Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Ja właśnie zacząłem jeszcze raz bo ładowanie od początku w łuki to nie był dobry pomysł. Niby fajnie się zdejmowało z dala potworki - na wilkach, dzikach, polnych bestiach, pomniejszych bandytach i innym mniejszym tałatajstwie dobiłem do 9 poziomu. Ale w przypadku ludzi z łukami i w zadaniach gdzie była wymagana walka wręcz było bardzo kiepsko. Utknąłem w momencie gdzie nie mogłem się przyłączyć do najemników bo każdy z nich łupił mi skórę a jednocześnie na mapie ze zostały topielce, jaszczury, wargi i zębacze z którymi już nie dawałem rady. 

Teraz nową postacią mam 6 poziom, mam po 30 siły i 30 jednoręcznych i zdecydowanie lepiej mi idzie z ludźmi. Zwierzęta też nieźle tylko trzeba ogarnąć ich ataki i dobrym momencie unikać i atakować.

Edytowano przez Doman18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również zacząłem niedawno nową grę w NK, z Returningiem, do którego nadal staram się przekonać i również poszedłem stricte w łuki.

Wyczyściłem myślę 3/4 pierwszego rozdziału, pod względem questów i mobów na mapie. Nie dałem rady szkieletom, orkom, trollom i "specjalnym" potworom z imionami, byłem w stanie ubić przy odpowiedniej grze nawet cieniostwora. Zrobiłem wszystkie możliwe zadania dla gildii zabójców, coś tam zrobiłem dla łowców i bractwa i złodziei. Sam dołączyłem do najemników.

Udałem się do Jarkendaru myśląc, że mam niezłego koksa, a tu boom. Mam mega problemy. Te zielone pełzacze są OP, jeśli nie użyje się jakieś skałki/podwyższenia to nie ma opcji ich zabić. Trzeba w nie wpakować jakieś 10-15 strzał, a zwykle chodzą w grupkach. Obecnie męczyłem się z "obiciem" Francisa(niemożliwym dla mnie jest obecnie wyczyszczenie tej kopalni z pełzaczami), już boje się o kamiennych strażników, gdzie przy kręgach w 1 rozdziale jeden potrafił wybić wszystkich farmerów i Bustera z jego kolegą przy chatce(dopiero zlurowanie go do obozu Najemników pomogło).

Ale dobrze, dobrze, że jest trudno, bo jak widzę jak ludzie gdzieś na YT przechodzą np. takiego Skyrima(mimo, że uwielbiam tą grę) na normalnym poziomie, grając każdy jeden tak samo, czyli łucznik, ze skradaniem, gdzie nie ma żadnego wyzwania to tęsknię za takimi grami jak Gothic.

 

Edytowano przez Roberto171
dubel tekstu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roberto171 Jak radziłeś sobie z walkami z najemnikami bez zabijania ich? Sciągałeś 90%HP łukiem a potem jednoręczną? Kupowałeś mistrzowski mieczyk? I jakie staty i łuk miałeś podczas wejścia do drugiego aktu? Kupowałeś jakieś rzeczy ze Zręcznością? Czytałem gdzieś że właśnie 2 akt jest najtrudniejszy dla pure łucznika. 

Ja w tej chwili mam 8 lvl w drugim podejściu, 34% w jednoręcznych i 52 w sile co z pasem, pierścieniem i amuletem daje mi 70 siły. Od magazyniera paladynów w porcie kupiłem mieczyk 80/70 - niezły przeskok z wilczego kła 45/20 :). Z nowym mieczykiem i 230 HP (błogosławieństwa Darona) spróbuję w końcu pokonać Raoula i Bulka z którymi miałem duże problemy w pierwszym podejściu.

 

Edytowano przez Doman18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam nie zaliczyłem do końca questa dla Jarvisa. Pobiłem 2 z 3 najemników. Roda, którego jest akurat łatwo jeśli zabierze mu się miecz. I tego, z którym czyścimy jaskinie z polnymi bestiami. Jego musiałem "sposobem" ze skałki właśnie zjechać łukiem i dobić jednoręczną.

Zręczność na razie wbijam tradycyjnie, oszczędzam miksturki i matsy, użyje ich jak będe miał ok. 90 punktów. Teraz mam chyba 70.

Łuk bodajże kompozytowy i 35-40%? posługiwania się.

 

 

Edytowano przez Roberto171
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Roda i Festera też ubiłem. Za drugim podejściem też Bustera - bardzo prosto jeżeli cały od razu blokujesz po wykonaniu ciosu. Przy tej taktyce można bić go i bandytów w szarych zbrojach nawet na 1 poziomie byle jakim mieczem. Grunt to trzymać się rytmu "cios, paruj". Natomiast z Raulem i z Bulkiem gorzej bo oni 2 razy wykonują cios. Ciężko szybko parować na niskich poziomach walki bronią. Raula kilka razy podchodziłem w pierwszej rozgrywce łucznikiem. Ale albo go zabijałem łukiem albo za dużo miał życia żeby ściągnąć go ostatnim ciosem mieczem co prowadziło do mojej śmierci. W tym przypadku strategia była taka że uciekałem aż zaczynał krzyczeć obelgi, wtedy wiedziałem że staje w miejscu i mogę się odwrócić i kontynuować naparzać łukiem. 

Bronko, ten przemądrzały farmer, który kazał sobie płacić za przejście też mi dawał w kość. 

Edytowano przez Doman18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA pamiętam, że gdy chciałem dołączyć do najemników i przyszło mi pokonać ich w walce to znalazłem skarpę do, do której wabiłem przeciwnika następnie wskakiwałem naparzałem łukiem podczas gdy ten biegł w miejscu a gdy miał końcówkę życia zeskakiwałem i wyciągałem miecz. To miejsce znajduje się bodajże na prawo od domu Onara. 

JA pamiętam, że gdy chciałem dołączyć do najemników i przyszło mi pokonać ich w walce to znalazłem skarpę do, do której wabiłem przeciwnika następnie wskakiwałem naparzałem łukiem podczas gdy ten biegł w miejscu a gdy miał końcówkę życia zeskakiwałem i wyciągałem miecz. To miejsce znajduje się bodajże na prawo od domu Onara. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, Raoula załatwiłem tak na styk, miałem ok 15% pozostałego życia. Natomiast w przypadku Bulka to był save-load fest bo za każdym razem nie wiele mu już zostawało. Raz go załatwiłem ale gra zaraz później się wykrzaczyła. Po kolejnych kilku loadach w końcu padł. Mieczyk i HP z błogosławieństw zdecydowanie się przydały, inaczej nie byłoby jak nawet podchodzić.

A takie pytanie - w zasadzie już mógłbym zostać najemnikiem, zostało tylko zadanie z przepędzeniem strażników lub zaginionymi ludźmi po rozwiązaniu którego Cord przepędzi tych 2 strażników. Czy można zapisać się na Nowicjusza do magów, zrobić zadania i zostać tak czy siak Najemnikiem?

Uff, Raoula załatwiłem tak na styk, miałem ok 15% pozostałego życia. Natomiast w przypadku Bulka to był save-load fest bo za każdym razem nie wiele mu już zostawało. Raz go załatwiłem ale gra zaraz później się wykrzaczyła. Po kolejnych kilku loadach w końcu padł. Mieczyk i HP z błogosławieństw zdecydowanie się przydały, inaczej nie byłoby jak nawet podchodzić.

A takie pytanie - w zasadzie już mógłbym zostać najemnikiem, zostało tylko zadanie z przepędzeniem strażników lub zaginionymi ludźmi po rozwiązaniu którego Cord przepędzi tych 2 strażników. Czy można zapisać się na Nowicjusza do magów, zrobić zadania i zostać tak czy siak Najemnikiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Doman18

Płacąc daninę Pedro w klasztorze lub korzystając z rady Lestera, by pomóc Darionowi w odzyskaniu figurki automatycznie zostajemy nowicjuszem w klasztorze. I nie ma już możliwości zostać najemnikiem.

@Doman18

Płacąc daninę Pedro w klasztorze lub korzystając z rady Lestera, by pomóc Darionowi w odzyskaniu figurki automatycznie zostajemy nowicjuszem w klasztorze. I nie ma już możliwości zostać najemnikiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, myślałem że jeszcze porobię trochę zadań dla innych frakcji ale wychodzi na to że jedyne możliwe to zadanie z gildią złodziei dla Andre. Tylko muszę zapłacić Cantharowi 500 złota bo jak idę do Andre wtedy Canthar przejmuje stragan i obsmarowuje mi tyłek - zapomniałem podłożyć list w ciągu 2 dni od dostania zadania. Z drugiej strony to dobrze bo jest motywacja by przechodzić jeszcze raz grę. Swoją drogą, zadanie z zaginionymi ludźmi na jakim poziomie warto robić? Bo nie chce utknąć w takim momencie jak na samym początku w zadaniu ze skarbem pirata - gobliny tłukły mnie niemiłosiernie a z drugiej odchodząc z jaskini żeby się podlevelować zadanie się psuło - pirat żalił się że długo czeka i pytał czy coś znalazłem a ja że nic.

Edytowano przez Doman18
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 39lvl jestem w 4 akcie ale w Khorinis zostały 4 miejsca które nadal są zamknięte

1. Za farmą akila idziemy do kamiennego okręgu. Przechodzimy na drugą stronę ścieżki przy której jest okrąg i idziemy lekko w dół do skał. Będą tam jaszczury, pobojowisko (można pozbierać parę szpargałów) i wejście do jaskini. W owej jaskini są drzwi które trzeba otworzyć wajchą ale jak próbuję ją ruszyć to mam komunikat że brakuje mi narzędzi.

2. Niedaleko portu w khorinis jest wyspa. Po przebiciu się przez jaszczury dochodzimy do jaskini z kolczastą pułapką. Są tam skrzynie, wszystkie oprócz jednej można otworzyć wytrychami. Gdzie jest klucz?

3. Wychodząc z miasta bramą w porcie, mijamy plażę, mijamy po prawej stronie opuszczoną latarnię, idziemy plażą cały czas aż do końca i napotykamy wejście jakby do kopalni które jest zamknięte.

4. Stojąc przed grotą czarnego trola, zwracamy się w stronę kładki zawieszonej nad rzeką, przechodzimy przez nią, idziemy dalej jest rozwidlenie z kapliczką, idziemy prosto na polanę i tam do jej końca, do jaskini ukrytej pod zaroślami. W jej prawym rozwidleniu dochodzimy do miejsca z 2 posągami orków i jakby na piedestale jest skrzynia. Gdzie klucz do niej?

 

Ponadto za farmą Onara jest spora połać lasu nie zamieszkanego przez żadne potwory. Na jego końcu jest kapliczka, ona jest związana z jakimś zadaniem w przyszłości? I czy ten obszar będzie zasiedlony jakimiś potworkami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Potrzebujesz Łoju z Kretoszczura, który można kupić u Martina w magazynie paladynów w porcie Khorinis
2. Oprócz dwóch. Musisz oddać księge Lehmara (lichwiarza) tej babeczcie która prowadzi darmową gospodę na rynku (Chyba Hanna sie zwała). Aby księgę zdobyć trzeba albo pobić Lerhama, albo otworzyć którąś ze skrzyń w jego chacie (średnio już pamietam gdzie to było)
3. Tutaj nie wiem dokładnie o co ci chodzi
4. Jest to związane z questem nowicjusza, jak nie zdecydowałeś się zostać magiem ognia, to klucza nie otrzymasz, jest tam przedmiot do zadania.


Co do kapliczki za farmą Onara, to w tej pierwszej, blisko farmy koło najemnika Dara są itemy do zgarnięcia, a w tej dalszej gdzie nic nie ma, można wejść do podziemi naciskając przycisk który jest ukryty wewnątrz, na dole jest pare skrzyn i przeciwnicy.

Edytowano przez Redsun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to pytanie ogólne. W tej chwili mam 134 siły (bez dodatków), 80% jednoręcznych, 59% dwuręcznych, z alchemii umiem wszystkie leczące i do siły. W co dalej inwestować? W siłę? Dobić do setki jednoręczne? A może rozwinąć porządnie dwuręczne? Używam Orkowej zguby, Miecz Beliara jest jednoręczny (słabszy niż zguba). Jestem w 5 akcie więc z tego co wiem będę mógł zrobić lepszy mieczyk jednoręczny i kupić zbroję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wrócić do Gothic 2, ale nie do wersji podstawowej. Wiem, że są mody które mocno poprawiają grafikę i wprowadzają ciekawe zmiany w rozgrywce. Jednak tych modów jest całkiem sporo i każdy wprowadza coś innego. Moglibyście polecić mody, z którymi osiagnę najlepszy efekt (grafika i mechanika gry) i będę mógł je ze sobą ewentualnie połączyć? I jeszcze jedna sprawa. Jeśli jest taka możliwość to nie chce grać ze zbyt wysokim poziomem trudności. Poziom z nocy Kruka jest zdecydowanie wystarczający. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mod L'Hiver oraz mod Dx11 znacząco poprawiają oprawę. Co do dodatków dających nową zawartość warto sprawdzić Złote Wrote (fanowski, ale znakomity dubbing), Global Mod, The Returning, Velaya - Historia Wojowniczki, Piratleben, Buimshak (kierujemy w nim postacią orka), Jaktyl. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Sowa69 said:

Poziom z nocy Kruka jest zdecydowanie wystarczający. 

 


No to nie pograsz. Społeczność moderska ma jakis obrzydliwy fetysz pompowania tak absurdalnie monstrualnego poziomu trudnosci, że dla zwykłego gracza większość modyfikacji jest po prostu niegrywalna. Daruj sobie returningi i inne golden mody i tego typu bredni rozbudowujących podstawowego G2, bo jak nie przeszedłeś tej gry 50 razy i nie masz zamiaru latać w tą i z powrotem po całej mapie po jedną roślinke to daleko nie zajdziesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Sowa69 napisał:

Jeśli jest taka możliwość to nie chce grać ze zbyt wysokim poziomem trudności. Poziom z nocy Kruka jest zdecydowanie wystarczający. 

 

Jedyny mod rozszerzający który nie jest jakiś bardzo trudny to chyba Global Mod, który w późniejszej fazie jest nawet trochę łatwiejszy od podstawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na razie się wstrzymałem z Gothiciem, za jakiś czas możliwe, że wyjdzie jakiś fajny mod polepszający grafikę, albo remake :D

 

Btw. Grał ktoś w moda Dark Saga? Ktoś mi mówił, że są tam jakieś denerwujące błędy, jak to dokładnie wygląda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych denerwujących błędów, mod nie zbugowany bardziej niż zwykła vanilla. Porządna modyfikacja, jedna z większych i bardziej popularnych, dodająca mase ciekawych nowinek, must play dla każdego szanującego się fana serii. Przed ograniem wystarczy sobie po prostu ogarnać nieco na forum, i tyle.
http://themodders.org/index.php?topic=18709.0

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za linka, wiesz może ile mniej więcej godzin trzeba poświęcić, aby ukończyć to dzieło? Mam żyłkę eksploratora, więc grę raczej na 95%+ przechodzę. Chciałbym skończyć tego moda za jednym zamachem w jakiś weekend, ale nie wiem ile czasu musiałbym sobie ogarnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile to ja musiałem się namęczyć aby pograć w Gothica w wersji Steam (dla ciekawskich, seria Gothic na Steamie posiada polski dubbing) i Windows 10. Wpierw gra odpalała się w oknie, wykorzystanie kodu Marvin i przycisku F3 nie pomogło, podobnie jak zainstalowanie fanowskiej łatki gothic fulscreen w wersji 1.1.  Dopiero system pack 1.1 ściągnięty ze strony Gry Online pomógł załatwić sprawę, ale i tak grę trzeba odpalić przez playerkita. Potem gra nie chciała się uruchomić przez wyskakujący błąd Aces Violation, czy jakoś tak. Tutaj pomogło ustawienie zgodności systemu na Windows XP.

Kiedy myślałem, że  koniec problemów, to po dialogu z Diego myszka zaczęła się dziwnie zachowywać. Tam gdzie się ustawia zgodność danej gry z systemem trzeba zaznaczyć opcję wyłącz skalowanie obrazu...(dowiedziałem się tego z forum World of Gothic). Dopiero wtedy moje kłopoty z grą się skończyły, tytuł wciąga jak dawniej, bez problemu wyświetla obraz na całym ekranie ultrapanoramicznym.  Postanowiłem spisać tu moje doświadczenia z tą produkcją na Windows 10, gdyż sporo osób ma tego typu problemu przeglądając zarówno internet, jak i dyskusje na Steamie.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na youtubie znalazłem ciekawy film o paczce modów do pierwszeo Gothica, oto film. Warto zaznaczyć, że w opisie znajdziemy link do tego zestawu, zawiera on. m.in. nieoficjalny fanowski patch lepsze tekstury oraz możliwość ustawienia rozdzielczości panoramicznych. Szczerze polecam zainteresować się tą zawartością.

 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...