Skocz do zawartości

PS4, X-One, Wii-U


Polecane posty

ale w sumie nie wiadomo czemu

To już jest ustawianie całej branży pod swoje ''mi się podobało, co oni mogą wiedzieć" albo nieumiejętność przeczytania czegoś. Ja wiem, że zawsze broni się czegoś co się kupiło, ale bez przesady...

Z drugiej strony zauważam, że niektóre gry dostają wysokie noty ''w sumie nie wiadomo czemu". Widziałem recenzję Dead Rising 3, gdzie wystawili 10 ''bo się dobrze bawili", niby jakieś błędy były, ale przecież one nikogo nie obchodzą, no nie? Na tej samej zasadzie można wystawiać 10 dla Ryse? Ze wszystkich materiałów, które widziałem wynika, że posiada paskudne mechanizmy, które przeszły sam nie wiem za czyją zgodą. No, ale oczywiście nie wiadomo dlaczego, bo słowa powtarzane jak mantra recenzja za recenzją nie są znamienne dla problemów, co oni wiedzą. Rzeczywiście można grać w to z przyjemnością - tak samo jak w CoDa i nawet największe kaszany jakie kiedykolwiek na branża wypluła. Czy zasługują więc na dobre oceny i cały świat się myli? Nope.

Nie zasłaniaj się też tą śpiewką ''nie grałeś, nie gadaj" jakby to cokolwiek zmieniało. Gdybym zagrał i mi się spodobało to i tak nie twierdziłbym, że to gra na 9, bo gołym okiem widać jak kiepskie ma niektóre mechanizmy. Grafika i fun nie wystarczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, coś mi się wydaje, że gry na next geny miały być wręcz faworyzowane do niedawna... Może były 2 odłamy opinii. Killzone to nie wiem czemu słabe oceny ma (nie zagłębiłem się w temat), ale przy Rysie to mądra (z punktu widzenia słuchacza) argumentacja jest. DR3 dostało 8,5 od IGN przypominam.

Wytłumacz mi jedno. Jest sobie mister Smith (x), który recenzjuje gre na YT, ma 2000 subów i jest pasjonatem gier tak jak Ty. Czemu kiedy on i podobni dają Ryse 6 to bzdura, a kiedy Ty miałbyś taki kanał to by nie była. Opinie są podzielone. Niektórzy do szczęścia potrzebują efekciarstwa, ładnych lokacji i boskich finisherów, a innym potrzeba oryginalnego i głębokiego (jak bardzo pompatycznie by to nie brzmiało) systemu walki. Chyba tym Ryse nie grzeszy, co?

Edit: Abyss, dobrze to ująłeś.

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@QuadDamage - doskonale wiem o tym, że nowy CoD znów zarządzi na listach sprzedaży jak co roku, po prostu irytuje mnie fakt że od kilku lat nie widzę powodu do aż takiej dominacji. Też to, że gdzieś tam ambitny twórca nie może spać bo boi się o pieniądze/wyniki sprzedaży też mnie smuci. Ale jest jeszcze coś. Nowe IP Activision to shooter, Destiny, z miejsca przyciągnął masową uwagę, a taki np. Crash Bandicoot od dawna nie może doczekać się gry i leży odłogiem.

I jeszcze jedna uwaga - znam realia rynku, ale mogę się z nimi nie zgadzać. Każdy nowy shooter z miejsca przyciąga dużą uwagę, a np. takie ND stawało na głowie z marketingiem TLoU, byleby tylko ludzi przekonać do kupna. Pojawiły się głosy że gra jest łatwa - event w UK gdzie twórca gry ginie non stop ( grał na hardzie ). Dla mnie to jest kabaret, wypieranie lepszych produktów przez gorsze.

Odnośnie preferencji klientów, mogę powiedzieć tylko jedno słowo :

Misanthrophy = dislike of humankind.

Pamiętam że któryś magazyn wystawił PS4 overall ocenę nizszą o 0.5 niż X1 ( konkretnie 7.5 i 8.0 ) i z tym również muszę się nie zgodzić, choć szczerze mówiąc trochę mnie to dziwi ( obstawiałem że MS zrobi to po mistrzowsku ). Przeglądarka internetowa w każdym badaniu jest szybsza w PS4 ( twórcy IE tiaa ), UI jest ogólnie szybsze ( czas instalacji, łatki, poruszanie się po menusach itp. ) Zdaniem coraz większej liczby użytkowników system X1 cierpi na denerwujące pierdoły, które sprawiają że nawigacja padem jest po prostu niekomfortowa. Narzeka się także po prostu na overengineering systemu, czyli po prostu przekombinowanie. Ktoś z posiadaczy zgodzi się z tym ?

@lubro - czy komendy głosowe to taki gimmick ? Nie wiem, na pewno bajer, ale np. w PS4 można bezpośrednio ,, zawołać " grę, a o dziwo w X1 nigdy nie słyszałem o tej możliwości. Po raz kolejny wysunę wniosek, że Sony projektując system skupiło się na realnych, możliwych osiągach a MS odstawia cuda na kiju. Nie wiem czy w PS4 można zapauzować grę i zrobić coś innego, jeśli tak to pod względem bajerów konsole są bardzo zbliżone, bo Snap ma też wady ( najlepsze jest to, że PS4 miało być only for games i na tle X1 usługi/system -wise wypada mocno w porządku ).

@Luke20, Orchi - oczywiście recenzje jakiś obraz produkcji dają, ale konkretny daje tylko test organoleptyczny. Co do systemu walki w Ryse powiem tak : było blisko, a mogło być naprawdę świetnie. Poza tym nie zapominajmy o innych aspektach, już sam klimat Rzymu to mega sprawa i oczekuję kolejnej gry w tych samych realiach, ale już znacznie lepszej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że któryś magazyn wystawił PS4 overall ocenę nizszą o 0.5 niż X1 ( konkretnie 7.5 i 8.0 ) i z tym również muszę się nie zgodzić, choć szczerze mówiąc trochę mnie to dziwi ( obstawiałem że MS zrobi to po mistrzowsku ). Przeglądarka internetowa w każdym badaniu jest szybsza w PS4 ( twórcy IE tiaa ), UI jest ogólnie szybsze ( czas instalacji, łatki, poruszanie się po menusach itp. ) Zdaniem coraz większej liczby użytkowników system X1 cierpi na denerwujące pierdoły, które sprawiają że nawigacja padem jest po prostu niekomfortowa. Narzeka się także po prostu na overengineering systemu, czyli po prostu przekombinowanie. Ktoś z posiadaczy zgodzi się z tym ?

Ja się nie zgodzę w kilku kwestiach - w tych, które sprawdziłem na swojej skórze. Problemem nowego systemu jest to, że to konsolowa wersja mobilnego systemu od MS. Moje wyssane z palca teorie biorę z 2letniego obcowania z systemem WP. Mamy ten sam schemat. Zniknęły "themes", zastąpiły je kafle, w których jedyne co możemy zmienić to kolor. Guide Button przejął funkcję przycisku "windows" z telefonu. Tzn. że freezuje aktualnie używany przez nas proces (grę/aplikację) i pozwala wybrać coś innego - taka tam namiastka multitaskingu. W skrócie wygląda to tak, że jeżeli podczas gry np. w Fife 14 pacniemy GB i przejdziemy do wiadomości, następnie pacniemy ponownie GB i udamy się do MS Store, by na końcu ponownie wcisnąć GB i włączyć IE, to te wszystkie aplikacje cały czas sobie siedzą w systemie. Każdy proces ubija się przyciskiem "B", czyli odpowiednikiem "cofania" w telefonie - w podanym przeze mnie przykładzie, oznacza to że będziemy po kolei wracali do uruchomionych aplikacji, sukcesywnie je zamykając aż wylądujemy w Fifie. To nie jest przekombinowanie, to celowy zabieg mający na celu zunifikowanie urządzeń banglających pod kontrolą systemu od MS. No i trzeba się do tego przyzwyczaić. Polem do dyskusji jest natomiast, czy w konsoli to się sprawdzi. Ja na razie kręcę nosem na kilka rzeczy.

Nawigowanie padem złe nie jest, bo wszystko działa szybko i sprawnie. Problemy mogą się pojawić, jak naściągamy masę aplikacji i gier, które z niewiadomych dla mnie przyczyn zostały wrzucone do jednego wora - skakanie po kilkudziesięciu/kilkuset kaflach to wyzwanie dla prawdziwych masochistów - w tym momencie może przydać się wydawanie komend głosem.

W przypadku instalacji łatek, gier z fizycznego nośnika nie będę zabierał głosu bo nie testowałem. Nie wiem, może jakieś patche leciały w tle i mogło mi to umknąć. O przeglądarce mogę powiedzieć tyle, że działa tak samo sprawnie jak FF na moim PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem recenzję Dead Rising 3, gdzie wystawili 10 ''bo się dobrze bawili", niby jakieś błędy były, ale przecież one nikogo nie obchodzą, no nie? Na tej samej zasadzie można wystawiać 10 dla Ryse? Ze wszystkich materiałów, które widziałem wynika, że posiada paskudne mechanizmy, które przeszły sam nie wiem za czyją zgodą.

Nie zasłaniaj się też tą śpiewką ''nie grałeś, nie gadaj" jakby to cokolwiek zmieniało. Gdybym zagrał i mi się spodobało to i tak nie twierdziłbym, że to gra na 9, bo gołym okiem widać jak kiepskie ma niektóre mechanizmy. Grafika i fun nie wystarczą.

Nie mówię, że 10, ale oceny na poziomie 3 lub 4 na to czysta kompromitacja, bo niektóre crapy na PS3/X360 mają lepsze oceny. I powiedz mi jakie mechanizmy poza uproszczonym systemem walki.

@Abyss, Luke

Piszę, piszę i wychodzę z założenia, że nie do końca czytacie co tak na prawdę napisałem.

Sam się zgadzam i potwierdzam, że zdecydowanie największą wadą RYSE jest bardzo uproszczony system walki i tutaj nie ma o czym dyskutować, ale jeśli czytam tekst, że np Marius jest bohaterem słabym ( nie wiem pod jakim względem ) to nie wiem co o tym myśleć. Rozgrywka to nie jest sama walka, co chwilę gra oferuje ciekawe przerywniki, co tego mega klimat i bardzo interesująca fabuła. I nie mówię tak, bo kupiłem te gry, mówię tak bo te gry są bardzo dobrymi i udanymi produkcjami, wszyscy chyba oczekiwali cudów niewidów. Forzę też kupiłem, ale gardzę T10 za to co zrobili z tą grą, bo "4" była bliska perfekcji, a tu niestety, pomimo ogromnego zapału im więcej się dowiaduję od graczy, to różowo nie jest.

Recenzje gier next genowych nie mają sensu, bo taki RYSE został pojechany, a średniawa Forza 5, która nie oferuje prawie nic bez wydawania kosmicznych kwot realnych pieniędzy na samochody jest najlepiej ocenioną grą AAA na next geny. Gdzie tu jest logika, pytam się ?

Edytowano przez Orchi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu (chyba) godzinach z konsolą mam parę uwag, które mam nadzieję da się szybko rozwiązać w aktualizacjach systemu.

1. Możliwość wyłączenia światełka w padzie - Faktycznie odbija się w TV, ale na to uwagi nie zwracam (choć dla wielu osób to problem). Nie da się ukryć, że dostało się przez to baterii. DS3 mi pracował nawet przez kilkanaście dni. Tutaj ładowałem już kilka razy. Niby to żadna tragedia, bo da się też kontroler ładować na wyłączonej konsoli, ale wolałbym mieć możliwość wyłączenia lampki.

2. Let me customize my stuff - Brakuje tworzenia folderów. Tzn teraz jeszcze może nie, ale jak mi się nazbiera gier to UI dostanie po intuicyjności. Lubię mieć wszystko zorganizowane. Tak samo dotyczy to listy przyjaciół. No i możliwości zmiany tła. Mogę nawet płacić za motywy, tak jak na PS3, ale chcę mieć Echo w na tapecie.

3. Albo support dla MP3, albo Music Unlimited w Polsce - Znowu. Mogę nawet płacić za muzykę przez MU, ale w takiej FIFIE czy zaraz w DriveClub chcę mieć własny soundtrack.

4. Touchpad jako klawiatura - Myślałem, że to będzie. Pisanie wiadomości czy wprowadzanie kodów powinno być możliwe poprzez "smyranie" pada.

5. Szybciej support dla blututowych headsetów - just do it.

6. Autosync trofeów - serio... 30-letni x360 to robi.

7. Kolejki pobierania i możliwość zatrzymywania pobierań - brak tego rozwala mi mózg za każdym razem jak o tym myślę.

8. Upload gameplays to Youtube.

9. Mniej kompresji przy screenach - jest gorzej niż przy screenach robionych przez steamowy klient.

10. Lepiej pogrupować to w PS Store - Na PS3 i Vicie jest w porządku - tutaj jest wszystko wrzucone w jeden wór.

11. Nie chcę oglądać reklam PS+ na pierwszej stronie PS Store - Mam już Plusa. Nie lubię mieć baneru "BUY PS+" w tej sytuacji.

12. Make my wheels work - Przynajmniej przed Driveclubem.

Na chwilę obecną tyle.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tego Mariusa to tak nie walcz. Komuś się nie spodobał, ale ja to tylko jako takie spostrzeżenie. Mówią ludzie, że typowe "klisze" się pojawiają. Przecież stwierdziłem, że efekciarstwo jest. Tylko latanie i robienie dokładnie tego samego przez 6 godzin jest problemem.

Ogrywam Super Mario 3D World i czuję, że to nie Galaxy. Nie ten rozmach, ale jest miodnie i się rozkręca. Moje uszy są zaś w pełni usatysfakcjonowane, bo muzyka piękną jest. Niemniej jednak warto. Na ten moment warto, później zakładam, że powiem, trzeba (jak ogram).

@lubro

Kupujesz nowego Mariana? Z ciekawości pytam.

PS Twój awatar miażdzy biggrin_prosty.gif

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz nowego Mariana? Z ciekawości pytam.

Pożyczyłem na chwilę od kumpla, który miał early copy z GAME i chwilę pograłem, żeby sobie zrobić demo. Same old Mario imo. Brak bezpośredniego online co-op to dla mnie dealbreaker jednak. Poczekam na pricedrop. W kwestii growych zakupów kamera do PS4, NBA 2k14 i GT6 mają u mnie wyższy priorytet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przemyślenia po streamie Lubro :

- Lubro {*}

- Abyss {*}

- Killzone SF to znakomita gra.

- Knack to najlepsza gra startowa ever

- Share to najlepsza obok Remote Play opcja PS4

- Stream multi SF u Lubro to była porażka, natomiast u mojego kolegi MaZZeo kiedy grał MP wszystko było cacy - Lubro upgrade ur connection.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, dziś oglądałem Cię prze jakieś 5 minut, ale Fifa mnie nudzi i na dodatek zwieszało niemiłosiernie.

Ta generacja ma dużo problemów, takich jak nasilające się mikropłatności ("mikro" PŁATNOŚCI). Słyszałem, że poszczególne studia będą (robią) mniej gier ze względu na grafikę, która rączki do pracy pożera. Pogoń za pieniądzem może stać się oprawcą nas, graczy (zjednoczmy się więc! Robimy to dla graczy! :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje przemyślenia co do streama

-wow, to działa

-mikrofon w tym czymś dokładanym do PS4 jest całkiem niezły

-jakość streamu też niczego sobie

Other than that

-ktoś z twitcha powinien dostać po uszach za zdechnięcie czatu (to prawdopodobnie wina dreamhacka, bo dużo osób to oglądało)

-mikrofon jest aż za dobry, bo zbiera dźwięki od których człowiekowi robi się sucho w gardle

-lubro nie potrafi patrzeć w górę (teraz zastanawiam się, czy dalej byś tego szukał, gdybym nie podpowiedział)

-wszyscy skończymy z rakiem

Also, żałuje, że internet odmówił mi posłuszeństwa koło 20:00, bo zabawa była przednia.

Edytowano przez QuadDamage
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Stream multi SF u Lubro to była porażka, natomiast u mojego kolegi MaZZeo kiedy grał MP wszystko było cacy - Lubro upgrade ur connection.

I don't even. Zauważyłem, że siadł mi ostatnio upload speed. Muszę się ze swoim dostawcą skontaktować.

-lubro nie potrafi patrzeć w górę (teraz zastanawiam się, czy dalej byś tego szukał, gdybym nie podpowiedział)

Weź skocz w przepaść gdzieś. Jakby mi ktoś powiedział od razu, że muszę zestrzelić drona, a nie szukać na ziemi to bym szybko poszedł. Grałem jak w Call of Duty gdzie wszystko jest oznaczone znacznikami. Killzone to nie Call of Duty. Dzięki bogu.

Also, żałuje, że internet odmówił mi posłuszeństwa koło 20:00, bo zabawa była przednia.

Nie siedziałem długo. Pokarałem Tyrana po 200 zgonach i dałem spokój. Dzisiaj koło 17 będę kończył kampanię i jak ktoś chce się pośmiać to może znowu wpadać. ;p

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uzyskać kilka informacji od posiadaczy Ps4.

1. Konsola działa cicho i szybko?

2. Jak wygląda sprawa PSStore?

3. Czy Touchpad ma jakieś sensowne zastosowanie? Można za pomocą jego przemierzać internety? Ewentualnie pełni rolę myszki np w menu gry?

4. Jak graficznie się to prezentuje? Widać, że ma się kontakt z nową generacją?

5. Ile trzyma pad bez potrzeby ładowania? Czy to światełko w padzie można wyłączyć?

6. Czy ogółem było warto kupić tę konsolę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Konsola działa cicho

Tylko raz załączyła mi te wszystkie śmigła i robiła lekki hałas. Od tamtej pory nawet nie słyszę różnicy pomiędzy tym, a slimką PS3.

i szybko?

Tzn? UI działa szybko. Konsola też włącza się w miarę szybko.

2. Jak wygląda sprawa PSStore?

Działa, ma podobny design jak PS3, jest szybki, ale niezorganizowany.

3. Czy Touchpad ma jakieś sensowne zastosowanie? Można za pomocą jego przemierzać internety? Ewentualnie pełni rolę myszki np w menu gry?

Oprócz zastosowań w grach (Owl w KZ:SF) nie używa się go. Właśnie do przeglądarki by się przydał.

4. Jak graficznie się to prezentuje? Widać, że ma się kontakt z nową generacją?

Mid-high end PC. Czyli poziom lepszy niż dysponuje 90% PCtowych graczy. Względem PS3/X360 skok jest imo wyższy niż przy początkowym okresie 360 vs. PS2.

5. Ile trzyma pad bez potrzeby ładowania? Czy to światełko w padzie można wyłączyć?

5-6h? Krótko w porówaniu z DS3. Światełka się wyłączyć nie da póki co.

6. Czy ogółem było warto kupić tę konsolę?

Moim zdaniem jak najbardziej tak.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocne słowa jeśli weźmiemy pod uwagę fakt że :

- w USA w Black Friday konsola Wii U miała prawie najgorszy wynik sprzedaży, ledwo 6 %, a X1 30 % a PS4 15 % ( przy czym PS4 brakowało w wielu sklepach ), również PS360 świetnie sobie poradziły.

- Mario 3D World nie ma na liście w ogóle, 3D land jest na 14 pozycji, lepiej sprzedał się .. Call of Duty Black Ops czy Assasins Creed Revelations ( btw The Last of Us pobiło Shadow Fall'a )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się przeliczył :P

Mam nadzieję, że coś ciekawego N pokaże 7 grudnia. A nie tylko "Patrzcie, nowy gameplay z Donkey Konga!". Odnośnie Mario Kart natomiast... Tak jak niektórzy nie ogarniają fenomenu Mario, ja nie ogarniam fenomenu Mario Kart. Grałem w wersję na 3DS (wysoko oceniana, zachwalana), zanudziłem się po kilkunastu minutach, nie miałem nigdy ochoty wracać do gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde kolejne Call of Duty będzie miało więcej ruszonych kopii niż będzie WiiU do 2017.

Zobaczymy kto ma rację.

Niech Nintendo najpierw zainwestuje w marketing, bo masy niegrające (jakieś 70% posiadaczy Wii) nie wiedzą, że WiiU to inna konsola. Ten sam problem miałby MS z "One", ale oni przynajmniej promują sprzęt. Jedynym, który nie musi się martwić wpływem nazwy na odbiór jest Sony. No i dzięki Bogu, bo Sony dalej ma problem z marketingiem.

Edytowano przez lubro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy taki znowu problem? Nawet w polskiej TV dość mocno pocisnęli reklamami (AC4, DC, KZ i samo PS4), w konkursach przewija się często PS4, a takie akcje też swoje robią. Sony ma teraz luzy, bo w wielu krajach Nintendo praktycznie nie istnieje, a o Xboxie jeszcze jakiś czas będzie cicho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeliczył, bo mówił to niedawno i nie paplał by głupot siedząc na ciepłym stołku z którego nie zrzuciłby go chyba nawet gwałt na sekretarce tongue_prosty.gif Ma na pewno powody do takich odważnych stwierdzeń. Szefowie Nintendo bardzo są odpowiedzialni. Wciąż są ze społecznością (Nintendo Direct) i będą jeszcze długo chyba najbardziej rozpoznawalnymi ludźmi tej branży.

Liczę na zapowiedź jakiegoś projektu typu StarFox, Fzero, czy PokenFighters na WII U. Lub więcej z YoshiYarn. Opasły 3DS też nie pogardzi zapomnianym MarioGolf, ale anorektyk Wii U zostanie tu dopieszczony najbardziej. Tak myślę. Chyba, że znowu, wait for E3.

To Mario kart może wogule nudzić?! Tam się dzieje średnio trzy razy więcej niż w Need for speed. I ciągle się wszystko zmienia. Ciekawe plansze jak ta z pierścieniem saturna i powierzchnią księżyca. Pewnie grałeś tylko singla na łatwym poziomie i pierwszych planszach, jak mniemam chytry_prosty.gif?

PS Reggie-courage, Miyamoto-wisdom, Iwata-power biggrin_prosty.gif

Edit: lubro, 11 mln SSBB, 20 mln łacznie galaxy, 34 mln SMBWii, 30 mln. MarioKart, ok. 7 mln Zelda TP. 8,9 gier per console. Nie wiem jak te niby "70%" (Twoje pszypuszczenia, niczym nie poparte) mogło nie poznać Nintendo po tylu górach Nintendowego softwareu. Jeśli nawet nie zdążli jeszcze, to Ninny zapowiada falę marketingu w 2014, a niektóre reklamy mówią "we already have a Wii".

@Sergi

Tymi wieloma krajami, w których Nintendo nie istnieje jesteśmy my? Bo mi się wydaje, że w DE, UK, Francji, USA (czy Rosji, o której nigdy się nie wspomina) wszystko przebiega prawidłowo jak chodzi o Nintendo (swoje wrażenia z wyjazdu na Gamescom opisałem, Saturn).

Edytowano przez Luke20
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem już połowę Killzone'a i gra nie jest trudna. To zdecydowanie nie ten Killzone, który pamiętam z PS2 i PS3, ale to wciąż dobra strzelanina. Tylko (przynajmniej na razie) nie tak soczysta jak poprzednie części. Trochę za dużo tu efekciarstwa w stylu Call of Duty, za to bardziej otwarte poziomy stanowią plus. Największym minusem tej gry jest fabuła - jestem w 5 albo 6 rozdziale i kompletnie nie wiem, o co chodzi. Scenarzyści wyskoczyli nagle z jakimiś motywami, nowymi postaciami, jakimś niby-zajęciem Vekty ("niby", bo dotąd nie wiem, czy Vekta ma jeszcze swoich przywódców czy władzę sprawuje tu armia, czy Helghanie...), jakąś Czarną Dłonią, a do tego całość wydaje się naciągana i dosyć naiwna. Jeśli o scenariusz chodzi, to wydaje mi się, jakby twórcy zostali wręcz zmuszeni do zmiany miejsca i czasu akcji, dodania nowych bohaterów, ale nie byli na to przygotowani i odstawili małą fuszerkę.

Istnieje też taka możliwość, że autorzy dostali za zadanie zrobić jak najbardziej efektowną grę kosztem wszystkiego. I tak do gry trafił chociażby poziom na statku kosmicznym ustawionym niedaleko Słońca. Czemu jednak miałem udać się na ten statek, o co chodziło z tą całą zarazą, która poza tą misją nie pojawiła się w tych rozdziałach, które przeszedłem - nie mam bladego pojęcia. Wydaje się, że to poziom "na doczepkę", na domiar złego chyba trochę nieprzemyślany - kiedy pod koniec promienie Słońca przedostają się przez okna(?) do wnętrza Helghaści po prostu w nich wyparowują. Ale kiedy nasz bohater ucieka ze statku w przestrzeń międzygwiezdną, Słońce nie czyni mu najmniejszej krzywdy...

Edytowano przez mentor93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...