Skocz do zawartości

PS4, X-One, Wii-U


Polecane posty

Wii u zostało zapowiedziane na e3 2011. Dokładność ekranu pojemnościowego to mit. Teraz pisze na tablecie i szybkie pisanie na nim jest upierdliwe do bólu. Na gamepadzie ekran wyczuwa wszystko świetnie. Ps vita nie wyczuwa dotyku rysika, gamepad owszem. Niźsza rozdzielczość rekompensowana jest większym ekranem co jest bardzo ważne aby gamepad mógł imitować telewizor. W Pikmina 3 można grać wii motami i patrzeć na ekran gamepada . Wymień mi szczerze dobre gry, które korzystają z combo psp ps3 i psvita ps4/ps3. Jeżeli nawet Wii U będzie na uboczu (w co wątpie) to tak jak z Gamecubem, Nintendo będzie generować umiarkowane zyski, a konsola zrodzi wiele perełek. Ja nie planuję kupić ps4. Wii U mi wystarcza. Parę multiplatform w przerwach między genialnymi produkcjami Nintendo. To jest growe życie! A, i proszę nie podawać tytułów startowych jako przykłady graficzne. Developerzy powoli uczą się nowej konsoli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pisze na tablecie i szybkie pisanie na nim jest upierdliwe do bólu. Na gamepadzie ekran wyczuwa wszystko świetnie.

Szkoda że to nie maszyna do pisania, tylko konsola do gier.

Wii u zostało zapowiedziane na e3 2011

I co w związku? Vita została pokazana trzy miesiące wcześniej.

Niźsza rozdzielczość rekompensowana jest większym ekranem

Bzdura. Im większy ekran, tym bardziej doskwiera niska rozdzielczość, bo piksele są większe.

W Pikmina 3 można grać wii motami i patrzeć na ekran gamepada

I co z tego niby wynika? Że masz trzy ręce?

Wymień mi szczerze dobre gry, które korzystają z combo psp ps3 i psvita ps4/ps3

Bionic Commando Rearmed

God of War Collection (2 tytuły)

ICO

Shadow of the Colossus

Lair

LEGO Batman

Retro/Grade

PixelJunk (3 tytuły)

Tokyo Jungle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, stawiasz gamepad, bierzesz wiimota i grasz. Gamepad=TV. Podobno w pikmina gra się o niebo lepiej wii motami niż gamepadem. Duży ekran jest bardziej komfortowy, np. w Trine 2 na vicie grałoby się dużo mniej przyjemnie. Rozmawiam z ludźmi na miiverse, więc wygoda pisania się przydaje. Powiedz mi w jaki sposób te gry wykożystują psp/vitę. A, i uwierz mi, Trine 2 jest tak samo piękny na gamepadzie jak na TV 1080p. Piksele widoczne są w grach bardzo sporadycznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w pikmina gra się o niebo lepiej wii motami niż gamepadem.

Podobno niektórzy ludzie umieją chodzić po wodzie. Ale to jednak trochę głupio, że exclusive na daną konsolę sprawdza się lepiej z niestandardowym kontrolerem.

w Trine 2 na vicie grałoby się dużo mniej przyjemnie.

Na tej samej zasadzie mogę stwierdzić, że W101 byłoby o wiele lepsze na PS3.

Powiedz mi w jaki sposób te gry wykożystują psp/vitę

Litościwie pominę to pytanie.

Ogarnij pisownię, bo aż oczy swędzą jak czytam Twoje wypowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego ty chcesz nas przekonać. Prawda jest taka, że Wii U to niewypał, spóźniony o generację, a zachwycać się nim mogą jedynie fani japońszczyzny. Chcesz nam wmówić, że komfort gry jest taki sam na tabletopodobnym 6.2 calowym urządzeniu o rozdzielczości którą posiada mój 4 letni telefon jak na telewizorze z full hd?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się trochę nie zrozumieliśmy. Wygodniej gra sie na małym ekraniku czy na większym? Chodziło mi o wielkość ekranu. A W101 ma bardzo ciekawie wykożystywać możliwości gamepada. Dodatkowo gamepad ma lepsze gałki i niektóre przyciski. Po drugie i najważniejsze, gamepada wykożystuje każda gra na wii u, a vitę tylko parę. Mam kupować vitę, która jest beznadziejnie sprzedającą się konsolą bez gier i przyszłości tylko po to, aby w te parę gier pograć bardziej komfortowo? Nintendo w swoich produkcjach stara się wykożystywać potencjał gamepada i im to wychodzi. Third party również sobie radzi, np. w Batmanie AC gamepad jest batcomputerem, więc również bardzo wygodnym dodatkiem. Jedyną grą w której czasami zauważalne były piksele jest dla mnie New super mario bros U, a i tak cieszy oko. W batmanie nie zauważyłbyś pikseli. Nintendo musiało ograniczać koszty produkcji, bo i tak zarabiali dopiero po kupnie jednej gry. Nie mogę zrozumieć ludzi, którzy skupiają się tylko na grafice. Na tym, że jedno urządzenie ma ciut wyższy framerate od drugiego. Może rzeczywiście dopatrzyłbyś się różnic między TV, a gamepadem, ale człowieku, te różnice są dla ludzi, którzy mają obsesję na punkcie grafiki. Zobacz sobię ile może wii u: Zelda e3 2011 hd demo. Wszyscy zachwalają sobie gamepada. Narzekają ci, którzy nie mają Wii U. Jacy fani Japońszczyzny? Zobacz sobie Monster huntera od Capcomu, albo Final fantasy od Sqare. Mario, Zelda, Metroid, DK wyglądają na japońskie? Jedyną produkcją Nintendo w stylu japońskim jest Kid Icarus.

A z Pikminem tak już jest, gałki zawsze będą sprawdzały się przy nim gorzej niż bardziej intuicyjne sterowanie ruchem. Teraz dodatkowo z Wii motion plus.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodniej gra sie na małym ekraniku czy na większym? Chodziło mi o wielkość ekranu

Jasne, że na większym. Dlatego gram na telewizorze, nie na tablecie.

Po drugie i najważniejsze, gamepada wykożystuje każda gra na wii u, a vitę tylko parę

Bo pad-tablet do Wii U to rzecz podstawowa, a remote play to tylko dodatkowa funkcja.

Mam kupować vitę, która jest beznadziejnie sprzedającą się konsolą bez gier i przyszłości tylko po to, aby w te parę gier pograć bardziej komfortowo?

Nie, lepiej kupić Wii U, która jest beznadziejnie sprzedającą się konsolą bez gier i przyszłości tylko po to, aby w te parę gier pograć na ciut większym ekraniku.

Nintendo w swoich produkcjach stara się wykożystywać potencjał gamepada i im to wychodzi.

No właśnie nie. Oprócz remote play, tablet wyświetla jakieś mało ważne dodatki, które równie dobrze można by wyświetlić na ekranie telewizora i oglądać je bez odrywania wzroku i akomodowania na bliższym wyświetlaczu.

Może rzeczywiście dopatrzyłbyś się różnic między TV, a gamepadem, ale człowieku, te różnice są dla ludzi, którzy mają obsesję na punkcie grafiki.

Pięciokrotnie większy wyświetlacz i prawie czterokrotnie wyższa rozdzielczość. Dość łatwo zauważyć.

Wszyscy zachwalają sobie gamepada. Narzekają ci, którzy nie mają Wii U

Wynikałoby z tego, że nikt nie ma Wii U, bo na razie czytam prawie wyłącznie narzekania, nawet na forum nintendo.

Zobacz sobie Monster huntera od Capcomu, albo Final fantasy od Sqare. Mario, Zelda, Metroid, DK wyglądają na japońskie?

Nom. To są wszystko japońskie tytuły. Niektóre przebiły się do mainstreamu, ale to wszystko nadal japońszczyzna.

Naginasz fakty, używasz ogólników i wysuwasz jakieś dziwne tezy bez podstaw. Aż ociera się to o trollowanie.

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem, np. kiedy ktoś używa TV lub mieszkasz tymczasowo gdzieś gdzie nie ma TV lub jest stare (brak HDMI) wygoda ekranu gamepada się przydaje. Im mniejszy ekran tym mniej widać piksele, więc niska rozdzielczość rekompensowana jest trochę mniejszym ekranem gamepada niż TV. Ciekawe jakie forum? Np. na Liju ludzie są w większości zadowoleni. Ps vita ma mniej więcej tyle samo sprzedanych sztuk co wii u, a ile dłużej jest na rynku niż wii u? No właśnie. Zobacz sobie mój wcześniejszy post z planem wydawniczym. Nintendo o nie dba. Zobacz sobie jak Nintendo land Wykorzystuje gamepada. Recenzeńci chwalą w Pikminie 3 gamepada jako ważny element strategiczny (wygodna mapa, na której widać co robi w danym momencie cała armia pikminów) jak również przyjemną kamerę do robienia screenshotów z pierwszej osoby. W batmanie podręczna mapa jest niezastąpiona przy otwartym świecie, a w Zombi U dzięki gamepadowi nie trzeba zatrzymywać gry kiedy wybierasz bronie przez co gra jest bardziej realistyczna. Ponad to gamepad słuźy jako snajperka, skaner, siekiera czy klawiatura z kodem do otwierania drzwi. Marki Nintendo po prostu nie są w japońskim stylu. Nie zrażą hejterów japońszczyzny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps vita ma mniej więcej tyle samo sprzedanych sztuk co wii u, a ile dłużej jest na rynku niż wii u? No właśnie.

Przecież to handheld, nie konsola stacjonarna. Inny rynek z innym popytem.

Zobacz sobie mój wcześniejszy post z planem wydawniczym. Nintendo o nie dba.

Plan wydawniczy, który zaczyna się osiem miesięcy po premierze konsoli to nie jest dbanie o platformę. Do tego multiplatformy są wydawane ze sporym opóźnieniem w pełnej cenie. To jest kpina z graczy.

Jak dla mnie Nintendo nie błysło nową platformą i zaspało z grami. Zresztą pożyjemy, zobaczymy. Podejrzewa że w pierwszym kwartale 2014 X-One i PS4 zostawią w tyle sprzedaż Wii U.

Edytowano przez Sergi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grami na konsole tak już jest. Zawsze długo jest posucha. Tak samo było z ps3, a potem odniosło sukces, (chyba, bo sprzedało się gorzej niż Wii) tak było również z 3dsem (ok. 30 parę mln sprzedanych sztuk, vita ok. 5) Zastrzyk gier i obniżka ceny dała tej platformie kopa. Ja dla wii u przewiduję 3 możliwe scenariusze: 1. Większość fanów ma już wii u, a reszta kupi jedynie ps/xloc, ponieważ nawet jeśli będą chcieli exów Nintendo to w tych czasach ludzie są niechęntni do wydawania pieniędzy. 2. Niska cena i wysoka jakość gier przekona część ludzi do kupna wii u. Wszystkie platformy będą rozchodziły się w miąrę równomiernie+wii u trafi do każuali dzięki wiiparty u i wii fit u oraz niskiej cenie (możliwość kupna na gwiazdkę). 3.Fani Big N jeszcze nie są przekonani do wii u. Dopiero po premierze kluczowych gier kupią (wiele każuali, którzy sięgneli po wii dla wii sports później sięgneło po mario, zeldę, a następnie po Metroida i stali sie wiernymi fanami).

A tak w ogule to jestem ciekaw czy sony w następnej generacji zrobi następce vity czy oddadzą rynek Nintendo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to jestem ciekaw czy sony w następnej generacji zrobi następce vity czy oddadzą rynek Nintendo?

Nie zrobi. Vita to nie konsola do gier (choć gier na wyłączność od premiery ma więcej niż X360 w tym samym czasie), a companion PS3/PS4. Crossplay, crossbuy, crosscontroller, save transfer, remote play w każdej grze na PS4, PS+, itp. Jak ktoś ma PS3 i planuje zakup PS4 to Vita jest naturalnym wydatkiem.

Tak samo Nintendo już dużej konsoli nie zrobi. Wii U to strzał 10 metrów od tarczy. Teraz zamiast zrobić wielki pricedrop (swoją drogą w jakim wszechświecie $350 to niska cena, jeśli PS4 kosztuje 50 dolarów więcej?), Pokemony w stylu Skylanders, odkopać swoje hardkorowe marki (Metroid, Starfox, Wars, F-Zero) i zaoferować więcej rzeczy mających na celu przyciągnięcie posiadaczy 3DS do WiiU (to, że w pudełkach z MonHun3Ultimate na WiiU nie było kodu na wersję na 3DS to jedno z największych niedopatrzeń Nintendo... Trzeba było Capcomowi sypnąć kasą) to wypluwają Mario i narzekają na third party.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.Fani Big N jeszcze nie są przekonani do wii u. Dopiero po premierze kluczowych gier kupią (wiele każuali, którzy sięgneli po wii dla wii sports później sięgneło po mario, zeldę, a następnie po Metroida i stali sie wiernymi fanami).

Bzdura, na Wii sprzedało się mniej gier (nie liczą bundlów) niż samych konsol. Większość osób nabrało się na reklamę o sporcie, pograło tydzień (jak moje kuzynostwo, znajomi rodziców itd.) i się znudziło. Chyba jestem jedyną znaną mi osobą która ma na Wii coś więcej niż Wii sport/fit. Ułamek posiadaczy kupił jakąkolwiek grę na Wii poza dołączonymi.

A tak w ogule to jestem ciekaw czy sony w następnej generacji zrobi następce vity czy oddadzą rynek Nintendo?

Chyba smartfoną jak już. Obecnie telefony na andku/iOSie sprzedają się wielokrotnie lepiej niż konsole przenośne, a gry są darmowe lub kosztują grosze. Ktoś powie, że 90% to mini gierki, a nie poważne produkcje. Racja, ale osobiście w "poważne" gry wolę grać na dużych konsolach, natomiast w czasie jazdy gdybym musiał w coś grać (chociaż preferuje słuchanie muzyki) na pewno wybrałbym coś w stylu cut the rope, niż jakiegoś kastrata z stacjonarek przystosowanego do 4" ekraniku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubro, ta cena jest tylko umowna, niedawno na Amazonie była promocja wii u w przeliczeniu za 750 zł. Wii U szybko stanieje. Kwestia premiery konkurencji. Nintendo zrobi kolejną konsolę. Spójrz na gamecuba. Sprzedał się w mniej więcej 23 milionach egzemplarzy, a Nintendo generowało zyski i tworzyło świetne gry. Jeżeli (w co wątpie) Wii U to drugi gamecube to i tak Nintendo stworzy nową platformę.''Naturalny wydatek'' to według Ciebie 2600 zł na konsolę? W tych czasach tak to nie idzie. Dives, muszę przekazać Ci jedną ważną zasadę: Jak chodzi o Nintendo nie dawaj za przykład Polaków. Wii jest świetną platformą dla tych, którzy nie rajcują się tylko grami, które ''majo [CIACH] grafike'' , a dla tych, którzy cenią sobie w grach oryginalny styl i gameplay oraz czysty fun. Polacy NIE doceniają Nintendo. Telefonów nie kupuje się dla gier tylko dla m.in. komunikacji. Dlatego sie tak dobrze sprzedają. Gry na nich są tylko dodatkiem. 3ds sprzedaje się świetnie, ale to inny target niż smartphony. 3dsa kupią bardziej wymagający gracze, a gry na smartphony są albo dla niedoświadczonych w grach osób, albo na posiedzenie w toalecie/samochodzie. Na 3dsie trudno znaleźć takiego kastrata. Nintendo robi świetne gry specjalnie dla swojego handhelda np. Luigis mansion 2 czy Mario kart 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne zasady. Rozumiem jak bym nie ocenzurował, ale zasłoniłem kluczowy człon tego słowa przez co mogłoby to być tak naprawdę inne słowo...

Tych zasad jest więcej. Po pierwsze, nie odpowiadamy moderatorom tutaj, tylko na PW i/lub w odpowiednim do tego temacie:

http://forum.cdactio...opic=41174&st=0

Poza tym, radzę poważnie się zainteresować, co tam w Regulaminie Forum jest napisane:

http://forum.cdactio...p?showforum=230

Edytowano przez Stillborn
dopisek moderatora [Stillborn]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o Nintendo nie dawaj za przykład Polaków. Wii jest świetną platformą dla tych, którzy nie rajcują się tylko grami, które ''majo [CIACH] grafike'' , a dla tych, którzy cenią sobie w grach oryginalny styl i gameplay oraz czysty fun.

Mówię też o osobach z Niemiec i UK, skoro cały świat docenia tak bigN to powiedź mi czemu gier sprzedało się mniej gier niż konsol?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się plotka, że w następne lato wyjdzie X1 w wersji bez kinecta. Dobra wiadomość zwłaszcza dla tych którzy bali się o podglądnie. Tylko teraz nie wiem, czy MS od początku kłamał, że kinect jest integralną częścią konsoli czy po prostu (znów) poszedł po rozum do głowy, w każdym razie jest to dobra informacja, jeśli oczywiście plotka nie pozostanie plotką.

Edytowano przez Jachus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO dziwny ruch, bo obecnie przecież konsola bez kinecta będzie praktycznie "martwa". Jeśli oczywiście wszystko dotrwa w takim stanie jaki mamy obecnie do premiery konsoli. Więc jeśli nagle się okaże, że kinect nie jest prawie do niczego potrzebny... Późniejsze wypuszczanie wersji konsoli uboższej o to urządzenie może być też kolejnym strzałem w stopę, zwłaszcza że praktycznie wszystkie gry będą w pewnym stopniu korzystać z "dobrodziejstw" kamerki. Czyżby się jednak okazało, że twórcy gier nie są tak samo zachwyceni tym wspaniałym kinectem jak sam MS?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Od razu wiedziałem, że coś nie gra w twoich statystykach, Dives. To bzdura, że sprzedało się mniej gier niż konsol. Wii Hardware: 95.85m Software: 818.46m Best-selling titles: Wii Sports ? 79.60m Mario Kart Wii ? 32.44m Wii Sports Resort ? 30.14m Wii Play ? 28.02m New Super Mario Bros. Wii ? 26.26m. Potem (czego nie było na tej liście) jest jeszcze Mario galaxy 1 i 2 oraz Zelda Twilight princess. Na jedno Wii przypada 8 gier (oficjalne dane z 26 kwietnia). Skąd ty masz te statystyki?!

Ups, przepraszam. To dane z 2012 roku! Teraz to już prawie 100 mln sztuk konsol i mniej więcej 860 mln gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już potwierdzone info, MS zmienia politykę dotyczącą gier indie. Konretnie twórcy będą mogli sami wydawać swoje gry. Wiem, że mam paranoję, ale według mnie Mattrick dostał od kogoś w łapę, aby zrobić zły PR X1.

Link do artykułu http://uk.ign.com/articles/2013/07/24/independent-developers-will-self-publish-games-on-xbox-one

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam, i tak zabawniejsze są takie gadki ludzi z najgorszej firmy w Ameryce dwa lata z rzędu jak chociażby można je przeczytać tutaj. Ciekawe ile osób zdoła pochwycić ta magia marketingu a ile się zwyczajnie głośno zaśmieje :D

Jak dla mnie ciężko jednak mówić tylko o winie Dona - za pokaz X1 odpowiadała firma, która po Internetowym sztormie i cyferkach z pre-orderów zobaczyła, że jak niczego nie zrobią to hajs nie będzie się zgadzał. Dopiero wtedy nastąpiła zmiana myślenia nt. konsoli ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microsoft's Marc Whitten clarified to IGN that not all of these features will be available at launch (including the ability to use any console as a dev kit), but the goal is to make the process have "as low of a barrier to entry as possible" for independent developers.

Coś czuję, że twórcy indyków i tak będą mieli mocno pod górę. A koncepcja używania dowolnej konsoli jako dev kita aż prosi się o zhakowanie i wykorzystanie do odpalania piratów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ostatnio tak głośno o tych indorach? Nawet musieli nagłośnić jakie dobre podejście ma Nintendo chociaż oni sami nic o tym nie mówią. Ja tam tego rynku nie traktuję poważnie. Nie kręcą mnie takie popierdułki jak Angry birds czy Subway coś tam. To właśnie ten rynek przeszkadza porządnym handheldom, ponieważ jest darmowym dodatkiem do docelowych funkcji telefonów. Na to pójdzie każdy każual. Myślą, że dostają dzieła sztuki za darmo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...