu przytaknął i powiedział że wie co to za uczucie bo sam przez miesiąc tkwił w lochu. I to jest JEDYNA sytuacja w całej sadze w której Bezio zdradził kawałek swojej historii. Jednak logiczne jest to że przed wsadzeniem do Kolonii musiał najpierw być w lochu :rolleyes:

Edit: Widzę że Lord Nargogh mnię wyprzedził . ;)

Edited by Raiven

Raiven - z tym kolesiem z G1 to dokładnie chodziło o

Kirgo, który wyzwany na pojedynek stwierdził że nie ma ochoty nas bić, i zaproponował nam buteleczke piwa w zamian za opowiesci ze swiata zewnętrznego. Bezimienny powiedział tylko ze niewiele moze mu powiedziec, bo ostatnie dwa miesiące przesiedział w lochu, i że Górnicza Dolina to dla niego miła odmiana.

Zważcie też, że chociaż niektórzy opowiadają co zrobili, Bezimiennemu. Lecz on to olewa... Tak jakby zrobił coś większego!

Widać też (sory powtórzenie) w jego zachowaniu żądzę zemsty np. Birgo burgo jak mu ... a Bullit trzepnął to bezimienny chciał mu oddać (śmiertelnie!!!!). Dopiero w 3 bardziej się pogrąża lub odkupuje swe winy. To wszystko.

...CZYTAJĄC DIALOGI w serii Gothic? No ludzie, one czemuś służą! Odnośnie roli Bezimiennego i braku jego imienia odsyłam do rozmowy ze Smokiem-Ozywieńcem (G2), Rhobarem, Xardasem, Saturasem i Zubenem (G3).

100% agree

Kim jesteś ?

- Tak jak Ty nie posiadam imienia :)

Rozmowa ze smokiem Orzywieńcem wiele wyjaśnia.

Zgadzam się z wami ale jednak tylko tyle z historii tak znanej postaci to dla mnie za mało. Może w następnej części dowiemy czegoś więcej o Bezimiennym czego wam i sobie życzę biggrin.gif

a ja nie życzę. Tyle ile wiem mi styka. Dla mnie ważna jest historia :) Kończy się ona na Gothic 3 jak dla mnie, Arcania będzie tylko "przypowieścią". Może dowiemy się coś o Bezimiennym, ale to i tak będzie już wymyślone przez inne studio i nie będzie trzymać klimatu sagi. Jak już pisałem - Arcania będzie ciekawym RPG ale to już nie będzie Gothic.

ezimienności.

Swoje wnioski wysnułem....

...CZYTAJĄC DIALOGI w serii Gothic? No ludzie, one czemuś służą! Odnośnie roli Bezimiennego i braku jego imienia odsyłam do rozmowy ze Smokiem-Ozywieńcem (G2), Rhobarem, Xardasem, Saturasem i Zubenem (G3)

Z tymi dialogami jak przysłowiowy łysy o żelazobeton. Doprawdy, do tej pory byłem przekonany, że wypowiedzi w RPG to tylko nic nieznaczący dodatek...

No, jeżeli dla kogoś seria Gothic to na chwilę obecną ukończona w bólach część pierwsza (ok 30h, w tym 5 walki z błędami i wywalaniem do pulpitu), przyznasz, że ma prawo nie zdawać sobie sprawy z pewnych aspektów fabuły.

Ale warto jeszcze poczekac z miesiac. Bo wówczas wyjdzie CP 1.7, zwanym równiez Gothic 3 mission pack.

Tak, tak, oprocz poprawek dochodza nowe zadania. Sam zaangazowalem sie w tłumaczenie tego dodatku. Czekam na odpowiedź czy przyjęto moją ofertę (powinna przyjsc dzisiaj albo jutro..)

Więc CP 1.7 jest juz gotowe. Nie ma jeszcze tylko polskiej wersji - to do tych ktorzy mysleli ze ten dodatek nigdy nie powstanie ;p

A ha... więc ten link na naszej stronie

http://forum.cdaction.pl/index.php?s=&...st&p=822214

jest do angielskiej wersji? Eee tam, i tak ściągnę... :biggrin:

EDIT

Miałem na myśli, że dialogi będą po angielskiemu...

Edited by noniewiem

a ja nie życzę. Tyle ile wiem mi styka. Dla mnie ważna jest historia :) Kończy się ona na Gothic 3 jak dla mnie, Arcania będzie tylko "przypowieścią". Może dowiemy się coś o Bezimiennym, ale to i tak będzie już wymyślone przez inne studio i nie będzie trzymać klimatu sagi. Jak już pisałem - Arcania będzie ciekawym RPG ale to już nie będzie Gothic.

A ja jednak chce poznać przeszłość Bezimiennego i nikt mnie od tego nie odwiedzie. Tak znana osoba przecież musiała coś robić przed strąceniem do Koloni (np. za co go strącono?) a mnie interesują konkretne fakty z jego przeszłości a nie tylko, że jest wybrańcem bogów.

Kurde taki miałem zapał na Edycję Rozszerzoną a jak zainstalowalem to po godzince mi sie odechciało :D Ogólnie gra jest mocno poprawiona, alternatywne AI robi swoje, walka nareszcie nie ogranicza się do łopatologicznego walenia w lpm :)

Ale narazie mi się nie chce, widać przechodzenie gry po raz 6 robi swoje ...

Przeszedlem niedawno G1 i 2 z Noca Kruka (goraco polecam! :smile:) i musze powiedziec, ze od tej pory to sa moje 2 najulubiensze gry :smile: .Ten klimat i historia (zwlaszcza w 1 - bariera - oraz 4 przyjaciol (ten kto gral wie o kogo chodzi :wink:)) naprawde mnie wciagnely i zamierzam kupic sobie trojke, ale mam pewne pytanie.Czy oplaca sie kupowac tzn. mam na mysli czy historia ciekawa, nawiazuje i rozwija fabule poprzedniczek?I czy sie nie zawiode na niej po tych, moim zdaniem, najlepszych czesciach?

PS:Nie wiem gdzie kierowac takie pytania, ale pytanie nie dotyczy bezposrednio problemu w grze, wiec zdecydowalem sie na Komentarze

Edited by MIK3ee

ja się na początku trochę zawiodłem 3 ,ale kiedy przestałem myśleć o tej grze jak o gothiku i przestałem go porownywać do poprzednich części to grało się całkiem miło

ale dwie sprawy i tak pozostają kiepskie w tej grze:fabuła i wilki:)-pewnie wiecie o co mi chodzi(patrz strona wcześniej)