Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Właśnie rozpocząłem trójkę i na razie podoba mi się. Fajnie że jest bezpośrednią kontynuacja historii przerwanej w części drugiej. Co prawda gra mi nieco tnie ale zauważyłem że pomaga "rozejrzenie się", zresztą jak ktoś słusznie zauważył idzie przywyknąć. Trochę się nie mogę jeszcze przyzwyczaić do zmiany grafiki. Jest na pewno ładniejsza ale ta w dwójce podobała mi się bardziej. Ale jestem dopiero na początku , zobaczymy co powiem na końcu :wink: . Wydaje mi się że świat jest trudniejszy, bardziej skomplikowany. Trochę w kropce się w Cape Dun znalazłem bo z jednej strony chce być lojalny wobec buntowników, a z drugiej i trzeciej, żeby dostać się do latarni muszę mieć tam reputację 75% czyli wysługiwać się orkom i najemnikom, ponadto ktoś kto chyba może nauczyć mnie walki dwoma mieczami chce bym mu schwytał jakiegoś nieszczęśnika. I jak tu pozostać lojalnym wobec buntowników ? Może ktoś z Was mi podpowie (ale proszę bez przesady i spojlerów :wink: ). Sterowanie na oko jest prostsze niż we wcześniejszych częściach ale jakoś nie mogę się przyzwyczaić, zwłaszcza do ekwipunku. Na szczęście dziennik i mapa wyglądają ciut lepiej.

EDIT: @Down - nie jest :laugh: , dzięki.

Edytowano przez deZoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby dostawać się do przywódców miast (lub do innych lokacji w miastach, jak np. właśnie latarnia w Cape Dun), wcale nie trzeba wykonywać zadań szkodzących buntownikom. :P Po prostu wykonaj resztę questów od orków i te 75% uzbierasz.

A ten Asasyn w Cape Dun nie nauczy Cię walki dwoma mieczami. Będziesz mógł posiąść tę umiejętność dopiero w końcowym etapie podróży przez pustynię, ale warunkiem jest 75% reputacji u Asasynów. No, chyba nie jest to żaden spoiler. :P

Edytowano przez misjurg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misjurg - nie jest to prawdą, walki dwoma broniami mogą nas nauczyć zarówno koczownicy, jak i asasyni. Mistrzowski poziom tej walki można poznać tylko i wyłącznie w Ishtar z reputacją 75%, ale przechodząc grę kilkanaście razy nie zauważyłem najmniejszej różnicy pomiędzy walką dwoma broniami na zwykłym i na mistrzowskim poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś po stronie buntowników, to rób te zadania, które są neutralne albo jak coś robisz dla orków, to zawsze potem tego orka możesz zlać. Patent na lanie miasta? Albo robisz to pod koniec gry albo wyciągasz jednego orka za miasto i potem następny mówi "mamy cię na oku itp... ubywa nam ludzi, wiesz coś o tym? Wybierasz opcję ostatnią typu zdenerwuj czy jakoś tak i całe miasto rozwalasz poza jego murami pojedynczo ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misjurg - nie jest to prawdą, walki dwoma broniami mogą nas nauczyć zarówno koczownicy, jak i asasyni.

O, a tego akurat nie wiedziałem. Myślałem, że tylko Asasyni uczą tej umiejętności. Dzięki za poprawienie mnie.

Edytowano przez misjurg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie czy wokół cyklu powstały jakieś filmy, opowiadania itp Wiem że na You Tube można obejrzeć bardzo fajny film z jedynki. Czy tylko u nas "Gothic" dorobił się takiej marki czy to szersza popularność ? Czy ktoś ma pomysł co na cmentarzu w Cape Dun robią krzyże ?

Edytowano przez deZoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do popularności Gothica.

Ta marka jeszcze w Niemczech jest popularna, bo to z Niemiec jest też najwięcej modyfikacji, ale o filmach fanowskich z Gothica słabo się słyszy, bo filmy fanowskie są u nas tylko popularne.

Choć nie ukrywam, na kanale YT Machinimy kiedyś był filmik sparodiowany intra G1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pamięci przypominam, że jeśli pogrywacie w Gothic 3 to warto zainteresować się wieloma łatkami usprawniającymi grę i zdecydowanie rozbudowującymi :) Poza patchem 1.74, który jest podstawą do w miarę normalnej rozgrywki warto pamiętać o:

-Quest Packu 4 PL

-Content Modzie 2.2

Obie modyfikacje rozbudowuję grę o masę nowych misji i usprawnień.

Warto również przyglądać się pracom Community Story Project, kóre tworzy ogromna modyfikację do Gothica3

(Były widoki na polonizację, jednak nie ma pewności czy ostatecznie się uda. Wszystko zależy czy główny pomysłodawca polonizacji dogada się z Ekipą CSP)

Natomiast w przypadku Zmierzchu Bogów (nie mylić z Bugów ^^) poza łatkami pamiętajcie o Edycji Rozszerzonej 2.0 (Właśnie wyszła łatka aktualizująca z 2.0 do 2.01) Naprawia sporo w totalnie spartolonym dodatku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście powiem że patche instalowałem tylko do 1.6. Kiedy zainstalowałem 1.74 jakoś nie mogłem się odnaleźć. Ale kto wie może kiedyś się jeszcze na niego skuszę. A w Zmierzch Bogów w ogóle nie warto grać, przynajmniej ja tak twierdzę.

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a marka jeszcze w Niemczech jest popularna, bo to z Niemiec jest też najwięcej modyfikacji, ale o filmach fanowskich z Gothica słabo się słyszy, bo filmy fanowskie są u nas tylko popularne.

Warto wspomnieć, że w Rosji działa również prężne Community Gothica, a także całkiem spora u naszych Czeskich sąsiadów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie występuje masz rację, nie wiem dlaczego są tam te krzyże. Przypomnę że w Gothicu I i II krzyże (o ile dobrze pamiętam) nie występowały. Jedynie nagrobki i hełmy na patyku (wiem dziwnie to brzmi :wink: )

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrobki być może nie (nie jestem tego taki pewien), ale paladyni i rycerze nosili na klacie emblematy zawierające krzyże:

http://static.desktopnexus.com/thumbnails/...igthumbnail.jpg

Co prawda w tym uniwersum nie ma chrześcijaństwa, jednak krzyż w kulturze europejskiej jest tak mocno zakorzeniony, że jest naturalnym pierwszym skojarzeniem z nagrobkiem.

Poza tym specjalistą od sztuki nie jestem, ale wydaje mi się że skoro mamy mieć 'Gotyk', to krzyż jest jak najbardziej na miejscu ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LN.

Z tego co pamiętam, to pancerz Gomeza w G1, zawierał scenę krzyżowania Jezusa, i chrześcijanie się tego tak czepili, że PB miało chyba sprawę w sądzie. I chyba oddalono oskarżenie jeśli mnie pamięć nie myli.

Skoro mowa o nagrobkach w Gothicu, to zauważyliście że większość z nich jest nieoznakowana ? Chodzą pogłoski że mogą być w grobach tych, mieszkańcy wcześniejszego królestwa Kahr. (Historia tego królestwa które dziś jest jako Khorinis, można znaleźć na forum Soulfire, link podam jak będzie zgoda)

Inna sprawa, że ciekaw jestem tej historii Khorinis, bo wcześniej to było królestwo jak każde inne, ale szargane konfliktami zewnętrznymi i końcu zostało tylko Khorinis jako pamiątka, przejęta przez Myrthańczyków. Ta historia Kahr nadawała by się świetnie na kolejną część Gothica, ale daleko przed G1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak tak powiem: tak na dobrą sprawę, czy to są w ogóle krzyże? Przybita do słupka tabliczka też nabiera takiego kształtu. Jeśli tak nie jest skłonny jestem zgodzić się z Lordem Nargoghiem. Tak w ogóle, przydałaby się jakaś literatura wykorzystująca ten świat. Aż się prosi.

Edytowano przez deZoo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z założenia krzyż i praktycznie każdy symbol o jakim słyszeliście np. swastyka czy jeszcze jakiś inny, mają swoje korzenie z zamierzchłych lat. Początek krzyża w Europie tj. będącego jawnym symbolem Chrześcijaństwa datuje się na 3 wiek n.e. i jak można sobie o tym tutaj przeczytać (ale i w innych lepszych historycznych źródłach) widać oczywiste skojarzenia z wojną. Tej z kolei w Gothicu nie jest mało, więc użycie krzyża w grze wcale nie musi dziwić. Poza tym paladyni zamiast służyć chrześcijańskiemu Bogu, służą Innosowi, ale praktycznie z tych samych pobudek. Z drugiej strony to może być też zwykłe przeoczenie, ale nie ma co doszukiwać się w grze ukrytego przesłania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę stanąłem w grze. Nie wiem czy warto dalej grać, czy musiałbym od nowa zaczynać... Trochę mnie to irytuje że nie wiadomo czy zepsute zadanie nie bedzie rzutowac na możliwość zakończenia rozgrywki. jeśli ktoś może pomóc to szczegóły zamieściłem w 'pomocnej dłoni".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...