Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Rivaldo?! To on jeszcze gra?! Pamiętam go jeszcze z mundialu 2002, ale myslalem, ze zakonczyl on juz kariere. Widocznie jestem opozniony z wiadomosciami :).

Ale zeby nie bylo offtopicu, wlasnie ide szukac pierwszego ornamentu w Gothic II NK. Ostatnio troche przestalem grac, ale przemoglem sie i zobaczyie - przejde to do konca!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wszystko prawda, reputacja leci jak szalona za doniesienie jakiś roślin +15, zabicie z innym gońcem 3 orków +15. Trzeba dodać że Gońcy Leśni mają bardzo dobre łuki o nazwie Łuk Gońca Leśnego (swoją drogą trafna nazwa ;D).

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam się podoba zmiana konwencji z absolutnej przynależności do jednej gildii na dowolną współpracę z wszystkimi. Pewne ograniczenia są (nie wejdziesz do Ishtar ani do Kana bez odpowiednio wysokiej reputacji u odpowiednio Asasynów i Orków), poza tym nie sposób zdobyć dobry pancerz określonej frakcji przed uprzednim wykonaniu dla niej wielu zadań. Taki układ daje swobodę, możliwość zmiany zdania w dowolnej chwili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie jeżeli przejdziemy według tego zakończenia, które twórcy Zmierzchu Bogów uznali za kanoniczne. Bo grając dla Innosa lub Beliara jest to raczej ciężkie do wykonania :D Na dodatek jeżeli miałbym sie czepiać to nie da się przejść bez opowiadania po żadnej ze stron. W końcu ukończysz grę dla nekromanty - opowiedziałeś się za nekromantą itd itp (tak wiem, rozmowa tyczyła się na lini orkowie-buntownicy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ścieżka Adanosa jbc :)

Ja jeszcze nie doszedłem do tak daleko, by Gońców spotkać. Czyszczę okolice Cape Dun, Ardei i Reddock. Przez nawał zajęć w Gothica gram sporadycznie, więc mam zamiar pomału też czyścić grę, by nabić wysoki poziom. Nie śpieszy mi się, bo już każde zakończenie gry znam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP-

pierwszy gońców leśnych spotkasz już wkrótce, bo po drodze do Montery (tej dłuższej- na farmie Dominika dowiesz się, że jest krótsza droga przez oóz bandytów i dłuższa). Pamiętam jeszcze, że byli na południe od Geldern (dobrze schowani) i na pólnoc od Silden. Jeden druid był też w Klanie Wilka. Więcej nie spotkałem, ale chyba byli jeszcze inni.

Spoiler na wszelki wypadek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pipes wiem , że to scieżka Adanosa ale tak jakoś omijałem to bo pisałem za pomocą szybkiej odpowiedzi i nie wiedzialem czy to co bd pisal to spoiler czy nie wiec ubierałem to w inne słowa :D Chociaz sam nie widze logiki w swojej wypowiedzi bo innosa i beliara juz nie zmieniłem. nvm :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędnie. Koczownicy i Gońcy Leśni są wyznawcami Adanosa. Buntownicy - Innosa. Opowiadając się po stronie Orków, nie wspomagasz żadnego bóstwa -

Beliar strzelił na nich focha i jeśli zdecydujemy się mu służyć, naszym zadaniem będzie... zabicie wszystkich orkowych przywódców.

Orkom w zasadzie najbliżej do Ścieżki Adanosa. Tylko stając po stronie Asasynów, wspomagasz Beliara. Dodatkowo cały ludzki Nordmar jest po stronie Innosa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Darmad

Na pewno nie wszyscy, ale spora część ;) Sam przed tym (trzecim przejściem) grałem ostatnio z rok temu w G3, ale raczej pamiętam wsio co, gdzie i jak, więc problemu nie widzę. Poza tym to będzie pierwszy nieśpieszny zapis, w którym grę będę rozciągał do granic możliwości :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto powiedział, że w temacie o gothicu piszą tylko fanowie Gothica? Może zerknął tu ktoś kto chciał sobie poczytać o grze i akurat natrafił na spoila ?

Poza tym argument "przecież ma już 5 lat" jest dziwny. Matrix wyszedl w 1999r a do tej pory go nie obejrzalem.

-----

Jeszcze raz spytam , co jest głownym złym w dodatku do arcani ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc OT- jak już mamy spoilery sypać to tylko w tym

jaki spojler!

;)

a tak btw Matrix dobry jest, a się zapierałem przed nim rękoma i nogami :)

Jak coś to teraz mam 17 lvl i 175 zdolności łowieckich (do jasnej ciasnej, jakiś patch to musi zmienić :dry:.. "siła i zdolności łowieckie to cechy dobrego wojownika??? (sic!)". Kupiłem sobie łuk gońca leśnego (zwykle ich lałem, bo drogie te łuki mają, żeby na nich zarobić he he, ale teraz jestem przyjacielem ludzi lasu i biednych ciemiężonych buntowników) i czyszczę boczne zadania. Czeka mnie podróż do Okary, ale naprawdę gram tempem ślimaczym i dopiero byłem w Ardei, Reddock, Cape Dun i właśnie Monterze, gdzie ciągle robię zadania :)

Edit: Grałem w Arcanię (demo) 5 minut. Głównym złem jest sama Arcania ;)

Edytowano przez Pipes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi marzy sie taki Gothic 5 tworzony przez PB z zakończeniem historii Bezimiennego gdzie na końcu poznajemy jego imię itd. Gothica, który zachował by klimat poprzednich części ("jedynki" i "dwójki" zwłaszcza). Bezimiennego z blond włosami i kitkiem jak to było za czasów Khorinis. Nie mam pojęcia tylko jak by twórcy rozwiązali problem "od zera do bohatera" w tym przypadku. Może porwanie Beziego po jakiejś bitwie jako jeńca wojennego ,na inny kontynent gdzie nawet Bezi jest słabiutki? No , ale musiałby być jako smaczek powrót na wyspę chociażby jako obejrzenie tego co stało się z tym kawałkiem lądu po wydarzeniach z G2 .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego "od zera do bohatera" mogliby zrobić tak żeby np.: Bezimienny z Gothica 4 zdradził i zwiał do Khorinis, przedtem staczając pojedynek z prawdziwym Bezimiennym i raniąc go przez co ten musiał się kurować kilka dni i nie odzyskał w pełni sił. Naciągane? No może trochę ale przynajmniej pomysł jest :wink:

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...