Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Gra powinna działać w rozdzielczości 1440x900 na detalach wysokich detalacha oprócz cieni które będziesz mógł ustawić najwyżej na High, zamiast na Ultra . Wszystko to z 25-35 FPS .

Nie zgadzam się. Nie wiem, jak jest na XP, czy siódemce, ale na Viście i lepszej (mocniejszy procesor, więcej RAMu, ta sama karta graficzna) konfiguracji do komfortowego grania muszę zniżyć rozdzielczość do 1024x768, oraz przestawić cienie i świat na średnie. A i tak w Stewark solidnie cięło.

Także nie wiem, jak jest to z tą optymalizacją. Ludzie ją chwalą, a wg mnie jest kiepska, do tej pory nie natknąłem się na tak słabo działającą grę, jak właśnie Arcania. Warto wspomnieć, że obniżenie detali bardziej, niż jest teraz nie przynosi żadnej poprawy płynności! Na minimalnych detalach gra się tak samo, jak ze wszystkim oprócz cieni i świata na wysokich. I tak działa lepiej, niż demo - zapewne to "wina" hotfixa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprzęt Radeon HD 4770 512 MB, Intel Core w Quad Q8300 2,5 Ghz , Windows Vista Home Edition, 2 GB Ram DDR2 1066 Mhz i gra działa mi w rozdziałce full hd na najwyższych detalach oprócz cieni które mam ustawione na High zamiast na Ultra i mam cały czas około 35 fps.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcania:A moze mi ktos powiedziec, gdzie sie podzialy roznorodne rosliny w tej grze?

Gdzie jest ten klimat, ktory mnie zatrzymywal na wiele godzin przy poprzednich czesciach?

Patrzac na demko dochodze do wniosku, ze to chyba najslabsza czesc serii ( nie wliczam Forsaken Gods, poniewaz nie gralem )

Zero klimatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sprzęt Radeon HD 4770 512 MB, Intel Core w Quad Q8300 2,5 Ghz , Windows Vista Home Edition, 2 GB Ram DDR2 1066 Mhz i gra działa mi w rozdziałce full hd na najwyższych detalach oprócz cieni które mam ustawione na High zamiast na Ultra i mam cały czas około 35 fps.

Tak tak, ciekawe jakim magicznym sposobem. Chyba nie wiesz co to jest 35 fps-ów... U mnie na HD 5770 i PII 955 mam 30 fps na high z rozdzielczością 1200x1000. U kolegi z HD 5830 jest trochę lepiej, więc proszę Cię, nie ściemniaj ;]

Edytowano przez n3ro11
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeszcze wtrace swoje 3 grosze. Pomijajac fatalna optymalizajce, to juz nie jest ten sam Gothic co kiedys. Zniknely statystyki postaci, a pojawily sie jakies skille dotyczace ataku i magii. Fabularnie srednio, co z tego ze mozna porozmawiac z NPC, skoro tylko kilku z nich moze dac questa. Gra w tym momencie sprowadza sie do zwyklego h'n's.

Przed chwilka wlasnie odinstalowalem demko i odetchnalem z ulga ze nie kupilem pelnej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc już mam :)

Pierwsze wrazenia z gry:

Wydaje mi się, że grafika jest ładniejsza niż w demo - szczególnie trawa i woda nie wyglądają tak sztucznie. Poza tym grafika świetna, mocno pasująca do gothica.

Muzyka jest dobra, choć moim zdaniem nie aż tak dobra jak w G3 - tam to potrafiłem stać w nordmarze 20 minut i słuchać soundtracka...

Gra nie jest tak łatwa, jak na to narzekali co niektórzy - szczególnie, gdy na początku otoczy nas grupa np. krwiopijców to bez leczenia się nie obędzie, przy czym na początku mikstur dużo nie ma.

Pare rzeczy wciąż irytuje : lunięcie deszczu w 1 sekundzie, pieczenie mięsa na dłoniach, brak całkowitej swobody terenu itd, ale poza tym jest ok.

Jak na razie się nie zawiodłem, a ponoć później robi się jeszcze ciekawiej.

Mam takie pytanko - wie ktoś, gdzie mogę znaleźć drewnianą nogę koło rozdartej dziewicy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak - kupiłem, zagrałem (chociaż nie udało mi się przejść) i już sprzedałem. Nawet tracąc na tym wszystkim prawie 20zł, ale jednak nie 100zł.

Co mogę powiedzieć? Hm, żeby nie wyrażać się tutaj za brzydko, bo panowie moderatorzy nie śpią, powiem tylko że jest mega słabo... Fani Gothica nawet niech nie zbliżają się do tej produkcji na kilometr - demo wam powinno starczyć. Arcania to krok milowy, niestety wstecz - tyle, ile zepsuła ta gra, nie udało się nawet Gothicowi 3. Mnóstwo uproszczeń, ograniczeń, sporo elementów wyciętych, teren podzielony na poziomy, liniowość, brak nauczycieli, słaba fabuła, średnia grafika (na maksymalnych to już lepiej G3 wygląda), beznadziejne animacje, słabe AI, beznadziejne i nieporywające questy, bezpłciowy bohater główny, kompletny brak klimatu - to nawet nie słaba część czwarta serii Gothic, ale po prostu cienka gra. No chyba, że ktoś tego oczekiwał... Ogólnie zawód na całej linii, czekam na Two Worlds 2 - mam nadzieję że poniekąd pomści Gothica. Jak można tak zepsuć wspaniałą serię?

Edytowano przez freeq52
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyszlo mi jej przejsc do konca, gdyz gralem tylko w demo, ale slyszac opinie ludzi gra jest krotka.

I moja teoria wiaze sie posrednio z biznesem: Moge dac sobie glowe uciac, ze w najblizszym czasie uslyszymy o platnym DLC do G4. Moze ze dwa badz trzy miesiace pozniej bedzie nastepny i potem nastepny. I tak beda chcieli wyskubac z nas kase. Nie lepiej zrobic porzadnej gry, ktora starczy na wiele godzin zabawy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyszlo mi jej przejsc do konca, gdyz gralem tylko w demo, ale slyszac opinie ludzi gra jest krotka.

Zajęła mi ok. 23 godzin, przy czym nie zrobiłem wszystkich zadań pobocznych, nie chciało mi się też szukać miliarda ukrytych grobów i części artefaktu.

Nie lepiej zrobic porzadnej gry, ktora starczy na wiele godzin zabawy ?

Z punktu widzenia gracza oczywiście lepiej. :)

Mogłby mi ktoś przybliżyć wszystkie dostępne stronnictwa?

(jak w 2: strażnik/mag/najemnik)

Trapi mnie to niemiłosiernie.

Nie ma żadnych stronnictw - do nikogo się nie przyłączasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest zakończenie na youtube które nieco dziwne jest uwaga spoiler.

W tym zakończeniu, demon który opętał Bezimiennego tego naszego starego.

;) Wychodzi z niego i Thorus wraz z swoimi kolegami próbują go wygnać lub coś ? Ten koniec to jednocześnie coś w stylu zapowiedzi Arcanii 2 ? Odsyłam na youtube. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...