Skocz do zawartości

Gothic (seria) v.2


Polecane posty

Gość lisu125

Z jednej strony fajnie byłoby zapomnieć jak się przechodzi grę i zacząć odkrywać ją na nowo. Z drugiej jednak strony stracilibyśmy wspomnienia związane z nią kiedy przechodziliśmy, bądź graliśmy w nią po raz pierwszy. Przykładowo ja mając 7 może 8 lat i nie posiadając jeszcze kompa (tak, były takie czasy) zagrywałem się u wujka w pierwszego CoD-a (później z dodatkiem United Offensive, a jeszcze później w CoD-a 2), GTA III, Age of Empires II i Mafie i nie chciałbym stracić z tych gier spomnień, były to czasy w któych nie musiałem się martwić o projekty do szkoły, sprawdziany, czy wybór szkoły średniej, oczywiście potem jak miałem kompa było też mnóstwo innych gier (m.in. Gothic II od którego zaczęła się moja przygoda z tą serią), część z tych co grałem u wujka musiałem oczywiście z sentymentu (ale nie tylko, ponieważ były to genialne gry) kupić... Ale dobra, już widzę że zaczynam się nakręcać i rozpisywać, a zapomniałem że to temat o serii Gothic, a nie wspomnieniach związanych z grami wink_prosty2.gif .

Edytowano przez lisu125
  • Upvote 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh pamiętam tą radość gdy po raz pierwszy w Gothiku II udało się mi odnaleźć kamień runiczny albo wrócić z górniczej doliny obleganej przez orków :D Nie wiem czy to ja się starzeję ale jak gram w dzisiejsze gry to nic co osiągnąłem w którejkolwiek z nich nie dało mi takiej satysfakcji jak wykonanie zadań w Gothiku II. Może to przez to że dzisiaj cel misji ma się podany na tacy a dawniej trzeba było i nieraz kilka godzin się męczyć z jednym zadaniem pobocznym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem sentyment, jak udało mi się przejść wszystkie części bez kodów i robić wszystkie możliwe misje jakie są. Ja też pamiętam gta 3 Lisu, ach te czasy aż łezka się kręci w oku. Dziwi mnie tylko dlaczego gothic 4 tak odstaje od innych części, trzecia część jeszcze jednak ma w sobie trochę klimatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na świeżo zainstalowałem sobie pierwszą część. Jedyś, toż to nieśmiertelna produkcja. Niemniej, po cichu tupię nogami na "dwójkę" i Noc Kruka, na którą to mam wszelki zamiar rzucić się zaraz po finale w Górniczej Dolnie. Z jednej strony smuci mnie fakt, że żadna z następnych części (ani klimatycznie powiązany Risen) nie połamał mnie tak jak i pierwowzór, z drugiej zaś - to naprawdę gra wiecznie żywa, do której wrócić mogę zawsze. Po cóż mi więc kontynuacje? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przez tą specyficzną grafikę, dubbing i tym że jesteś na początku nikim. A w Risenie już na początku zabijasz lepsze stwory i już szybko stajesz się dobrym wojownikiem. Ostatnio mnie rozwaliło z gry jak kopacze mówią mi :

złaś mi z drogi albo jeszcze dostaniesz za swoje bęnkarcie

, nawet jak już masz najlepszą zbroję i miecz. I jak tu się masz poczuć wyższy. :D

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak rozumiem chodzi Ci o Risena 2 bo w jedynce pierwsze spotkanie z Bagieńcem który jest tym lepszym stworem nie należało do najprzyjemniejszych. Gothic sam w sobie jest trudny i przejście go nie należy do łatwych zadań, ale dużo bym dał za to by wyczyścić sobie pamięć i zagrać w niego jeszcze raz nie znając tego świata.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Teraz rozumiem fanów którzy tworzą coraz nowsze modyfikacje, są one tylko po to żeby wycisnąć maksymalne wrażenia z gry.:)

Najlepiej cofnąć się w czasie i przeżyć to od nowa, oj wiele bym dal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko odnośnie moda do jedynki, Mrocznych Tajemnic.

Jakoś wyszło, że dopiero teraz mam przyjemność grania w MT, podstawkę znam już wszerz i wzdłuż :) wiem, że są nowe obozy itd. Powiedzmy, że chcę zostać hmm... cieniem > magiem ognia i tak dalej... Krótko mówiąc: Stary Obóz (przynajmniej do pewnego momentu). Czy to mi automatycznie blokuje możliwość przyłączenia się do Obozu pod Bramą lub tych psycholi z Sekty, lub też jakieś inne rzeczy u starych tj. Pradawnych? I odwrotnie, czy jak przyłączę się gdzieś do w/w to mam jakąś blokadę w obozach podstawowych? Nie wiem jak to wszystko się wiąże z fabułą główną, już mam niezłą wczutę na tego moda, a raczej jestem zbyt leniwy, żeby później w razie czego grać od nowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to możesz dołączyć tylko do jednego obozu . Pradawni to zupełnie inna historia i niezależnie od tego gdzie dołączysz to questy będą takie same. Radzę brać tego moda garściami bo długością dorównuje Nocy Kruka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz mroczne tajemnice i chcesz być przywódcą obozu koło kopalni, to możesz z każdej frakcji zrezygnować i do nich dołączyć. Wiem że to dziwnie wygląda ale tak to działa, ja np grałem najemnikiem i potem do nich dołączyłem. Co prawda masz tam trochę misji i do tego dostaniesz ciężki pancerz strażnika kopalni.

Z nimi jest tylko opcja zmiany frakcji, więc zastanów się czy chcesz zostać takim strażnikiem kopalni, a potem przywódcą kopalni.

Edytowano przez zyt123
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dołączyć najpierw do jakiegokolwiek obozu z podstawki, a potem (w dowolnym momencie) wstąpić do obozu strażników kopalni. Inne obozy z dodatku nie mają żadnych ograniczeń, z wyjątkiem fanatyków. Jeśli chce się wykonywać dla nich zadania, nie powinno się przynależeć do sekciarzy z bagna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, to mi ułatwia sprawę :) to teraz nie zostaje mi nic innego, jak odkrywać magię Gothica 'na nowo'

Apropo modów, jakie jeszcze są godne uwagi? Zarówno do G1 jak i G2 (prócz w/w The Returning, sprawdzę tuż po MT :) )?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jedynki Diccuric z tego co słyszałem jest dobry, krótko w niego grałem bo myszka mi w nim nie działała ale jest całkiem w porządku no i Golden Mod który dodaje takie rzeczy jak możliwość zostania guru, atak na wolną kopalnię i tym podobne z tym że opinie co do tego moda są podzielone i jedni go lubią a inni uważają że ma błędy uniemożliwiające normalną grę, mimo to myślę że warto spróbować bo jest dość popularny. Do G2 dość niedawno wyszła polonizacja "The Dark Saga", nie grałem jeszcze w niego ale zabieram się do tego bo oglądałem sporo materiałów i wygląda naprawdę świetnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ucichł temat widać, więc dodam jakąś nową wiadomość. Na stronie "Gothic Site" pojawił gameplay z modu "Złote Wrota", w jakości HD. Polecam oglądnąć, fani gothica powinni być zadowoleni. :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lisu125

Wkurza mnie ten dubbing, oby w finalnej wersji był wybór pomiędzy dubbingiem a samodzielnym czytaniem. Po tym co zobaczyłem w tym gameplayu mogę tylko napisać że czekam na wydanie tego moda, szykują się fajne smaczki i ogólnie mod wygląda na dobrze pomyślany i zrobiony. W końcu muszę też się dowiedzieć dlaczego piraci nas nie lubią wink_prosty2.gif .

Edytowano przez lisu125
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam gry podognej do serii Gothic, ktora pozwoli na wielogodzinne eksplorowanie mapy. Gralem we wszystkie czesci serii (kilkakrotnie), wiec zastanawia mnie, co fani tej gry mysla o innych alternatywach. Mozecie mi cos polecic? Jest tylko jedno 'ale' - nie lubie serii The Elder Scrolls. Probowalem w to zagrac, ale zwyczajnie nie trawie klimatu (ewentualnie jego braku) i przez to gra staje sie cholernie nudna.

Macie jakies pomysly?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...