Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

rad0slaw

Rozwiązany: Tablet 9"-10" do 1000zł

Polecane posty

Witam.

Proszę o pomoc w wyborze jak najlepszego tabletu w cenie do 1000 złotych.

Tablet będzie wykorzystywany do przeglądania obszernych, często kilkusetstronicowych dokumentów w formacie PDF, w tym skanów książek. Dodatkowo tablet będzie służył do gier, czasem do oglądania filmów i przeglądania internetu. Z racji głównego zastosowania jako czytnik książek preferuję duży ekran 9, albo 10 cali.

Oczekuję sprzętu dobrej jakości. Nie chcę, żeby coś trzeszczało, odstawało, grzechotało tak, jak w tanich chińczykach.

Moje wymagania:

-wydajny dwurdzeniowy, albo czterordzeniowy porcesor

-w miarę dobry układ graficzny

-co najmniej 1 GB pamięci RAM

-czytnik kart pamięci

-w miarę długi czas pracy na baterii

-host USB z mośliwością podłączenia pendrive

Dość przydatny byłby bluetooth, ale nie jest absolutnie konieczny. Wiem, że tym budżecie na dobry tablet z 3G nie ma co liczyć, więc obejdzie się bez tego.

Mój typ to Lenovo A2109A, ponieważ spełnia on wszystkie wymienione warunki, ponadto posiada GPS. Widziałem ten tablet na żywo i pierwsze wrażenie dość pozytywne. Wydaje się, że jest zbudowany dość solidnie, działa płynnie (układ Tegra 3). Niestety posiada ekran TN, który pod względem kątów widzenia znacznie ustępuje ekranom IPS, w dodatku nie jest on pokryty szkłem typu Gorilla Glass, tylko tworzywem.

Czy Lenovo A2109A to dobry wybór, czy w podobnej cenie można wybrać coś lepszego? Proszę o wszelkie opinie na temat tego tabletu, a także na temat innych tabletów, które spełniałyby określone wymagania i były warte zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od najtańszego do najlepszego;)

http://www.sferis.pl/produkt/72861-tablet-ntt-611-10-1-ips-1-5ghz-dualcore-1gb-8gb-wl-bt-2xcam-android4-1.html

http://www.sferis.pl/produkt/72892-tablet-10-1-quot-modecom-freetab-1002-ips-x2-bt-keyboard.html

http://www.sferis.pl/produkt/68443-tablet-prestigio-pmp7100d-dual-core-1-6ghz-10-1ips-1gb-16gb-wifi-android4.html

http://allegro.pl/tablet-acer-iconia-tab-a200-tegra-2-10-1-32gb-m-i3057818778.html

Pierwszy to najtańszy w miarę sensowny - z porządnym prockiem i matrycą dobrej rozdzielczości.

Drugi jako ciekawostka, gdybyś sporo pisał to fizyczna klawiatura będzie plusem.

Trzeci parametrami nie odbiega od reszty, ale jakość wykonania i wyposażenie jest lepsze.

Ostatni teoretycznie z najsłabszym procesorem i baterią, ale także najlepszy "firmowo", najpewniejszy pod względem kompatybilności, no i GPS-a ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie.

Na pewno nie będę dużo pisał na tablecie, ponieważ do tych celów służy mi laptop. Tablet ma być dodatkiem, na którym mógłbym wygodnie czytać książki, korzystać z podręczników i zabić czas na nudnym wykładzie.

Iconia Tab A200 działa pod Tegrą 2, więc wydaje mi się, że może być zbyt mało wydajny, poza tym tam też jest chyba ekran TFT, więc obawiam się, że będzie miał kąty widzenia podobne do Lenovo.

NTT posiada ekran IPS, ale ma najprawdopodobniej jednordzeniowy układ graficzny Mali-400MP1, więc wolałbym dopłacić jednak do czegoś bardziej wydajnego.

Prestigio wydaje się być ciekawą propozycją, ciężko mi jednak ocenić, jak wypada on w porównaniu z Lenovo, oraz co ważne, jak jest z jakością wykonania. Gdyby nie ekran, to Lenovo robi naprawdę pozytywne wrażenie, czy w Prestigio również wszystko jest dobrze spasowane, dobrze leży w dłoni? Czy w przypadku tej firmy również nie powinno być problemów z gwarancją?

Który tablet byłby ogólnie lepszym wyborem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem się podpowiedzią dotyczącą Acera i znalazłem model A210 posiadający układ Tegra 3. W sumie posiada te cechy, na których mi zależy, poza tym ma większy ekran, oraz pełnowymiarowe USB. Nie posiada ekranu IPS, ale kąty patrzenia są według mnie lepsze niż w Lenovo, szczególnie przy patrzeniu z góry, albo w pozycji pionowej..

Na jakim poziomie jest jakość wykonania tego tabletu? Gdzieś czytałem, że przy mocniejszym nacisku na ekranie pojawia się efekt "tęczy" (nie wiem, jak to nazwać) czy jest tak rzeczywiście, czy nacisk musi być rzeczywiście mocny? Czy występuje uginanie się obudowy? Tablet będę nosił prawdopodobnie w jakimś miękkim futerale między książkami w torbie, więc wolałbym, żeby mu się nic nie stało.

Czy posiada ktoś informacje na temat obecności Bluetooth w tym tablecie? Na stronach różnych sklepów pisze, że posiada Bluetooth, to samo mówili na infolinii (mówili też, że nie ma GPS), natomiast na stronie producenta jest informacja zaprzeczająca temu. Na GPS mi nie zależy, więc nie jest to w żadnym razie istotne kryterium, ale Bluetooth by się przydał.

Czy oprócz dedykowanego gniazda zasilacza tablet Acer a210 można ładować również przez USB? Nigdzie nie mogę znaleźć o tym informacji. Chodzi mi o standardowe ładowarki samochodowe albo power banki.

Podsumowując, który z tych tabletów lepiej wybrać, Lenovo A2109A, czy Acer A210 (mogę lekko nagiąć budżet o różnicę w cenie, więc z tym nie ma problemu) ? A może jakiś jeszcze inny model?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam A211 który od A210 różni się jedynie modułem 3G.

BT jest, GPS też.

To o tęczy to prawda, ale nacisk musi być całkiem spory.

Obudowa czasem trzeszczy na styku czarnej obwódki wokół ekranu i szarego tyłu.

Ładować można go tylko poprzez port do ładowania, przez USB się nie da, ale możesz z niego ładować inne urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rzeczową wypowiedź. Pod mocnym naciskiem praktycznie każdy ekran się ugnie, więc jeśli zjawisko nie występuje przy normalnym użytkowaniu, to nie stanowi to większego problemu.

Wygląda na to, że jakość wykonania stoi na przyzwoitym poziomie. Czytam recenzje tego tabletu i w sumie teraz chyba jestem bardziej nastawiony na A210 niż na Lenovo.

Pewnie zamówię jutro ten model, ale czy mógłbyś coś jeszcze napisać o tym tablecie? Jak się spisuje w codziennym użytkowaniu?

Jeśli to możliwe, to czy mógłbyś zobaczyć jakie napięcie daje na wyjściu ładowarka od tego tabletu? Lubię czasem pomajsterkować i jestem ciekaw, czy dałoby się przystosować jakąś z posiadanych przeze mnie ładowarek samochodowych na potrzeby tego tabletu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na każdym sprzęcie mogą się zdarzyć delikatne przycięcia. Ważne, że podczas normalnego używania jest płynnie. Super wydajność w grach i tak nie jest mi potrzebna, bo na nudne wykłady najczęściej zabieram laptopa.

Z doświadczenia wiem jednak, że zapas wydajności przydaje się po jakimś czasie. Posiadam telefon z procesorem 1 GHz i 512 MB RAM. Półtorej roku temu byłem zadowolony, że wszystko działa płynnie, teraz spowolnienie jest często dość odczuwalne, ale myślę, że jeszcze spokojnie da radę go używać rok albo dłużej. Jeśli wybrałbym słabszy model, to teraz miałbym problem. Tak samo jest z resztą z każdym innym urządzeniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno, prawdopodobnie ostatnie pytanie.

Czy mógłbyś napisać, ile czasu Acer potrafi pracować na baterii? Chodzi mi o średni czas pracy podczas normalnego użytkowania, a także o maksymalny czas pracy tabletu podczas przeglądania dokumentów oraz użytkowania mało wymagających aplikacji przy akceptowalnym poziomie podświetlenia ekranu. Za opinie na temat czasu działania przy wykonywaniu innych czynności również byłbym bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...