Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Oglądając filmik końcowy miałem pewność (i nadal mam), że oni uwalniają tego demona. Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby Thorus i jakiś ork wygnali demona.

Wydaje mi się, że Arcania to taki wstęp do Gothica 5 :P.

Nie wiem jak wam, ale mnie ten demon strasznie przypomina Śniącego.

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam, ale mnie ten demon strasznie przypomina Śniącego.

:)

Może ma jakieś powiązania z śniącym ? Nie można wykluczyć tego, może śniący miał daleki plan odnośnie Rhobara III i demon praktycznie wszedł w niego jak ten pozostał w świątyni ? Lub to może sama cząstka śniącego ? Nie wielka ale zawsze.

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto też zwrócić uwagę, że głównym przedmiotem gry był amulet śniącego. Jedna z osób, które przyzwały demona, wypowiada słowa "pojawił się znak" po czym przystępuje do przyzwania demona. Stało się to bezpośrednio po umieszczeniu amuletu na tej całej bogini.

Zdziwię się, jeśli to nie jest ze sobą powiązane. :P

PS.

Całą sprawą interesował się również Xardas, a jak wiemy ma on ochotę na śniącego.

Edytowano przez Bronek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP:

Xardas w ZB nie zginą tylko został pokonany przez Beziego, nikt nie mówił że zmarł

:)

. A druga kwestia dotycząca roli Xardasa w Arcanii wygląda następująco:

Xardas wie o przepowiedni która mówi że tylko osoba z Feshyr może zabić Xeshe także wie że ten nowy Bezi będzie chciał to zrobić i przez dobrą część gry go obserwuje po czym pod koniec ujawnia mu się i pomaga mu w złożeniu amuletu Śniącego po czym mówi nowemu Beziemu co ma robić dalej, i tyle

:D

.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Arcanii jest dość dobra optymalizacja, ale bez szałów. Jednak z zainstalowanym hotfix'em gra działa zdecydowanie lepiej i polecam ją ściągnąć tą poprawkę :)

Osobiście mi jednak G3 chodził lepiej niż Arcania :P

Edytowano przez damianek12385
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z Hotfixem gra chodzi na najwyższych ustawieniach idealnie w rozdziałce Full HD.

Mój sprzęt Radeon HD 4770, Intel Core 2 Quad Q8300 i 2 GB Ram.

@UP: Popraw z "Polecam ją ściągnąć" na "Polecam go ściągnąć" bo tak to wygląda jak byś polecał ściągnąć grę :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż żal patrzeć na to jak ludziom podoba się ta gra. Nie wiem czy ja za dużo piję albo się nie znam, ale jak można tej grze dawać oceny rzędu 8/10?! Oczywiście wszędzie podkreśla się "fani gothica niech odejmą sobie punkt" - czyli młode pokolenie ma grać w gów** które poziomem grywalności jest za gothic'iem 1? Aż dziwne, że podoba się recenzentom to, że gry zamiast do przodu to cofają się na masówę. Jak może się podobać gra która:

1. Nie jest żadnym gothic'iem i jest 10 lat wstecz za dwójką.

2. Nawet w konkurencji z Obkiem, Wiedźminem, Diablo, Dragon Age i innymi grami w którym sterujemy bohaterami Gothic 4 jest żenująco słabą grą w której nic nie ma oprócz fajnego parcia do przodu - nawet reagowanie NPCtów na okradanie ich wykasowali xD Przegrywa wszystkim - światem, fabułą, możliwościami.

Gra to totalna kicha no i bardzo dobry post:

Ja powiem tak - kupiłem, zagrałem (chociaż nie udało mi się przejść) i już sprzedałem. Nawet tracąc na tym wszystkim prawie 20zł, ale jednak nie 100zł.

Co mogę powiedzieć? Hm, żeby nie wyrażać się tutaj za brzydko, bo panowie moderatorzy nie śpią, powiem tylko że jest mega słabo... Fani Gothica nawet niech nie zbliżają się do tej produkcji na kilometr - demo wam powinno starczyć. Arcania to krok milowy, niestety wstecz - tyle, ile zepsuła ta gra, nie udało się nawet Gothicowi 3. Mnóstwo uproszczeń, ograniczeń, sporo elementów wyciętych, teren podzielony na poziomy, liniowość, brak nauczycieli, słaba fabuła, średnia grafika (na maksymalnych to już lepiej G3 wygląda), beznadziejne animacje, słabe AI, beznadziejne i nieporywające questy, bezpłciowy bohater główny, kompletny brak klimatu - to nawet nie słaba część czwarta serii Gothic, ale po prostu cienka gra. No chyba, że ktoś tego oczekiwał... Ogólnie zawód na całej linii, czekam na Two Worlds 2 - mam nadzieję że poniekąd pomści Gothica. Jak można tak zepsuć wspaniałą serię?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie przeszedłem i zamierzam sprzedać na allegro, żeby odzyskać choć część kasy.

Gra nie jest taka całkiem zła, ale to w zasadzie nie jest RPG tylko H'n'S (walka to głównie zaklikiwanie na śmierć przeciwnika, czasami robienie uniku). Dialogi praktycznie nie występują - co prawda często z kimś rozmawiamy, ale mamy monologi - nie ma żadnych opcji dialogowych. Nawet w serii TES interakcja jest większa.

Niby jest masa elementów do craftingu, ale w sumie mało co się wytwarza poza miksturami leczniczymi (ceny w sklepach to jakaś pomyłka - jedna duża mikstura lecznicza kosztuje 1500 złota, kiedy ja przez całą grę uzbierałem tylko ok. 40 000). Zadania poboczne są wszystkie na jedno kopyto - zabij coś i przynieś mi X. W grze nie ma ŻADNEGO (sic!) zadania które wymagałoby kombinowania.

Warto też wspomnieć, że gra jest CAŁKOWICIE LINIOWA - nasz wpływ na rozgrywkę i swoboda wyboru są mniej więcej takie jak w Diablo (czyli żadne).

Poza tym gra jest mocno sinusoidalna - początek jest nudny strasznie, później w Stelwark i następnej krainie jest w miarę ciekawie, tylko po to, żeby za chwilę przejść do bezmyślnej sieczki - pod koniec to już nawet nie wiedziałem o co w ogóle chodzi tylko rzezałem tabuny demonów i innego tatałajstwa.

Gra wygląda też na niedokończoną - jest parę wątków które w ogóle nie znajduje wyjaśnienia (typu głowa na polu bitwy).

Grafika jest mieszana - na powierzchni jest ok (draw distance jest naprawdę ogromny), ale podziemia są brzydkie i bardzo podobne do siebie. FATALNE są też animacje postaci - drewniane jakby to była symulacja Pinokia.

Muzyka - niezła, dźwięk słaby (często potwory wydają dźwięki jeszcze dobrą chwilę po tym jak się je ukatrupi, zwłaszcza te duże komary).

Jednak, przede wszystkim, ta gra nie ma klimatu. Ot, po prostu idzie się przez kolejne krainy zabijając wszystko jak leci. Summa summarum, uważam że gra jest gorsza od G3 i jedyne co ją ratuje to mniejszy poziom zabugowania. Tak uczciwie to należałoby się jej koło 6/10.

EDIT: Jakby ktoś był zainteresowany to zapraszam na PM ;)

Edytowano przez FireStorm^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram tak gram i wygląda na to, że już niestety zbliżam się do końca, choć nie stuknęło jeszcze 20 godzin (właśnie wyszedłem z

zapomnianej świątyni

).

Mógłbym się rozpisywać co mi się podoba, ale jest tego tak dużo że trudno zliczyć, więc może lepiej co mi się nie podoba jak na razie :

- Liniowość, prowadzenie gracza niemal że za rączkę

- Droga szlakiem w przód, gdzie każda n+1 lokacja jest 'lepsza' od n - coraz mocniejsze potwory, coraz lepsze zioła itd. Kto powiedział, że akurat zioła w

dżungli

są mocniejsze od tych na

bagnach

?

- Ograniczenie terenu - choć nie przeszkadza tak bardzo, jak się początkowo spodziewałem, jednak jest to spory minus

- Brak porządnych teleportów (runy / teleport w każde miejsce czy coś w tym guście na tak dużej mapie to na prawdę podstawa)

- Niemalże brak zaklęć poza magią ofensywną

- Wygląd, animacja walki oraz sposób trzymania 2-ręcznych broni - uważam, że są po prostu brzydkie : /

- Stosunkowo małe obrażenia od zaklęć (szczególnie na początku, potem jest trochę lepiej, ale na wyższych poziomach trudności i szału ni-ma)

Jest też kilka rzeczy, które uważam za neutralne (nie zachwycają, ale też nie ciążą) :

- okrojone łowiectwo/wydobycie/alchemia/kucie broni itd

- system rozwoju postaci - brak nauczycieli, statystyk itd nie przeszkadza, ale też nie zachwyca. Umiejętności opisywane są +1% x ; +1% y co z jednej strony jest dość dziwne, ale z drugiej przynajmniej wiemy dokładnie co ile nam daje i czego.

Naczytałem się sporo o złej optymalizacji - ja grając na max detalach w full hd mam przewaznie powyzej lub w okolicach 30 fps. Moim zdaniem powinno być więcej (35 +) gdyby gra była dobrze zoptymalizowana, ale patrząc z 2 strony obawiałem się, że w czwórce powtórzy się akcja z trójki, a tu Arcania chodzi mi płynniej niż gothic 3 (bez community patch'a)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wiele lepszą inwestycją jest New Vegas niż Arcania: A Gothic FAIL. Czytałem tu, że ktoś w 16 godzin przeszedł grę, więc się nie spieszyłęm szukałem rzeczy po jaksiniach, łąziłem szukając jakichś ciekawych miejsc, niestety po 13h i 48 minutach obejrzałem końcowy filmik. Nie warto, teraz o tym przekonuje się ktoś inny, komu sprzedałem grę. Co prawda straciłem na tym interesie 30pln, ale lepsze to niż cała stówa.

Potwierdzam, to o czym mówi SplaTt333 - to główne bolączki tej gry.

Szkoda, wygląda na to że dla mnie zakończenie opowieści Bezimiennego jest tym, które widzimy po ukończeniu GII. Wolę tak zapamiętać Gothica, jako grę, przy której spędziłem wiele miłych chwil, niż to co się stało z tym tytułem potem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze jedną rzecz - wiele osób narzeka, że gra jest krótka (rzeczywiście trwa ca. 20h), ale sposób w jaki jest podana powoduje, że gdyby trwała powiedzmy 50h, to chyba trudno byłoby ją ukończyć. Przy końcówce czułem się już naprawdę znudzony i doszedłem do końca tylko dlatego, że było już widać, że jest blisko.

Co trzeba grze przyznać na plus, jest dość duży poziom autoironii w tym co mówi nasz bohater ("Niech zgadnę, mam coś dla Ciebie zabić?", "Czy cała Argania to jedna wielka podziemna świątynia?" itp. - czasami się nawet uśmiechnąłem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdemu podoba sie co innego, ja jestem fanem serii i na nowym G4 sie strasznie zawiodlem. W G3od czesci obszarow ktore w grze nie sa dostepne oddzielaly np. gory, a w G4 niewidzialna sciana. Podam przyklad: chcialem sprawdzic co znajduje sie pod wodospadem, wszedlem do jeziora a tu zonk- po przejsciu kilku krokow zatrzymala mnie niewidzialna sciana. Tak samo dzieje sie przy przepasciach badz wysokich stokach.

Jesli w G3 interesowales sie zbieractwem, roslin tutaj jest jak na lekarstwo, jesli lubiles najemnikow, buntownikow, magow to sorry, ale nie uswiadczysz tutaj mozliwosci dolaczenia do jakiejkolwiek frakcji.

W G3 bylo cos okolo +-1000 questow, a w G4.....

No coz, na pewno mniej...

Wybor nalezy do Ciebie.....

Ktora bramke wybierasz ?:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...