Skocz do zawartości

PS4, X-One, Wii-U


Polecane posty

Sam byłem zaskoczony tą informacją. Po sieci krążyły plotki o premierze w marcu, co już nieszczególnie do uwierzenia, a tu Kaoru Uno wyskoczył z info, że jeszcze będzie jeszcze wcześniej. Więc luty confirmed, get hype.

W każdym razie - nie mogę się doczekać pierwszych zawodów i zrzutów muzyki :3

Hell yeah.

Edytowano przez QuadDamage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Messer

Świetnie podsumowałeś sytuację w branży w paru zdaniach.

@lubro

Mógłby nic nie mówić. Na razie wciąż informacje o wersji na Wii U. I to bardzo pozytywne.

Tak, tak, satyrą zawsze da się zasłonić, ale jak możesz zaobserwować w recenzji Gamespotu, nie każdy ma takie luźne spojrzenie na seksizm.

Jak chodzi o moje stereotypy, to przykłady proszę.

@Mistrzowie logiki

Ludzie, ten facet to redaktor dużej strony, fanatyk gier video. Myślicie, że on nie ma PS3/X360, albo że nie mógłby ograć GTA? Czemu? Poza tym, niewiem jak miałaby się nazywać strona o Nintendo. Jeśli robisz bloga konkretnie o firmie Honda, to nie nazywasz tego CarsBlog, bo to bezsensowne uogólnianie. Jeśli o muzyce Jazzowej, nie nazywasz WorldMusic.com. PPE jest stroną o konsolach, bach magazyn na cześć plejaka. To naturalny znak w interniecie, zrozumcie to w końcu.

@Sergi

Jeśli ma, powiedzmy, 4-5 letnią córeczkę, to wyobraź sobie, że nie jest dobrym pomysłem pokazywać jej scen seksualnych poprzedzonych zabójstwem, wyjątkowo wyszukanych przekleństw, czy nadzwyczaj brutalnego "pana dentystę", operującego, przywiązanego pacjenta obcążkami. A ten redaktor zapewne (jak i większość konsolowców) gra na widoku i jako ojciec małych dzieci, chce czuć się przynajmniej trochę swobodnie. Co, zakaże dzieciom sobie coś tam robić w salonie, bo on gra w brutalne gry? Jak za to gra w gry Nintendo, to może sobie spokojnie pykać, a i zaprosić resztę do wspólnej zabawy.

PS. Brutalność to nie wyznacznik dojrzałości gier. Mógłbym wręcz rzec, iż Zelda Twilight Princess jest już bardziej dojrzała niż GTA V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma, powiedzmy, 4-5 letnią córeczkę, to wyobraź sobie, że nie jest dobrym pomysłem pokazywać jej scen seksualnych poprzedzonych zabójstwem, wyjątkowo wyszukanych przekleństw, czy nadzwyczaj brutalnego "pana dentystę", operującego, przywiązanego pacjenta obcążkami. A ten redaktor zapewne (jak i większość konsolowców) gra na widoku i jako ojciec małych dzieci, chce czuć się przynajmniej trochę swobodnie. Co, zakaże dzieciom sobie coś tam robić w salonie, bo on gra w brutalne gry? Jak za to gra w gry Nintendo, to może sobie spokojnie pykać, a i zaprosić resztę do wspólnej zabawy.

PS. Brutalność to nie wyznacznik dojrzałości gier. Mógłbym wręcz rzec, iż Zelda Twilight Princess jest już bardziej dojrzała niż GTA V.

Sam nie wiem co myśleć. Czytając Twój tekst, odnoszę takie samo wrażenie jak gdybym oglądał materiał w "Wiadomościach" na TVP odnośnie tego jak te gry videło są zue. Grałeś GTA, że wypisujesz takie bzdury ? Bo to co piszesz na kilometr wieje hipokryzją. Zacznijmy rozumować tak jak Ty, niech wszystkie filmy gdzie to jest zabijanie, torturowanie, sceny seksulane będą zabronione, no bo przecież obraża to naszą godność ! Litości. Przyczepiłeś się jednej wyrwanej z kontekstu scenie jak rzep, i czepiasz się, że gra namawia do tortur, a tak na prawdę nie masz bladego pojęcia o co tak na prawdę się rozchodzi. Natomiast, Twój argument związany z dziećmi przemilczę, bo nic innego nie przychodzi mi do głowy.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leak alfy titanfalla ostatecznie przekonał mnie, żeby nie czekać jakoś specjalnie na jego premierę. Na litość, oni robią testy ALFA dwa miesiące przed premierą. To się nie może skończyć dobrze. Niby gra powstaje w programie EA partners, a jednak jakoś czuć, że przykładają do tego swoją rękę. Dziwne, dziwne :V

Ale może kiedyś dam mu szansę, jak będzie na przecenie. Bo może i nie wygląda faktycznie next genowo, ale pewnie jako morderca czasu się nada.

Ludzie, ten facet to redaktor dużej strony, fanatyk gier video. Myślicie, że on nie ma PS3/X360, albo że nie mógłby ograć GTA? Czemu? Poza tym, niewiem jak miałaby się nazywać strona o Nintendo. Jeśli robisz bloga konkretnie o firmie Honda, to nie nazywasz tego CarsBlog, bo to bezsensowne uogólnianie. Jeśli o muzyce Jazzowej, nie nazywasz WorldMusic.com. PPE jest stroną o konsolach, bach magazyn na cześć plejaka. To naturalny znak w interniecie, zrozumcie to w końcu.

Niech sobie mają strony typu "nintendo life". To dla mnie nawet lepiej, bo od razu będę wiedział, że jeśli pojawi się jakiś artykuł tego typu to będzie bił z niego bias na kilometr.

Nie wejdę na stronę tego miłośnika hondy, żeby czytać o tym, że silnik Wankla Mazdy to nic fajnego i w sumie dobrze, że samochody hondy go nie mają. Z drugiej strony nie wejdę też na jego stronę, żeby poczytać o tym jak dobry jest VTEC, bo i tak wiem, że będzie wychwalany pod niebiosa (całkiem słusznie tak btw).

A PPE to całkiem inna para kaloszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mógłby ograć GTA? Czemu?

Bo ma 4.5-letnią córkę, która by widziała.

Bronisz bezsensownej sprawy, miliony dorosłych kupuje takie gry i nie ma problemu z graniem w nie, tylko na Wii U nie można jej ograć, "bo dzieci".

Poza tym, niewiem jak miałaby się nazywać strona o Nintendo.

Ależ nazwa jest bardzo dobra. Od razu wiadomo, że trzeba tamtejsze teksty traktować pół serio. A teksty tego pana nawet ćwierć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wciąż informacje o wersji na Wii U. I to bardzo pozytywne.

Nie ma kierownic, 30FPS, cyfrowe triggery, zerowa usługa sieciowa.

ale jak możesz zaobserwować w recenzji Gamespotu, nie każdy ma takie luźne spojrzenie na seksizm.

Nie każdy ma też dwumetrowy kij w tyłku i wszędzie widzi gwałty, seksizm, rasizm i ksenofobię.

@Mistrzowie logiki

Nie idź tą drogą TM

?

Poza tym, niewiem jak miałaby się nazywać strona o Nintendo.

Nie chodzi o nazwę. Jak ktoś robi serwis o jednej firmie to zawsze ma bias.

Jeśli ma, powiedzmy, 4-5 letnią córeczkę, to wyobraź sobie, że nie jest dobrym pomysłem pokazywać jej scen seksualnych poprzedzonych zabójstwem, wyjątkowo wyszukanych przekleństw, czy nadzwyczaj brutalnego "pana dentystę", operującego, przywiązanego pacjenta obcążkami. A ten redaktor zapewne (jak i większość konsolowców) gra na widoku i jako ojciec małych dzieci, chce czuć się przynajmniej trochę swobodnie. Co, zakaże dzieciom sobie coś tam robić w salonie, bo on gra w brutalne gry? Jak za to gra w gry Nintendo, to może sobie spokojnie pykać, a i zaprosić resztę do wspólnej zabawy.

Orchi +1

EDIT: Co jest z otoczeniem Nintendo i nagłą walką z seksizmem? Kogoś zabolała pseudonaukowa robota Sarkeesian, która w swoich filmach próbuje przepchnąć tezę, że Nintendo robi najbardziej seksistowskie gry?

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orchi

Filmy to nie gry. Jeśli film po prostu pokazuje nam w odpowiedni sposób, powiedzmy, kryminalistę. Jakie jest jego podejście do ludzi, kobiet, etc. jest to film dobry. Dobrze przekazuje emocje. Gra to wg. mnie trochę co innego. Gry to bezpośrednie postawienie nas w roli danej osoby, kryminalisty. Ta scena tortur... moim zdaniem o krok za daleko. Nie chcę się już więcej wypowiadać o seksizmie w GTA, bo się z nim odpowiednio nie zapoznałem, ale napewno są bardziej subtelne środki przekazu.

@lubro

Nie zerowa usługa sieciowa, ale o tym mówiłem, zapierasz się negatywnie na wiele rzeczy związanych z Wii U. Gra będzie na Wii U ładna, to wiemy. Przeboleję te jakże tragiczne, cyfrowe triggery. Podejrzewam, że jako laik w tym gatunku, nie poczułbym różnicy. Będzie to najgorsza wersja, z dobrych wersji, tyle.

TM przez... Czyżbym nagle zaczął kopiować Twój styl? tongue_prosty.gif

Facet w domu by tego z przyjemnością nie ograł (jeśli GTA V "byłoby dla niego"). Dzieci biegają po domu, a na TV sceny skrajnie brutalne. Jak sobie to niby wyobrażacie. Chciałbym też zwrócić uwagę na to, że widzicie czyjś tekst, kogoś, kto znudzony był już tymi wszystkimi negatywnymi emocjami, brutalnością w grach i poniekąd o tym pisze, ale Wy, najwyraźniej fanboje GTA, bojkotujecie tą opinię dodatkowo oczerniając za to, że pojawiła się na stronie, w nazwie zawierającej "wszystko w rękach niebios" (tak, właśnie wplotłem w mój post ciekawostkę tłumaczeniową). Inni ludzie inne opinie, nie od razu brak kompetencji. A oskarżanie mnie o opinie pokroju znachorów z TVP jest kompletnie niewłaściwe. Tamte reportaże mnie żenują.

PS. Zobaczcie w jakiej grze brutalność wykorzystana jest, wręcz powiedziałbym fenomenalnie, do przedstawienia danych emocji, czy sytuacji. The last of us. Przy tym GTA to jakiś nie śmieszny żart. W TLOU jak w dobrym filmie,

o czym mówiłem.

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Luke

Żeby uściślić i zakończyć tą sprawę. Napisz mi proszę, na jakiej podstawie snujesz te swoje wszystkie negatywne wątki i opinie o GTA V, bo że w tą grę nie grałeś jestem pewien. Zobaczyłeś, przeczytałeś parę tekstów i wydaje Ci się, że wszystko o tej grze wiesz.

Filmy to nie gry. Jeśli film po prostu pokazuje nam w odpowiedni sposób, powiedzmy, kryminalistę. Jakie jest jego podejście do ludzi, kobiet, etc. jest to film dobry.

Gdybym miał zacząć wymieniać dobre filmy i seriale, gdzie tortury są i to nie rzadko ważnym elementem, chyba nie starczyło by mi postów do końca tej strony. Powiedz mi geniuszu, gdzie w GTA traktuje się źle kobiety. Piszesz, choć nie grałeś, ale tak Ci się wydaje. Genius.

Chciałbym też zwrócić uwagę na to, że widzicie czyjś tekst, kogoś, kto znudzony był już tymi wszystkimi negatywnymi emocjami, brutalnością w grach i poniekąd o tym pisze, ale Wy, najwyraźniej fanboje GTA, bojkotujecie tą opinię dodatkowo oczerniając za to, że pojawiła się na stronie, w nazwie zawierającej "wszystko w rękach niebios"

Nie ma to jak przeczytać, od kogoś, kto nie ma bladego pojęcia o danym tytule, że jest się fanboyem owej wspomnianej gry. I oh hipokryzjo, wspominasz skrajnie "fanboyski" tekst na skrajnie "fanboyskiej" stronie, a do tego wciąż te dzieci.

Czytając Twoje posty odnoszę nieodparte wrażenie, że Ty tak specjalnie. Ilekroć większość osób jest na "tak", Ty będziesz na "nie", tak dla samej zasady.

BTW. Zavi ucięło 20 funciaków na czystej X1. Bardzo interesujący ruch, ciekawe tylko czy jest to stały price drop, czy tylko chwilowy.

O zgrozo, zapomniałbym o Titanfallu. Nie wiem, walki w mechach wyglądają bardzo interesująco, ale jeśli EA w tym czasie dysponuje tylko wersją alfa, to na prawdę czuję się zaniepokojony. Druga tak duża wpadka po Bfie 4 raczej nie przejdzie, więc wolałbym już przesunięcie premiery nić otrzymanie kolejnego zabugowanego crapa.

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku jejku jejku, oni nigdy się nie zmienią.

To jest temat o next genach a nie wasz ganek miłości panowie, koniec z offtopem. Seksizmy rasizmy i inne tortury to w temacie o GTA można obalać.

Ukazała się łatka do Dead Rising 3. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt że łatka zajmuje ....

13 GB.

Nie dość, że więcej niż gra na X360, to jeszcze pechowa liczba !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatka do Dead Rising 3 zawiera pierwsze pełnoprawne DLC z Season Passa. Jak na takie DLC to rozmiar robi pozytywne wrażenie. Nie wiem tylko po grzyba pobrać go muszą wszyscy, jeśli do jego aktywacji i tak trzeba będzie posiadać season passa, chyba, że MS zamierza to DLC udostępnić w pełni za free. Jedynie co mnie bardzo martwi, to to, że lada chwila przy obecnych rozmiarach gier i DLC skończy mi się miejsce na dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Orchi

Ta dyskusja do niczego nie doprowadzi, bo Ty zawsze GTA będziesz bronił, a kto inny satyrą zasłoni, never mind, jeśli nie macie nic przeciwko tym treściom, grajcie. Ja jestem sceptycznie nastawiony do takich gier, ale może jakbym trochę się w tytuł zagłębił, to panowie z Rockstar wyjęli by mi mój, domniemany przez lubro (lubro, lubra?), kij.

I nie mam nic przeciwko torturom w filmach, etc. Horrorów nie lubię i nigdy chyba nie zrozumiem ich fenomenu, ale treści tego typu mogą zostać dobrze wplecione w film w celu, chociażby, przedstawienia danej postaci. Film Alex Cross chociażby, trochę. Tylko mu się nie udało... ale to wszystko offtop, więc tu utnę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsens. Darmowa łatka powinna być dostępna dla wszystkich, a DLC tylko dla ludzi z Season Passem. O ile się nie mylę, z BFem takie jazdy na PS3 były. Wkurza to strasznie.

Anyway, Microsoft chyba stwierdził że najlepszą drogą na zapewnienie sukcesu Xboxowi One będzie powtórzenie drogi krzyżowej jaką Sony miało z PS3 - upadki upadki upadki i na końcu zmartwychwstanie. Nie wiem jak wy, ale ja widzę w chwili obecnej X1 zupełnie tak samo jak w 2007 widziałem PS3 - nieprzejrzysty interfejs, słabe multiplatformy, wysoka cena, długie loadingi itp. No i fatalny marketing.

Najnowszy z pomysłów http://img.gawkerass...g/ku-xlarge.png

"According to a leaked copy of the full legal agreement behind the promotion, video creators "may not say anything negative or disparaging about Machinima, Xbox One, or any of its Games" and must keep the details of the promotional agreement confidential in order to qualify for payment. In other words, to get the money, video makers have to speak positively (or at least neutrally) about the Xbox One, and they can't say they're being paid to do so."

W skrócie - nagraj filmik z gry na X1, udostępnij, wspomnij słownie że grasz na X1 i masz szansę na 3 dolary. Czas promocji

ograniczony. Kto się skusi ?

Taak, oni nigdy się nie zmienią.

@luke - daj już siana pls.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezsens. Darmowa łatka powinna być dostępna dla wszystkich, a DLC tylko dla ludzi z Season Passem. O ile się nie mylę, z BFem takie jazdy na PS3 były. Wkurza to strasznie.

Niby tak ale to zawsze jest gra Capcomu który potrafi zostawić zablokowane postacie na płycie aby przy zakupie dlc nie trzeba było ich sciągać... Nie wiadomo co im mogło strzelić do głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale to zawsze jest gra Capcomu który potrafi zostawić zablokowane postacie na płycie aby przy zakupie dlc nie trzeba było ich sciągać... Nie wiadomo co im mogło strzelić do głowy.

Jak się nad tym zastanowić, to był dobry pomysł, ale fatalny marketingowo. Tzn. dzięki temu mogłeś walczyć mając podstawkę przeciwko postaciom z DLC w multi, co nie dzieliło graczy na lepszych i gorszych, no i nie musiałeś ściągać masy mb. No ale populistyczne serwisy i ludzie bez mózgu od razu zaczęli szczekać. Mam na płycie i nie mogę zagrać, jeju jeju jeju, jakby to cokolwiek zmieniało.

Nowy materiał z Drivecluba się pojawił i jest on .. dziwny, no ale pokazali nietypową kamerę i chwalą się grafiką.

http://www.dualshockers.com/2014/01/21/driveclubs-video-explains-the-secrets-of-the-ps4-exclusives-spectacular-visual-effects-and-more/

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jsko ciekawostkę powiem, że pojawiły się przecieki jakoby Nintendo planowało wydać dwie nowe konsole. Fusion DS i Fusion terminal. Są podane dokładne specyfikacje. Handheld "ma" 3 GB RAMu. Terminal mógłby pewnie konkurować z PS4/XONE. Gdyby te plotki były prawdą, w co ciężko mi uwierzyć, byłoby, świetnie, chyba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dziwiłem dlaczego GAF czy vgleaks tego nie podjęły, ale doszedłem do specyfikacji ("nintendolife" lol). Czytam tą listę i widzę oczami wyobraźni źródło w postaci czegoś na wzór misterxmedia, który dalej usilnie próbuje udowodnić, że X1 ma ukrytą, drugą kartę graficzną.

4GB DDR4 + 2GB DDR3, ale GPU z 4.60 TFLOP (więcej niż Titan chyba). Planowana wersja bez slota na płyty (samobójstwo na rynku konsolowym). 3GB w handheldzie to też overkill. Bez sensu przy rozdzielczości 960 x 640. No i w sytuacji, w której Nintendo nawet nie stara się integrować 3DS i WiiU przez jakiś cross-buy (choćby gry z VC), jednolity system kont i więcej cross-play, nie ma możliwości, żeby nagle na tej idei oparli swoje nowe systemy.

also lol@codenames

To będzie nowy mokry sen fanów Nintendo powtarzany przed każdym E3.

B-but new IP from Miyamoto

B-but Pokemon MMO

B-but Metroid

B-but Fusion.

Revolution (Wii) też miało być mocne, a wyszło jako podkręcony Gamecube.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiamy mokre sny fanów i możemy ujrzeć nowy projekt na next geny z Kickstartera ( ciekawy pomysł - inwestor wyłożył 1.2 mln, teraz chcą 500 K by inwestor zobaczył że jest zainteresowanie i dał jeszcze więcej ), a mianowicie realistyczną grę na CryEngine, osadzoną w średniowieczu bez żadnych czarów i elementów fantasy.

http://www.ppe.pl/ne...elacyjnie_.html

Ja jestem bardzo na tak, takich gier brakuje. No i najlepszy dowód na to że PC architektura konsol może się opłacić.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:pledged 24 euro: W ciągu ostatnich 72h wydałem 100 euro na Kickstartery.

Jako że Sony czeka z wydaniem DriveClub na moment straty momentum PS4 (tylko to tłumaczy status "undecided") i pewnie się obsunie na Q2/Q3 to wziąłem NFS:Rivals. Piszę to, bo streamuję w tej chwili na twitchu (/lubro3000).

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro

Fusion nie wszystkim zapewne się podoba (to byłaby idealna generacja 8 wg. Nintendo, teraz ludzie chcą zrobienia z Wii U sukcesu biblioteko-growego.Pokemon RPG to raczej dla fanów Poków, do których ja np. nie należę. Nie lubię takiego uogólniania i wrzucania ludzi do jednego wora, ale to tylko chciałem wtrącić.

XONE też miał nie mieć na początku czytnika płyt. To może jednak mieć jakieś tam lużne podłoże prawdy. Handhelda nowego to Big N chyba już od dawna projektuje. Mocna przenośka by się przydała, bo 3DS jest dla mnie trochę za slaby. Szczególnie rozdzielczość.

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy dzionek od dobrego ogłoszenia, ding ding ding Definitywna Lara jednak w 60 FPS na PS4.

Exact quote @50:35:

Q: Soooo, ah FPS?

A: So looking here this is the PS4 version running at 60FPS. So again, at 1080P. That's awesome for us to be able to showcase, because when you get your hands on it.... You feel it for sure. And when you're looking at it, you're like, yeah, thats badass.

http://www.twitch.tv...dar/b/497373767

Jejku jejku jejku, jak X1 nie poprawią to meltdowns będzie niesłychane. So much of #hiddenpower #ESRAMpower.

Edit - no i nie poprawili. Coraz więcej źródeł donosi że na X1 mamy przeważnie 30 FPS, przy czym 45 FPS osiągane jest w najbardziej spokojnych momentach, a na PS4 jest w większości 60 FPS, poza największą jatką.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#UkrytaKarta

#TylkoDlaFirstParty

#MocChmury

Konsole są już od dawna w sprzedaży, i serwisy typu ArsTechnica czy Engadget pewnie obejrzały wszystkie chipy z każdej strony. Gdyby był tam jakiś dodatkowy układ, to już by o tym donieśli.

EDIT: A TR i w 120 FPSach jest cienki :trollface:

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego to w ogóle jest newsem? Te blisko 50% przewagi w mocy musiało się gdzieś odbić. Interesujący jest jednak kierunek. Do tej pory developerzy poświęcali rozdzielczość, ale nie wyglądało to najlepiej przez sprzętowy upscaler, który wszystko sztucznie zaostrza i psuje czerń. Podejrzewam, że w przypadku multiplatform będziemy mieli do czynienia właśnie z poświęceniem płynności, bo na screenach czy YouTube nie widać różnicy. W grach, których na PS4 nie ma, czyli Titanall czy Halo będzie można rozdzielczość zablokować na 720p i framerate na 60 klatkach.

#talesfrommyass

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...