Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Jeżeli będzie możliwość stworzenia przedmiotu GDZIEKOLWIEK jesteś to już będzie bez sensu. Jeśli chodzi o spanie - musi być i nie ma bata, że nie! Nieśmiertelni NPC'ty to okropne rozwiązanie - lepiej jest gdy wiesz, że MASZ MOŻLIWOŚĆ zabicia każdego, nawet jeśli jesteś strasznym cieniasem i nie dorastasz reszcie do pięt. Gdyby moje oczekiwania związane z tą grą - czyli to, aby powróciła magia dwóch pierwszych części - się spełniły to wyskoczyłbym ze spodni :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem zapowiedz i z mojego punktu widzenia, jest tragicznie. Postać sama rozwija swoje umiejętności, nie ma nauczycieli, cywile są nieśmiertelni, postać umie sama robić miecze na środku bagna? Co to jest, czy to na pewno Gothic? Naprawdę ciesz się, że wychodzi demo, które najprawdopodobniej rozwieje moje wątpliwości. Jedyną pozytywną informacją jest obecność

Lorda Hagena, który podobno będzie przewodniczył armią Bezimiennego.

Czekam jeszcze na recenzję/informacje ze strony redaktorów CDA. Do nich mam jakieś większe zaufanie, niż do innych serwisów. :)

Ja również przeczytałem relację. No cóż... nie wygląda to najlepiej. Przecież to właśnie, w tych szczegółach jak mieszanie w kotle, tkwi cała magia Gothic. Podobnie jak Ty Bronek, uważam, że dobrze dla gry robią postacie ze starych części. To może choć odrobinę poratuje fabułę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe,czy jest ktos kto ma niepotrzebna plyte z gra Gothic II i dodatkiem Noc Kruka? Moze byc z gazety(np.Cd-Action). Ja jestem wielka fanka,ale niestety nie posiadam dodatku tylko sam G2,(tez z gazety),a na kupno nie mam pieniedzy :((,no a piracic na pewno nie bede... W skrocie najlepiej aby to byla osoba z Walbrzycha lub okolic,jesli jednak sie taka nie znajdzie to moge to przedyskutowac telefonicznie z zainteresowanym. Z gory dziekuje wszystkim chetnym :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tego co jak na razie wiemy, nie jest dobrze - (pomijając już optymalizację, nie aż tak świetną grafikę jakiej się spodziewaliśmy itd) możliwość tworzenia przedmiotów gdziekolwiek, brak umiejętności złodziejskich, nieśmiertelni cywile (!) i co jak dla mnie najgorsze, to podobno skopana magia (recenzent pisze, że zaklęcia zadawały śmieszne obrażenia, oraz o tym, że znowu pojawiły się runy [ja pieerrrrr...])...

Gdyby moje oczekiwania związane z tą grą - czyli to, aby powróciła magia dwóch pierwszych części - się spełniły to wyskoczyłbym ze spodni :tongue:

Magia z dwóch pierwszych części? Magia w 1 i 2 jest... albo nie, jednak zostawię to już bez komentarza.

No ale wciąż jest nadzieja, bo jest to wersja beta, chociaż do premiery już zostało baardzo mało czasu. Jest jeszcze nadzieja, że już po premierze gry pojawią się łatki poprawiające to co graczom się nie spodoba, ale mając doświadczenia z JW ciężko na to liczyć : /

Aha, mówicie, że fabuła może być największym plusem - jednak ta też nie wygląda świetnie - z tego co wiemy wynika, że poszukujemy Amuletu Śniącego (nie wiem kto wymyślił ten idiotyzm...), który ma nam jakoś pomóc w walce z Rhobarem III.

A ja się pytam, jak amulet jednego z wielu demonów królestwa beliara (który był tak potężny tylko dlatego, że został wybrańcem beliara) ma nam pomóc w walce z tym co opętało Rhobara III (która to moc jest podobno potężniejsza od samych bogów) ???

Hmm, może chociaż realizacja się uda, bo pomysł... ekhem...

Edytowano przez SplaTt333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tego co jak na razie wiemy, nie jest dobrze - (pomijając już optymalizację, nie aż tak świetną grafikę jakiej się spodziewaliśmy itd) możliwość tworzenia przedmiotów gdziekolwiek, brak umiejętności złodziejskich, nieśmiertelni cywile (!) i co jak dla mnie najgorsze, to podobno skopana magia (recenzent pisze, że zaklęcia zadawały śmieszne obrażenia, oraz o tym, że znowu pojawiły się runy [ja pieerrrrr...])...

Gdyby moje oczekiwania związane z tą grą - czyli to, aby powróciła magia dwóch pierwszych części - się spełniły to wyskoczyłbym ze spodni :tongue:

Magia z dwóch pierwszych części? Magia w 1 i 2 jest... albo nie, jednak zostawię to już bez komentarza.

Chodziło mi o ten urok serii, który (moim zdaniem) zaginął już gdzieś w "trójce", a w ZB to już w ogóle zniknął. To coś dzięki czemu ciągle chciało mi się brnąć dalej w tą historię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaginiony klimat w "trójce" odstraszył mnie od zakupu. Widziałem początek u kumpla i wydał mi się tak dziwny, że spytałem się:"To jest Gothic 3?!" A 1 i 2? Miód leje się obficie. Klimat, grywalność, fabuła... Nawet opakowanie wydawało mi się dziwnie lepkie.;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@eSKULLuss

Aha, to sorki, w pełni zwracam honor :)

Skoro już o tym wspomniałeś, to powiem tylko, że w sumie G3 miał swój bardzo fajny klimat, był on po prostu inny ten z poprzedniczek (szczególnie z jedynki, bo w sumie w dwójce świat też jest bujny i kolorowy, może poza dzielnicą biedy w porcie i spaloną GD). Jednym się to spodobało, innym nie.

Poza tym reszta jest ok - fabuła sama w sobie jest dobra, tylko wykonanie złe + godne pożałowania dialogi (polskie) (3 zdaniowa rozmowa z Xardasem, po tylu wydarzeniach to był po prostu śmiech na sali :/).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do polskich dialogów akurat w tej grze nie mam nic do zarzucenia. Większość z nich brzmi świetnie (np. Xardas, bezimienny). Fabula, owszem - jest świetna. Jedyne, co mi się nie podoba to początek trójki, który był kiepski. G1 i 2 miały super klimat, ale o gustach się nie dyskutuje. Jedni wolą mroczne klimaty inni "cukierkowe".

Słyszałem, że w Gothicu będą dwie wersje do wyboru - jasna i ciemna. Fajnie by było, gdyby nowe rozwiązania (nieśmiertelni cywile, nauka bez trenerów) umieścili w tej pierwszej, a tą mroczną pozostawili bez zmian (tak jak w G1, 2, 3).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bronek- niestety te wersje zapewne będą się różnić tylko grafiką. Przebolałem, że będzie w Arcanii mini-mapa i nowy bohater, ale nie mogę przeboleć nieśmiertelnych cywili, tworzenia mikstur w ekwipunku, brak interakcji ze światem, brak reakcji na okradanie skrzyń(błagam niech oni to jeszcze zmienią!) itd.

Z Arcanii może być całkiem przyzwoity slasher, ale nie Gothic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie to akurat niezbyt duże pocieszenie. Na poruszanie się nigdy nie narzekałem w grach (tylko w NWN2 było okropne). Nie wiem jak wy, ale ja jak gadam z kimś w grze i on mówi o jakimś bohaterze (o mnie) i nie wie, ze to ja to chce mnie rozsadzić. Jak czytałem taki dialog z Arcani z jednym z najemników, który mówił o Gornie to myślałem, że nie wysiedzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to, że nie będziemy grać starym Bezimiennym już mnie tak nie boli. Gorzej jest z nowym wyglądem Gothica (nie chodzi o grafikę:)). Osobiście polubiłem rozwiązania, które pojawiły się w poprzednich częściach - zabijanie cywili, nauczyciele, kary za okradanie domów. A tutaj? Po prostu ta gra wydaje mi się obecnie uproszczona i pozbawiona "tego czegoś". Co z tego wyjdzie, zobaczymy w dniu premiery dema. Na chwilę obecną mam takie zdanie - po wycięciu postaci z części poprzedniej, ta gra stała by się mniej podobna do serii Gothic niż Risen.

PS. Nie wiecie przypadkiem, czy demo będzie po Polsku? :)

Edytowano przez Bronek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zgodzę się z Bronkiem.

Pamiętam, jak gram jeszcze w Noc Kruka, to tam by dojść do noszenia dużego ostrza na smoki baa, nawet topora berserkera. To trzeba przez całą grę na siłę wydawać. :P To był hardkor, a poziom zdobywało się trudniej bo więcej expa wymagały poszczególne poziomy. :) A pamięta ktoś walkę z Krukiem ? to był hardkor. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj muszę się niestety przyznać, że trochę oszukiwałem.

Zawsze, gdy przychodziło mi walczyć z Krukiem przyzywałem demona. Kruk zaczepiał mnie i rozmawiał, a demon sobie potulnie stal obok. Gdy rozmowa dobiegła końca demon atakował, a kruk zapominał o mnie, pogrążony walką z potworem. Kilka ciosów i przeciwnik leży, ja dostaję punkty doświadczenia, nie straciłem życia, mam szpon Beliara i jestem zadowolony.

:)

Trochę ocenzurowałem, aby nie zdradzać szczegółów końcowej walki. :)

Edytowano przez Bronek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pobrałem demo z innego źródła. Miałem na razie ok. 20 minut żeby pograć, kilka pierwszych wrażeń:

- Opcje wyłączania tego czego nie lubimy w gameplayu są zrobione bardzo dobre. Jedyną denerwującą rzeczą, którą nie mogłem zmienić, to to, gdzie pojawia się napis o przedmiocie przed nami (nie nad przedmiotem lub postacią, a na dole ekranu)

- Postacie w walce nie przysuwają się do siebie. Ogółem walka jest teraz o wiele bardziej zręcznościowa. Możemy blokować ale także robić uniki (prawdziwe uniki, nie to co w g1/2/3) - wreszcie nasza postać nie zachowuje się jak kloc drewna, a jak wojownik. Mam tylko nadzieję, że takich uników w zbroi się już nie da robić, bo to było by bez sensu.

- świat wygląda ładnie, ale nie cudownie - szczerze, nie wiem czy risen nie wygląda lepiej...

Natomiast postacie są zrobione lepiej niż w w.w. risenie.

- w wersji angielskiej dubbling nie jest szczególnie zachęcający, polski (z trailerów) wydaje się o wiele lepiej zrobiony.

- woda wygląda, jakby była przykryta folią...

- zanikanie niektórych obiektów jest denerwujące (np. biegniemy i jest 90% trawy a tu nagle pojawia się jej więcej).

Tak samo jeśli stoimy blisko np. drzewa, jego gałąź znika...

- można używać łóżek

- można używać stołów alchemicznych itd (nie tworzymy na nich, tworzymy w ekwipunku. Jeśli jednak ktoś chce bawić się w system z poprzednich gothiców, może tworzyć przedmioty jedynie w miejscach do tego przeznaczonych)

Na razie to tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...