Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Z tego co na razie pokazano, system walki prezentuje się gdzieś pomiędzy gothic 2 a 3. Jedyne co w nim razi w oczy, to "przysuwanie" się do wrogów w niektórych sytuacjach, jednak jestem pewny, że albo to poprawią, albo się do tego przyzwyczaimy :)

Z resztą, jaki by on nie był to i tak będzie dobry.

Bardziej mnie martwi magia, bo jak wiadomo, jest to system o wiele bardziej skomplikowany niż walki i o wiele łatwiej go "skopać".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem na tych wszystkich gameplayach to magia wcale nie wygląda źle. Fajnie zrobili drzewko umiejętności to nowe, choć z drugiej strony mocno różni się od tego który stworzyła Piranha. Tamten był jedyny w swoim rodzaju, taki realistyczny. Denerwuje mnie jeszcze to jak bohater podnosi przedmioty. Strasznie szybko, źle to wygląda. Oby to poprawili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic jest wypas ale jego bugi sa powalające. Nie bede wymieniał tu rzeczy typu "orkowie stojacy pod katapulta i dalący sie wyciąć w pień" albo w G1 "skaczesz z urwiska i naciskasz strzałke w bok przy czym bohater staje w powietrzu i zaczyna na nowo spadac dzieki czemu nie zabije sie od wysokości". Wymienie tu jeden bug dzieki któremu z palcem w uchu mozna przejśc cała gre (pewnie ktoś juz to pisał ale nie chciało mi sie przekopywać przez 100 stron postów :P Jeśli nikt o tym nie pisał bede czuł sie wyróżniony xD). Mianowicie Instalujeszcz sobie G2NK (Gothic II Noc Kruka jeśli ktoś nie jest wtajemniczony :D) szukasz jakiegoś pasa który daje np. +20 do siły (jak się nie myle bóg działa tez na pasach +5 do siły który mozna znaleść w wieży Xardasa) i poprostu go ubierasz :) chaczyk ? jak go zdejmujesz to "dodana siła poprzez założenie pasa" ci nie ubywa. Czyli efekt jest taki ze jak ciągle ubierasz i ściągasz ten sam pas to wkońcu masz 3000 siły. I nikt mi nie powie że to był zamysł twórców :D

Tak jest tylko z marvinem (kodami):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic jest wypas ale jego bugi sa powalające. Nie bede wymieniał tu rzeczy typu "orkowie stojacy pod katapulta i dalący sie wyciąć w pień" albo w G1 "skaczesz z urwiska i naciskasz strzałke w bok przy czym bohater staje w powietrzu i zaczyna na nowo spadac dzieki czemu nie zabije sie od wysokości". Wymienie tu jeden bug dzieki któremu z palcem w uchu mozna przejśc cała gre (pewnie ktoś juz to pisał ale nie chciało mi sie przekopywać przez 100 stron postów :P Jeśli nikt o tym nie pisał bede czuł sie wyróżniony xD). Mianowicie Instalujeszcz sobie G2NK (Gothic II Noc Kruka jeśli ktoś nie jest wtajemniczony :D) szukasz jakiegoś pasa który daje np. +20 do siły (jak się nie myle bóg działa tez na pasach +5 do siły który mozna znaleść w wieży Xardasa) i poprostu go ubierasz :) chaczyk ? jak go zdejmujesz to "dodana siła poprzez założenie pasa" ci nie ubywa. Czyli efekt jest taki ze jak ciągle ubierasz i ściągasz ten sam pas to wkońcu masz 3000 siły. I nikt mi nie powie że to był zamysł twórców :D

Tak jest tylko z marvinem (kodami):)

Ja nie miałem takiego bugu. Nawet z kodami. Po za tym co to za zabawa grać z takim bugiem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic jest wypas ale jego bugi sa powalające. Nie bede wymieniał tu rzeczy typu "orkowie stojacy pod katapulta i dalący sie wyciąć w pień" albo w G1 "skaczesz z urwiska i naciskasz strzałke w bok przy czym bohater staje w powietrzu i zaczyna na nowo spadac dzieki czemu nie zabije sie od wysokości". Wymienie tu jeden bug dzieki któremu z palcem w uchu mozna przejśc cała gre (pewnie ktoś juz to pisał ale nie chciało mi sie przekopywać przez 100 stron postów :P Jeśli nikt o tym nie pisał bede czuł sie wyróżniony xD). Mianowicie Instalujeszcz sobie G2NK (Gothic II Noc Kruka jeśli ktoś nie jest wtajemniczony :D) szukasz jakiegoś pasa który daje np. +20 do siły (jak się nie myle bóg działa tez na pasach +5 do siły który mozna znaleść w wieży Xardasa) i poprostu go ubierasz :) chaczyk ? jak go zdejmujesz to "dodana siła poprzez założenie pasa" ci nie ubywa. Czyli efekt jest taki ze jak ciągle ubierasz i ściągasz ten sam pas to wkońcu masz 3000 siły. I nikt mi nie powie że to był zamysł twórców :D

Tak jest tylko z marvinem (kodami):)

Nie tyle z marvinem, co z włączonym God Mode :) I wychodzi w praniu, kto jak gra :D

@up

równie dobrze można wyjść z założenia, że zabijanie potworków masowo w celu wbicia więcej PN to dokładnie to samo, tylko, że jeszcze więcej roboty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ten sposób jest bardziej fair, bo bugi można wykorzystywać w nieskończoność, a w dodatku ich efekty nie były przez twórców zamierzone, natomiast potworów w grze jest ograniczona liczba a zdobywanie w ten sposób doświadczenia to zabieg wprowadzony specjalnie przez PB - gdyby tak nie było, to za zabijanie potworów nie dostawałbyś expa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze można wyjść z założenia, że zabijanie potworków masowo w celu wbicia więcej PN to dokładnie to samo, tylko, że jeszcze więcej roboty.

A dlaczego? Grind i rzeczy z nim związane (expienie, loot) jest elementem rozgrywki w RPG-ach, tak jak choćby nagrody za zadania poboczne, czy przeszukiwania lokacji gdzie demon/szkielety/bandyci pilnują fajnego itemu w skrzyni.

Wykorzystywanie błędów to POMINIĘCIE mechanizmów rozgrywki, podobnie jak wrzucenie kodu. Faktycznie różnicy nie ma żadnej. A czy grać z kodami/bez kodów to już zupełnie inna historia. Jedni grając w trudną grę wolą spędzić godziny klnąc i wczytując co 5 minut, inni pierwsze co robią to wrzucają godmode. To już jest kwestia preferencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak ja poznawałem Gothica? Jak uruchomiłem go pierwszy raz to byłem małym brzdącem (klasa 3 podstawówki?) i nie wiedziałem o co chodzi, więc wklepałem kody. Wtedy to grałem i się bawiłem że jestem sobie ludkiem który ma domek w Nowym Obozie itp.. Jak poznałem mechanizmy rozgrywki, dopiero wtedy zacząłem przechodzić bez kodów. Teraz granie z kodami już mnie zupełnie nie wciąga, nie to co kiedyś.

Edytowano przez gothic10333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że na chwilę zejdę na temat wymagań? Dziękuję :tongue:. Otóż mam takie niemiłe wrażenie, że pod względem optymalizacji Arcania będzie rywalizować z pamiętną "trójką", do której de facto się zraziłem... Nie mogąc wgrać nawet patcha. Na gameplay'ach, jakie widziałem gra prezentuje się jak dla mnie nawet, nawet (nie jestem wybredny), ale płynność na poziomie ledwo sięgającym 20 fps niczego dobrego nie wróży. Ciekawe, jak poradzą sobie konsole...

Edytowano przez Montinek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że na chwilę zejdę na temat wymagań? Dziękuję :tongue:. Otóż mam takie niemiłe wrażenie, że pod względem optymalizacji Arcania będzie rywalizować z pamiętną "trójką", do której de facto się zraziłem... Nie mogąc wgrać nawet patcha. Na gameplay'ach, jakie widziałem gra prezentuje się jak dla mnie nawet, nawet (nie jestem wybredny), ale płynność na poziomie ledwo sięgającym 20 fps niczego dobrego nie wróży. Ciekawe, jak poradzą sobie konsole...

Myślę, że to bolączka gier z dużym światem, nie podzielonym na obszary. Choć, Jowood może znowu polecieć na kasę, i tylko po to żeby dotrzymać terminu wypuszczą tak, a nie inaczej zoptymalizowaną grę. Ale zobaczymy co będzie 24 Września ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie cieszy, że wyjdzie demo. Wtedy każdy sobie ściągnie i zobaczy czy mu pasuje i czy warto kupić czy też lepiej zapomnieć. Po pierwszych filmikach widzę tylko drętwe dialogi, nie najlepszą optymalizację oraz grafikę, która rzekomo miała miażdżyć, a wygląda momentami gorzej od trójki. Ale poczekamy, zobaczymy - na razie pierwsze wrażenie słabe, ale po filmikach to my sobie możemy tylko poględzić. Mam tylko nadzieję, że demo to nie będzie 3GB ściągania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po wymaganiach zalecanych, umieszczonych na gram.pl zaczynam się bać. Podany jest procesor Core i7 i "tylko" 4 GB RAM (pewnie jeszcze DDR3). Jeśli to jest prawda, to optymalizacja musi być na bardzo niskim poziomie, przecież grafika nie jest tam "Crysisowata".

Zaciekawiła mnie edycja kolekcjonerska G4, która jest w sumie tylko 70zł droższa. Jeśli demo mnie nie zawiedzie to utrzymam złożone zamówienie. Jeśli nie - raczej nie kupie nowego Gothica.

Wiecie jak ma wyglądać demo G4? Słyszałem, że pozwala grać 2 godziny, tak? To chyba coś takiego jak w Risenie, gdzie gra po upływie chyba 30 minut uruchamiała się ponownie.

Edytowano przez Bronek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PanGothic- przeczytałem i nie dowierzam! System rozwoju w Gothicu bez trenerów? I jeszcze ala Diablo? Tworzenie mikstur w ekwipunku? Minigra by otowrzyć skrzynię? Domownicy nie zrwacający uwagi, że ich okradasz(choć to się może jeszcze zmienic)?

Nie mozna się nawet położyć na łóżku?

Zobaczę to demo, bo może wyjść z tego całkiem niezły slasher, ale Gothikiem już bym tego nie nazwał.

Jeszcze zobaczyłem podpis pod zdjęciem, że nie można będzie zabijać cywili. Z dawnego Gothica zostały już chyba tylko postacie- starzy kumple Beziego.

Edytowano przez chuunin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od Arcani mam tylko trzy wymagania szybszą walkę, bo w trójce to zamach 10 min brał, dobrą optymalizacje, i żeby to był jakiś "Zmierzch Bugów" jeśli tak mi wmówi demo to kupie kolekcjonerkę dla koszuli i dzbanka :D bo fabuły to nie mogą popsuć. Nawet w G3 mi się fabuła podobała, więc widać, że znają się na rzeczy(na dodatek już mnie ciekawi w jaki sposób nowy bezi wplątał się w historię wymyśloną do G4).

@gothic10333 jeśli tak będzie z tym stary bezim w demie to będzie super

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem zapowiedz i z mojego punktu widzenia, jest tragicznie. Postać sama rozwija swoje umiejętności, nie ma nauczycieli, cywile są nieśmiertelni, postać umie sama robić miecze na środku bagna? Co to jest, czy to na pewno Gothic? Naprawdę ciesz się, że wychodzi demo, które najprawdopodobniej rozwieje moje wątpliwości. Jedyną pozytywną informacją jest obecność

Lorda Hagena, który podobno będzie przewodniczył armią Bezimiennego.

Czekam jeszcze na recenzję/informacje ze strony redaktorów CDA. Do nich mam jakieś większe zaufanie, niż do innych serwisów. :)

Edytowano przez Bronek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ciężko będzie Arcanii odnieść sukces, bo według mnie może obronić się jedynie fabułą.

Jak dla mnie to najmocniejsza strona tej serii, więc nie wiem w czym problem :tongue: Poczekamy - zobaczymy... ojj, jak ja chciałbym ujrzeć kolejną grę godną nosić tytuł Gothic, bo z tego co wyczytałem ten zaszczyt należy się tylko Risenowi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ludzie widzą w graniu z kodami - to po prostu psucie sobie zabawy. Rozumiem, że po przejściu gry można sobie wpisać kody, żeby się "pobawić" grą.

A ja nie wiem, co ludzie widzą w wczytywaniu gry co 3 minuty (jakby nie było, marnowaniu swojego cennego czasu) - to po prostu psucie sobie zabawy. Nie wiem i nie chce wiedzieć. Nie muszę. I ty też nie musisz.

Ogółem mówiąc, to może nie mów innym, jak mają się bawić... jak napisał kolega wcześniej, jest to osobista preferencja, czy ktoś cieszy się fabułą i światem gry, oraz swobodnym i spokojnym (bez ograniczeń) jego odkrywaniu, czy też klupaniem każdego mocniejszego wroga po 20 razy. Jednemu sprawia przyjemność to, drugiemu to. Nic Ci do tego i nie musisz wiedzieć, co ludzie w tym widzą.

Pozwolicie, że na chwilę zejdę na temat w Otóż mam takie niemiłe wrażenie, że pod względem optymalizacji Arcania będzie rywalizować z pamiętną "trójką", do której de facto się zraziłem... Nie mogąc wgrać nawet patcha. Na gameplay'ach, jakie widziałem gra prezentuje się jak dla mnie nawet, nawet (nie jestem wybredny), ale płynność na poziomie ledwo sięgającym 20 fps niczego dobrego nie wróży. Ciekawe, jak poradzą sobie konsole...

Niestety, ale też mam takie obawy. Jedynce co tutaj plusuje, to to, że twórcy rzetelnie podnieśli wymagania podane dla graczy (nie to co PB, podali wymagania 3 x mniejsze niż były potrzebne, ludzie kupowali grę i nie mogli sobie w nią pograć...)

Na konsolach pewnie będzie ok, coś mi się wydaje, że oni to pisali właśnie pod konsole... no cóż...

PanGothic- przeczytałem i nie dowierzam! System rozwoju w Gothicu bez trenerów? I jeszcze ala Diablo? Tworzenie mikstur w ekwipunku? Minigra by otowrzyć skrzynię? Domownicy nie zrwacający uwagi, że ich okradasz(choć to się może jeszcze zmienic)?

Nie mozna się nawet położyć na łóżku?

Zobaczę to demo, bo może wyjść z tego całkiem niezły slasher, ale Gothikiem już bym tego nie nazwał.

Jeszcze zobaczyłem podpis pod zdjęciem, że nie można będzie zabijać cywili. Z dawnego Gothica zostały już chyba tylko postacie- starzy kumple Beziego.

Piszesz poważnie czy stroisz sobie żarty? Zaraz to sobie poczytam...

Jeśli ta gra naprawdę będzie tak wyglądać... to ja chyba rzeczywiście rezygnuję z kupna...

Zobaczymy co powie demo. Może gra będzie fajna sama w sobie (tak jak trójka), ale na pewno nie będzie dobrą kontynuacją...

Rozumiem, że pod rynek amerykańskich dzieci zostały zrobione pierdółki typu gps (minimapa), wykrzykniki nad celami misji itd, ale to możemy wyłączyć... Ale nieśmiertelni npc? Litości, naprawdę, przecież w brutalnym świecie gothic'a to było najlepsze, że zawsze wygrywał najsilniejszy (a jak ktoś widział, że mu leją kumpla to pomagał). Widać, że twórcy celują w PEGI 12... albo nawet 7...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że spanie dorzucą. Jeśli chodzi o kowalstwo będzie dało się korzystać ze stołów. Szkoda że to już nie będzie to samo. Za to drzewko umiejętności należy się Jowood i Spellbound WPIER*** i tyle. Z tymi nieśmiertelnymi cywilami, może też się to będzie dało wyłączyć.

Oby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...