Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Hmm, mi się może nie tyle w fabule, co w scenariuszu G3 podoba, że w grze jest naprawdę ogromna swoboda - taki trochę sandbox, w którym możesz iść, gdzie tylko ci się podoba i cieszyć się naprawdę pięknymi widokami (a w Nordmarze - fantastycznym klimatem i muzyką, od której dreszcze przechodzą po plecach - uwielbiam tą krainę, chyba moja ulubiona ze wszystkich części Gothica) i robić, co tylko chcesz, żeby osiągnąć cel, a przy tym sobie niezłą postać wyskillować. :D

I mam pytanie: czy jeśli zmienię poziom trudności, to czy walka będzie jakaś zauważalnie trudniejsza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że kogoś zaciekawiłem, moimi wywodami na temat modyfikacji "The returning" i "Velaya: historia wojowniczki". Czas powiedzieć co więcej.

Jeśli się kompletnie nudzisz, polecam zagrać w Mudball, który został spolszczony przez Soulfire, zabawa polega na walnięciu Wrzoda i żeby jak najdalej poleciał, to dla tych co są znudzeni ciągłym bieganiem z jednego miejsca do drugiego. ;)

A jeśli szukasz coś na wzór przygody z Gothic'a to polecam podane modyfikacje, tutaj jest krótka lista.

Mielizna. <Prawie ukończone spolszczenie>

Zdarzenie na morzu.

Czas zapłaty prolog.

Bumshak.

Jaktyl.

Wielka wojna demo.

I dodam jeszcze coś, jak dobrze pójdzie to i w tym roku zostanie wydanych kilka modyfikacji polskich, tych lepszych oto lista najciekawszych.

Czas zapłaty.

Złote wrota.

Dzieje khorinis.

Gerranheart.

Gniew beliara.

Wielka wojna.

World at war.

Gother mod: mgła.

Ma ktoś jakieś pytania odnośnie modyfikacji tych polskich lub zagranicznych ? pisać na PW lub w tym temacie.

Przepraszam za spamik :P

Edytowano przez Spriggs
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś pytania odnośnie modyfikacji tych polskich lub zagranicznych ? pisać na PW lub w tym temacie.

Przepraszam za spamik :P

Tak, mógłbyś krótko opisac podane mody? Testowałes je wszystkie? Ja miałem okazje wypróbować tylko jeden mod do pierwszej części gothica, a zwie się on "Mroczne Tajemnice" i został zrobiony przez grupę Polaków - the Poziomkaz. Osobiście gorąco polecam ten modzik!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś pytania odnośnie modyfikacji tych polskich lub zagranicznych ? pisać na PW lub w tym temacie.

Przepraszam za spamik :P

Tak, mógłbyś krótko opisac podane mody? Testowałes je wszystkie? Ja miałem okazje wypróbować tylko jeden mod do pierwszej części gothica, a zwie się on "Mroczne Tajemnice" i został zrobiony przez grupę Polaków - the Poziomkaz. Osobiście gorąco polecam ten modzik!!

Co do samego Bumshaka i Mielizny, ciężko opisać gdyż co do Bumshaka mam problem z uruchomieniem, a do Mielizny nie miałem okazji zagrać jeszcze, czekam na spolszczenie od Soulfire.

Co do Zdarzenia na morzu, grałem, ciekawa modyfikacja ale krótka, i tutaj misje skupiają się tylko "Znajdź przedmiot i oddaj", ale ogólnie przyjemna modyfikacja.

Grałem w prolog czasu zapłaty, ogólnie fajna sprawa z atakiem starego obozu na nowy, wprowadza nas ten prolog w historię głównej modyfikacji, która powinna się chyba w tym roku pojawić, póki co nic pewnego. Na youtube jest kilka filmików z modyfikacji prezentujących progress, po więcej info zapraszam na PW, podam link gdzie są podawane aktualne niusy.

W wielką wojnę demo nie miałem okazji grać, tylko w betę prologu który został wycofany. Ale ogólnie tutaj też szykuje się coś dobrego, choć trochę Xardas17 przesadza z tymi wszystkimi bajerami jak. Elfy, duale ITP.

Jaktyl to bardzo dobra modyfikacja, z tego co się orientuje to opowiada historię przed wydarzeniami z Gothiców, ale mogę się mylić, polecam zagrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na necie na te mody i na twoją listę i się zastanawiam, czy nie było by dobrym pomysłem stworzenie alternatywnej trzeciej części gothic'a ? Skoro tak dużo ludzi bawi się modyfikowaniem I i II części to dlaczego nie zrobić trojki na silniku jednej z nich?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to dosyć ryzykowne, bo odstraszyłaby graczy swoją grafiką.Lepiej jakby zrobiono jedynkę i dwójkę na silniku Gothica 3.Wtedy tylko musiał by to ktoś dobrze zoptymilizować, ale kto temu podoła?

Co do modów to jeden przypadł mi do gustu, a zwie się on "Mroczne tajemnice".

Testowałem u siebie też kilka malutkich modów, które nieraz umilały mi rozgrywkę.Jest też kilka do trójki, ale są one bardzo nieciekawe.Czekam na nowy mod lub nową część!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to takie pewnie, oczywiście możesz mieć racje ale np. Mount & Blade strasznie brzydka gra :P a zwolenników ma wielu.. ostatnio sobie uciąłem pogawędkę z qmplami o grafice i starych grach i wyszło na to że się zgadzamy i gry mogą być graficznie na poziomie pierwszych gothiców i nikomu to nie przyszkadza, byleby fabuła, walka, questy i inne ficzery to nadganiały.. nie wiem może to jest zdanie tylko mniejszości i reszta woli jednak nowszą grafikę..

Też należy zwrócić uwagę na to, że np. w moim środowisku było sporo osobników, którym się grafa w g3 nie podobała, a po za tym na grafikę w modach się inaczej patrzy, na pewno mniej się od nich wymaga pod tym względem w końcu to praca fanowska, a nie dzieło wielkiej korporacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, kiedyś ktoś chciał robić alternatywę G3 w silniku G2, ale szybko się z tego wycofał. A co do grafiki, to moim zdaniem w pierwszych Gothicach grafika jest przyjemna, nie razi tak mocno w oczy jak w trójce, a nadrabia też fabularnie, bo od G1 do G2 NK ma fabuła jakiś sens, czego nie mogę powiedzieć o G3 w którym zostajesz wybrańcem bogów i albo rozwalasz orków dla Innosa, albo Xardasa i Zubena dla Beliara, albo po prostu wiejesz z świata Myrthany do innego z woli Adanosa.

Apropo Adanosa, jak myślicie czy Xardas, mimo tego że jest nekromantą może być sługą Adanosa. ? Przecież wkońcu pomógł odtworzyć oko innosa i powiedział nam o smokach, jeszcze nam pomagał w G3. ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej zapomniałem napisać o "jednej" irytującej rzeczy w G3 - bugach. Matko, przecież w każdym Gothiku trochę ich było, ale "trójka" przeszła samą siebie. Jeden przykład, który najlepiej zobrazuje moje słowa - obóz buntowników Nemora. Grając po stronie orków i niszcząc go mamy "fajną" sytuację. Mnie zabił buntownik stojący w ścianie. Koleś strzelał z łuku. Ech, tak zabugowanej lokacji nie widziałem jeszcze w żadnej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mało bugów znalazłem w Gothicu 3. Są mniejsze lub większe ale mi osobiście zbyt nie przeszkadzają. Dla mnie "trójka" to najlepszy Gothic. Ogromny świat i piękne lokacje mówią same za siebie. No i ten klimacik... I optymalizacja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy to takie pewnie, oczywiście możesz mieć racje ale np. Mount & Blade strasznie brzydka gra :P a zwolenników ma wielu.. ostatnio sobie uciąłem pogawędkę z qmplami o grafice i starych grach i wyszło na to że się zgadzamy i gry mogą być graficznie na poziomie pierwszych gothiców i nikomu to nie przyszkadza, byleby fabuła, walka, questy i inne ficzery to nadganiały.. nie wiem może to jest zdanie tylko mniejszości i reszta woli jednak nowszą grafikę..

Też należy zwrócić uwagę na to, że np. w moim środowisku było sporo osobników, którym się grafa w g3 nie podobała, a po za tym na grafikę w modach się inaczej patrzy, na pewno mniej się od nich wymaga pod tym względem w końcu to praca fanowska, a nie dzieło wielkiej korporacji.

Mnie to też nie przeszkadza aż tak, ale gra nie przyciągnęłaby nowych graczy.Tylko ci co grali w serię Gothic graliby w taką grę.:(

Wcześniej zapomniałem napisać o "jednej" irytującej rzeczy w G3 - bugach. Matko, przecież w każdym Gothiku trochę ich było, ale "trójka" przeszła samą siebie. Jeden przykład, który najlepiej zobrazuje moje słowa - obóz buntowników Nemora. Grając po stronie orków i niszcząc go mamy "fajną" sytuację. Mnie zabił buntownik stojący w ścianie. Koleś strzelał z łuku. Ech, tak zabugowanej lokacji nie widziałem jeszcze w żadnej grze.

Nie rozumiem o co ci chodzi?Może miałeś mało życia?Albo to bug...

@kubasliwa202-ja to kiedyś zauważyłem, ale nie wiedziałem co to znaczy i czy to jakiś bug, bo nie znałem tego słowa.:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, widzę, że z tą Nemorą związane jest najwięcej bugów. Ja miałem taką przygodę przy odbijaniu Trelis, że pod miasto z obozu przybiegł tylko jeden buntownik (chyba Fincher, nie pamiętam), ten w cięższej zbroi, a ten drugi (bodajże Tyler, ale ich imiona mogłyby mi się przestawić) został w obozie, a jako że walił z łuku, to było trochę ciężej.

A gdy już wreszcie udało mi się odbić Trelis, to nie zapisałem gry od razu, tylko po jakimś czasie - i wtedy stało się coś, co z przygody z Gothic 3 wspominam najgorzej - przy zapisywaniu wyskoczył ten cholerny błąd "Out of memory itd.". I cały wysiłek psu w budę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo Adanosa, jak myślicie czy Xardas, mimo tego że jest nekromantą może być sługą Adanosa. ? Przecież wkońcu pomógł odtworzyć oko innosa i powiedział nam o smokach, jeszcze nam pomagał w G3. ?

Xardas w G3, w którejś tam swojej kwestii sam stwierdził, że oszukał Beliara i takie tam bla bla bla to był straszny bełkot, aż mnie głowa bolała jak słuchałem tych nonsensów, w każdym razie utrzymywał że był tak na prawdę po stronie ludzi, np.

żeby ich ratować i zakończyć wojnę pozbył się magi runicznej więc paladyni razem z magami musieli się poddać...

A co do bugów taaaa.. w G3 jest ich masa, najciekawszym bugiem z moich doświadczeń z tej gry to, gdy podbiłem Faring (największą najdalej wysuniętą twierdzę orków pamiętacie?) i w momencie zabicia ostaniego orka gra się zwiesiła tak gdzieś na dobre 20sec., po czym wszędzie dookoła pojawiło się pełno buntowników którzy jak gdyby nigdy nic zajmowali się swoimi zwykłymi czynnościami typu leżenie przy ognisku, gadanie i wyganianie mnie z terenu zamku no bo przecież jestem tam bez pozwolenia xD ... epic fail dla autora skryptów tego miasta...

I optymalizacja :)

Chłopie.. przeczytaj sobie swoją specyfikację sprzętu, którą masz zamieszczoną w podpisie o potem przemyśl to co piszesz.. no chyba że ironizujesz :D

Mnie to też nie przeszkadza aż tak, ale gra nie przyciągnęłaby nowych graczy.Tylko ci co grali w serię Gothic graliby w taką grę.:(

Pewnie masz racje, ale czy to nie właśnie dla tych graczy powstają wszelkie mody.. dla tych co się w grze zakochali i chcą dostać ją jeszcze raz tyllko w odmiennej formie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xardas w G3, w którejś tam swojej kwestii sam stwierdził, że oszukał Beliara i takie tam bla bla bla to był straszny bełkot, aż mnie głowa bolała jak słuchałem tych nonsensów, w każdym razie utrzymywał że był tak na prawdę po stronie ludzi

Z outra G2:

Bezimienny:"Więc teraz służysz bogu ciemności?"

Xardas:"Nie jestem bardziej posłuszny Beliarowi niż ty Innosowi"

Jeśli więc traktować jego słowa poważnie, bogowie, podobnie jak Bezi, są dla niego jedynie środkiem dla wypełnienia własnych planów.

Bezi niszcząc artefakty Adanosa i zabijając sługi Beliara i Innosa, oraz zabierając symbole boskiej władzy na ziemi (Kostur i Berło) pozbawił mocy na ziemi tak Innosa jak Beliara (a także Adanosa, bo bez nich nie ma potrzeby jego istnienia) a tym samym zakończył ostatecznie wojny bogów.

. Wpasowałoby się to w twarde twierdzenie Pirhanii, że sequela ani kontynuacji Gothic 3 nie będzie.

Z bugów najbardziej wkurzał mnie bug z rewolucją w Faring, która odpalała się sama z siebie przy ubiciu patrolu w Gothcie lub zaatakowaniu orków przy Wielkim Piecu. Poza tym itemy questowe które nie znikają po ukończeniu questa (a sprzedać ich nie można), czy przeciwnicy wrośnięci w ściany. Był też wściekły bug z migającym obrazem, jeśli jedynym źródłem światła było słońce/księżyc, na szczęście zniknął po pierwszym patchu. A, i idiotyczny sposób na wyjście cało z każdego oskarżenia: "odwal się!" i pokonać w walce 1 na 1 atakującego strażnika, czego dokona nawet gracz na 1 lvl i to z palcem w d... w uchu. Dzięki ci Panie za CP 1.7!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bugów najbardziej wkurzał mnie bug z rewolucją w Faring, która odpalała się sama z siebie przy ubiciu patrolu w Gothcie lub zaatakowaniu orków przy Wielkim Piecu.

To nie bug. Orkowie zawsze będą cię atakować, gdy odbijesz im trzy lub więcej miast, lub gdy wypędzisz ich z Wielkiego Pieca.

Jeśli więc traktować jego słowa poważnie, bogowie, podobnie jak Bezi, są dla niego jedynie środkiem dla wypełnienia własnych planów.

Co masz na myśli, mówiąc "własne plany"?

Xardas nie miał "swoich planów"; on szukał takiego sposobu zakończenia wojny, która nie oznaczałaby triumfu Innosa lub Beliara. Czyli po prostu drogi Adanosa, drogi neutralnej, którą podążył (lub nie) razem z Bezim. On w tych planach nie uwzględniał nic dla siebie - chciał tylko zakończyć wojnę bez konieczności opowiadania się po którejś ze stron konfliktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kwestą czyim sługą był Xardas jest problem, ponieważ Adanos nie miał żadnych celów, poza byciem owym "czynnikiem równowagi" nie tylko w wojnie bogów. O ile o celach Innosa i Beliara można coś powiedzieć, o tyle Adanosa jakby tam w ogóle nie było.

Mimo wszystko uważam, że działał na własny rachunek. Chciał zakończyć wojnę bogów, ale inaczej niż robił to Adanos. Adanos spowalniał tylko rozgrywkę, ale ostatecznie i tak wojna kończyła się czyimś zwycięstwem, po czym Adanos resetował grę (potopy). Xardas zakończył grę definitywnie przez pozbawienie graczy władzy nad pionkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jedyny Gothic to 1. Ukończyłem i było b fajnie. Klimat uroczy i był jakiś cel w grze tzn. wydostać się z tej dziury zwanej światem za barierą. W dwójkę grałem chwilę ale jak się przekonałem że jest liniowa aż do bólu. Bo np żeby przejść dalej trza zostać mieszczaninem potem inna gadziną to sobie powiedziałem nie gram w takie cóś. Nudą wieje. Co do trójki to się powołam na mojego brata co to przelazł. Nuda mówi w kółko jakieś durne qesty typu zdobądź 10 tego czy zabij 5 owego. Nuda. Wielki świat i denne qesty. To już w Kings Bounty jest weselej i ciekawsze qesty np ten o królowej żab jest w dechę. Kto grał to pewnie wie o co mi biega. Generalnie z Gothikiem jest tak im głębiej w las tym więcej drzew w tym przypadku więcej bugów i syfnych qestów. A tak w ogóle to jaki masz niby cel w 3 ? Może ktoś mi to jakoś objaśni. Co niby morduję bo mam mordować ? A może qesty robi się aby pakować postać. Sorki jak to dlatego to już wowa czy inne mmo lepsze bo masz się przed kim chwalić a durne qesty w każdym mmo też są. Inaczej w sumie w każdym mmo większość qestów jest kretyńska. Ale cóz to temat na inny post.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo np żeby przejść dalej trza zostać mieszczaninem potem inna gadziną to sobie powiedziałem nie gram w takie cóś.

To samo miałeś w G1 - żeby przejść dalej trzeba było się zapisać do któregoś stronnictwa. Zresztą nawet obozy są podobne (Nowy Obóz - Najemnicy, Stary Obóz - Paladyni, Sekta - Klasztor Ognia).

Brak przypisania na stałe miałeś w G3 z tego co pamiętam (inna rzecz, że skakanie z kwiatka na kwiatek się średnio opłacało). Nie wyszło to najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to jaki masz niby cel w 3 ?

Najpierw musisz znaleźć Xardasa. Potem on ci powie, co dalej.

A tak wogóle, to takie samo pytanie można zadać odnośnie jedynki - na początku dowiadujesz się tylko, że masz zanieść jakiś list do mistrza magów ognia w Starym Obozie. I wcale nie wiesz, że skończysz tak, jak kończysz. A przecież w trójce cel gry jest podany tak samo. Tylko w dwójce od samego początku naprawdę wiesz, co musisz zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę znaleźć Xardasa więc chodzę sobie, zabijam potwory i wypełniam misje.Często też uwalniam miasta od orków co daje trochę doświadczenia.Bardzo ważne jest inwestowanie w alchemię, bo dzięki niej można robić samemu mikstury.Jeszcze nigdy nie wypróbowałem magii i mocy druidów.Nie wiem czy się przydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem sobie dodatek do 3 części ZB (zmierzch bugów). Troszkę pograłem no i rewelacji nie ma nawet nie chciało mi się dojść do połowy gry. Naprawdę bug za bugiem a to że już bezimienny mówi nie swoim głosem to już gruba przesada zdecydowanie niedopracowana produkcja żałuje każdej złotówki wydanej na tę grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...