Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

@goliat a to spoko bo bałem się że coś mi się popsuło przy instalacji moda :) trochę szkoda tych braków ścieżki dźwiękowej ale jakoś przeżyję. Puki co mody bardzo pozytywne wrażenie na mnie zrobiły, Bezimienny wygląda dużo lepiej, jedynie wolałem stare zbroje paladynów. Nie mogę tylko do końca ogarnąć walki, fajnie że nie wystarczy już zaklikiwać przeciwnika słabymi ciosami tylko czasem trzeba zablokować lub się wycofać tylko zauważyłem że nie wszystko mogę mieczem zablokować (nigdy nie lubiłem grać postacią z tarczą), rozumiem że taki blok działa tylko na słabe ciosy a silne ciosy i sztychy trzeba już unikać bo zablokować się ich nie da? Mam zamiar pójść w postać walczącą dwoma mieczami i tu mnie zastanawia jedna kwestia. Do tego jest oddzielna umiejętność do rozwijania a czy jeśli rozwijam umiejętność walki jednym mieczem to daje to coś przy walce dwoma mieczami? Czy pakować tylko w dwa miecze? Nie grałem nigdy w ten sposób i trochę się boję czy walka dwoma mieczami nie jest kiepskim wyborem. Pamiętam jak kiedyś chciałem inwestować w dwuręczny topór i jak strasznie się przy tym zawiodłem bo mimo że broń miała dobre parametry to niestety posiadała kiepski zasięg i mimo że miałem już dość wysoki poziom to męczyłem się ze zwykłym wilkiem. Nie chciałbym żeby w wypadku dwóch mieczy było tak samo lub tak że niby mam dwa ale praktycznie i tak używam tylko jednego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arlekin Walki dwoma mieczami nauczysz się dopiero u asasynów w Varancie, więc chcąc nie chcąc dość późno. Ja na Twoim miejscu na razie inwestowałbym trochę w walkę jednoręcznym żeby nie "odstawać". Co do przydatności dwóch mieczy - wg mnie dwa miecze są spoko, zwłaszcza jeden cios, podczas którego Bezi wykonuje obrót o 360 stopni, wymachując dwoma ostrzami - przydatne podczas okrążenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fenris441 spoko daję radę :) na razie rozwinąłem strzelanie z łuków i miecza używam głównie do dobijania przeciwników. Zainwestowałem też w naukę obdzierania ze skór zwierząt i gadów oraz szponów zębów itp. żeby trochę kasy zarobić. Właśnie wytłukłem obóz bandytów przed Monterą, w mieście uzupełnię zapas strzał i ruszam na Varant :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale Dziejów Khorinis pojawił się film z angielskim głosem oraz 12 wersjami językowymi (m.in. polski) objaśniający czym są Dzieje Khorinis. Nie ma tam objaśnionego nic nowego, co pokazywano polskiej społeczności wcześniej, ale warto rzucić na materia okiem. Gothic ma szeroko bazę fanów m.in z Włoch, Hiszpanii, Serbii, Wielkiej Brytanii, czy USA. Oto sam film - 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sytuacja dzisiaj mi się zdarzyła. Podejrzewam że to jakiś błąd, ale od początku. Ogólnie podoba mi się że po instalacji modów świat stał się bardziej żywy. Na miasta napadają bandyci, orkowie czasem gdzieś zetrą się z buntownikami i tym podobne akcje. Podróżując do Varantu trafiłem do Trelis i postanowiłem wykonać tam kilka misji. Jedną z nich było sprawdzić co się dzieje w wiosce na wschodzie bo nie dochodzą stamtąd żadne raporty. Po kilku czynnościach na miejscu dostaję rozkaz by odnaleźć i zniszczyć obóz gońców leśnych którzy krążą gdzieś po okolicy. Trochę mi zajęło zlokalizowanie ich siedliska i w międzyczasie zrobiłem jeszcze jakieś zadanie. Gdy wpadłem do ich obozu okazało się że uprzedziła mnie grupa orków na czele z tym który wydał mi rozkaz o odnalezieniu obozu. Stoję chwilkę i patrzę kto wygrywa. Po chwilę inicjatywę przejmują orkowie i wygrywają starcie. Tylko walka wcale nie kończy się śmiercią wszystkich gońców a tylko jakieś połowy z nich. Pozostali zgodnie chowają broń i wracają do swoich zajęć. Wyobrażacie sobie? Obóz w którym nagle w symbiozie zaczynają żyć orkowie i gońcy leśni.  Zresztą niektórzy z nich gdy orkowie atakowali ich siedlisko jakby nigdy nic nadal stali na warcie. Ich dowódca ,o którego najbardziej się tu rozchodziło, nawet nie zaszczycił towarzystwa wyjściem z chatki. Nie wiem czy to jakiś błąd w grze. Podejrzewam że mogło to być spowodowane tym że do wykonania wspomnianego zadania musiałem porozmawiać z przywódcą gońców i gra w ten sposób zabezpieczyła się przed sytuacją w której ginął by on z rąk orków przez co nie mógłbym wykonać zadania. Spotkał się ktoś z sytuacją w tym stylu? Przyznam że wyglądało to komicznie gdy najpierw się naparzali a po kilku trupach siadali razem przy ognisku i zgodnie kazali mi schować broń gdy wyciągnąłem ją przy nich

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiem, o które zadanie Ci chodzi i przyznam szczerze, że nigdy mi się coś takiego nie przytrafiło :tongue: Podejrzewam, że może to być winą moda gdzie nie do końca zadziałał właśnie wspomniany przez Ciebie system "żywszego świata". Jeśli te napady bandytów i starcia orków z buntownikami są przez moda generowane losowo to może po prostu miałeś pecha i doszło własnie do takiego losowego starcia tylko że grupy, która Ci dała zadanie z grupą, którą miałeś ubić. Spróbuj wczytać ponownie sejw i podejdź do questa jeszcze raz :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fenris441 obeszło się bez wczytywania bo co prawda orkowi zabili kilku gońców ale zostawili ich przywódcę z którym to trzeba było porozmawiać by zadanie zostało zaliczone. Wolałbym nie walczyć z gońcami bo jakoś zawsze odczuwałem do nich sympatię. Zawsze jak gram w Gothika 3 to staję po stronie buntowników, gońców leśnych ale na pustyni za to tłukę koczowników i sprzymierzam się z asasynami :D Próbowałem ale jakoś nie potrafię inaczej. Przyłączając się do najemników czułbym się jak zdrajca własnej rasy. Z asasynami jest inna sprawa bo choć sprzymierzyli się z orkami to jest to raczej na zasadzie współpracy jak równi z równymi a nie jak najemnicy którzy są ich poddanymi. No i możliwość zobaczenia miasta Ishtar jest warta każdej ceny :) Moim zdaniem jedno z najpiękniejszych miast w historii rpgów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do asasynów i orków i współżycia (nie w tym sensie...) jak równy z równym - tak, zawsze podobał mi się ten wątek :D My udostępnimy wam nasze tereny do tych waszych wykopalisk, ale wy będziecie nam za to odpalać dolę w złocie i wszyscy będą zadowoleni :tongue: Najemnicy, fakt, jest to pewna forma poddaństwa, czy uniżenia. Nawet jeden z orkowych wodzów (nie pamiętam już który) mówi do Beziego gdy ten zgodzi się zniszczyć jedną z osad buntowników coś na zasadzie: "jesteś gotów zdradzić swoich? gardzę tym, ale hojnie cię wynagrodzę jeśli to zrobisz". Też mega fajny wątek - oportuniści i zdrajcy, którzy porzucili swoich żeby się tuczyć przy okupancie :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z jednym modem. Konkretnie chodzi mi o ten, który sprawia że postacie frakcyjne atakują nas gdy mamy na sobie pancerz wrogiej dla nich frakcji (np. buntownicy zaatakują bohatera w pancerzu najemnika). Czy da się go jakoś wyłączyć bez konieczności rozpoczynania nowej gry? Na początku myślałem że będzie to fajne urozmaicenie a teraz po prostu mnie męczy. Co prawda jestem po stronie asasynów i tłukę koczowników ale z niektórymi wolę najpierw pogadać (mogą zwiększyć wytrzymałość i punkty życia a tego żaden asasyn nie zrobi) i irytuje mnie gdy za każdym razem najpierw muszę zdjąć zbroję i dopiero wtedy podejść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co rok-dwa przechodzę którąś część Gothica, rok temu skończyłem Noc Kruka, od soboty przechodze G3 i dalej jestem oczarowany tym światem, jest tak piękny, ale dalej też jestem zawiedziony tym spartolonym modelem walki...a ja głupi jeszcze postanowiłem iść drogą Assasyna i walkę dwiema broniami :P jest to jedyna część sagi ( Arcanii nie zaliczam do Gothiców ) której nie przeszedłem NIGDY, mimo że raz miałem przegrane ponad 60 godzin to znudził mnie po przejściu Nordmaru XD tym razem zamierzam skończyć grę, po stronie Beliara. Zobaczymy, może tym razem przebrnę przez calą grę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać - ukończyłem jedynie pierwszą część.

Po raz pierwszy zagrałem w Gothic, kiedy został dołączony do magazynu Play. Oczywiście, będąc jeszcze na etapie grania z kodami, to samo czyniłem w Gothic, miałem wielki ubaw. Ukończyłem ją na poważnie dopiero w grudniu 2016 i uznałem, że jest to wspaniała przygoda. Wielkim fanem nie jestem, należę do obozu Morrowind, lecz przy pierwszej odsłonie Gothic nieźle się ubawiłem.

Od razu sięgnąłem po drugą część, ale nie dałem rady przebrnąć - gra jest większa niż poprzedniczka, a ja nie byłem przygotowany na bardziej rozległą przygodę. Ciekawe, czy będzie czekała tyle lat co G1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Morrowind jest małą grą? trochę nie kumam. Polecam grać w Gothica 2 tylko z dodatkiem Noc Kruka, który uzupełnia wiele miejsc, dodaje dużo questów i wspaniałą lokacje, Jarkendar :P dla mnie zwykły Gothic 2 po prostu nie istnieje, jest łatwy, i wiele wątków zostaje rozwniętych dopiero z dodatkiem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, konio52 napisał:

A Morrowind jest małą grą? trochę nie kumam. Polecam grać w Gothica 2 tylko z dodatkiem Noc Kruka, który uzupełnia wiele miejsc, dodaje dużo questów i wspaniałą lokacje, Jarkendar :P dla mnie zwykły Gothic 2 po prostu nie istnieje, jest łatwy, i wiele wątków zostaje rozwniętych dopiero z dodatkiem. 

Inaczej - nie byłem gotów na większą przygodę w tamtym czasie! Na co dzień jestem wielkim fanem otwartych światów (im większy tym lepszy), lecz w tamtej chwili czułem, że ten mnie przerasta i muszę odpocząć - byłem po sesji kilku takowych gier RPG. Zdarza się.

Zawsze instalowałem G2 z dodatkiem, według mnie bez sensu jest w instalować klasyczne gry w wersji podstawowej, jeżeli ukazało się do nich rozszerzenie. No, może jedynym plusem jest główne menu - to już któryś z kolei przypadek, kiedy główne menu i jego muzyka z "podstawki" podoba mi się bardziej niż to z dodatkiem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@konio52 szkoda tylko, że Gothic 3 pod względem bugów przebijał jeszcze Gothica 2 :( do dzisiaj potrafi ścinać na nowszych komputerach. Zgadzam się jednak co do świata- jest wspaniały. To chyba również jedyny rpg w którym świat jest na prawdę otwarty i ekrany ładowania ogląda się jedynie przy uruchamianiu gry i przy teleportacji chwilkę trzeba poczekać. Jest jakiś rpg który też to ma? W Elder Scrollsach było doczytywanie mapy i ładowanie przy wchodzeniu do miast, budynków czy jaskiń. Nawet obszary w Wiedźminie 3 są podzielone ekranami ładowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem ostatnio Gothica 3 i powiem Wam, że mam bardzo skrajne odczucia. Z jednej strony świat oraz sama rozgrywka jest świetna. Czuć ten klimat! Z drugiej strony ta nieliniowość wpłynęła negatywnie na fabułę :/ Te wszystkie główne zadania giną po prostu w tle. Trochę też szkoda, że misje nie były szczególnie rozbudowane i się ograniczały to przynieś i zabij. Jak dla mnie mogłoby być dużo mniej questów, ale lepszych jakościowo. Co do czasów ładowania to był dla mnie koszmar. Każde wczytywanie zapisu trwało bardzo długo. Już wolałbym te ekrany ładowania jak w np. wiedźminie niż czekać tyle na wczytanie świata. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek_on

A grałeś może w Gothica 3 z fanowskimi dodatkami, czy bez? Bo w tym drugim przypadku skracają czas ładowania oraz dodają dłuższe questy. Polecam zainstalować łątkę edycję rozszerzoną w wersji 1.75, update do niej, Quest Pack, Content Mod+Konsekwencje, naprawdę one sporo zmieniają w świecie Gothica. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎3‎/‎20‎/‎2018 o 00:09, WarHead napisał:

Dzieje się coś w świecie tego Gothica? Ja chyba zaczynam niedługo maraton wszystkich części. Może jakieś rady? Zawsze może będzie się grało troche inaczej niż zwykle :D

Na pewno dzieje się to że twórcy Gothic 2 Dzieje Khorinis wracają do pracy i miejmy nadzieję uda im się skończyć ten projekt. Chętnie pograłbym w to po przegraniu już wielu godzin w zmodyfikowane wersje Gothica 2 i 3 :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2018 o 13:12, maciek_on napisał:

Przeszedłem ostatnio Gothica 3 i powiem Wam, że mam bardzo skrajne odczucia. Z jednej strony świat oraz sama rozgrywka jest świetna. Czuć ten klimat! Z drugiej strony ta nieliniowość wpłynęła negatywnie na fabułę :/ Te wszystkie główne zadania giną po prostu w tle. Trochę też szkoda, że misje nie były szczególnie rozbudowane i się ograniczały to przynieś i zabij. Jak dla mnie mogłoby być dużo mniej questów, ale lepszych jakościowo. Co do czasów ładowania to był dla mnie koszmar. Każde wczytywanie zapisu trwało bardzo długo. Już wolałbym te ekrany ładowania jak w np. wiedźminie niż czekać tyle na wczytanie świata. 

 

To nie misje główne ginęły w tle, a po prostu fabuła była słaba. Wszelkie zadania poboczne były o wiele lepsze. 
Rozmach gry przytłoczył twórców, nie mieli tak dużych możliwości jak bogate studia.

Klimat im się udał i co jakiś czas wracam do G3, choć chętniej do G2 ze względu na szybsze ładowanie i mniejszą ilość problemów, G3 trzeba spatchować, pododawać istotne mody fanowskie i dopiero wtedy nabiera to jako takiego kształtu.

 

Jestem wielkim fanem Morrowinda ale seria Gothic jest inna, nie da się porównać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku ukończyłem Gothica i Gothica 2 z dodatkiem Noc Kruka, ta seria nigdy mi się nie znudzi a jeszcze czeka na mnie genialna trójka. Fajnie jakby udało mi się zagrać w Dzieje Khorinis zaraz po przejściu trójki z dodatkiem ale to raczej moje marzenia bo w tym roku Dzieje na 100% nie wyjdą :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...