Skocz do zawartości
Bethezer

Assassin's Creed (seria)

Polecane posty

Akurat w roku wydania AC2 raczej malo kogo interesowala grafika (choc moge powiedziec, ze odpalona pol godziny po kupieniu) wygladala po prosru ladnie - bez rewelacji, ale tez sie nie zawiodlem. Podchodzac do tej produkcji bardziej interesowala mnie ilos atrakcji, jaka przygotowana zostala przez Ubi. Fabula "wspolczesnosci" moim zdaniem jest bardzo sensowna, wydarzenia w Animusie, postac Ezio, historia jego rodziny i samo przedstawienie miejsca akcji, wrogow rodziny Auditore... bylem oczarowany. Bardzo spodobal mi sie przyjemny gameplay i mozliwosc zmieniania koloru szat Asasyna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równo za tydzień, na X1 i PC wyjdzie DLC Dead Kings (Martwi Królowie) do Assassin's Creed Unity. Na PS4 dzień później. Ubi wydało również zwiastun dodatku:

Ogólnie jako wielki fan już płonę na myśl, że lada chwila wrócę do Paryża i Saint Denise :P Dead Kings wygląda na mocno mroczną opowieść, liczę więc na kolejne kilkanaście godzin dobrego grania (jako, że gram zawsze powoli to pewne i te kilkanaście godzin mi zajmie) ;)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy (tym razem) Ubi zrobi normalny DLC. Freedom Cry do Black Flag nie jest koszmarny, lecz troche malo w nim polotu. Najpierw ze dwa razy sie zastanow, bo Ubisoft ostatnio w formie nie jest. Ale pierwsze slysze, by deweloper popsul sie "od tak". Chodzi oczywiscie o Watch_Dogs, za sprawa ktorego zaczalem bardzo sceptycznie podchodzic do ich gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mrocznie, bardzo fajnie. Pozwole sobie na stwierdzenie, iz poczatek fabuly jest lepszy niz w Unity. Polecam, obawialem sie jakiegos nietrzymajacego sie kupy DLC jako rekompensaty za bledy w glownej grze. Na szczescie wyszlo trzymajace sie kupy DLC jako rekompnestata za bledy w glownej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Post moj został skasowany, bo napisałem o brzydkich rzeczach xD Ale problem nie działania dodatku rozwiązany - nie spatchowałem gry z automatu tylko ręcznie do 1.4 i to było powodem błędów. Tak więc reinstalka podstawki, automatyczne patche i DLC, i wszystko działa. Dziś zabiorę się za DK.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie co się dzieje z Assassin's Creed Chronicles: China? Wyglądało to dość interesująco i świeżo jak na warunki podyktowane przez serię, ale po zrezygnowaniu przez Ubisoft z Season Passa i udostępnieniu Dead Kings za darmo słuch po grze zaginął. Pominąłem jakiś news? Grę skasowano czy zostanie wydana całkiem oddzielnie?

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg ostatnich informacji grę za darmo otrzymają posiadacza Season Passa, poza tym to produkcja oddzielna od Unity, a że jest o niej cicho? No cóż, Ubisoft ma na głowie łatanie Unity, teraz jeszcze obrywa mu się za HD werję trzecich Hirołsów, więc ich głowy zaprzątają te właśnie sprawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubisoftu nie obchodzi krytyka. Nie wiem też czym mają się przejmować. Zaliczyli dobry rok fiskalny dzięki drukującym pieniądze Far Cry 3,5 i Unity, a ten tak mocno krytykowany HoMM3 "HD" jest w TOP10 bestsellerów na Steam. Do tego chyba nie wierzysz, że te 10 tys. osób pracujących tam łata Unity? Powstaje tam teraz Assassin's Creed 2015, Assassin's Creed 2016, Assassin's Creed 2017, Far Cry 5, Division, Division 2, Watch_Dogs 2, Watch_Dogs 3, Just Dance do 2021 i kilkadziesiąt innych gier. No i łatanie łataniem, ale "Dead Kings" wyszło zgodnie z planem. Just sayin'.

Edytowano przez lubro
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak to bylo z Liberation z Vity.

Liberation na PC/PS3/360 wyszedł po ponad roku. W styczniu. Imo jednak reedycja Rogue latem ma sporo sensu. Sam chciałbym w to w sumie zagrać. Lubiłem Black Flag, a gra Templariuszem i trochę inny charakter głównych misji (zapobieganie zabójstwom zamiast samych zabójstw) brzmi przyjemnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unity na PS4 to dalej gra, która działa w 25-30FPS, a materializujący się NPC dostali animację błędu w Animusie zamiast zostać naprawieni. Oprócz tego to jest ciągle prześliczna produkcja, która ma milion problemów z kulejącym designem misji, zawartością zamkniętą za appkami towarzyszącymi i powolnym rozkręcaniem się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubisoftu nie obchodzi krytyka. Nie wiem też czym mają się przejmować. Zaliczyli dobry rok fiskalny dzięki drukującym pieniądze Far Cry 3,5 i Unity, a ten tak mocno krytykowany HoMM3 "HD" jest w TOP10 bestsellerów na Steam. Do tego chyba nie wierzysz, że te 10 tys. osób pracujących tam łata Unity? Powstaje tam teraz Assassin's Creed 2015, Assassin's Creed 2016, Assassin's Creed 2017, Far Cry 5, Division, Division 2, Watch_Dogs 2, Watch_Dogs 3, Just Dance do 2021 i kilkadziesiąt innych gier. No i łatanie łataniem, ale "Dead Kings" wyszło zgodnie z planem. Just sayin'.

Może na razie ich nie obchodzi, ale jak spadną ich wyniki sprzedaży gier to szybko zmienią stanowisko. Zresztą wystarczy popatrzeć na EA, ich działania również odbyły się kosztem zysków, więc wątpię żeby z Ubisoft będzie inaczej, jeśli dalej będzie wypuszczał niedopracowane gry, w końcu w pewnym momencie przegną pałę i gracze powiedzą dość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, wydadzą jedną czy dwe skończone/nie okłamujące gracza/dobre gry, ludzie odzyskają wiarę, wrócą do poprzedniego systemu. Bo EA w ogóle nie robi przynajmniej jednego Dungeon Keepera, Battlefielda 4, Sims 4, SimCity ani Need for Speed: No Limits na rok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą wystarczy popatrzeć na EA, ich działania również odbyły się kosztem zysków

?

FIFA i Madden sprzedają się z roku na rok lepiej. Nawet zepsute NHL i NBA Elite przynoszą znaczne dochody. Liczba premiumowców w BF4 jest 3x większa niż w przypadku BF3. Dragon Age Inq zaliczył najlepszy start z wszystkich gier Bioware. Titanfall się zwrócił w ciągu tygodnia. A co EA zmieniło? Dalej wydają niedopieczone gry, psują wielkie marki i obcinają online w swoich grach po 2-3 latach czy jak w Dawngate jeszcze przed premierą.

Ubisoft rozkaże swojemu PR, żeby wystosował jakieś przeprosiny, uczyni jakiś fajny gest z darmowym Dead Kings i będzie robił to samo. R6:Siege i Division będą tak samo zepsute jak Unity. Zresztą sama kwestia "zepsutych gier" też jest bardziej skomplikowana dzisiaj w czasach wybitnie skomplikowanych gier, ale to też jest temat do innej dyskusji w innym temacie.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróć uwagę, że EA od jakiegoś czasu zmienił się kierownik, stery po poprzedniku, tj. Johnie Riccitello przejął kto inny, konkretnie Andrew Wilson. A co do Dragon Age: Inkwizycja i Titanfall warto zwrócić uwagę, że to gry wydane za czasów rządów już Wilsona, w końcu on podjął decyzję o przesunięciu premier Dragon Age Inkwizycja oraz Battlefield: Hardline, ponieważ wymagały dopracowania. A pan Riccitello musiał odszedł właśnie przez niedopracowane gry, co odbiło się na wynikach sprzedaży gier tej korporacji, w efekcie zyskach. Do dzisiaj nie podano, w jakiej dokładnej liczbie sprzedał się Battlefield 4, zwłaszcza że chodzi plotka, że ten wynik był gorszy w stosunku do trójki nawet o 70%. Doszło nawet do tego, że pozwali ich akcjonariusze zatajając przed nim jakość tej produkcji.

A co do Ubisoft, dojdzie wreszcie do tego momentu, że nawet darmowa gra oraz przeprosiny nie wystarczą, w końcu ich działania będą mieć wpływ na finanse firmy, w efekcie mniej zarobią. A ktoś wtedy zapłaci za to posadą, najczęściej prezes korporacji. A tam nikt nad nikim się nie użala, mam słabszy okres w finansach i musisz odejść. Przykład pana Riccitello pokazuję to dobitnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zwróć uwagę, że EA od jakiegoś czasu zmienił się kierownik

Nie sądziłem, że na stary ruch "zmieńmy głównego reprezentanta - zostawmy całą resztę" jeszcze się ktoś nabiera.

Ubisoft też przesuwa premiery (Watch_Dogs chociażby) i robi to czego chcą gracze (oparcie swoich PC-towych tytułów na popularnym Early Access). No i ciągle to Unity. Ubisoft (w odróżnieniu od EA) ma w swoim portfolio gry, które się podobają większości. Child of Light, Valiant Hearts, Raymany. Nawet Far Cry 3 1/2 zbiera bardzo pozytywne opinie. Ubiosoftowi nic nie grozi.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to działa w korporacjach. tj. jak nie osiągasz zadowalających wyników finansowych znajdujesz się na wylocie. A najczęściej po tyłku dostaję się prezesowi, w końcu on odpowiada za to, żeby jego firma odpowiednio zarabiała. Zresztą Riccitelo musiał odejść, bo oprócz mocno zabugowanych produkcji za jego kadencji wprowadzono tzw. przepustki do trybów multiplayer w grach z drugiej ręki (mam tu na myśli rynek gier używanych). Na szczęście wraz z nadejściem rządów Andrew Wilsona zrezygnowano z tego.

Zresztą nie można powiedzieć,że przyjście Wilsona nic nie zmieniło. W końcu to on podjął decyzję o przesunięciu premier niektórych produkcji, bo bez tego ruchu jestem ciekaw, jak w dniu premiery wyglądałby najnowszy Dragon Age? Co prawda Need for Speed No Limits nie wyszedł EA, ale szefów poszczególnych ocenia się przez pryzmat całości działań.

A co do Ubisoft, na razie faktycznie nic im nie grozi, w końcu mają w swoim portfolio kilka naprawdę dobrych marek. Ale nie zapominajmy, że igranie z fanami poszczególnych serii nikomu na dobre nie wyszło. W branży gier komputerowych nieraz byliśmy świadkami spektakularnych upadków gigantów, kilka źle podjętych decyzji może położyć każdą firmę, nawet największych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...