Skocz do zawartości

PS4, X-One, Wii-U


Polecane posty

Najgorsza, czyli taka, która nikogo nie będzie obchodzić.

Usługa sieciowa jest do bani. Gdzieś na poziomie początków PS3. Dalej jest problem z komunikacją głosową, matchmaking w grach łączy ze sobą graczy z różnych krańców świata, a jak próbowałem grać w NFS Most Wanted to regularnie byłem wykopywany pomimo tego, że na PC, PS3 i Vicie tego problemu nie mam (wersji na 360 nie mam, ale podejrzewać, że tam jest dobrze).

tak... mam 4 wersje 2012 Most Wanted

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubro, staraj się, a za parę lat pobijesz tego rekordzistę w ilości gier :D

Usługa sieciowa jest "jak z początków PS3", ponieważ to są początki Wii U. Jak lenie się ruszą i o port zadbają to będzie lepiej śmigać, przynajmniej w to wierzę :) Mnie będzie obchodzić, bo do tamtego czasu na pewno PS4 mieć nie będę i liczę, że inych "hardcorów mających Wii U" też. Bo chcę aby inne third party też zainteresowały się Wii U

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego tematu powinien być dopisany Steam Box, bo nie wiadomo, gdzie o nim pisać ;) . A w końcu to taka prawie konsola.

7 stycznia 2014 roku, czyli we wtorek rozpoczynają się targi CES 2014 i Valve ma na nich coś tam pokazać, co związane będzie z ich "konsolokomputerem". Mogę się założyć, że od dłuższego czasu trwają rozmowy z developerami (zarówno niezależnymi, jak i tymi większymi) w sprawie pisania kodu bezpośrednio pod linuksowego Steam OS.

Mnie najbardziej interesuje sprawa nie nowości (bo te pewnie będą chodziły bezproblemowo pod linuksowym OpenGL), ale gier, które już mamy w swoich bibliotekach. Czy one będą w przyszłości przeportowane? Z drugiej strony komu by to się opłacało...? Patrząc w swoją szklaną kulę myślę, że (oprócz strumieniowania z tradycyjnego peceta) Valve dopuści możliwość instalacji Windowsa na Steam Boksie i poprzez "Dual Boota" rozwiąże problem kompatybilności starych gier.

Trochę ogólnikowych pytań i odpowiedzi:

http://store.steampowered.com/livingroom/SteamMachines/?l=polish

Taki trzeci (czwarty, licząc Nintendo) gigant konsolowy dobrze by zrobił zarówno branży, jaki i graczom.

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak spisywali Xboxa na straty :/ Dziś na Xbox Wire pojawił się wpis. Przed końcem 2013 sprzedano 3 mln konsol i to tylko w 13 krajach. Jak na tak małą liczbę, te 3 miliony robią wrażenie, ciekaw jestem wyniku jaki osiągnęło PS4. Przy okazji wymieniono gry jakie na pewno pojawią się w tym roku na X1, o dziwo na tej liście nie pojawiło się Halo i Quantum Break, przy czym patrząc na tweety pełnoprawne Halo 5 ma pojawić się pod koniec roku, z QB sprawa wygląda gorzej bo żadnych nowych informacji nie podano.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykanie byli spragnieni nowych konsol. PS4 na półkach nie było, więc wzięli XBONE. Wynik robi wrażenie, choć warto przypomnieć dla zasady, że i WiiU miało do końca 2012 3 miliony. Chociaż to chyba były konsole wysłane do sklepów, więc biorąc pod uwagę, że w niektórych okresach 2013 w takiej Europie Nintendo miało ujemną sprzedaż (bo sprzedawcy zwracali konsole) to trochę marna i myląca statystyka. No i Nintendo wystartowało w większej ilości krajów mając przylepione "Nintendo" na pudełku. Mimo wszystko wierzę, że Xbone uniknie noworocznego fiaska. Nie tylko nie ma 3-miesięcznego okresu ZUPEŁNIE BEZ GIER (jak WiiU), ale i ma multiplatformy. O reszcie pisałem wcześniej. USA będzie w porządku i chyba tylko o USA Microsoft zabiega w tej generacji, więc misja wykonana.

O PS4 dowiemy się pewnie dzisiaj na CES o 2 rano albo jutro o 17:30. Biorąc pod uwagę, że VGChartz było blisko z XBONE, to można założyć, że koło 4 milionów PS4 już u klientów jest. Bardziej niż śmieszne wyniki sprzedaży interesuje mnie to co ewentualnie Sony powie dzisiaj. CES to targi skupiające się raczej na sprzęcie niż na oprogramowaniu. Ciekawe czy hełm VR ujawnią zatem dzisiaj czy będą czekać do GDC.

EDIT:

Oh boy

DsyMrvx.jpg

Port GTAV? Fallout 4 tylko PS4/X1(i PC obviously)? Shenmue 3? Może coś z zapowiedzianych produkcji typu Uncharted, Halo? GI to jaskinia rozczarowań, więc nie jaram się.

Jaram się.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nic ciekawego na CES nie było. Zaprezentowano 13 modeli SteamBoxa, z czego kilka ma cenę na poziomie Xbone, ale ogólnie cenowo ( podawanie cen w polskich złotych mija się z celem ) i pod względem gier sprzęty te szału robią. SteamOS też blado wypadł, nawet nie cała biblioteka linuxowych gier nie została przepisana na ten moment , jest gorzej niż myślałem, a do SteamBoxa jestem nastawiony od początku negatywnie.

Sony pokazało hełm do oglądania filmów za 1200 dolców. O użyciu w grach ani słowa. I wycofuje się rakiem z 3D.

MS chwali się sprzedażą X1 - 3 mln.

Nie przeszkodziło to Gabe Newellowi wbić szpili w MS i odnieść się do znakomitego wyniku X1 ( 3 mln w 2 miesiące - takie prognozy jakiś czas temu wyśmiewano, i to odnośnie PS4 ), i na targach CES powiedział tak :

No cóż, zajmie im chwilę zanim nas dogonią. My stoimy na 65 milionach.

Zapomniał o Xboxie 360 ?

Konkurencja, czyli PS4, sprzedaje się jeszcze lepiej i jest w każdym kraju gdzie się pojawi towarem deficytowym, a Sony jakby na przekór i złość zachodnim klientom wkracza na nowe rynki, tym razem będzie to jeden z największych i najciekawszych krajów świata - Indie. Plany Microsoftu w 2014 obejmują ekspansję na rynki azjatyckie, ale np. o Polsce nie było wzmianki. Nie dziwne, mają sporo do nadrobienia.

Nie wiem czy tylko ja tak mam, ale ostatnio denerwuje mnie, że społeczność graczy każde dwuznaczne słowo czy nawet małą wzmiankę od jakiegokolwiek pracownika Sony/MS traktuje jak zapowiedź czegoś dużego, a najlepiej dużej gry. Napalają się nie wiadomo na co a później zawód i narzekanie, że niemożliwe jest niemożliwe.Tak się po prostu nie da, zapowiadać grę AAA co miesiąc.

... Zapomniałbym, Wii U. Wisi nad nim widmo klęski jak miecz Damoklesowy. Najprawdopodobniej niedługo PS4, a nieco później X1 zepchną je na ostatnie miejsce, gdzie pozostanie do końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goście z Turtle Rock Studios (L4D) się nagle na twitterze zaktywizowali, więc to pewnie to Evolve, które powstawało na umierającym THQ i zostało przejęte przez 2K chyba.

Left 4 Dead z kosmitami. Przynajmniej ładne będzie, bo jeśli wikipedia nie kłamie to ma być na CryEngine.

Meh.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh słusznie. 2K jest zależne od Take-Two i jakoś zapamiętałem, że to 2K było. Tak czy inaczej wszystko zostaje w rodzinie, bo tam ta sama kasa płynie.

Żeby nie było jednej linijki.

Jestem podekscytowany tym, że jutro dzięki Don't Starve będę miał powód, żeby włączyć PS4. AC4 mam na blisko 100%, FIFĘ i KZ pożyczyłem, a w Battlefielda nie będę grać dopóki nie naprawią dużego CQ. Na Rivals, Knacka czy Just Dance nie mam pieniędzy.

F New Year.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia podejścia. Gdybym nie wydał trzech przyszłych wypłat na święta to bym pewnie początkiem roku poszedł do sklepu i wrócił z :liczy: pięcioma nowymi pudełkami i kamerą. Jasne, że Rivals i LEGO Marvel mógłbym kupić na PC czy nawet PS3, ale wtedy nie mógłbym w to grać w pracy na Vicie, a remote play to funkcja, która w moim przypadku na nowo definiuje granie. NBA 2K14 to w porównaniu do PC/PS360 inna gra, Knacka chcę spróbować, a do gier tanecznych mam słabość.

Gry są.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Knack jest dobry na noc, żeby szybciej zasnąć tongue_prosty.gif Czemu NBA14 to taka rewolucja na PS4?

Edit: Zapomniałem spytać Cię Messer, co sprawiło, że nagle przewidujesz Wii U bolesny upadek na dno, więc pytam.

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to Knack jest dobry na noc, żeby szybciej zasnąć tongue_prosty.gif

>nuda

Nie byliśmy z dziewczyną w stanie skończyć Mario 3D World, bo to gra wyraźnie zaprojektowana pod 4 osoby i w dwójkę było to po prostu >nudne. Biorąc pod uwagę, że Nintendo nie ma pojęcia jak działa branża to nie mogliśmy dołączyć do znajomych, którzy również mają grę, ale nie są w stanie do nas przyjść (bo mieszkają 500 kilometrów od nas, duh). Nie potrzebuję zatem usypiacza. Knack wygląda jak trudny arena brawler dla dwóch osób, więc to przynajmniej coś czego jakiś czas nie było. Chcę tak czy inaczej.

Czemu NBA14 to taka rewolucja na PS4?

Nowa fizyka, parę nowych trybów, better grafix.

@GI

it's Evolve.

WOW THAT'S ACTUALLY FKING COOL

Check out 2K's new game Evolve, the next-gen multiplayer shooter where four hunters face-off against a single, player-controlled monster.

Steam, XBONE, PS4. Liczba gier 2K na WiiU - dalej jedna (NBA 2k13) lol.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit: Zapomniałem spytać Cię Messer, co sprawiło, że nagle przewidujesz Wii U bolesny upadek na dno, więc pytam.

W tym momencie Kaz Hirai ogłosił że sprzedano 5. 2 mln PS4, a Xbox One w krótszym okresie czasu - 3 mln. Wii U miało rok więcej i tylko 4. 4. To nie jest normalna sytuacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Mario 3D world to gra po 1 osobę i w tą dwójkę często mnie denerwowało. W Knacku druga osoba nie ponosi konsekwencji za śmierć i zawsze się odradza, ponad to jest jeszcze jakoś ograniczona w walce. Wg. YT system walki jest banalny (nie pod względem trudności), a super ataki są identyczne. JA nie kupiłbym nigdy, bo nie lubię tak nie pomysłowo, banalnie skonstruowanych gier, but it's only me.

@Messer

Zaraz, czegoś nie rozumiem. Na VGH jest na razie poniżej 4 mln.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, po prostu nie widziałem nawet tej grafiki wcześniej, po prostu uwierzyłem komuś na słowo =) Ale punkt dla was.

No i jest oficjalnie - 4.2 mln sprzedane.

Ogłoszono Playstatnion Now - nowa usługa streamingu gier z Playstation.

The Last of US i Beyond na Vicie.

Edytowano przez MeSSer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knack wygląda jak trudny arena brawler dla dwóch osób, więc to przynajmniej coś czego jakiś czas nie było. Chcę tak czy inaczej.

Nie, Knack jest serio nudny. Takie Lego Coś Tam bez możliwości budowania. Graficznie też jest biednie, nie ma na czym oka zawiesić. W PS+ bym ściągnął, ale kupować...

anyway, jaram się tweetem rexbox. Z braku innych rzeczy, którymi można by się jarać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...