Skocz do zawartości
Bethezer

Assassin's Creed (seria)

Polecane posty

Ja liczyłem, że Ubisoft po trójce zrobi przerwę Assassin's Creed i w 2014 roku powróci z prawdziwie usprawnioną grą. W końcu Brotherhood/Revelations były swoistymi rozszerzeniami dwójki, a trójka miała przynieść znacznie więcej zmian bo pracowali nad nią równocześnie z Brotherhood/Revelations. Teraz mamy pełnoprawną czwartą część rok po trzeciej, na next-genach (po których wszyscy oczekują cudów i nowej jakości), a otrzymamy mocno ograniczone zmiany. Ubisoft sam sobie zabija hype na tę serię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, tak jak przechodziłem do tej pory każdą wydaną część z Asasynami w roli głównej na PCty tak i zamierzam dorwać się do czwórki. Pewnie nawet dobrze będę się bawił, dobiję do końca głównego wątku i może nawet porobię sporo rzeczy pobocznych, tak po prostu mam ^_^ Można w sumie nawet powiedzieć, że to takie moje guilty pleasure (trochę jak przechodzenie kampanii singlowych każdego nowego Call of Duty mimo, że na serię trochę się nakląłem ;]) i w sumie ciekawość - jak potoczy się dalej wątek współczesny po zakończeniu historii Desmonda i czy w ogóle czwórka będzie hintowała konsekwencje jego wyboru? Także z dotychczas udostępnionych materiałów nie będę przeczył, że w grze będzie co robić i dostępny świat do małych należeć nie będzie (co prawda nie jest to też jakiś gigant, ale narzekać mocno nie zamierzam), ale nadal nie mogę się przekonać do tego, że mówimy o czwartej części a nie dodatku, nawet tak dużym, do trójki. Chciałbym się mylić i liczyć na to, że jak już zagram to gra przekona mnie do tego, że zasługuje na to aby mogła być nazywana pełnoprawną częścią serii. Naprawdę chciałbym, bo to ogólnie fajna i przyjemna seria do grania jest tylko, że trochę za bardzo eksploatowana przez Ubisoft co może ostatecznie ją zabić jeżeli ludziom ostatecznie się przeje... :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego klimaty ninja są jak najbardziej wskazane :P

I czemu, ach czemu nadal jest "Oho 5 wrogów? CIACH CIACH! 4 CIACH CIACH! 3..." Czyli jeden atakuje, reszta czeka. Przecież mając 2 kordelasy można by robić tak fajne kombosy.

Ciekawe też, czy Jackdown będzie miał jakieś wnętrze, czy tylko będzie można po pokładzie chodzić. Przydałoby się, bo w środku można by zmieniać ciuchy, broń, itp. No fajniej by to wyglądało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, jeżeli z Jackdawa nie będzie można korzystać w formie mobilnej bazy (albo chociażby takiego pływającego safe house'a) na co jednak się nie zanosi to uznam to za zaprzepaszczoną szansę ze strony Ubi. Ewentualnie po prostu coś zachowywali by na kolejną część ;)

Cóż, będzie trza czytać recenzje wersji konsolowych, bo na PieCykową edycję poczekamy sobie jeszcze przez jakiś czas. Czwarty kwartał 2013r. to dosyć szeroki termin tak czy inaczej ^.^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

I bardzo dobrze, może ją dopracują. Mi się do gry nie spieszy, mimo, że na nią czekam. Jeśli optymalizacja ma być taka jak w trójce, gdzie po zainstalowaniu wszystkich patchy nadal gra mi przycina (patch poprawiający większość błędów wyszedł jakoś w styczniu bądź lutym, gdzie grę już dawno odstawiłem na półkę) i wyrzuca do pulpitu to ja podziękuję. Nie wiem, czy to była wina mojego procesora, chociaż szczerze w to wątpię, bo multi nie przycinało mi w ogóle, ani nie wyrzucało mnie do pulpitu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po problemach jakie miały inne gry z serii podczas premiery na PC może to lepiej, że ją trochę opóźnią. Bo gdyby wyszła szybko ale zabugowana, to ci co kupiliby od razu by się wściekali, a jakby już większość grę skończyła to wyszedłby patch naprawiający błędy. W takim wypadku gra powinna chodzić przyzwoicie od pierwszego dnia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sunnypark

No włąsnie albo Acki maja problem z Radeonem albo Radeony z Ackiem - ciężko stwierdzić, w każdym razie dotyczy to tylko 3 cześci i radeonów - na gfxach wszystko śmigało jak powinno

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, o ile część gameplayi (a właściwie jeden... chyba z gamesconu) była niezbyt zachęcająca tak zajawka o najbardziej (nie)sławnych piratach wydawała się już imo bardzo fajna - każdy to badass, który kulom armatnim się nie kłania i nie są po prostu swoimi kopiami :D W sumie poza klasycznym Czarnobrodym moim faworytem będzie ten pirat-dżentelmen, który jednak nie był w stanie wyrobić na prośbę Francuza aby mógł powtórzyć jeszcze raz... Liczę na to, że w tej części uda się wpakować Ubi parę fajnych postaci, zajawka daje na to nadzieję ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gry z serii Assassin's Creed są ściśle powiązane ze sterownikami Nvidii, przez co gra "powinna" lepiej chodzić na kartach GeForce, a Radeony muszą zawsze czekać na patcha poprawiającego grafikę (gdzieś po premierze trójki gdzieś o tym czytałem). Dlaczego "powinna"? Bo u mnie mimo GeForce'a gra przycina. Po zeszłorocznej pomyłce jaką było kupno AC III grubo się zastanawiam nad kupnem czwórki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w AC3 70% to czysto asasyńska robota,powielana przez 7 części ,delikatnie poprawiana i odświeżana (żeby czasami się nie wykosztować,bo po co,przecież ludzie i tak kupią,wystarczy dobra reklama i zmian na tyle żeby recenzenci mieli o czym pisać )

a 30% to bitwy morskie.W Black flag'u te proporcje zapewne się zamienią i dobrze,jak dla mnie to najlepszy nowy aspekt w rozgrywce, na który twórcy wpadli od czasów pierwszej części.Do tego motyw pirackiego życia jak najbardziej mi odpowiada.Choć trochę marudzę ,zagram na pewno,bo to po prostu dobra gra będzie wink_prosty.gif

Edytowano przez panku95
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie jedyny minus to data premiery wersji PC, czyli 22 listopada.

Mnie ciekawi ta mapa. Niektóre wyspy są "ucięte" obszarowo (Północ Florydy, czy wschodnia część innej wyspy). O ile na lądzie zapewne zajmą ją gó(ry)... a nie, nie na Florydzie, więc co?

A jak to będzie na morzu? Zapewne obszar powrotu, bądź niewidzialna ściana. W nowym CDA napisali, ze fani przebieranek będą usatysfakcjonowani, bo fatałaszków ma być sporo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jedno pytanie do bardziej obeznanych w serii, dot. 4 a w zasadzie historii

Czy Edward jest w końcu członkiem rodziny Desmonda? no bo w końcu, na zakończenie revelations 16'tka przekazał mu chyba swój kod genetyczny. i w sumie to by się zgadzało, patrząc na brak blizny u kenwayów i to że połączyć z ich historią można się było dopiero PO tej akcji z połączeniem z 16. poza tym, w 4 też jest coś w tą stronę, ta bajka o kawce co udawała orła, kawka to symbol edwarda, a orzeł to przodkowie desmonda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając ten filmik , jestem ciekaw czy mi to ruszy. Bo grę kupiłem jak była w "promocji" za 50zł .

Już nie długo będzie wiadomo jaka jest optymalizacja, ja nawet nie grałem w AC3, na szczęście chyba nie ma odzwierciedlenia w poprzedniczce.

Edytowano przez RedEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Edward jest w końcu członkiem rodziny Desmonda?

Ta. To przecież ojciec Haythama i dziadek Rakohge Rahgod Rofjgh Rakcoi Connora

Oglądając ten filmik , jestem ciekaw czy mi to ruszy.

Jeśli dalej masz ten mid-endowy PC z sygnaturki i nie zmieniłeś na nic gorszego to pójdzie na pewno. Wysokie ustawienia będą wymagały sprzętu lepszego niż drewniany, ale w opinii osób, które grają (kopie prasowe) jest bardzo dobrze zarówno jeśli chodzi o optymalizację kodu i wygląd w high-endzie.

@Up

Z tego co wiem, to poza Animusem jest sporo nawiązań do zakończenia i paru elementów trzeciej części.

Ta. Do tego są mocno opcjonalne i jeśli ktoś nie będzie eksplorował biura Abstergo, zbierał notek i hakował komputerów to tych informacji nie znajdzie.

Sam miałem czekać na wersję na PC, ale olałem, bo Uplay (nie działa mi w ogóle od 3 tygodni - support nic nie poradził). Wziąłem na konsolę, przeszedłem i pokochałem. Imo lepsza nawet niż fantastyczna dwójka. Po rozczarowującym Revelations i katastrofalnej trójce AC wreszcie jest znowu "fun". Ograniczono ten współczesny bełkot, zaaplikowano dobre tempo rozwoju fabuły gdzie nie ma 5-godzinnego prologu, wszystkie mechanizmy na wysoki połysk. Do tego eksploracja nie jest upierdliwa, aktywności na morzu to coś wspaniałego, a aplikacja na tablety z flotą kenwaya to mój ulubiony obecnie mobilny klikacz.

Bardzo pozytywne zaskoczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro

Mam dla ciebie zapytanie w związku z wątkiem współczesnym w grze - jest w jakikolwiek sposób sensowny? Z zapowiedzi nie zapowiadał się zbyt ciekawie. Druga sprawa to czy są jakieś nawiązania do zakończenia trójki? W końcu mamy potencjalnego big bada, który może namieszać :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So. Gra w dużym stopniu olewa te wątki, bo - if you don't mind light spoilers -

wcielamy się w postać anonimowego testera aplikacji w Abstergo. Tak jak w Vitowej Liberation. Tam też Aveline jest bohaterką propagandowej aplikacji templariuszy, ale po wykonaniu pewnych akcji dostajemy true ending. W AC4 testujemy właśnie przygody Edwarda Kenwaya, z których Abstergo robi film. Pojawiają się tam pewne wątki paranormalne i ogólnie wszystko jest meta jak cholera, ale nie ma tego za dużo. W międzyczasie poza Animusem kontaktuje się z nami ktoś tam, robimy coś tam, poznajemy parę rzeczy przez hakowanie PC i w zakończeniu dostamy coś tam. Będą sequele. Oh. Wraca Shaun i Rebecca.

Ogólnie sam nie zrobiłem wszystkiego, pozostało mi jeszcze parę notek i komputerków. Ogólnie jednak polecam, bo np. analizy Abstergo dotyczące Altaira, Ezio i Connora są komiczne.

Nawiązania do zakończenia trójki są właśnie w tych komputerkach.

-if you mind light spoilers-

AC4 to pure fun and good gameplay, bez Desmondowego syfu z minimalistycznym i praktycznie opcjonalnym stuffem we współczesności.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...