Skocz do zawartości
RoZy

Gothic (seria) v.2

Polecane posty

Nie wiem czy wiecie na oficjalnej stronie Arcanii pojawiły się zaktualizowane wymagania. Oto one:

* System Operacyjny: Microsoft? Windows? XP / Vista / Windows 7

* Procesor: Intel Core I7 @ 3 GHz / AMD Phenom II x4 @ 3 GHz

* Pamięć: 4 GB RAM

* Karta Graficznas: GeForce GTX 295

* DirectX?: DirectX 9.0c lub nowszy

* Miejsce na dysku: 9 GB HDD

* Dźwięk: karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 8.1

Nie wiem co o tym sądzić.

Mi raczej na fullach nie pójdzie. No chyba że mój Athlon II X4 620 ma porównywalną moc z phenomem ;). Chociaż tutaj podają że moja karta jest ciut słabsza od rekomendowanej (no dobra o 4000 HDR points), ale taktowanie ma większe w każdej kolumnie. Jednak z wydajnością już słabiej...(moja karta gts 250)

I nagle zmieniło się w 2 / 4 gb ram? Jeszcze mogli by podać na jaki system jest wymagana taka ilość ramu, bo dobrze wiem(y), że XP zużywa maksymalnie kilkaset MB (u mnie oscyluje od 200 do 900), natomiast już taka Vista oscyluje w granicach 1 - 2 gb.

No właśnie, zabrakło takiej informacji... Chociaż mój XP nie jest tak pamięciożerny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to nic ciekawego nie ma w tej edycji kolekcjonerskiej. Przykładowo, EK nowego Drakensanga nie dość, że tańsza, to jeszcze bogatsza w przydatne i fajne rzeczy. A półkę, na której leży książka o tytule "Zasłyszane w Rozdartej Dziewicy" wstyd komukolwiek pokazać :o Kto w ogóle wymyślił tak durną nazwę dla karczmy?...

Edytowano przez Diex
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa dla karczmy jest w sam raz, wprost ze świata fantasy.

Natomiast sama EK jest moim zdaniem fajna, ale nie przydatna - kufel, który będzie się kurzył na mojej półce, koszulka, która będzie się kurzyć na mojej ścianie, płyta z muzyką, która będzie się kurzyć w mojej szafie oraz opowiadania, które raz przeczytam, by mogły kurzyć się w mojej szufladzie.

Jedyne co może być przydatne, to chyba mapa, która zapewne znajdzie się w podstawowej wersji gry.

Osobiście liczyłem na sygnet z logo / symbolem gry lub coś podobnego, poręcznego a zarazem przydatnego.

Oczywiście można się sprzeczać, że kufel do piwa jest jak najbardziej przydatny, jednakże piwosze zapewne mają swoje kufle, a reszcie się nie przyda.

Reasumując - szkoda dopłacać, za następne zbieracze kurzu w pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za wersję podstawową - 129,99zł. Troszkę dużo, ale co tu się dziwić - gracze chapnęli Starcrafa 2 za prawie 200zł, to dlaczego nie dać Arcanii za 130zł... I teraz tak będzie - producenci widząc, że gracze są w stanie i tak kupić grę, czy będzie warta 100zł czy 150zł, będą podwyższać ceny gier. Niedługo będziemy płacić tyle samo co konsolowcy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo, to gry będą kosztować po 200 zł, mieć 6 godzin podstawki a reszta będzie do dokupienia w dlc.

A wracając do Arcani, to chyba mimo wszystko wezmę EK.

Mam tylko nadzieję, że nie będzie takiej akcji jak z G3 - poleciałem do sklepu na drugi dzień po premierze, kupiłem i pomijając już grywalność (+ mojego starego pc), to te wszystkie bugi.... które na dobrą sprawę zostały załatane dopiero teraz, czyli ~3 lata po premierze...

Po prostu mam nadzieję, że nie było im szkoda na testerów (z resztą na pewno znalazła by się rzesza osób, gotowa testować grę za darmo).

A mapa na ścianie i owszem, nie dość, że przydatna to na pewno prezentuje się lepiej niż co innego (swoją drogą myślałem, że dadzą na płótnie albo na jakimś innym fajnym materiale, a tu znowu mapa z białym tyłem na śliskim papierze :sad: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, wygląd twarzy np naszego bohatera czy ojca tej wieśniaczki jest niczego sobie.

Natomiast sama wieśniaczka, czy też Xardas (ze zdjecia) wyglądają przerażająco (źle).

Do premiery jeszcze trochę czasu, jest więc nadzieja, że takie i owakie poprawki zostaną naniesione.

Może teraz troszkę z innej beczki - co sądzicie o głosie aktora, podkładającego pod nowego bezi-ego?

Moje wrażenie jest takie - aktor jest bardzo dobry i swoją robotę wykonuje najlepiej jak potrafi.

Jednak z samym doborem głosu dalej się nie zgadzam, gdyż moim zdaniem kompletnie nie pasuje - przypomnijcie sobie jednocześnie twardy, cyniczny i żartobliwy głos poprzedniego bezi-ego.

Natomiast ten jest troszkę zbyt...miękki, nie sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wymagania to są naprawdę troszkę przegięte. Na moim komputerze (Ati Radeon HD 4830, 4GB ramu i AMD Phenom x3 2,1 GHz) Metro 2033 w DX10 w 1600x1200 chodziło oraz Mafia 2 na full w 1600x1200 chodziła, a jak to ma nie chodzić choćby na medium to chyba naprawdę będzie koniec świata w 2012 :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, wygląd twarzy np naszego bohatera czy ojca tej wieśniaczki jest niczego sobie.

Natomiast sama wieśniaczka, czy też Xardas (ze zdjecia) wyglądają przerażająco (źle).

Do premiery jeszcze trochę czasu, jest więc nadzieja, że takie i owakie poprawki zostaną naniesione.

Może teraz troszkę z innej beczki - co sądzicie o głosie aktora, podkładającego pod nowego bezi-ego?

Moje wrażenie jest takie - aktor jest bardzo dobry i swoją robotę wykonuje najlepiej jak potrafi.

Jednak z samym doborem głosu dalej się nie zgadzam, gdyż moim zdaniem kompletnie nie pasuje - przypomnijcie sobie jednocześnie twardy, cyniczny i żartobliwy głos poprzedniego bezi-ego.

Natomiast ten jest troszkę zbyt...miękki, nie sądzicie?

Zgodzę się z Tobą. Głos robi z Nowego Bezimiennego, takiego lalusia. Mało, że do facjaty a'la Emo się przyczepili ludzie to jeszcze głos nijaki. Głos Starego Bezimiennego był świetny. Jak to podkreśliłeś twardy. A cynizm był kwintesencją tej postaci. Pasował on do postaci odgrywanej, czyli prawdziwego bohatera. No cóż jak dla mnie tutaj tak nie będzie chyba. Na pierwszy rzut oka, czuję, że ja nie będę pałał tak ogromną sympatią do Nowej postaci. Co nie znaczy, że nie polubię jej wcale.

A co do EK Arcanii. To zestawik niezły. Zastanawiam się nad kupnem. Niby 200zł, ale zobaczymy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy demko. Jeśli będzie ładnie chodzić to załatwię sobie kolekcjonerke. Mam jeszcze do was pytanie takie, bo jako że nigdy jeszcze nie zamawiałem kolekcjonerki i czy jest możliwość kupna tego po premierze? Jeszcze sprawa dialogów. Jak dla mnie są świetne. Trzymają klimat i są dobrze dobrane. Kopczyński pasuje do nowego beziego.

Edytowano przez gothic10333
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 września w piątek? Zgadnijcie co będę robił w weekend 25 i 26? Pytanie tak łatwe, że nie przewiduje odpowiedzi. Nie mogę się doczekać, by zobaczyć czy kolejna część z mojej ulubionej serii gier będzie dorównywała poprzedniczkom.

Mam tylko nadzieję, że mi pójdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy demko. Jeśli będzie ładnie chodzić to załatwię sobie kolekcjonerke. Mam jeszcze do was pytanie takie, bo jako że nigdy jeszcze nie zamawiałem kolekcjonerki i czy jest możliwość kupna tego po premierze? Jeszcze sprawa dialogów. Jak dla mnie są świetne. Trzymają klimat i są dobrze dobrane. Kopczyński pasuje do nowego beziego.

Nie mogę się z Tobą zgodzić. Jak dla mnie dialogi są potworne. Sztuczne. Jedynie Orruk jest w porządku. Nowy Bezi ma całkiem przyzwoity głos, ale trochę zbyt... mało twardy. Zobaczymy jak to wyjdzie w finalnej wersji. Bo trudno mówić coś po kilku próbkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Bezi ma całkiem przyzwoity głos, ale trochę zbyt... mało twardy.

Ja akurat nie widzę problemu w tonie i modulacji. Normalny głos, do którego, jak do każdego innego, można się przyzwyczaić. Bardzej w tym przyzwyczajaniu się będzie mi przeszkadzać świadomość, że jest to głos ogromnej ilości postaci z poprzednich części serii.

I tu pojawia się problem - skoro Jacek Kopczyński zagrał nowego Bezimiennego, to będziemy musieli przestawić się na inne, nieznane nam głosy m.in. Lee i Hagena (pod których to właśnie on podkładał głos w poprzednich częściach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 września w piątek? Zgadnijcie co będę robił w weekend 25 i 26?

Wyjdziesz z domu na porządną imprezę :huh:

Ja akurat nie widzę problemu w tonie i modulacji. Normalny głos, do którego, jak do każdego innego, można się przyzwyczaić. Bardzej w tym przyzwyczajaniu się będzie mi przeszkadzać świadomość, że jest to głos ogromnej ilości postaci z poprzednich części serii.

Do wszystkiego można się przyzwyczaić (skoro w G3 swego czasu grało się z 5-10 fps :) ), chodzi o to, że głos poprzedniego beziego był wyjątkowy i w swój sposób dodawał grze uroku, jakoś nie przypominam sobie, żebym musiał się przyzwyczajać : /

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 września w piątek? Zgadnijcie co będę robił w weekend 25 i 26?

Wyjdziesz z domu na porządną imprezę :huh:

Jakbyś zgadł. Będę ściągał demo( ach ta moja zabójcza prędkość neta) a w tym czasie pójdę na imprezę.

Co do głosu- mi się tam podoba. W końcu to młody wieśniak. Poprzedni Bezi brzmiał jak bandzior zesłany do Koloni, a nowy jak młody chłopak, który żyje beztrosko(do czasu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - na filmikach wszystko wygląda świetnie i w ogóle, ale trzeba zagrać, żeby się w pełni przekonać.. Mam nadzieję, że system walki będzie co najmniej przyzwoity, bo nie chciałbym widzieć jakichś marnych sekwencji ataku/bloku itp itd, tylko pełną napięcia walkę z każdym wrogiem ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...